- x
makedonya nasıl bir yer ve hayat pahalılığı nasıl ?
111 Cevap57034 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

650 Mesaj
20 Nisan 2011; 1:40:05 

arkadaşlar şimdi ben bu yaz 4-5 arkadaşımla interrail ile 1 hafta 10 günlüğüne vizede istemediği için makedonya'ya gideceğiz. şimdi ben makedonya'da euro var diye biliyordum ancak orada makedonya dinarı varmış. ve google amca dedi ki bana 1 Makedonya Dinarı = 0,0355501214 Yeni Türk Lirası

makedonya'da yaşamış yaşıyor olan vatandaşlardan beni bilgilendirmelerini istiyorum. ve pek çok sorum var o yüzden sonraki günlerde konuyu takip ederlerse çok minnettar olacağım. öncelikle makedonya'da hayat pahalı mı? mesela ayak üstü fast food yemekler ne kadara denk geliyor. veya büfelerdeki alkoller falan. öğrenci işi oldu biraz ama işte yani mesela temel ihtiyaçlar ne kadar makedonya dinarı mesela. otobüsler tramvaylar fln.

büyük ihtimal interrail ile ilk olarak üsküp e geleceğiz. üsküp'de uyumamızı sağlayacak olan ucuz oteller kaç dinar mesela? birde üsküp'de bikaç gün kalacağız yani -tam böyle toparlayamıyorum ama- gezip görülecek yerler nelerdir. ve oralara istanbul'daki gibi böyle halk otobüsü tramvay gibi şeyler var mı?

ohrid diye bir şehir varmış. yazları süper oluyomuş aynı antalya gibi falan tatil cenneti. üsküp'den ohrid'e ulaşımımız nasıl olur ve bize ne kadara patlar. dönüş nasıl olur ne kadara patlar. ve sizce değer mi çünkü 1 hafta max 10 gün kalacağız. çok mesafe var iki şehir arasında. acaba 10 gün boyunca üsküp'de mi takılsak.

üsküp'de yemek yenecek güzel yerler, halkı nasıl, çoğunluk nece konuşuyor. gece sokakta kalsak başımıza bir iş gelir mi? yada orada kilise yada cami'ye sığınsak böyle şeyler mümkün müdür?

ilgilenenlere teşekkür ederim aklıma soru geldikçe yazacağım. ağustos ortaları gibi gitmeyi planlıyoruz ve araştırmaya başladık.

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

738 Mesaj
20 Nisan 2011; 2:15:40 

Vallahi Cok eskiden gitmiştim memleketim hakkında sana biraz bilgi vereyim. insanlari cok sicak kanlidir. Yabanci dil diye korkma oranın halkının %40 lık kısmı türkçe bilir aç kalmazsin derdini anlatabilirsin vallahi sen daha cok ekonomik acidan bakmişsin. Ama fiyatlar hakkında bilgim yok. Ama hatirladigim Kadariyla Pahali değil bende sizin guruba katilmak isterim bu genç yaşimda bir memleketimi görsem keşke Atatürk ,selanik diye diye gitti bende Her halde Üsküp diye diye gidicem. Up

273 Mesaj
20 Nisan 2011; 2:53:20 

1 Türk Lirası = 28,19188 Makedonya Dinarı Bunu yazsan daha açıklayıcı olur.

35 turk lirası 1000 madedonya dinarına denk geliyor.İstediği kadar pahalı olsun.

2113 Mesaj
20 Nisan 2011; 4:13:34 

Vay be,böyle bir konu görmek bile duygulandırdı beni Bizde Makedon göçmeniyiz,dedemle beraber gitmek istiyoruz yazın,ilk defa gidicem bende,umarım gerçekleşir.

Konuya gelirsek,Üsküp-Ohrid arası otobüs ile yaklaşık 3 saat tutar.Sokakta başınıza bir iş gelmez.Yemek fiyatı olarak,standart üstü bir restourantta 2 kişilik yemek 20 lirayı geçmez,otel fiyatlarını tam bilmiyorum,gittiğinizde mutlaka rumeli eğlencesi yapan yerlere uğrayın çok eğlenirsiniz.Türk olduğunuzu anladıkları zaman size daha içten davranırlar zaten.Yanlız bir İstanbul kadar gezebileceğiniz yer yok,onu baştan söyliyim.

