Kayıp Cennet
16 Cevap681 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

13 Mesaj
19 Nisan 2011; 18:19:13 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar kayıp cennet'i görmek isteyen merak eden varmıdır? Yeniden keşfeedilmesi imkansız olan bir dünyayı...

182 Mesaj
19 Nisan 2011; 18:59:31 

Anlamadım ama cennet iyidir görelim.

Sword Art Online

"SAO"

642 Mesaj
19 Nisan 2011; 19:33:42 

İmkansızı istemeyi sevmem
Bir yolun sonunda güneşi görmüyosam o yola girmem
Olmayacak Duaya Amin Demem :)

9147 Mesaj
20 Nisan 2011; 1:41:35 

Ampülü gördüm. (Saldirmayin konuda ampül resmi var)

Shadow of the Colossus
"Onu herşeyden çok seviyorum, kendi hayatımı feda edecek kadar. Gerekirse bütün gezegeni dolaşırım, muhakkak herhangi bir yerde onu yeniden canlandıracak güç bulacağım. Buna inanıyorum, onu yeniden hayata döndüreceğim. Hadi Agro yola çıkıyoruz.’’
Sevdiğin hatunun cansız bedeni, Göğe uzanan dağlar, duvarların üstüne üstüne geldiği o huzursuz "tapınak" ve o umutsuzluğun köprüsü.
ICO
Karanlığa ve yalnızlığa terk edilmiş bir çocuk, onunla benzer kaderi paylaşan bir kız ve umutla mutlu geleceğe yürüyüşün destansı bir hikâyesi.

691 Mesaj
20 Nisan 2011; 1:43:54 

Ben merak etmiyorum şahsen...

Açtığın her yaradan, hesap soracak yaradan..

176 Mesaj
20 Nisan 2011; 2:47:00 

OLABİLİR

2291 Mesaj
20 Nisan 2011; 6:00:20 

Yer yüzünde karasal olarak tam anlamıyla keşfedilmedik sadece Yağmur ormanlarının küçük bir bölümü kaldı o nedenle dünya üzerinde keşfedilmedik birşeyler arıyorsak bakacağımız tek yer derin su altı yaşamı olabilir, orasıda insan biyolojisinin kaldırabileceğinin çok üstünde bi ortam olduğuna göre bu çağda keşfedilecek cennetleri dünya dışında aramaz daha mantıklı.

Eğer saklı bir cennet varsa mutlaka evrende bir yer olmalı.

Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif

1638 Mesaj
20 Nisan 2011; 10:53:04 

agarta yada şambalayımı keşvedecez.
yoksa kendi iç dünyanımı?

_-_
Rotası olmayan yelkenlinin,rüzgar işine yaramaz.

753 Mesaj
21 Nisan 2011; 21:09:15 

Ya biz gerçek cennetin içindeki ufak bir hücreysek? Aslında tüm hücreler başlı başına bir evren,galaksi, gezegen ise? Onlar da kendilerine bu soruları soruyorlarsa?

Siz cevaplar bulmaya çalışıyorsunuz, biz ise daha çok soru sormak niyetindeyiz.
   "Sigmund Freud"

4860 Mesaj
21 Nisan 2011; 21:19:39 

Evren cennetten ziyade cehennemi içinde barındırıyor gibi...
Karadelikler, pulsarlar, supernovalar, radyasyon, gama ışınları, çarpışan yıldızlar veya galaksiler falan...

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

691 Mesaj
21 Nisan 2011; 21:25:47 

Aslında bu konu da çok karışık. Mesela düşünüyorum.. Ölücez ee sora? cennet veya cehennem... ( inanışa göre değişir) ee sora ... kıyamete kadar yaşam.. ee sora? Bi yerden sonra kafa duruyor.. Düşünmemi engelliyor birşeyler.

646 Mesaj
21 Nisan 2011; 22:26:48 

kayıp cennetmi ?? nasıl yani kayıp ?? görmek istemekle görmek arasında ki fark gibidir bence cenneti görmek..kayıp cennet dediğimiz kayıp değil içinde yaşadığımız dünyadır işte sadece bakmasını bilene:)

3001 Mesaj
21 Nisan 2011; 22:33:23 

quote:

Orijinalden alıntı: pRo.

Aslında bu konu da çok karışık. Mesela düşünüyorum.. Ölücez ee sora? cennet veya cehennem... ( inanışa göre değişir) ee sora ... kıyamete kadar yaşam.. ee sora? Bi yerden sonra kafa duruyor.. Düşünmemi engelliyor birşeyler.

ilk oluşumu merak ediyorum ama hayal edemiyorum

Intel Core i5 2500K 3.3@3.8 GHz oto voltaj
Gigabyte Z68MA-D2H-B3
Kingston 2*4 gb 1333 mhz cl9
Palit GTX 550 Ti
Seagate Barracuda 7200.12 500 gb 16 mb
Gigabyte Setto II 142 550 watt
Samsung S22B150 21.5" Full HD

3817 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:06:00 

quote:

Orijinalden alıntı: hærun

quote:

3 boyutlu insan kafası zaman ve mekan ötsini akıl edemiyor işte bütün gizem orada başlıyor zaten

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!

