Şimdi Ara

Huawei IDEOS X5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.270
Cevap
12
Favori
281.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence bu cihaz tam ayarında bir telefon. Yani ne eksiği var ne fazlası tam düz bir telefon. Özelleştirilmiş arayüzü yok, Harika çekimler yapan bir kamerası yok, kutusu benim N79dan kötü. Ama bunların hepsi iyi bir amaç için, maliyeti düşürüp tüketiciye uygun fiyattan ürün sunabilmek. 600 Liraya çıksın bu cihaz alırım yani acımam. Bir Androidde bulunması gereken her şeye sahip telefon. Yalnız en geç Haziranda gelmesi gerek bu fiyattan gitmesi için.
  • Huawei Ideos X5

Cihazın Teknik Özellikleri :

- 16 milyon renkli, 480×800 çözünürlüklü, 3.8genişliğinde TFT kapasitif ekran
    - 800 MHz Scorpion işlemci
    - Adreno 205 Grafik işlemci
    - Android 2.2 işletim sistemi
    - Adobe Flash desteği
    - 5MP otofokuslu LED Flaşlı kamera
    - 720p kalitesinde 30fpslik video çekimi
    - 2 veya 4 gb dahili hafıza (microSD ile 32GBa kadar yükseltilebilir)
    - Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Wi-Fi hotspot
    - HSDPA 7.2 Mbps
    - Bluetooth v2.1
    - 1500 mAh Li-Po batarya, maximum 350 saat bekleme 6 saat konuşma süresi

>>>>> Beklenen Efsane Geldi ! <<<<<<

Satın almak için(Hepsiburada) :http://www.hepsiburada.com/Liste/huawei-u8800-ideos-x5-2-gb/ProductDetails.aspx?productId=telcephuau8800&categoryId=371946

Huawei IDEOS X5

Telefon İnceleme Video-Fotoğrafları :

Fotoğraflar :
     Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5

İnceleme Video :

(Türkçe DonanımHaber İncelemesi)

Unboxing Video :

Örnek Video Test :

Forumdan kullanan kullanıcılardan görüşler :

Zelcuk ;
    quote:

Telefonu forumda,en azından bu başlıkta ilk edinenim.
    14.06.2011 saat 18 civarı önce telefonla arayıp teyit edip ayırttırıp dakikalar içersinde gittim aldım.
    KVK Mağaza (Kızılay)
    ZİYA GÖKALP CAD. NO:14/D
    Telefon: 0312 433 1272

Fiyat:10 taksit vade farksız.
    57 tl * 10 =570tl ye aldım.kvk.
    kontrat yok, turkcell rom yok...
    u8800 ,h si yok

çalışan ekip de ilk defa gördüğü için merak ettiler, isterseniz sim karti takip deneyelim dediler beraber açılışı yaptık
    ilk açılışı uzun sürdü,sonraki açılışlar daha kısa sürdü. TURKCELL e dair hiçbirşey yok cihazda... açılış logo falan yoktur.
    kamerası çekimleri bence 5 e göre geride - ama kamerayı önemsemem.Müsait olmadığım için çekemedim.Gündüz-gece şartlarında çekeceğim.
    ekran hassasligi çok ideal. ilk akıllı telefonum zorlanır mıyım diyordum ama elimin altında kayıyor valla.
    video ekran takılması hiç olmadı (youtube ve diğer video sitelerinde)
    wifi bağlantımda hiç sıkıntı olmadı (şarj bitene kadar yaklaşık 6 saat bağlı kaldım marketi altına üstüne getirdim.) şakır şakır geziniyorum hiç de kopmadı.Alet açıldıktan sonra 2-3 sn içinde otomatik modeme bağlanmakta.

Eksiler:Kamera çekim kalitesi
    gps bağlanmada zorlanma

X5 Ike yazilan ilk mesaj
    Klavyesi com rahat. Ekran hassasligina bayildim.
    Telefonu aldigima Cok memnunum
    Farkettigim tell eksisi kamerasi.
    Fazlada kullanmayacagim icin sorun yapmadim ama kamerayi onemseyenler almadan once kullanip deneyin.

