Şimdi Ara

Mc donalds burger king dominos gibi yerlerde çalışmak ve para?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yaz çalışmak istiyorum böyle yerlerde. 18ıme az kaldı. Iş koşulları nasıl? Ne iş yaptırıyorlar.nekadar para alıyorsun. Bana bilgi verebilecek var mı

• Süper mekanlar . Çok eğlenceli . Çalıştığın saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsun bile . Parayıda bol bol veriyorlar hiç esirgemiyorlar . Hakettiğinin 3,4 katı kazanırsın rahat .

Demek isterdim ama bildiğin modern kölelik,sakın giriyim deme .
  • up
  • 3 büyük markadan birinde calısıyorum 1ay oldu oluak girdigim.
    ortam şöle arkadaslık dostluk adına calısanlar cok iyiler bizim restorantta. diger yerler nasıldır bilmem tabi.
    iş kosulları 7.5 saat günlük yemek ordan sigorta tabi. ben part time olarak girdim 6 saat gibi bir zaman calısıyrum 2 gün izin var.

calısma sekli sabahcı isen acılısa gidersin eksikleri giderir malzemeleri aletleri acarsın restorantta 8de bu işlere baslanır 11de kasiyerler gelir acılır sen sabahcı isen 4bucuga dogru kapanıs adamları gelir vardiyayı alırlar onlarda aksama kadar calısır.
    ben sabahtan okulum oldugu icin aksamcıyım kapanısa kalmıyorum tabi 11de bitiyor benim.
    kapanısta aklının alabildgi tüm malzemeler aletler yerler silinir temizlenir. sunu söleyeyim evinde yapmadıgın temizligi orda her aksam kapanıs ise yaparsın. calısma saatleri icinde oturamazsın sürekli ayaktasın. benim calıstıgım bölümde ürünler piştikten sonra 5-10dk gibi rahatlamalar oluyor sürekli ürün atmadıgım icin bos kalıyorum o arada yerlere paspas atar malzemeleri silerim süpürürüm arkada bulasık varsa makinaya atarım.

ilk 2-3 gün izlersin gözlersin calısıcagın yeri tanır tanımlar ögrenmeye calısırsın 3günün sonunda sende yaparsın ordaki işleri. ben 3gün baktım izledim yardım ettim 1 hafta sonra koca bölüm bana kaldı tektim ve halada tekim. ama cok yogun olursa orta bölümden calısan biri yada süpervizor denen rütbe sahibi kisiler yardıma geliyor. sabahları cok kalabalık olmaz ama aksamüstü ve özellikle hafta sonu daha cok yorulursun.

sormak istedigin bisey olursa cevaplarım.

• ücret ne kadar alıyorsun. ve mutlu musun yaş kaç
  • ücret hesaplarıma göre calısma saati ile saat bası ücreti carpptıgımda 520lira gibi bi rakam cıkıor 3 asa 5 yukarı böle gelir herhalde.

yaşım 19. mutluyum en azından emir verip sunu yap demiolar nazik davranıyorlar biraz fazla calısıp az ücret alabilirsin ama yapıcak bisey yok tabi. en azından para kazanmanın zorlugunu anladım.
  • sakn girme arkadaşım giriceksen bile alışveriş merkezinde gir.ben çalıştım ne gecen belli ne gündüzün.ilk başta diolar gece ayda bi kez gelir fln yalan sakın inanma.bide 7.5 saat miş pehh ben on saat çalışıodum hatta bazen çift vardiya.ama para bakımından iyi bi ay 900 tl maaş aldıgımı bilriim bide fiş aprası var 50 tl ama sakn girme benden söylemsi
  • Bence gir istediğin kadar bedavadan hamburger yersin,dünya devi firmalar 3-5 hamburgenin hesabını çalışanlarına yapacak değil ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****

Bence gir istediğin kadar bedavadan hamburger yersin,dünya devi firmalar 3-5 hamburgenin hesabını çalışanlarına yapacak değil ya

yok öle istedigin kadar yemek.
    haftalık bir menü listesi var onun dısına cıkıpta calısma saatlerinde istedigin seyi yiyemiyorsun.
    yemek vakti harici öle pişirdigin yaptıgın seyleri yeme lüksü yok.
    anca pişirme isleminden sonra time atılır zamanı az kalan ziyat olucak olanları kapanısta denk getirir müdüre sölersin ordaki elemanlarla yiyebilirsin ama asırıya kacmamak kaydı ile oda
  • Bence gir işe ama çalışma.Sadece acıktığında git beleşe yemek yersin.Dünya devi firmalar 1 tane işçinin hesabını yapacak değiller ya.
  • Kendi paramı kazanmak istiyorum. Başka çalışan yok mu
  • ben 2ay calismayi dusunuyorum oyle kisa sureli alim yapiyorlarmi
  • mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobi2002

Kendi paramı kazanmak istiyorum. Başka çalışan yok mu

kendi paranı kazanıcaksan burdakiler sana yardım edemez git gir ögren zoruna gider yada calısamazsan zaten alırken deneme süresi adı altında alıorlar cıakrsın olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CayaBisküviBandırdım

quote:

Orijinalden alıntı: ****

Bence gir istediğin kadar bedavadan hamburger yersin,dünya devi firmalar 3-5 hamburgenin hesabını çalışanlarına yapacak değil ya

yok öle istedigin kadar yemek.
    haftalık bir menü listesi var onun dısına cıkıpta calısma saatlerinde istedigin seyi yiyemiyorsun.
    yemek vakti harici öle pişirdigin yaptıgın seyleri yeme lüksü yok.
    anca pişirme isleminden sonra time atılır zamanı az kalan ziyat olucak olanları kapanısta denk getirir müdüre sölersin ordaki elemanlarla yiyebilirsin ama asırıya kacmamak kaydı ile oda

Burger king ' de calısıyorsun sanırım birader bende mc donaldsdayım benimde 20 günüm doldu sizin kapanışlar sanırım daha erken geliyomuş bizde 18.30 da geliyor kapanış elemanları.

• Gözlemlediğim kadarıyla cidden yorucu bir iş. Bu sene haftaiçi özel bir dersaneye gidiyorum, sınıflar 2-3 kişilik ve interaktif. Herneyse buraya gelen bir arkadaş var, alışveriş merkezinde toyz shopta çalışıyor. 5 ay önce girdi, ondan önce de bu vitamin varda çalışıyormuş. Küçük standlar vardır çok dar.

Bu arkadaş sabah dersaneye geliyor 1de çıkıp 1.30da işe giriyor akşam 9-10 gibi çıkıyor. Aldığı maaş 560 lira, dersaneye verdiği para 550 lira zaten. Tuhafıma giden bir durum adam teneke zaten parasını alıp boşa harcıyor gibi geldiği için nedense bu tür paralar bana çok az geliyor. Allah nasip etmez inşallah böyle yerlerde çalışmak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.