Şimdi Ara

XBOX 360 Controller For Windows Emulatörü (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
41
Favori
285.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalan oldum. Anlaşılan benim gamepadler bu programa uyumsuz.
    Assassin's Creed te titreşim iyi çalışıyordu.
  • programı uzun süre nba 2k12 de abimle karşılıklı oynamak için kullandım.Geçen gün girdigimde oyunda kasma vardı,fps 20 lerde geziyordu.programın dosyalarını sildigimde düzelmişti.Başka sorun yaşayan varmı böyle?
  • MW3'te deneyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomtrk

XBOX 360 Controller For Windows Emulatörü

Merhaba arkadaşlar bu yazıda elinizdeki gamepadleri nasıl Xbox 360 Controller for windows gamepadine dönüştüreceğinizi anlatacağım. Malum konsollarla birlikte PC ye de oyunlar çıkıyor ve bazı oyunlar PC de gamepadle çok daha iyi oynanabiliyor. Pc kullanıcıları için Xbox 360 controller for windows gamepadi ergonomik yapısı ve kullanışlı özelliği ile dikkat çekiyor fakat her yerde bulmak mümkün değil ve fiyat açısından da biraz tuzlu. Günümüzde birçok oyun bu kontrol cihazına özel olarak destek vermekte. Elinizdeki gamepadler ne kadar kaliteli olursa olsun tuş yapılandırması açısından her oyun için kendi tuş takımınızı kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Ayrıca bazı oyunların gamepad desteği de (force feedback gibi) istenilen özellikte olmayabiliyor.

Bu noktada elinizdeki 10 tl lik gamepadleri dahi nasıl xbox 360 controller for windows gamepadine dönüştüreceğinizi göstereceğim. Öncelikle sizler için tuş takımını özel olarak ayarladığım programı çekin. İçindekileri boş bir klasöre atın. Daha sonra x360ce.exe programını çalıştırın aşağıdaki görüntü gelecek;

Bu noktada kendi gamepadinizde ayarlar farklı olabilir , record ile tüm tuş yapılanmasını ayarlayın ve gamepadinizdeki tuşlara basarak doğru şekilde ayarladığınızdan emin olun. Gamepadinizde force feedback özelliği varsa buradan da en uygun ayarı yapabilirsiniz. Presets sekmesinde bazı gamepadler de eklenmiş eğer bu gamepadlerden birine sahipseniz profili kullanabilirsiniz.

Bu ayarlamayı yaptığınızdan emin olduktan sonra sıra geldi istediğiniz oyuna bunu atmakta. Programın en güzel özelliği gamepad sürücünüzü değiştirmek zorunda kalmamanız ve yapmanız gereken sadece linkte vermiş olduğum dosyaları oyunun exe sinin olduğu klasöre atmak.

Klasöre attıktan sonra ilk yapmanız gereken şey XInputTest programını çalıştırarak gamepadinizin "connected" olarak çalıştığının görülmesi. Ardından tuşların doğru atandığına bakın. Daha sonra oyuna girebilirsiniz.

Test ettiğim oyunlar:

GTA 4
    DIRT 2
    F1 2010
    PORTAL 2
    BULLETSTORM
    RESIDENT EVIL 5
    WINGS OF PREY
    DARKSIDERS
    DRAGON AGE 2
    NEED FOR SPEED SHIFT SERİSİ
    HOT PURSUIT
    FIFA 11
    MAFIA 2
    CRYSIS 2
    NBA 2K11
    DEAD SPACE 2
    THE WITCHER 2
    FABLE 3
    DIRT 3
    DUKE NUKEM FOREVER
    HUNTED: THE DEMON'S FORGE
    FIFA 12
    NBA 2K12
    DEUS EX HUMAN REVOLUTION
    RAGE
    L.A. NOIRE
    THE ELDER SCROLLS SKYRIM

Gördüğünüz üzere birçok oyunda sorun yaşamadan oynayabildim ve her oyun için tuş ayarlaması yapmak zorunda kalmadan sadece dosyaları oyun dizinine atarak Xbox 360 controller for windows emulatörünü kullanabiliyorum. Program halen geliştirilme sürecinde ama şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Gamepad ile oynayan herkese tavsiye ediyorum.