S-İnternet performansı nasıl? Söylendiği gibi videolarda sorun çıkarıyor mu?

C-internet akiyor. youtube denedim sıfır takılma. ses kalitesi de ayrı bitirdi beni.
    not:internet kalitem iyidir

çerçeve metalimsi,arkası kaymaz plastik evet doğru.
    plastik icin diyeceğim çok çok kolay çizilir, parmak izi kalmakta,aşınma da kesinlikle olur,boya gibi durmuyor o yüzden soyulmaz herhalde . hassas yani. korumak şart.
    metal kısma gelince asıl soyulma potansiyeli orada seziyorum. deneyimlerime göre uzun hor kullanımda metal çerçeve soyulabilir. ama tabiki bunu zaman gösterir.

Oyun � Program Paylaşımı (Sürekli Günceldir.Sizin paylaşımlarınızı ekliycem)

Forumda Telefonu Kullanan Kullanıcılar (Günceldir.--Alan arkadaşlar konuda yazarlarsa buraya yazarım.)

1.Zelcuk
    2.kulak_kiri
    3.
    4.
    5.

İmzalarımız :

1�
     Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5
    3.8' 800x480 Capacitive | Multi Touch | Android 2.2 (Froyo) | 5 MP | 720p | LED Flash | Au
    tofocus

[center][image]https://store.donanimhaber.com/6d/12/e4/6d12e4b1a8f1a84361e145a44b5ab480.png[/image] 
    [b][color=#FF0000]Huawei IDEOS X5[/color][link=http://forum.donanimhaber.com/m_49914956/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49915750]
    3.8' 800x480 Capacitive | Multi Touch | Android 2.2 (Froyo) | 5 MP | 720p | LED Flash | Autofocus
    [/b][/link][/center]

2-- Önizleme :

Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5
    3.8' 800x480 Capacitive | Multi Touch | Android 2.2 (Froyo) | 5 MP | 720p | LED Flash | Autofocus

Kod:

[center][image]https://store.donanimhaber.com/0c/31/b3/0c31b34b2d68aa96f5749f4e3d08ba24.png[/image] 
    [b][color=#FF0000]Huawei IDEOS X5[/color][link=http://forum.donanimhaber.com/m_49914956/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49915750]
    [/b][/link][/center]

3-
     Huawei IDEOS X5

Huawei IDEOS X5
    3.8' 800x480 Capacitive | Multi Touch | Android 2.2 (Froyo) | 5 MP | 720p | LED Flash | Autofoc
    us

Kod:

[center][image]https://store.donanimhaber.com/df/e7/c0/dfe7c08d7e5bba5802005f0c858a85de.png[/image] 
    [/b][/link][/center]

Telefonu Alan Arkadaşlara Sorular :

-En çok merak edilen konu flashlı bir sitede gezinirken video izlerken kasma mevcutmu?
    -Arka planda 3-4 uygulama acık kaldığı zaman kasma oldumu ?
    -Fotoğraf çekimi vi video çekimi nasıl ? (Paylaşımlarınızı bekliyoruz.)
    -Ürün kalitesi nasıl ?

Grup msn adresimiz : group1230176@groupsim.com

Ana Konu(Oyun-Program Paylaşımı)&Kullananlar Kulübü} İçin Tıkla !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 15 Haziran 2011; 19:08:52 >

• Bu cihazın Mayıs ayı sonunda 599 TL etiketle Türkiye'de satışa sunulacağı haberine bugün çeşitli sitelerde rastladım. Android 2.2 ve 800 Mhz Flash 10.1 destekli işlemci ile geliyor oluşu uzun zamandır Flash destekli makul fiyatlı android cihaz beklediğim için benim de çok dikkatimi çekti. Piyasaya çıkana kadar burada tartışılıp daha iyi bilgiye sahip oluruz diye düşünüyorum.

