- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
rar'dan çıkartma sorunu
8 Cevap3116 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1805 Mesaj
22 Nisan 2011; 18:34:27 

arkadaşlar, windows 7 kullanıyorum 2 disk var. C'de windows ve programları kuruyorum. 160 gb harddisk, 30'u C, geri kalanı D'de.

Sorun şu ki, indirdiğim bi programı rar'dan çıkartırken C'de yeterli alan yok diye hata veriyor ve çıkartamıyorum. Oysa ki D'de 30 gb boş yerim var. Ama C'deki boş yer 4 gb. 6 gblık bi dosyayı çıkartamıyorum.

Ne yapmam lazım böyle olması normal mi yoksa birşey mi yapmam lazım :(

27 Mesaj
22 Nisan 2011; 19:27:55 

rar'dan cıkarttırken d surucusunu secmelısın

1805 Mesaj
22 Nisan 2011; 20:47:11 

indirdiğim dosyaları Dye indiriyorum zaten, hemen buraya çıkart diyorum işte. D olmuyor mu ki ?

2010 Mesaj
22 Nisan 2011; 20:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N
indirdiğim dosyaları Dye indiriyorum zaten, hemen buraya çıkart diyorum işte. D olmuyor mu ki ?

7zip kullan hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4151 Mesaj
22 Nisan 2011; 22:21:32 

Winrar dan dosya çıkartırken "onay almadan çıkart" seçeneğini kullanmadıysanız, dosyayı önce temp klasörüne çıkarıp sonra çıkarmak istediğiniz yere taşır. Tek harddiskte normale göre 2 kat sürede bu işlemi yapar. Eğer "Seçenekler/yollar" sayfasında "geçici dosya klasörü" yazan yerde, dosyaları çıkartacağınız sürücüyü veya sistemin kurulu olmadığı bir hddyi seçerseniz, hem işlem süresi azalır hemde butür sorunlarla karşılaşmazsınız.

Kasa:Feel Hurricane2, Psu:Corsair TX650W, Anakart:Gigabyte GA-Z77-D3H, Ram:2x4 Gb Corsair V. DDR3 1600 MHZ XMP, İşlemci:İntel 3570K Ekran Kartı:Zotac GTX 670 2 GB , Monitör: Samsung 2232BW 22" 2 ms, Soğutucu:Ximatek Aegir HDD:Corsair 60 GB SATA3 SSD, Seagate 1 TB sata2 7200 rpm, Seagate 320 GB sata2 7200 rpm

2505 Mesaj
22 Nisan 2011; 22:31:07 

quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Winrar dan dosya çıkartırken "onay almadan çıkart" seçeneğini kullanmadıysanız, dosyayı önce temp klasörüne çıkarıp sonra çıkarmak istediğiniz yere taşır. Tek harddiskte normale göre 2 kat sürede bu işlemi yapar. Eğer "Seçenekler/yollar" sayfasında "geçici dosya klasörü" yazan yerde, dosyaları çıkartacağınız sürücüyü veya sistemin kurulu olmadığı bir hddyi seçerseniz, hem işlem süresi azalır hemde butür sorunlarla karşılaşmazsınız.

C sürücüsünü bu kadar küçük ayırmak bence doğru değil.
Genelde bazı kullanıcılar tüm bilgilerimi D de tutacağım nasıl olsa diye bu tür bir uygulama yapıyor ancak İşletim sisteminin kurulu olduğu sürücünün de aşırı kısılması bu ve benzeri sorunlar yaşanmasına neden oluyor.

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

4124 Mesaj
22 Nisan 2011; 22:52:34 

En kestirme çözüm diski yarı yarıya bölmek.

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

27 Mesaj
23 Nisan 2011; 11:26:55 

sistemin oldugu dısk boyutunu az bırakmak daha iidir ..

10 Mesaj
7 Mart 2014; 19:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

İşime yaradı, teşekkürler.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » rar'dan çıkartma sorunu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.287