691 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:08:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

3 boyutlu insan kafası zaman ve mekan ötsini akıl edemiyor işte bütün gizem orada başlıyor zaten

Aynen öyle kafası ağrıyor adamın..

2291 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:21:12 

quote:

Orijinalden alıntı: metalok
Evren cennetten ziyade cehennemi içinde barındırıyor gibi...
Karadelikler, pulsarlar, supernovalar, radyasyon, gama ışınları, çarpışan yıldızlar veya galaksiler falan...

Evren için dükensiz gül demedim ki mutlaka keşif sürecinde ödenecek bedeller vardır ama bu bedeller insanları bunu yapmaktan geri koymıyacaklardır.

Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif

3817 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:47:42 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

Aynen öyle kafası ağrıyor adamın..

Başlangıç denilen şey bilimin "bug"ıdır zaten. 3 boyutlu kafanla zaman ve mekan ötesini anlayabilecek kapasitede değiliz. Ötesi yok çünkü. Olayı dini tartışmaya çevirmek istemiyorum, anlatmak istediğim farklı birşey ama çok düz mantık arkadaşlar var gerek forumda gerek çevrede. Ben çok mantıksal düşünüp bilimden şaşmam ve daima her işte mantık ararım diyipte yaratıcıyı anlamaya çalışıyorlar o çok hoşuma gidiyor Asla öğrenemeyeceksin ki bunu ama direk yok sayıyorsun. Sen 3 boyutlu beyninle, bu kısıtlı 3 boyutlu dünyana ait kendi yarattığın fiziki kurallar çerçevesinde sorguluyorsun ve cevabı alamayınca yok sayıyorsun. Zaten en basiti evren senin 3 boyutlu fizik kurallarına tabii değil ki. Biraz kafa yorunca herşey ortada, evrende zaman ve mekan diye bir kavram yok çünkü. Tamamen senin yani insanoğlunun uydurması birşey zaman ve mekan kavramı. Benim için geçerli şu an geçerli olan zaman ve mekan aynı saniye içinde, farklı bir cisim için geçerli değil.
Dediğim gibi anlatmak istediğim şey kafa yapısı daha doğrusu insanoğunun düşünce tarzı ve düşünce yapısı, dine bağlama gibi bir amacım yok örnek olarak verdim sadece. Son olarak şunu diyorum, bilimsel bir açıklama ile bana başlangıcın yani Big Bang'in "başlangıcını" açıklayabilir misiniz ? Dünyada bana bunu açıklayabilecek kimse yok, Stephan Hawking dahil. Bana söyleyebileceğiniz tek şey oluşma süreci yani olay anıdır. Yani büyük patlama sonucu süper sıcaklık içinde önce basit atomlar oluştu vs. vs. şeklinde. Peki ondan öncesine gidelim ve şu an için çok uçuk duran Mega Universe gibi teorilere bakalım. İki mega evrenin çarpışmasıyla yeni bir bebek evren oluşuyor bir teoriye göre ama bu da sadece oluşma sürecini açıklıyor. Veya bir teoriye göre bir mega evrenin uzay-zaman dokusundaki bozulmalar ve dengesizlikler sonucu (kuantum düzeyindeki dengesizlikler) sayesinde evrenimiz oluştu. Bu da süreci açıklıyor yani nasıl sorusunu. Ama hala niye neden kim amaç gibi soruların cevabı ortada yok. Asla da olamayacak çünkü herşeyi materyalize etmeye çalışarak bu şekilde bir sonuca ulaşmak mümkün değil.
Sen bana başlangıcı anlatırsın ben sana başlangıcın başlangıcını sorarım, başlangıcın başlangıcını anlatırsın, başlangıcın başlangıcının başlangıcını sorarım öeeh yeter lan! der gidersin. Çünkü bunu açıklayabilecek düzeyde değil insanoğlu, nedeni ise zamansızlık ve mekansızlık kavramını bilmiyoruz, kafamız almıyor ve ne olduğuna dair en ufak bir fikrimiz bile yok. Herkesin aklına bir boşluk geliyor, peki neden dünyadaki tüm insanlar başlangıcın öncesini düşününce boşluk olarak düşünür ? Aynı şey dini inançlar için de geçerli, Allah evreni yaratmadan önce ne vardı ? Hiçlik, peki bu hiçlik nedir ? Boşluk deriz değil mi ? Peki ne malum boşluk olduğu, anlayabiliyoruz mu ki hiçliği de onu boşluk olarak tanımlayabiliyoruz ?

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266