Cihazla ilgili haberlerden biri:http://yenisafak.com.tr/Bilisim/?i=314848
  • marka takintisi olmayan kacirmasin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

marka takintisi olmayan kacirmasin.

Marka takıntım yok ama soğuk durduğum markalar var tabi.. Huawei kullanmadığım ve kullanana rastlamadığım için sicili temiz şimdilik. Ekşi'de okuduğum bir yazıya göre Huawei Motorola ve Cisco gibi markalara fason üretim de yapıyormuş. Bu da marka açısından güven unsuru. Yukarıda verdiğim linkteki haberde IDEOS'un ABD'de T-Mobile işbilirğiyle 3 ayda 1 milyondan fazla sattığından bahsediliyor.

Kafama takılan en önemli sorulardan biri Huawei'nin Türkiye'de servislerinin sayı, hız ve müşteri memnuniyeti açısından ne durumda olduğu.
  • bosuna ucuz degil iste. servisin yaninda malzeme, ekran ve kamera vasat. ekran'nin gorus acisi ve parlakligi pek iyi degi. malzeme kalitesi sorun cikaracak gibi degil ama kalite hissi vermiyor. kamera da muhtemelen gercekte 3.2 olup yazilim yoluyla 5 megapiksele sisirilmis ve kotu bir lens kullanilmis. tabi xda ve youtube'dan gorup okuyabildigim kadariyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksek

quote:

marka takintisi olmayan kacirmasin.

Marka takıntım yok ama soğuk durduğum markalar var tabi.. Huawei kullanmadığım ve kullanana rastlamadığım için sicili temiz şimdilik. Ekşi'de okuduğum bir yazıya göre Huawei Motorola ve Cisco gibi markalara fason üretim de yapıyormuş. Bu da marka açısından güven unsuru. Yukarıda verdiğim linkteki haberde IDEOS'un ABD'de T-Mobile işbilirğiyle 3 ayda 1 milyondan fazla sattığından bahsediliyor.

Kafama takılan en önemli sorulardan biri Huawei'nin Türkiye'de servislerinin sayı, hız ve müşteri memnuniyeti açısından ne durumda olduğu.

Turkcell T10 ve 3G Vınn üreticisi Huawei dir.

Bir sorun olacağını düşünmüyorum.

• youtube da yapılan incelemede testi yapan adam telde android marketi açar açmaz telefon flash 10.2 güncellemesini gösterdi...

Not: quadrant test skoru hatırladığım kadarıyla 1500-1600 dolayları kulladığı işlemci ise htc desire z ile aynı imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 21 Nisan 2011; 10:01:27 >
  • iyi bir servis ağı olursa alınır bu cihaz.
  • quote:

bosuna ucuz degil iste. servisin yaninda malzeme, ekran ve kamera vasat. ekran'nin gorus acisi ve parlakligi pek iyi degi. malzeme kalitesi sorun cikaracak gibi degil ama kalite hissi vermiyor. kamera da muhtemelen gercekte 3.2 olup yazilim yoluyla 5 megapiksele sisirilmis ve kotu bir lens kullanilmis. tabi xda ve youtube'dan gorup okuyabildigim kadariyla

Bu ürün galaxy Ace ile karşılaştırılır.Galaxy ace ekranı çizilmez felan daha iyi olsada flash desteksiz işlemcisi var diyorlar.2 telefonda da 5mp kamera mevcut.3,8 inç biraz daha büyük bir model.Dahili hafıza huawei de daha fazla sanırım.Telefon güzel.Samsung almaktansa huawei'ye bir şans vermeyi tercih ederim.Fiyatı 500 TL civarına indikçe ki paralet ithalatçılar ucuza getirirse iyi satar.