Gitmeden nereden biliyorsun dersen eğer,hem dedem ve saz arkadaşlarının( ) anlattıkları,hemde gezi programları,tanıtımlar vs.

Bu saatte daha fazla yazamadım,kusura bakma.

738 Mesaj
20 Nisan 2011; 4:51:22 

Hükümet makedonyayla vizeyi kaldirdi ancak Bulgaristan geçiş ücreti aliyormuş Pasaport işlemleri için ne kadar gerekli bende gidebilirimde :) Merak ettim bi bilen arkadaşlar yazabilirlermi

48 Mesaj
20 Nisan 2011; 9:56:39 

Memleket takipçisiyim :)

[YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz FaN CLuB]

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..

2113 Mesaj
20 Nisan 2011; 16:20:24 

Bence Yunanistan üzerinden gidin.Normalde göçmenler için geçiiş vizesinde sorun çıkartmıyorlar fakat siz farklı amaçla gittiğiniz için belli olmaz.Yinede Yunanistan üzerinden gidin derim,kıyıda gezilecek çok fazla yer var.

650 Mesaj
20 Nisan 2011; 21:07:37 

ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkürler. bulgaristan geçiş ücreti vs yunanistan olayını araştıracağım.

şimdi çok paramız olamayacağı için max 10 gün falan kalıcaz. pasaport ve bilet fiyatları hariç oraya 500 lira ile gitsek 10 gün rahat geçer mi acaba? bide üsküp'den ohrid'e nereden gideceğimizi falan nerden öğreneceğim. internette bununla ilgili pek turist rehber e kitapçığı bulamadım istanbul'da makedonya turistik gezi için orayı anlatan kitapçıklar vardır herhalde. hani mesela üsküp'de nerelere gidilir ne yapılrı yada başka güzel şehirleri falan?

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

738 Mesaj
20 Nisan 2011; 22:39:36 

Gostivarı gezebilirsin güzel bir Şehir, Gezi ücreti falan maliyeti tam ne olabilir Onun hakkında bilgi verirmisin bana biraz

650 Mesaj
20 Nisan 2011; 23:37:40 

şimdi yanlış kalmadıysa aklımda interrail bileti 78 lira civarında 1ay içinde 3 kere kullanmalı bir bilet alacağız en ucuzu bu çünkü
http://www.genctur.com/...rail/images/IRFiyat.jpg

pasaport tam bilgim yok ama 150 lira olur diye tahmin ediyorum. yani kafadan 230 lira gitti.
10 gün kalıcaz. ben her gece otelde konaklamamayı düşünüyorum ama yanımızda bi arkadaşın kız arkadaşıda gelecek korkabilir kız yada onlar otelde kalır ben bi arkadaşımla sokakta hatta sabahlarız bile 40 yılda bir gidiyoruz her gece uyuyacaz mı
7 gece bulabileceğimiz en ucuz otelde kalsak ve o da ortalama geceliği 20 lira olan bişey olsa ki buda salladığım bi rakam 140 lira oraya gider.
makedonya'da içki fiyatları nasıl bilmiyorum onlarıda sordum aslında her gece olmasada 4 gün boyunca içkiye 130 lira ayırabilirim bence ki şuan türkiye fiyatlarına göre konuşuyorum orda durum nedir bilmiyorum biri aydınlatırsa süper olur

günlük yemeğe 20 lira gidebilir 200 lira oraya. 10 gün boyunca gün içinde extralar 50 lira tutsa.

evet şuan sallıyorum fiyatları ama 10 gün için şöyle bi 650 lira şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Answér -- 20 Nisan 2011; 23:41:30 >

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

271 Mesaj
21 Nisan 2011; 0:37:19 

İmrendim vallaha dostum sana inşallah gidersin gidincede foto falan bekliyoruz, balkan ülkeleri acayip merak ediyorum.

