Şimdi Ara

Intel hız kesmiyor; İlk çeyrekte tüm ürün gruplarında çift haneli büyüme gerçekleştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sandy Bridge tabanlı yeni nesil işlemcileri için hazırladığı 6 serisi yonga setlerindeki tasarım hatasından ötürü tüm üretimi durduran ve revizyon güncellenmesine gitmek zorunda kalan Intel, 700 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında maliyete neden olduğu belirtilen bu hataya rağmen finansal performansından ödün vermedi ve bir kez daha güçlü sonuçlara imza attı. Açıklanan sonuçlara göre Intel'in gelirleri, geçtiğimiz yılın son çeyreği ile kıyaslandığında %12, geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında ise %25 oranında artış gösterdi.

Intel'in aynı dönemdeki net kârı ise bir önceki çeyreğe göre ciddi bir değişiklik göstermezken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %29 artış ile 3.2 milyar dolara yükseldi. Intel tepe yöneticisi Paul Otellini konuyla ilgili açıklamasında, ilk çeyrek gelirinin tüm zamanların rekoru olduğunu, Intel'in tüm büyük ürün gruplarında ve tüm coğrafyalarda çift haneli büyüme rakamlarına ulaşmayı başardığını söyledi. Intel içerisinde bulunduğumuz ikinci çeyrekte ise 12.8 milyar dolar (+/- 500 milyon dolar) gelir elde edeceğini öngörüyor.

• Devlet gibi :S
  • Millet Bulldozerden de umudu keserse, Intel tekel olur yavaş yavaş
  • intel baskıcı politikaları sayesinde her yerde kendi ürünlerini sattırmakta diretiyor ...

cogu laptop üretisinin nerdeyse amd cpu sahip laptopunu göremedim var ama nerde
  • Intel çok sert oynuyor.
  • Intel şu anda AMD'den daha kötü ürünler çıkartsa bile sadece ismi bile satmasına yetiyor.
    @AnarcHiest arkadaşın dediği gibi hem baskıcı politikası hemde sert reklam anlayışı Intel'in her zaman bir adım önde olmasını sağlıyor. Tabii ki burada Yahudi ticaret anlayışını da atlamamak lazım. Kim bilir şirketlerin yönetim kademelerinde ne oyunlar dönüyor.
  • ya ben via ya acıyorum:D
  • amd intel' e rakip olması için kaiteli üretim yapması gerekli reklam ile göz boyamamalı kesin ve net olmalı zamanında ben de amd kullanıyordum amd şöyle amd böyle ama performans ! benim gözümde amd bitti neden 3 tane amd sistem değiştirdim 1 tane intel? sizce neden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamblue35 -- 22 Nisan 2011; 15:31:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Devlet gibi :S

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_x

Intel şu anda AMD'den daha kötü ürünler çıkartsa bile sadece ismi bile satmasına yetiyor.
    @AnarcHiest arkadaşın dediği gibi hem baskıcı politikası hemde sert reklam anlayışı Intel'in her zaman bir adım önde olmasını sağlıyor. Tabii ki burada Yahudi ticaret anlayışını da atlamamak lazım. Kim bilir şirketlerin yönetim kademelerinde ne oyunlar dönüyor.

1 - Fiyat bakımından intel daha iyi
    AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz 6 çekirdek 45nm ( 245 usd )
    http://www.teknofiyat.com/?search=amd+1100&altlimit=&ustlimit=
    INTEL i5 2500K 3.30 GHz 32nm 4 çekirdek ( 221 usd )
    http://www.teknofiyat.com/?search=i5+2500K&altlimit=&ustlimit=
    2 - Performans olarak intel çok daha iyi
    http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
    3 - OC Bakımından intel çok çok üstün ( hava soğutmayla ) 7/24
    4 - Güç tüketimi bakımından intel daha iyi

Nereden üflüyorlar biraz dürüst olun bilmediğimiz bir şeyler varsa bizde amd alalım bu şartlar altında kesinlikle intel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 23 Nisan 2011; 18:10:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.