• Çok iyi
  • işte bu fiyata bu telefon kafa karıştırır.
  • huawei x5 güzel orta seviyede en iyi fiyat performans ürünü.Fakat bir üst modeli x6 ne zaman gelir acaba :) x6 hem çok şekil duruyor hem donanım olarak biraz daha iyi.İyi bir geçmişinin olduğunuda görünce almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.
  • sar değeride oldukça düşük.
    0,34 w/kg
  • Sar değeri düşük,otofokuslu ve LED'li kamerası var,ekranı küçük değil ve 16M destekli,işlemcisi hızlı,oldukça da şık görünüyor ve 599 TL'ye piyasaya çıkıyor...Kağıt üzerinde tam bir f/p ürünü gibi duruyor.Ben beğendim...
  • güzel telefon...
  • Telefonun tek eksiği ön kamerasının olmaması.
    Donanımı çok iyi ve fiyat olarak çok ucuz.
    Mayıs gibi satışa sunulacak diyorlar.
    Ama ben daha çok abisi x6 yı beğendim.

Abisi Huawei U9000 IDEOS X6 :
    http://www.gsmarena.com/huawei_u9000_ideos_x6-3595.php
    480 x 800 pixels, 4.1 inches
    Dolby mobile
    2 GB storage, 512 MB RAM, 2 GB ROM
    5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash 720p@30fps
    Android OS, v2.2 (Froyo)
    1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon

Daha ne olsun 699 veya 799 TL den gelirse çok satar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Telefonun tek eksiği ön kamerasının olmaması.
    Donanımı çok iyi ve fiyat olarak çok ucuz.
    Mayıs gibi satışa sunulacak diyorlar.
    Ama ben daha çok abisi x6 yı beğendim.

Abisi Huawei U9000 IDEOS X6 :
    http://www.gsmarena.com/huawei_u9000_ideos_x6-3595.php
    480 x 800 pixels, 4.1 inches
    Dolby mobile
    2 GB storage, 512 MB RAM, 2 GB ROM
    5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash 720p@30fps
    Android OS, v2.2 (Froyo)
    1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon

Daha ne olsun 699 veya 799 TL den gelirse çok satar :)

Özellikleri çok iyi Ülkemize geleceğini hiç sanmıyom ancak Trcell yada Vodafone getirirse gelebilir ,

Ancak şu aşamada 500 lira olsa bile almayı pek düşünmem kendimi kobay olarak kullandırtmam , önce bi uzunca süre satılıp reklam yapması, servis ağının olması gerekli , kullanıcılarının incelemeleri ve deneyimleri de çok önemli.

Zira malzeme kalitesi ve işçilik de çok önemi toplama pc gibi bişey olmuş ama parçalar önemli şekilde toplanıp doğru mu birleştirildi bilinemez , özelliklere aldanıp almak iş değil

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Özellikleri çok iyi Ülkemize geleceğini hiç sanmıyom ancak Trcell yada Vodafone getirirse gelebilir ,

Ancak şu aşamada 500 lira olsa bile almayı pek düşünmem kendimi kobay olarak kullandırtmam , önce bi uzunca süre satılıp reklam yapması, servis ağının olması gerekli , kullanıcılarının incelemeleri ve deneyimleri de çok önemli.

Zira malzeme kalitesi ve işçilik de çok önemi toplama pc gibi bişey olmuş ama parçalar önemli şekilde toplanıp doğru mu birleştirildi bilinemez , özelliklere aldanıp almak iş değil

Sanırım operatör aracılığıyla satılacakmış.Vodafone 845 ti herhalde bir de turkcel t10 u huawei yapmış.Ayrıca modem vın felanda yapıyormuş.Adını duymadığımız ama etkin rol oynayan firmalardan biri gibi duruyor.
    Bence özelliklere bakmalıyız.800 mhz kafa karıştırmasın sonuçta bilgisayar gibi o.c ile 1 ghz yapılır :) Bu telefon htc desire gibi birşey olmuş.Htc desire den tek farkı sanırım dahili hafızası ve ekranı.Eğer iyi reklam yapılırsa diğer markaların telefon satışlarını düşürebilir.
    x5 mayıs ayında satışa sunulacak deniyor.Fakat x6 hakkında bir haber yok.Gecikmese bari ben x6 almayı planlıyorum .
    NOT:Toplama bilgisayar , hazır bilgisayarlardan daha iyidir :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.