650 Mesaj
21 Nisan 2011; 0:45:27 

ohrid'i acayip şekilde övüyorlar. ama bu tür ülkeler para kazanmak için turistik yerleri kazık yapabilir gerçi türkiye'dekinden kazık olamaz. büyük ihtimal trenle üsküp'e gidip hemen ohrid'e gideceğiz, orada 5-6 gün kalıp sonra üsküp'de takılırız.

şimdi tek öğrenmem gereken ohrid'de kalacak ucuz pansiyonlar ve üsküp'den ohrid'e ohrid'den üsküp'e nasıl ve kaça giderim.

seçim vakti euro ne olur acaba 2 lira olsada euro alsam biraz. çünkü sanırım para birimleri dinarda olsa atıyorum 10 euro karşılığı dinar gibisinden olayları varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Answér -- 21 Nisan 2011; 0:48:00 >

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

1630 Mesaj
21 Nisan 2011; 0:46:32 

Fakir misin?

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

650 Mesaj
21 Nisan 2011; 0:48:20 

quote:

Orijinalden alıntı: emure

Fakir misin?

abdlere gidemiyoruz kusura bakma bodrum marmarise gideceğime buralara gderim hemde cenneti görürüm. türkiye'yi kirlettiler.

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

650 Mesaj
21 Nisan 2011; 18:12:36 

makedonya hakkında şehir içi ulaşım için falan bilgisi olan? üsküp'de halk otobüsleri gibi şeyler var mı mesela?

bide üsküp'den ohrid kalkan araçlar üsküp'ün neresinde ve otogar gibi mi bizim mesela istanbul esenlerdeki gibi. güncel.

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

823 Mesaj
22 Nisan 2011; 2:10:40 

cogunlukla arnavutlarla karsilasacaksin, bizlere sicak ve yardim sever davranirlar. yabancilik cekmezsin orada.

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

efexor xr - prozac - valdoxan - xanax - abilify - norodol

650 Mesaj
23 Nisan 2011; 13:33:00 

up

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

303 Mesaj
23 Nisan 2011; 14:01:48 

bende gelebilirmiyim :D başka nerelere gideceksiniz sadece makedonyamı ?

66 Mesaj
23 Nisan 2011; 14:06:13 

bende kosovalıyım bu yaz gitmeyi planlıyorum sıcak kanlı ve sevecen insanlardır bizim köyümüz aynı karadeniz gibi yeşillikler içerisinde fındık.lahana filan yetiştiriyolar gıda olarak türkiyeden geliyor annanem geldiğinde 1 çuval dolusu yiyecek ve erzagla gelirdi içinden türkiyede antepte yapılmış çikolatalar kahvelerini çok severim çok güzeldir bizimkinden çok farklı

acemi birlik:116. Jandarma Er Eğitim Alayı Çanakkale

650 Mesaj
29 Mayıs 2011; 21:11:21 

arkadaşlar ben üsküpte 450 liraya 7-8 gün bu zamanin %50 sinde sokakta kilisede camide kalara gece alkolümü dumanımı alabilir gündüz karnımı doyurabilir şehri gezebilir miyim?

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

1630 Mesaj
29 Mayıs 2011; 21:37:36 

quote:

Orijinalden alıntı: The Answér

arkadaşlar ben üsküpte 450 liraya 7-8 gün bu zamanin %50 sinde sokakta kilisede camide kalara gece alkolümü dumanımı alabilir gündüz karnımı doyurabilir şehri gezebilir miyim?

Merhaba bende bu sene interrail düşünmüştüm ama şartlar uygun olmadı bende sizin gruba katılabilirmiyim acaba ?

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

650 Mesaj
29 Mayıs 2011; 21:46:10 

quote:

Orijinalden alıntı: emure

Merhaba bende bu sene interrail düşünmüştüm ama şartlar uygun olmadı bende sizin gruba katılabilirmiyim acaba ?

aferin lan emre upladın topici :D sana abd den nox aldırcak param bile yok. makedonya çok belimi bükücek.