Link:
    http://www.multiupload.com/BXTXYD9VW7

kardeş verdiğin bilgi gerçekten çok iyi... yalnız sana bi sorum olacak normalde nba2k12 herhangi bi gamepadle oynanabiliyor doğru ayarlama yapılınca benim asıl sorum şu nbade bazı hareketler yapılımıyor gamepadle crossinover back jump shoot bunları senin dediğinle yapabilirmiyiz denedin mii ...
    2.sorum diyelim ki bu ayarlardan vaz geçmek istesek o zman ne yapacağız gardaşş sendn cevap bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: clark_oliver

quote:

Orijinalden alıntı: venomtrk

Merhaba arkadaşlar bu yazıda elinizdeki gamepadleri nasıl Xbox 360 Controller for windows gamepadine dönüştüreceğinizi anlatacağım. Malum konsollarla birlikte PC ye de oyunlar çıkıyor ve bazı oyunlar PC de gamepadle çok daha iyi oynanabiliyor. Pc kullanıcıları için Xbox 360 controller for windows gamepadi ergonomik yapısı ve kullanışlı özelliği ile dikkat çekiyor fakat her yerde bulmak mümkün değil ve fiyat açısından da biraz tuzlu. Günümüzde birçok oyun bu kontrol cihazına özel olarak destek vermekte. Elinizdeki gamepadler ne kadar kaliteli olursa olsun tuş yapılandırması açısından her oyun için kendi tuş takımınızı kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Ayrıca bazı oyunların gamepad desteği de (force feedback gibi) istenilen özellikte olmayabiliyor.

Bu noktada elinizdeki 10 tl lik gamepadleri dahi nasıl xbox 360 controller for windows gamepadine dönüştüreceğinizi göstereceğim. Öncelikle sizler için tuş takımını özel olarak ayarladığım programı çekin. İçindekileri boş bir klasöre atın. Daha sonra x360ce.exe programını çalıştırın aşağıdaki görüntü gelecek;

Bu noktada kendi gamepadinizde ayarlar farklı olabilir , record ile tüm tuş yapılanmasını ayarlayın ve gamepadinizdeki tuşlara basarak doğru şekilde ayarladığınızdan emin olun. Gamepadinizde force feedback özelliği varsa buradan da en uygun ayarı yapabilirsiniz. Presets sekmesinde bazı gamepadler de eklenmiş eğer bu gamepadlerden birine sahipseniz profili kullanabilirsiniz.

Bu ayarlamayı yaptığınızdan emin olduktan sonra sıra geldi istediğiniz oyuna bunu atmakta. Programın en güzel özelliği gamepad sürücünüzü değiştirmek zorunda kalmamanız ve yapmanız gereken sadece linkte vermiş olduğum dosyaları oyunun exe sinin olduğu klasöre atmak.

Klasöre attıktan sonra ilk yapmanız gereken şey XInputTest programını çalıştırarak gamepadinizin "connected" olarak çalıştığının görülmesi. Ardından tuşların doğru atandığına bakın. Daha sonra oyuna girebilirsiniz.

Test ettiğim oyunlar:

GTA 4
    DIRT 2
    F1 2010
    PORTAL 2
    BULLETSTORM
    RESIDENT EVIL 5
    WINGS OF PREY
    DARKSIDERS
    DRAGON AGE 2
    NEED FOR SPEED SHIFT SERİSİ
    HOT PURSUIT
    FIFA 11
    MAFIA 2
    CRYSIS 2
    NBA 2K11
    DEAD SPACE 2
    THE WITCHER 2
    FABLE 3
    DIRT 3
    DUKE NUKEM FOREVER
    HUNTED: THE DEMON'S FORGE
    FIFA 12
    NBA 2K12
    DEUS EX HUMAN REVOLUTION
    RAGE
    L.A. NOIRE
    THE ELDER SCROLLS SKYRIM

Gördüğünüz üzere birçok oyunda sorun yaşamadan oynayabildim ve her oyun için tuş ayarlaması yapmak zorunda kalmadan sadece dosyaları oyun dizinine atarak Xbox 360 controller for windows emulatörünü kullanabiliyorum. Program halen geliştirilme sürecinde ama şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Gamepad ile oynayan herkese tavsiye ediyorum.

Link:
    http://www.multiupload.com/BXTXYD9VW7

kardeş verdiğin bilgi gerçekten çok iyi... yalnız sana bi sorum olacak normalde nba2k12 herhangi bi gamepadle oynanabiliyor doğru ayarlama yapılınca benim asıl sorum şu nbade bazı hareketler yapılımıyor gamepadle crossinover back jump shoot bunları senin dediğinle yapabilirmiyiz denedin mii ...
    2.sorum diyelim ki bu ayarlardan vaz geçmek istesek o zman ne yapacağız gardaşş sendn cevap bekliyorum

Çok basit silersin :)

Ya da en basitinden yalnızca bu oyun için memnun kalmadın ve diğer oyunlar için dursun istiyorsan sadece nba2k12 klasörü içinden bu programı silersin.

