- x
Ryze yardım
21 Cevap9242 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

0 LOL Mesajı
299 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Duglas
20 Nisan 2011; 23:17:00 

Arkadaslar merhaba ryze ile ılgilı saglam buıld ve rehber ıstıyorum yardımcı olursaniz sevınırim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 LOL Mesajı
307 Mesaj
20 Nisan 2011; 23:19:27 

sadece mana ıtemlerı cık atak ıcın cunku ryzenın q ve w skılı manadan alıyo sonra bıde manamune cık olay bıtmıstır

Dıp not : arkadasım dps ryze denedı cok guzel oluyo :D

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
20 Nisan 2011; 23:22:24 

Çok uzun birşey yazamam şuan ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.Öncelikle ryze oynarken q nun öncelikli skillin olduğunu ve ilk onu maxlemen gerektiğini biliyorsundur.Ayrıca e ye 4 level da combonu daha hızlı devam ettirebilmen gerekli.(spell flux).Combon q-w-q-e-q-r-q şeklinde olmalı.Canın çok azken ve yaşama olasılığın çok çok az olduğu süreler dışında bu comboyu yap çünkü o ultideki spell vamp sana çok sonralara kadar pek spell vamp kazandırmayacaktır.Ryzedaki püf noktalardan biri itemları tamamlamamaya kasmaman.Yani catalyst , tear of goddess , frozen heart , ve belki bir tane daha catalyst aldıktan sonra tamamlamaya başlayabilirsin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Nisan 2011; 0:10:15 

Eray yazcaklarımı yazmış. Ama benim önerim teamfight başlamadan önce R yi açman çünkü spellerin o zaman AoE vuruyor ve ayrıca ilk E at karşıdakinin mr si düşünce daha fazla vurursun. Olabildiğince mid gitmeye bak çünkü kassadin kennen nidalee dışında pek çok championa üstünlük sağlıyor. Duo lane gidersen harassa odaklan. Q nun range i oldukça fazla çok rahat edersin. Ryze itemleri tamamlayınca bi nevi offtank oluyor. R nin getirdiği spell vamp bi süre sonra yetmiycek bu yüzden 2 catalyst 1 tear of goddess bot ve frozen hearttan sonra spell vamp veren kitabı al. Sonra catalystlardan birini roa diğerini banshees yap. Tear of goddess full stacklenince onu AA yap. Full stacklendiğini bi süre sonra mana gelmeyince anlarsın. Şu sıralar ryze zaten OP. Burst, dps, offtank oluyor build bitince.

439 LOL Mesajı
2179 Mesaj
21 Nisan 2011; 0:14:11 

bir süredir aralıksız ryze oynuyorum arcangel banshee rod of age magic penet ayakkabı frozen heart core itemlerim son itemi karşıdakilere göre yapıyorum ad ağırlıklıysa guardian angel güzel oluyor özellikle tear of goddes yaptıktan sonra bir kereliğine mana bufunu almaya bak ve sürekli skill spamla oyundaki en dayanıklı mage ryze oluyor early gamede ölmemeye bak team fightlarda sürekli arkada durup skil spamla pasifin sayesinde hiç cd sorunu çekmiyorsun minion pushlarken ulti açmanı tavsiye ederim çünkü skill attıkça cdsi düşüyor

early gamede bir iki kere ölsen bile kafana takma kasmaya devam et team fightlarda gayet etkili bir karakter ryze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reaglew -- 21 Nisan 2011; 0:15:57 >

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
21 Nisan 2011; 2:24:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

Eray yazcaklarımı yazmış. Ama benim önerim teamfight başlamadan önce R yi açman çünkü spellerin o zaman AoE vuruyor ve ayrıca ilk E at karşıdakinin mr si düşünce daha fazla vurursun. Olabildiğince mid gitmeye bak çünkü kassadin kennen nidalee dışında pek çok championa üstünlük sağlıyor. Duo lane gidersen harassa odaklan. Q nun range i oldukça fazla çok rahat edersin. Ryze itemleri tamamlayınca bi nevi offtank oluyor. R nin getirdiği spell vamp bi süre sonra yetmiycek bu yüzden 2 catalyst 1 tear of goddess bot ve frozen hearttan sonra spell vamp veren kitabı al. Sonra catalystlardan birini roa diğerini banshees yap. Tear of goddess full stacklenince onu AA yap. Full stacklendiğini bi süre sonra mana gelmeyince anlarsın. Şu sıralar ryze zaten OP. Burst, dps, offtank oluyor build bitince.

Böyle yazanlara official forumda -20 falan veriyorlar Önce e neden atmayayım mr düşüyor diye sorarsan combo direk bitiyor ve toplamda %30 falan damage kaybı oluyor , deymez yani.(ilerde sırf mana kastığında daha bile fazla)

0 LOL Mesajı
299 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Duglas
21 Nisan 2011; 9:40:13 

Çok teşekkür ederım arkadaşlar

0 LOL Mesajı
1995 Mesaj
21 Nisan 2011; 13:15:16 

Reaglew çok iyi oynar late gamede en iyi magelerden biri bence ryze hani o op dediğimiz brandı tokatlıyor late gamede

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
21 Nisan 2011; 13:46:14 

Tanky olduğu için ryze direk anti mage zaten , özellikle veigar ın antisi , apsi olmadan sağlam damage vurabildiği için
bkz: veigarın ultisi.