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

1630 Mesaj
29 Mayıs 2011; 22:30:34 

quote:

Orijinalden alıntı: The Answér

aferin lan emre upladın topici :D sana abd den nox aldırcak param bile yok. makedonya çok belimi bükücek.

lan madem paran yok. madem fakirsin. makedonya neyine senin? Tolgayla 50 kağıdına langırt ayarla kazanırsam sana 25ini veririm

DH 2005

650 Mesaj
30 Mayıs 2011; 0:25:37 

up
@emure sus ya paramız az sokakta kalıyoz

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

10763 Mesaj
5 Temmuz 2011; 11:59:40 

quote:

Orijinalden alıntı: xcarkox

Hükümet makedonyayla vizeyi kaldirdi ancak Bulgaristan geçiş ücreti aliyormuş Pasaport işlemleri için ne kadar gerekli bende gidebilirimde :) Merak ettim bi bilen arkadaşlar yazabilirlermi

100 Euro gidecek. En güzeli Yunanistan üzerindendir. En azından denizi izleme şansınız, oluyor.

Za krst casni za burek masni zivela Majka Srbija!

Српски мислим,Српски Дишем,Српски причам,Српски пишем с ћирилицом, моје мило српство пазим традиција то је СРПСКА,и дичим се Јер ја имам СРПСКО Срце у грудима !!

4156 Mesaj
5 Temmuz 2011; 12:08:30 

Ee şimdi gezi ne zaman ? Hani inşallah bizde bu yıl üniversite öğrencisi olacağız kafa dengi arkadaşlar bulabilirsek çevre iller veya çevre ülkeler filan bir şeyler yaparız belki. Fotolar , gidiş nasıl oldu , gördüklerin filan fistan..

2166 Mesaj
5 Temmuz 2011; 14:19:26 

mesajım bulunsun isviçre hollanda düşünüyorum bende

Gerek yok her sözü, laf ile beyana.. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana...
Hz. Mevlana

1523 Mesaj
5 Temmuz 2011; 15:16:17 

bulgaristan üzerinden sakın gitme, yunanistan üzerinden git, hem yollar mükemmel, bal dök yala kıvamında hemde Selanik'ten geçeceksiniz, orayıda gezebilirsiniz. kişi başı günlük 20tl'ye otel bulmak imkansız gibi bişi ama yemekler cidden ucuzdur. üsküp ortadasından geçen nehir ile 2 ye ayrılır bir tarafında genellikle Arnavut ve Türkler, diğer tarafında Hristiyanlar yaşar, yemekleri Müslüman tarafında yemen daha iyi olur. Müslüman tarafı biraz geri kalmış, Hristiyan tarafı çok moderndir. bir çok Osmanlı Camiisi, hamamı, kalesi vardır...

3853 Mesaj
3 Kasım 2011; 12:54:49 

farklı konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum..bizde allah kısmet ederse bayram tatilinde turla selanik,üsküp,gevgelija,bitola,ohrid yapacaz.merak ettiğim üsküpte elektronik fiyatları nasıl? telefon falan getirtsek karlı olur mu yoksa pasaport kaydı ile birlikte türkiye fiyatına mı denk gelir? bir de malum burada sennheiser kulaklıklar çok pahalı.belki orada ucuza bulurum diye düşündüm. siz ne diyorsunuz? :)

10763 Mesaj
3 Kasım 2011; 20:15:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

farklı konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum..bizde allah kısmet ederse bayram tatilinde turla selanik,üsküp,gevgelija,bitola,ohrid yapacaz.merak ettiğim üsküpte elektronik fiyatları nasıl? telefon falan getirtsek karlı olur mu yoksa pasaport kaydı ile birlikte türkiye fiyatına mı denk gelir? bir de malum burada sennheiser kulaklıklar çok pahalı.belki orada ucuza bulurum diye düşündüm. siz ne diyorsunuz? :)