İlk soruna gelirsek hareketlerin hepsi yapılabiliyor. Başka bir deyişle gamepad'imiz analog kontrollerine sahipse bütün hareketleri yapabilirsin. Analogsuz olanları bilemem ama. Hareketler için, Game Modes bölümünden Training Camp'a girmek gerekiyor. Tüm temel hareketleri öğrenebilir ve uygulayabilirsin. Üstelik öğrenmesi de son derece basit çünkü açıklamaları anlayamamış olabilsek dahi bu bölümde tüm hareketler gamepad üzerinde nasıl yapılır gösteriliyor. (Anlama konusunu örnek açısından yazdım yanlış anlamayın) Önce ustalar gösteriyor sonra bizim uygulamamız bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilhuman -- 1 Ocak 2012; 13:08:11 >

• evilhuman bişey oğrenebılırmıyım. nba için kendı ayarlarını gondersen ben onu oyuna atsam sorunsuz çalışırmı yoksa bu ayarları benm kendımmı yapmam gerekıyor.
  • Olur ama kendi dosyanı önce yedekle belki beğenmeyebilirsin. Bu arada ayarları bu program için mi yoksa oyun için mi istiyorsun?
  • sağol evilhuman ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilhuman

Olur ama kendi dosyanı önce yedekle belki beğenmeyebilirsin. Bu arada ayarları bu program için mi yoksa oyun için mi istiyorsun?

mumkunse 2 si içinde ama olmazsa sadece nba 2k12 için olan ayarları verebılırsen oda yeterlı olur, asıl nba için istiyorum zaten
  • Tamam birkaç dakika içinde gönderirim.
  • arkadaşlar ben 2 kol bağlayamadım, 2.kolu görüyor ama not connected diyor. ne yapmam gerektiği konusunda yardım edebilcek olan varmı?
  • Programı açarken MSVCR100.dll hatasıyla karşılaştım daha sonra indirip system32'ye attım bu sefer de aşağıdaki gibi bir problemle karşılaştım.NBA2K12 oynamak için lazım bu program.Bir çözüm bilen var mı arkadaşlar?

• merhaba, emulatorde sadece cordless rumbleped 2 seçeneği var. benimki ise kablolu. ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnif

merhaba, emulatorde sadece cordless rumbleped 2 seçeneği var. benimki ise kablolu. ne yapabilirim?

Yapacak bir şey yok. Oraya takılmayın siz programı istediğiniz gamepad ile kullanabilirsiniz. İster kendi tercihlerinize göre ayarlayın ister standart olarak kullanın. Bende de rumblepad 2 var. Program çok işime yaradı herkese tavsiye ederim.
  • Denedim oldu teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekadamm -- 19 Ocak 2012; 19:16:28 >
  • merhaba,
    bende bu konudan cok faydalandım, teşekkür ederim emeği gecenlere.
    battlefield bad company 2 oynamaya karar verdim ve Snopy marka bir kol aldım kendime. herşey iyi güzel kol gayet istikrarlı calışıyor.
    Benim sorunum hassasiyet sağ tarafın hassasiyeti cok yüksek bunu bir türlü düşüremedim ne yaptıysam. en ufak hareketde alıp başını gidiyor 180 derece dönüyor. bunu hassasiyeti nasıl ayarlayabilirim ya da düşürebilirim?. Xboxda böyle bir sorun yoktu. Oyun şevkim kırıldı desem yeridir.
  • İyi günler.. Ben abim ile Nba2k12 oynamak istiyorum ve kolu controller 2 ye almak istiyorum nasıl yapabilirim.. controller 1 de connected yazıyor. ama controller 2 ye aldgmda not connected yazıyor.

x360ce adlı programda contorller 1 in yanı yeşil. ama digerleri contorller 2,3 gri onları nasıl yeşil yapabilirim. lütfen yardım ediin..
  • Tekrar Merhaba,
    Aradan bir hafta gecti.
    İlk önce İşletim Sistemim W-XP SP3, Gamepad'im Snopy SG-600 (Ucuz olmasına ragmen -20tl- çok memnunum)
    Bu bir hafta icersinde bir kac oyun denedim, sizlerle paylaşayım bilgi dağırcığınızda bulunsun.

Burnout Paradise: TAM UYUMLU
    Alice Madness Return: TAM UYUMLU
    Mafia 2: TAM UYUMLU

Medal of Honor: Biraz zorlasada oynanabiliyor.
  • Arkadaşlar bir de pc de xbox un kinect'ini kullanma konusunda bir konu açsak? Bunu yapan birkaç arkadaş var ama nasıl bağlayabiliriz bilgisayara nasıl işlemler yapılıyor bilgi alamadım.Belki güzel bir paylaşım olur bilen arkadaşlar yazarsa...
  • Arkadaşlar ben orjinal SONY PS2 gamepad ini converter ile oynuyorum, bu emulator benim kolu tanımadı.. Ekstradan bir problem bazı oyunlarda (FIFA 12 ve TDU2) sağ analogu yukarı kaldırdığımda aşağıyı algılıyor aşağı kaldırdığımda yukarı, sağ sol, sol sağ oldu.. Nasıl düzeltebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.