0 LOL Mesajı
3296 Mesaj
21 Nisan 2011; 21:51:47 

ryze ama noob char oldu baksanıza.450 yaptılar ipsini herkes ryze açıcak.Neyseki 10-20 levellar fazla bilmiyor ryze yi gidip ap kasıyor

0 LOL Mesajı
3894 Mesaj
21 Nisan 2011; 22:33:48 

0 AP İmba Ryze Forever..

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:27:14 

quote:

Orijinalden alıntı: *HardCore*

0 AP İmba Ryze Forever..

Ölüm lokumu senin işareti çalmış , şikayet et bence.

0 LOL Mesajı
299 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Duglas
22 Nisan 2011; 10:46:14 

Arkadaslar saglam bır buıld daha yazabılrmsnz

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
22 Nisan 2011; 12:51:39 

Sapphire crystal + 2 hp pot
Catalyst + Tear of Goddess
Catalyst + Frozen heart ın mana veren parçası (buradaki catalyst ikinci catalyst oluyor , karşı tarafta fazla physical dps varsa seni zorlayan ilk frozen heartı yapabilirsin)
Void staff
Catalyst lerden birini banshee's veil birini rod of ages yap , frozen heart ı tamamla , en son herşey tamamlandıktan sonra archangel staff a tamamla tear of goddess ı.

0 LOL Mesajı
299 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Duglas
22 Nisan 2011; 12:56:44 

Ellerıne saglık teşekkürler

0 LOL Mesajı
3296 Mesaj
23 Nisan 2011; 2:59:13 

ya void staff lazım aslında bu ryze ye düşünüyorum ne zamandır.Late game de doğru dürüst vuramıyor.%40 magic penetration gayet iyi bence yeterli.

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
23 Nisan 2011; 4:29:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Ölüm Lokumu

ya void staff lazım aslında bu ryze ye düşünüyorum ne zamandır.Late game de doğru dürüst vuramıyor.%40 magic penetration gayet iyi bence yeterli.

Eeee ben ne dedim ?

0 LOL Mesajı
89 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:08:47 

quote:

Orijinalden alıntı: erayyirik

Sapphire crystal + 2 hp pot
Catalyst + Tear of Goddess
Catalyst + Frozen heart ın mana veren parçası (buradaki catalyst ikinci catalyst oluyor , karşı tarafta fazla physical dps varsa seni zorlayan ilk frozen heartı yapabilirsin)
Void staff
Catalyst lerden birini banshee's veil birini rod of ages yap , frozen heart ı tamamla , en son herşey tamamlandıktan sonra archangel staff a tamamla tear of goddess ı.

süper build oldu yenilmemize rağmen takımın en iyisiydim.tankları bile teke tekte rahat aldım

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
13 Nisan 2012; 22:16:43 

quote:

Orijinalden alıntı: fites

süper build oldu yenilmemize rağmen takımın en iyisiydim.tankları bile teke tekte rahat aldım

Bu 2011 den kalma tabi , artık Roa yapmıyorum , banshee+frozen heart yapıyorum direk arada tear alarak.Gerekirse will of the ancients alıyorum roa yerine.Oldukça güçlü oluyor.

0 LOL Mesajı
366 Mesaj
13 Nisan 2012; 22:22:37 

Smarcast bence ryze'de önemli bir faktör. Skill + target, Skill + target, Skill + target yapmaktansa direk tüm skillerini boşaltabilirsin ;)

0 LOL Mesajı
2079 Mesaj
13 Nisan 2012; 22:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Reaglew

bir süredir aralıksız ryze oynuyorum arcangel banshee rod of age magic penet ayakkabı frozen heart core itemlerim son itemi karşıdakilere göre yapıyorum ad ağırlıklıysa guardian angel güzel oluyor özellikle tear of goddes yaptıktan sonra bir kereliğine mana bufunu almaya bak ve sürekli skill spamla oyundaki en dayanıklı mage ryze oluyor early gamede ölmemeye bak team fightlarda sürekli arkada durup skil spamla pasifin sayesinde hiç cd sorunu çekmiyorsun minion pushlarken ulti açmanı tavsiye ederim çünkü skill attıkça cdsi düşüyor

early gamede bir iki kere ölsen bile kafana takma kasmaya devam et team fightlarda gayet etkili bir karakter ryze

Aynen benim buildle %99 örtüşüyor benim eklemek istediğimse arkadaş earlyde biraz dikkatli oynarsa sıkıntı çekmez latede en op ap şampiyonlarda ilk 3'e girer. Biri yukarıda da bahsetmiş ultimate'i fazla damagela vurmadığınız sürece early de fazla s. wamp getirmediğinden isteğe göre açılmayabilinir fakat karşıda karthus gibi iyi farm yapan rakip varsa ve üzerinize minionları salıp sizi minionlarla boğarak harass yapıyorsa farm için ulti şart yoksa mid gibi solo lane'i anında kaptırırsın(rakip junglerin verdiği desteğide saymıyorum bile) towerlar sigortan sonuçta. Late game olarak zaten build+oynayışın+takımın güçlü ise olduğun maç en fazla 40. dk da biter fakat rakip 50-60dk gider + farm alırlar üstüne item çıkarlar ise her ap şampiyonda olduğu gibi rakibin gazabına kapılır ezilirsin bunuda unutma tek adama odaklı şampiyon olduğundan focus yersen evasive(kaçak) oynayışın güzel olacak yoksa 5sn'de death.

Yaw he he!

BitTürk davetiyem vardır. ÖM atın :)

0 LOL Mesajı
111 Mesaj
13 Nisan 2012; 23:11:31 

quote:

Orijinalden alıntı: king size

Reaglew çok iyi oynar late gamede en iyi magelerden biri bence ryze hani o op dediğimiz brandı tokatlıyor late gamede

late gameye gerek yok her oyun phasesinde ryzenin ezemediği hero yok neredeyse

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.672