Şimdi Ara

Zotac'dan hız aşırtma tutkunlarına: GeForce GTX 580 Extreme Edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz günlerde GeForce GTX 580 AMP!2 modelini kullanıma sunan Zotac, daha da güçlüsünü isteyenler için GeForce GTX 580 Extreme Edition modelini hazırladı. Nvidia'nın GF110 GPU'sunu kullanan yeni model, sahip olduğu özelleştirilmiş detayları ve Zotac tarafından geliştirilen üç slot tasarımlı soğutucusu ile dikkat çekiyor.

Nvidia'nın referans tasarımından farklı olarak yeni bir baskılı devre tasarımı üzerine inşa edilen kart, 16+2 fazlı güç tasarımı ile geliyor. 6 adet Bakır ısı borusuna sahip çift fanlı soğutucusu ile referans tasarımlı kartlardan daha serin çalıştığı belirtilen ekran kartında, bellek yongaları ve VRM bölümünün Alüminyum ısı dağıtıcılar ile desteklendiğini görüyoruz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 16+2 fazlı güç tasarımı sayesinde GPU'ya 500 Watt'a kadar güç sağlayabilen ekran kartı, stabilite ve hız aşırtma yeteneklerini arttırmak için tantalum filtre kapasitörler ve 3V 1000uF FPCAP decoupling kapasitörlerine yer verilerk değişen akım taleplerine daha hızlı karşılık verilmesi hedeflenmiş.

Samsung tarafından üretilen ve 0.4ns erişim süresine sahip GDDR5 bellek yongalarının kullanıldığı ekran kartı 384-bit bellek veri yolu desteği, 512x paralel işlem birimi ve 1,5GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor. Saat hızları hakkında henüz net bir bilgi olmayan ancak belleklerin 3400MHz'de çalıştığı belirtilen kartın fiyatı da henüz bilinmiyor.

• 500wat güzelmiş hadi biraz daha zorlasalar 1000watt olacak haa gayret 1saatte dünyanın elektiriğini cekecek
  • Vay be gtx580'nin ne kadar modeli geldi.Bir türlü gpu hızı 950mhz ve üzeri gelmiyor.Favorim asus directcu ve lightning
  • kasada boş yer klamaycak
  • acaba kaç derece ısıtıyor bi 20derece yaparsa odayı hiç ısıtmaya gerek kalmaz odayı
  • 2 pc fiyati soylerler buna
  • Ben fazla nvidia kartlara sıcak bakmıyorum VTX6950 Çift fanlı modeli 480tl satılıyor CF yap bundan çok daha iyi bir performans elde edersin ve elinde 200tl cebinde kalır ben 5850toxic kullanıyorum CF olarak çok memlunum crysis 2 de oyunu 90 - 120 arası oluyor genelde 1280x1024 çözünürlükte oyun 70 - 230 kare arasında deyer veriyor ful hd mönitör yakında alıcam en kotu 80 - 100 kare rahat alırım şimdi GTX580 neden bukadar para harcıyayım ey iyi oc bile 5850CF geride bırakamıyor ve suan sapphire 5850 308tl düştü 620tl ye 1200tl satılacak karttan daha iyisini yapabiliyorsunuz karar size kalmış....
  • HA ZOTAC, şimdi oldu AMP serisi

ne o öyle, al referans tasarımı, bios tan hızımı arttır, sür piyasaya +30$ daha pahalı

şöyle değişik bir şeyler olsun adam akıllı

Lighting serisini kıskanmışlar

"gövde gösterisi" için yapılmış bir kart ama BEĞENDİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Ben fazla nvidia kartlara sıcak bakmıyorum VTX6950 Çift fanlı modeli 480tl satılıyor CF yap bundan çok daha iyi bir performans elde edersin ve elinde 200tl cebinde kalır ben 5850toxic kullanıyorum CF olarak çok memlunum crysis 2 de oyunu 90 - 120 arası oluyor genelde 1280x1024 çözünürlükte oyun 70 - 230 kare arasında deyer veriyor ful hd mönitör yakında alıcam en kotu 80 - 100 kare rahat alırım şimdi GTX580 neden bukadar para harcıyayım ey iyi oc bile 5850CF geride bırakamıyor ve suan sapphire 5850 308tl düştü 620tl ye 1200tl satılacak karttan daha iyisini yapabiliyorsunuz karar size kalmış....

290tl 5850 :DD
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/gigabyte-ati-hd5870-super-overclock-1gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html
    giderim bunu alırım ben olsam

• 6990ı aldıktan sonra gördüm üzüldüm290tlye 5850 çok canımı yaktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodomoco -- 21 Nisan 2011; 22:59:05 >
  • aynı modeli ısıtıp ısıtıp önümüze koyacaklarına yavaş yavaş fiyatını düşürseler bence satışları daha çok artar sonrada yeni model çıkartsalar daha kaliteli olur
  • kart olağanüstü. Mimarisine de hayran kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

kart olağanüstü. Mimarisine de hayran kaldım.

aynen. Çok iyi yapmış bu sefer kartı Zotac.
  • Tek gpu için 3 slotluk soğutma. Beğenmedim, beğenmeyeceğim.
  • tüketim çılgınlığından başka bişe değil...
  • gelsin bakarız tadına
  • nvidia dan hep aynı nağmeler :D:D 8 serisi nvidia kartları hatırlayın :D
  • gelinim diye söylemiorum directcu2 bunu pataklar.
  • saat hızlarının gigabyte gtx580 super overclock modelini geçiceğini sanmıyorum
  • Türkiye'ye ne zaman geleceği şüpheli bir ürün... bu tür özel tasarımlı ürünler türkiyeye yaklaşık bir yıl sonra gelebiliyor (bkz gigabyte GTX 480 SOC)... bazıları o kadar sürmüyor (bkz asus GTX 580 DCII) umarım bu üründe asus gibi nispeten hızlı bir giriş yapar... Zotac böyle özel tasarım işlerinde yeni olduğunu ürünü geç çıkararak göstermiş oldu. Tasarım olarak beğendim ancak soğutucunun 3 slot kaplaması kötü olmuş... onun dışında referans tasarım üzerine bios overclocku ile çıkarılan AMP! serisi yanında böyle bir çalışma yapmaları sevindirici... Çıkacağı saat hızları ile ilgili testleri bekliyoruz ancak bu 3 slot tasarım işi benim için can sıkıcı bir sorun asus ve zotac 3 slot tasarımla çıkarırken ürünleri msi ve gigabyte'ın 3 slot kaplamayan soğutucularla da bu işi kıvırmaları msi ve gigabyte için başarıdır bence...
    Onun dışında bu ürünün soğutucu fanları 120mm gibi duruyor ve resme dikkatli bakarsanız soğutucu fanların üst kısmı kartın dışına taşmış, kasa genişliği fazla geniş olmayan veya yan kapakta fan olması dolayısıyla yer sıkıntısı çekenler için bu problem olabilir. Bu durumda kartla birlikte kasa değişikliği ihtiyacı da gerekebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeytinbey -- 22 Nisan 2011; 9:35:13 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.