Şimdi Ara

Subaru Impreza laraa lpg uyumu nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tipi çok hoşuma gidiyor üstelik ikinci elleri baya uygun fiyatta 26-30 arası (HB) fakat benziliye bu devirde binilmez acaba tüp le uyumu nasıl ?

• 50 Kuruş altına düşmez , öyleki arkadaşta aracını sattı hala iç ceker
  • 1.6 yada 1.5 olması lazım.lpg de 500 yakan benzinde 900 yakması lazım.trenmi otobüsmü kamyonmu kardeşim bu.250 yi geçerse üstünü vereceğim al rahat ol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imprezanın hakkını vermek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

1.6 yada 1.5 olması lazım.lpg de 500 yakan benzinde 900 yakması lazım.trenmi otobüsmü kamyonmu kardeşim bu.250 yi geçerse üstünü vereceğim al rahat ol.

LPGnin tasarrufu yaklaşık %30 dur
  • bizim 1.6 otomatik 2001 model focus sehir icinde 10lt yakiyor, 2008 impreza 1.5, 7-7.5 litre.

arac gayet tasarruflu(unutmayiniz, surekli 4 ceker bir aractan bahsediyoruz) ve guvenlidir, araca binmemis ve tanimayan arkadaslarin yorum yapmamasi hepimizin hayrina olacaktir. teleflex lpg ve vialli lpi kitleri de gayet uyumlu ama attiginiz tas urkuttugunuz kusa deger mi bilmem. (senede 20bim km ve ustu yapiyorsaniz belki)

ha cok yakiyor diyen arkadaslar diyebilirler ki biz 1.5'ten degil 2.5 wrx turbo'nun tuketimi ve lpg'den bahsediyoruz. o zaman dayak sart olur. aslani besleyen yemini dusunmez derler...
  • lpgde sistemine göre gayet az yakar merak etme lpg uyumlu ve performans kaybı yok bir depo benzin 618 km yol
  • Ben öğrenciyim seneye orta halli bi araç düşünüyorum genelde HB araçlar ford focus olsun astra olsun 116i falan olsun ama Imprezza biraz farklı bi araç ve piyasa çok yok ikinci el fiyatıda uygun geldi.Ama benzinlisine binemem yani tüp düşünüyorum bu yüzden sordum.sonuçta gezdiğim zman yakıt parası cebimden çıkıcak buda harçlığıı etkilicektir
  • az yakar ama japon aracına lpg tam uymuyor . uzun vadede gaz kelebeği,vakum vs nin görevini tam yapamamasına yol açıyor ve benzinde gaza basınca güç kaybına yol açıyor yüksek devirlerde araç kendini bırakıyor bilgilendirme amaçlı karar size kalmış birşey.ekonomik duruma bağlıtakılabilir dikkat etmek gerek. teşekkürler.
  • 1.5 awd'ye

*lpg uyumu nedir?
    *hangi marka lpg önerilir? (bazısı nazlı oluyor. prins takılmalı diyorlar. ee prins+valve keyr dediğin kit de 2500 papeli buluyor!)
    *lpg'li yeni kasa impreza kullananlar yakıt tüketimini paylaşabilir mi?
    *lpg'de araçta bayılma oluyor mu?

not: imprezacılar el atın da şu başlık yetim kalmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

1.5 awd'ye

*lpg uyumu nedir?
    *hangi marka lpg önerilir? (bazısı nazlı oluyor. prins takılmalı diyorlar. ee prins+valve keyr dediğin kit de 2500 papeli buluyor!)
    *lpg'li yeni kasa impreza kullananlar yakıt tüketimini paylaşabilir mi?
    *lpg'de araçta bayılma oluyor mu?

not: imprezacılar el atın da şu başlık yetim kalmasın

ben lpgde kullanmadım fakat serviste olsun arkadaşlarda olsun impreza için herkes prins ile çok uyumlu çalıştığını söylüyor güç kaybı olmuyor kesinlikle merak etmeyim bayılma söz konusu değil yakıt konusunda dikkat etmeniz gereken tek şey hemen her subarucunun başına gelir her performans filtre takılmıyor takılınca hava benzin karışımını ayarlayan parça sapıtıyor çok aşırı yakmasına sebep olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oner35 -- 26 Temmuz 2011; 17:38:03 >
  • Subaru, ferrari mi ki; yakit dusunmeyeyim. İlginc konusmussun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

Bu mesaj silindi.
    Yazdigin seyden cok yaktigi anlasilmiyor. Kendi kendine bir seyler demek istemissin. Acik soyleyeceksin herkes anlayacak. Eksik bilgisi olan insanlarin yaninda ironi yaparsan hep yanlis anlasilirsin.

Kaldi ki imprezanin tuketimini bilsem bu sorulari sormazdin degil mi ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

1.6 yada 1.5 olması lazım.lpg de 500 yakan benzinde 900 yakması lazım.trenmi otobüsmü kamyonmu kardeşim bu.250 yi geçerse üstünü vereceğim al rahat ol.

benzin 2.8 lirayken 55 kuruş yakıyordu yani şimdi olsa 86 kuruş olacakmış.
    kullanmadan etmeden atmak kolay
  • Herkesin neden sattigi anlasildi o kadar cok yakiyor ki daha 50 bin ile 70 bin km ler de satiliyor.

• lpg de 20-25 kr. benzin 50 kr. performans bekleme. araç gitmiyor. ama konforu iyi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKIN corp.

Herkesin neden sattigi anlasildi o kadar cok yakiyor ki daha 50 bin ile 70 bin km ler de satiliyor.

hiç alakası yok. ben 2 yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum. Evet araçta sadece 2 sorun var. 1 benzin de 50 kr yakıyo ama ben tüp taktım ve 20-25 aras yakıyo. klima + trafik 26 kr. 2ncisi araba otomatik olduğu için tork denen birşey yok. neredeyse bayan arabası diyebiliriz. yarı yolda bırakmaz ama hız da yapmaz :)
  • Merhaba bende subaru impreza almak ıstıyorum ama şog taktırırsam motor kaybı oluyormus dogru mu kullanan var mı subaru ve benzınlı alıcam 150 km ve dusugu kö de. Alınıe mı yoksa i 30 lpgya da dacia duster dizel mi alim

• Yarı yolda bırakmaz ama hız da yaomaz demıssınız 100 kö yapmaz mı smdı uzun yolda mesela ya da 120 falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Giraffee

Yarı yolda bırakmaz ama hız da yaomaz demıssınız 100 kö yapmaz mı smdı uzun yolda mesela ya da 120 falan

Ben 2011 kullanıyorum. Atiker taktırdım yaklaşık 15bin km önce. Herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

120km tabii ki yapar. Hatta 3bin devirde 120ile gidiyor. Bassaniz 200bile yapar. Yokuşlarda falan biraz ağır kalıyor, hızlanırken zorlanıyor onun dışında ben çok memnunum.

Çok konforlu bir araba. Şu anki bütün c segment hb araçları kullanan birisiyim, subaru impreza en iyilerinden bu konuda. Bagajı da çoğundan daha büyük. 434litre.ee

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.