Şimdi Ara

Sony Ericsson, 2011 ilk çeyrek finansal raporunu yayınladı: 11 milyon Euro net gelir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cep telefonu pazarının önemli oyuncularından Sony Ericsson, 2011 yılı ilk çeyrek finansal raporunu resmi internet sitesinde paylaştı.

Yayınlanan rapora göre 2011 yılının ilk çeyreğinde, 8.1 milyon adet cep telefonu teknoloji meraklılarıyla buluşturuldu ve böylece 1,145 milyar Euro'luk satış (2010 4. çeyrek: 1,528 milyar Euro) yapıldı. Satılan telefonların ortalama satış fiyatı 141 Euro (2010 4. çeyrek: 136 Euro), kâr marjı %33 (2010 4. çeyrek: %30) olarak gerçekleşti. İlk çeyrekte faaliyet gelirinin 19 milyon Euro, net gelirin ise 11 milyon Euro olduğu görülüyor. 2010 yılının ilk çeyreğinde net gelir 21 milyon Euro, son çeyreğinde ise 8 milyon Euro civarındaydı.

Xperia Arc, Xperia Play, Xperia Neo ve Xperia Pro gibi modellerin firmanın bu yılki satışlarını ne kadar ileriye taşıyacağı merak konusu.

• Xperia NEO,ARC PLAY gibi cihazlar sonderece kaliteli cihazlar hem donanım hemde işçilik olarak bu cihazlar ile net gelir X 2 olur ki bunuda hakediyorlar fazlası ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

Xperia NEO,ARC PLAY gibi cihazlar sonderece kaliteli cihazlar hem donanım hemde işçilik olarak bu cihazlar ile net gelir X 2 olur ki bunuda hakediyorlar fazlası ile...

Kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

Xperia NEO,ARC PLAY gibi cihazlar sonderece kaliteli cihazlar hem donanım hemde işçilik olarak bu cihazlar ile net gelir X 2 olur ki bunuda hakediyorlar fazlası ile...

Katılıyorum. Yavaş yavaş düzelmeye başlıyor S.e eskisi gibi.
  • HTC ve Samsung'un yaptığı gibi sürekli yeni modeller çıkartmazsa 3-5 model ile SE ne uzar ne de kısalır yerinde sayar , gelir miktarlarından da belli
  • Bir de piyasaya sürebilseler cihazları daha fazla kar edecekler ama olamıyor bir türlü.
  • bence sony nin sıkıntısı telefonların kötü olması değil geç çıkarması. şuan mesela çift çekirdekli telefonlar varken onların en gelişmiş telefonu daha çıkmadı ama 1 ghz lik bir model. ama idda ediyorumki en güzel fotoğrafları ancak sony ercisonla çekmek mümkün olur.
  • Bu ne ya, ostimdeki şirketler bile bu kadar kar elde edebiliyor. Yazık, bitmiş bunlar.
  • S.E. İyi yola girdi tek yapması gereken ağırda olsa çıkışını sürdürmesi.
  • Bu Xperia modelleri iyi satar
  • android e dua etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro

Bu ne ya, ostimdeki şirketler bile bu kadar kar elde edebiliyor. Yazık, bitmiş bunlar.

• isterse uçan telefon üretsinler pazarlama olmadıktan sonra bu oranlarda gezerler.
  • Reklama ihtiyaçları var..
  • s.e.nun androide gecme zamanlamasi mükemmel oldu akilli telefonlarin zirvesini paylasan iki islemciden birini secmesi gercekten kar paylarini daha da yükseltecektir.
  • quote:

Bu ne ya, ostimdeki şirketler bile bu kadar kar elde edebiliyor. Yazık, bitmiş bunlar.

harbiden... başlığı milyar dolar diye okudum..dedim SE düzeltmiş kendini...
  • Androidli walkman telefonlar isterük....
  • İlk çeyrek dilimde bu kadar kar etmişse yeni çıkan modellerin buna hiç faydası olacağını tahmin etmiyorum arc neo ve play gibi cihazlarla kar oranının 10 katlanacağını söylemek kahinlik olmasa gerek.SONY GERİ DÖNDÜ KORKMAYIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

quote:

harbiden... başlığı milyar dolar diye okudum..dedim SE düzeltmiş kendini...

• quote:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.