Pek fazla fark olmuyor, ancak yine de değer. Örn; 1300 TL lik bir telefon Türkiye'de bu fiyattayken Makedonya'da 1000 TL civarındadır. Afganistan ve Suudi Arabistan gibi fiyat farkı maalesef olmuyor. eBay gibi alışverişler Makedonya'ya çok kısa sürede ulaşıyor. Çünkü gümrük trafiği ve denetimi zayıf. Bu açıdan da avantajlı. Makedonya'da gezebileceğiniz yerler arasında Veles'i öneririm. Ben Veles'liyim. Strumica ve Bitola'nın da yerleşkesi güzeldir, onun dışında Skopje'yi tabi ki gezmelisiniz. Ancak bir balkan turu yapacaksınız ben size Karadağ'ı öneririm. Budva ve Podgorica üzerinden geziler olması gerekir. Çok daha fazla eğlenme ve gezme şansınız olur. Şu anki tur takvimini bilmiyorum vardır muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makedonn -- 3 Kasım 2011; 20:16:31 >

Српски мислим,Српски Дишем,Српски причам,Српски пишем с ћирилицом, моје мило српство пазим традиција то је СРПСКА,и дичим се Јер ја имам СРПСКО Срце у грудима !!

3853 Mesaj
5 Kasım 2011; 9:55:19 

karadağ yok malesef yarın sabah selanikteyiz daha sonra gevgelija ya hareket ediyoruz sırasıyla üsküp bitola ve ohrid i gezeceğiz.oradan kosova pristina.dönüşte de panoramik olarak kavala xanthi dedeağaç yapıp turu tamamlayacaz :) ben bosnaya gitmek isterdim aslında oralıyim ama olmadı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

215 Mesaj
18 Ocak 2012; 6:14:00 

çok pahalı makendonya elektornik 1 euro 61 denar

548 Mesaj
18 Ocak 2012; 9:15:27 

quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

1 Türk Lirası = 28,19188 Makedonya Dinarı Bunu yazsan daha açıklayıcı olur.

35 turk lirası 1000 madedonya dinarına denk geliyor.İstediği kadar pahalı olsun.

saf misin? 1 lira 28 dinar olunca ucuz olacak mi demek oluyor? ona bakarsan 100 japon yeni de 2.38 turk lirasi ama Tokyo dunyanin en pahali yerlerinden biri.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

668 Mesaj
18 Ocak 2012; 9:35:58 

takip,
not:bende göçmenim

2050 Mesaj
18 Ocak 2012; 15:12:52 

bende katılabilir miyim gruba

552 Mesaj
28 Haziran 2012; 21:58:50 

Makedonya Üsküp'te İkamet Eder Oldum İş İcabı Gözel Şehir Vesselam Helen Bitola Gözel Ha...
Gezin Gari....

574 Mesaj
3 Ağustos 2012; 21:30:02 

Suanda bu mesaji uskupden otel odamdan yaziyorum defalarca geldim uskup e bu sene balayinida burada yapiyorum hayat ucuz arkadaslar tek tek pm atanlara istedigi bilgileri veririm otel konusunda gelmeden rez yapmayin sehir disinda olabiliyor gezilecek yerler bilen biriyle 1 gunde biter uskupde ohrid e gidin manastira gidin ama cok uzun kalmayin her seferinde ohrid e asik olurca baglanirim ama fazladan 3 gunu gecersem sikilyorm eger arkadas grubuylaysaniz uskup 2 gun prizren 1 gun ulcij 1 gun koyor 1 gun budva 2 gun donuste ohrid 2 gun buralarin efsane tatilidir hem onlarca ayni rotayi isledim kotor ulcij ve budva karaagda ozellikle budva ibizaya benzer ama onun 3/1 fiyatlisidir ibizayida bilen biri olarak gece hayati budvada daha iidir desem abarti olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

553 Mesaj
29 Ekim 2012; 11:41:38 

ulaşım hakkında biraz bilgi verir misiniz? hava şu anda çok mu soğuk mesela?

Life!

