Şimdi Ara

ASUS K53SV-SX144D, INTEL i5-2410 + Nvidia GT540 625$+kdv (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.798
Cevap
7
Favori
205.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sefa249

@termo16 64bit kurarim ozaman, eski bilgisayarda 4 gb dan az ram vardi autocad icin yeterliydi simdilik taktirmam ,nova bilgisayarin fatura olayini cozersem pztsi alacagim olmadi pc depodan alacagim daha uygun fiyatlilari goremedm taksitte

Tabi mutlaka 4 GB Ram yeterli olur da hani az bir miktar fiyat farkı ile maximum performansa çevirmek adına dedim. Bu arada ben Pcdepo dan K53SV-SX144D + 4GB ram ilave ettirip aldım 2 hafta önce. Tek slot 4GB takılıydı neyse ki ... Saolsunlar iyi hizmet verdiler. Oradan aldığım 2.Laptop. İlki dertsiz tasasız 5 sene gitti hala daha duruyo yan dolapta :) Dedim ilk aldığım yerden alayım bari malum performans yetersiz artık ... Güncel driverlar ile dertsiz tasasız ısısız gidiyo şu an maşallah diyelim ...
  • arkadaşlar bu bilgisayardaki harddisk olayını daha önce konuşmuştuk, internette baya bir araştıdıktan sonra ( Türkçe + İngilizce sitelerde) harddisk hakkında baya bir şikayet olduğunu gördüm.
    Başta arkadaşların dediği harddisk ten gelen ses ben deki pc de yoktu.
    o kadar özenli kullanmama rağmen yaklaşık 20 gün sonra o bahsedilen sesten benim bilgisayardan da gelmeye başladı.
    Asus sitesinden başvuruda bulundum ,( problemi belirttikten sonra hdd nin farklı model bir hdd ile değiiştirilmesini istiyorum diye ) , gelen cevap aşağıda

Ürünü detaylı arıza notu ve okunaklı fatura örneği ile servisimize göndermenizi rica ediyoruz. Cihazda bulunan kişisel bilgilerinizin yedeğini alınız. Servisimizde yapılan işlemler sırasında kişisel bilgileriniz silinecektir.

sizce hdd yi farklı bir model hdd ile değiştirirler mi , servise göndermemin bir yararı olur mu ?

bir de k53sv kullanıcılarından ricam siz de mail atın çünkü kullanılan hdd nin kötü olduğu hakkında youtube da video bile var.
    en azından sayı çok olursa hdd leri değiştirelebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Değiştirmezler, sadece aynı model farklı bir HDD takarlar. Aynısı hoparlör içinde geçerli, ne kadar dil dökerseniz dökün farklı bir model takamazlar çünkü yetkileri yok.

yalnız bu modelin bir parçasında sorun olduğu gerekçesi ile değiştirilmişti (new revision yazıyor zaten üzerinde) , şimdi niye aynı şey hdd için olmasın ki ,
    olmazsa da artık kendim hdd satın alıp değiştireceğim, bu hdd e güven olmaz , yarın yolda bırakır adamı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F1661

arkadaşlar bu bilgisayardaki harddisk olayını daha önce konuşmuştuk, internette baya bir araştıdıktan sonra ( Türkçe + İngilizce sitelerde) harddisk hakkında baya bir şikayet olduğunu gördüm.
    o kadar özenli kullanmama rağmen yaklaşık 20 gün sonra o bahsedilen sesten benim bilgisayardan da gelmeye başladı.
    Asus sitesinden başvuruda bulundum ,( problemi belirttikten sonra hdd nin farklı model bir hdd ile değiiştirilmesini istiyorum diye ) , gelen cevap aşağıda

Ürünü detaylı arıza notu ve okunaklı fatura örneği ile servisimize göndermenizi rica ediyoruz. Cihazda bulunan kişisel bilgilerinizin yedeğini alınız. Servisimizde yapılan işlemler sırasında kişisel bilgileriniz silinecektir.

sizce hdd yi farklı bir model hdd ile değiştirirler mi , servise göndermemin bir yararı olur mu ?

bir de k53sv kullanıcılarından ricam siz de mail atın çünkü kullanılan hdd nin kötü olduğu hakkında youtube da video bile var.