4476 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:05:46 

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Pek fazla fark olmuyor, ancak yine de değer. Örn; 1300 TL lik bir telefon Türkiye'de bu fiyattayken Makedonya'da 1000 TL civarındadır. Afganistan ve Suudi Arabistan gibi fiyat farkı maalesef olmuyor. eBay gibi alışverişler Makedonya'ya çok kısa sürede ulaşıyor. Çünkü gümrük trafiği ve denetimi zayıf. Bu açıdan da avantajlı. Makedonya'da gezebileceğiniz yerler arasında Veles'i öneririm. Ben Veles'liyim. Strumica ve Bitola'nın da yerleşkesi güzeldir, onun dışında Skopje'yi tabi ki gezmelisiniz. Ancak bir balkan turu yapacaksınız ben size Karadağ'ı öneririm. Budva ve Podgorica üzerinden geziler olması gerekir. Çok daha fazla eğlenme ve gezme şansınız olur. Şu anki tur takvimini bilmiyorum vardır muhtemelen.

makedon rumuzun daha güzeldi aslında.

10763 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:14:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

makedon rumuzun daha güzeldi aslında.

Bence de daha güzeldi hocam.

4476 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:23:44 

quote:

Bence de daha güzeldi hocam.

Rumuz, avatar, imza uyumluydu. Eski haline dönmesi lazım onların. Avatrda da başka bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam.

10763 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:29:40 

quote:

Rumuz, avatar, imza uyumluydu. Eski haline dönmesi lazım onların. Avatrda da başka bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Avatarım buydu zannedersem hocam.

4476 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:32:09 

quote:

Avatarım buydu zannedersem hocam.

Benim göz hep imzadaki bayraklara kaydığı için avatara hiç dikkat etmemişim.

10763 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:39:44 

quote:

Benim göz hep imzadaki bayraklara kaydığı için avatara hiç dikkat etmemişim.

İmzam bildim bileli böyle zaten. Değiştirmedim hiç.

4476 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:42:28 

quote:

İmzam bildim bileli böyle zaten. Değiştirmedim hiç.

Konuyu daha fazla domine etmeden makedon rumuzunu tercih ederdim. Avatar değiştiğine göre rumuzda değişecek gibi sanki.

10763 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:48:24 

quote:

Konuyu daha fazla domine etmeden makedon rumuzunu tercih ederdim. Avatar değiştiğine göre rumuzda değişecek gibi sanki.

Hocam değiştirmesine değiştiririm, 5 dakika mı almaz da, üyeler alışınca nick değiştirmek güç oluyor. Sonra senin nickin şöyleydi diyince bulamıyorlar bizi.

İleriki bir zaman tekrar geri döneceğimin sözünü vereyim bari, tekrardan eski nickimi alırım ilerde.

4476 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:53:53 

quote:

Hocam değiştirmesine değiştiririm, 5 dakika mı almaz da, üyeler alışınca nick değiştirmek güç oluyor. Sonra senin nickin şöyleydi diyince bulamıyorlar bizi.

İleriki bir zaman tekrar geri döneceğimin sözünü vereyim bari, tekrardan eski nickimi alırım ilerde.

Aynısı bende de var. Rumuz böyle kaldı şimdi dokunmuyorum. Uzun zaman olmadı ama en aktif olduğum dönem bu rumuzu aldığım dönem olduğu için yapıştı kaldı sanırım.

Ben düşüncemi söyledim tabi. Anlamına baktım krstarica Sırbistan kökenli web portalından geliyormuş. Yine bir yerde uyum var yani. Tabi makedon daha orjinal.

10763 Mesaj
29 Ekim 2012; 14:08:38 

quote:

Aynısı bende de var. Rumuz böyle kaldı şimdi dokunmuyorum. Uzun zaman olmadı ama en aktif olduğum dönem bu rumuzu aldığım dönem olduğu için yapıştı kaldı sanırım.

Ben düşüncemi söyledim tabi. Anlamına baktım krstarica Sırbistan kökenli web portalından geliyormuş. Yine bir yerde uyum var yani. Tabi makedon daha orjinal.

krstarica; kruvazör yani savaş gemisi demek, makedonca ve sırpça. Evet, krstarica diye bir web portalıda mevcut hocam. Bir süre sonra ben de geri dönebilirim, eski nickime.

4476 Mesaj
29 Ekim 2012; 14:18:44 

Google görsellerde bi gemi çıkıyor ama... bak, benim gibi direkt wikide bakanlar böyle fail oluyor.

1661 Mesaj
29 Ekim 2012; 18:32:33 

-yeme içme türkiye'den ucuz.
-ulaşım için birşey diyemem ama benzin ucuz.
-kiralar çok yüksek, konaklama tr ile aynı geldi bana aynı kalite otellerde.
-konaklama için öğrenci pansiyonu tarzı yerler ucuza geliyor ama kısa süreli bulabilirmisin bilmiyorum.
-herkes çat-pat türkçe biliyor, sıkıntı olmaz dille ilgili zaten yerel dil kasabadan kasabaya değişiyor.

canon eos 5d, canon canonet gl17 giii, lomo smena symbol, canon powershot a460, konica revio z3, jvc picsio, canon ef 17-40mm f/4 l usm, canon ef 70-300mm f/4-5.6 is usm, canon ef 40mm f/2.8 stm, sigma 24mm f/2.8 super wide macro, carl zeiss tessar 50mm f/2.8 jena ddr, industar 50-2 50mm f/3.5, helios 44m 58mm f/2, meyer-optik görlitz domiplan 50mm f/2.8, jupiter 9 85mm f/2, jupiter 37a 135mm f/3.5, prinzflex auto reflex 28mm f/2.8, kenko 2x pro 300 dg

0 Mesaj
11 Ocak 2013; 20:00:17 

Arkadaslar,

Bizler mesela Uskup'te duzenli oturup yerlesebiliyormuyuz ?

Ben duzenli aylik harcamami orada yapsam, katkim olur diye dusunuyorum.

Nefret ettim, bizim memleketten, vergisinden, gaz parasindan, ahlaksiz bankasindan.

Genc emekliler icin bir imkan varmi, yerlesmek icin.

Mantikli olmak lazim..

1185 Mesaj
28 Ocak 2013; 20:14:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Truste

Arkadaslar,

Bizler mesela Uskup'te duzenli oturup yerlesebiliyormuyuz ?

Ben duzenli aylik harcamami orada yapsam, katkim olur diye dusunuyorum.

Nefret ettim, bizim memleketten, vergisinden, gaz parasindan, ahlaksiz bankasindan.

Genc emekliler icin bir imkan varmi, yerlesmek icin.

Aynı duyguları paylaşıyoruz, yeni yılda yağtığım makedonya gezisi sonrası bende yerleşmeyi düşünüyorum.

Katılım zamanı: 6 Ekim 2003
Profilini kapayanlarla alışveriş yapma, yaptırma! Destek Mesajlarina dahi cevap verme!
Senden gizlemek istediği bir şeyler varsa neden güveneceksin?

139 Mesaj
28 Ocak 2013; 23:35:22 

ben ohri e gittim piyasa Türkiyeye göre pahalı örneğin bir kahve 2 euro ediyo. türkiyenin en az 2 katı piyasa. bi tek sigara ucuzdu 1 euro malbora alırdık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delikurt55 -- 28 Ocak 2013; 23:35:59 >

satis@biltelbilisim.com

10763 Mesaj
29 Ocak 2013; 0:19:42 

quote:

Orijinalden alıntı: delikurt55

ben ohri e gittim piyasa Türkiyeye göre pahalı örneğin bir kahve 2 euro ediyo. türkiyenin en az 2 katı piyasa. bi tek sigara ucuzdu 1 euro malbora alırdık

Her ülkenin pahalı ve ucuz mekanları mevcuttur. Ohrid en pahalı illerden biridir, kaldı ki, göle yakın bir restaurantta fiyatların bu olması normal. Boğazda içtiğiniz bir kahvenin fiyatının 2 Euro olmadığı da aşikar.