O cevabı herkese otomatik yolluyorlar merak etme, bende servise farklı bir konuda yazdığımda aynı cevapla yanıtlamışlardı :)

• yeni bios yayınlan mış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F1661

arkadaşlar bu bilgisayardaki harddisk olayını daha önce konuşmuştuk, internette baya bir araştıdıktan sonra ( Türkçe + İngilizce sitelerde) harddisk hakkında baya bir şikayet olduğunu gördüm.

Sorunu bende dikkate alıcam , kendi bilgisayarımda aynı şeyi yapıcak mı bakalım ... Performansından tabi memnun değiliz ama ses olayını merak ettim bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: termo16

quote:

Orijinalden alıntı: yunus_ts

yeni bios yayınlan mış..

Yeni bios'u deneyen bir fark görürse bildirsin arkadaşlar ...

baktım yayınlanan k43sv içinmiş winflash ta kontrol ettim daha k53sv yeni bios çıkmamış..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: termo16

quote:

yeni bios yayınlan mış..

Yeni bios'u deneyen bir fark görürse bildirsin arkadaşlar ...

baktım yayınlanan k43sv içinmiş winflash ta kontrol ettim daha k53sv yeni bios çıkmamış..

Evet fark ettim. Yanlış alarm :P
  • EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ SANIRIM 1368X768..BENCE BU LAPTOP İÇİN DÜŞÜK BİR ÇÖZÜNÜRLÜK OLMUŞ..
  • Toplu hdd alımı yapalım. Hem indirim de yaparlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Toplu hdd alımı yapalım. Hem indirim de yaparlar

+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_alper_ -- 27 Eylül 2011; 10:18:44 >
  • beyler bluetooth ile problemi olan var mı ? ben cihazlarımı gösteriyorum ama dosya alışverişi yapamıyorum
  • bluetooth da problem yaşamdım şimdiye kadar cd deki wireless sürücüsünü kurun.
  • Driverı bende cd den kurmuştum. Şuan için bir sıkıntı olmadı.
  • cd den kurayım bakayım bide..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Beyler yeni BIOS yayınlandı.

yeni cikan biosu indirdim acinca webden program sec flan cikiyo nasi guncellicez biosu?
  • bnm pc 35-40 sn arasi welcome yazisina kadar geliyor fakat tamamen acilmasi 75 saniyeyi buluyor kronometre ile olctum xD normalmi bu deger?

+
    edit:

bnm pcde 6 gb ram war 4 gb kingston 2 gb hyundai electronics bu hyundai bnm bildigim araba markasi ne alakasi var pc ile acaba kalitelimidir yada 4 gb ram daha alip eklesemmi korkuyorum uymaz fln diye kalitelimi bu hyundai?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCoderKG -- 27 Eylül 2011; 18:35:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdulkadir007

bnm pc 35-40 sn arasi welcome yazisina kadar geliyor fakat tamamen acilmasi 75 saniyeyi buluyor kronometre ile olctum xD normalmi bu deger?

+
    edit:

bnm pcde 6 gb ram war 4 gb kingston 2 gb hyundai electronics bu hyundai bnm bildigim araba markasi ne alakasi var pc ile acaba kalitelimidir yada 4 gb ram daha alip eklesemmi korkuyorum uymaz fln diye kalitelimi bu hyundai?

benim pc de ortalama 1 dk da açılıyor , 75 saniye de açılması normal .

daha önce yazılanları okudun mu ?

başlat kısmında arama yerine msconfig yaz
    çıkan ekranda başlatma yı tıkla
    çıkan listedeki programlardan bilgisayar açılırken başlamasını istemediklerin varsa yanındaki onay işaretini kaldır
    bilgisayar biraz daha hızlı açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F1661 -- 27 Eylül 2011; 19:56:54 >

• evt bios yayınlnmış..
  • yeni bios u deneyenler artısını eksisini yazarsa
    iyiyse yeni versiyona geçelim
    değilse boşuna uğraşmayalım.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.