Şimdi Ara

Çinlilerin iPhone 4'e rakip gösterdiği Meizu M9, 2011 satış hedefine ilk çeyrekte ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
8.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çin yapımı en iyi telefon olarak gösterilen Meizu M9, ülkesinde büyük ilgi görüyor. Sahip olduğu güçlü donanımlar ve görece düşük fiyatı ile iPhone 4'ün en güçlü rakiplerinden birisi olan Meizu M9'un, 2011 için belirlenen satış hedefine sadece bir çeyrekte ulaştığı bildiriliyor. Piyasaya çıktığı gün, dükkankarın önünde uzun kuyruklar oluşturan Çinliler, M9'a büyük ilgi gösteriyorlar. Şu an için sadece Çin pazarında satılan telefon,1GHz hızında çalışan Samsung Hummingbird işlemcisi ve iPhone 4'tekine benzer şekilde 960 x 540 piksel çözünürlüğünü destekleyen IPS panelli retina ekran ile gelirken, standart olarak Android 2.2 işletim sistemini kullanıyor, Android 2.3 güncellemesinin de yolda olduğu bildiriliyor.

3.5-inç büyüklüğünde ekrana ve PowerVR SGX 540 grafik birimine sahip olan telefon, Çin pazarında 370-380$ seviyesinden satın alınabiliyor. Henüz resmi olarak Çin dışında satılmayan M9 modelinin yanı sıra Meizu, hazırlıkları devam eden iPhone 5'e karşı 4-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan M9II modeli üzerinde çalışıyor.

• Gelsede almam abi... Çinliden dua bile almıcaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

Gelsede almam abi... Çinliden dua bile almıcaksın.

Çinliden mi? Çinlinin ürettiğinden mi?.. Çinlinin ürettiğindense işin zor söyleyim .D
  • Çin'in efsane telefonu. Aynı markanın efsane bir MP4 çaları da var.

Adamların taklitten yola çıkıp orijinal tasarıma gitmeleri ve tahminlerine 4 kat kısa zamanda ulaşmaları Çin ekonomisinin de ne kadar büyüdüğünün bir göstergesi. Yarı fiyatına Galaxy S'ten daha iyi model satıyorlar. Buraya geldiğinde alacağım telefon. Hatta 900'e kayıtsız satan var şu anda.
  • galaxy s den kat kat iyi. ekranıda amoled i aratmıycak kalitede inceledim hızıda tatminkar oldukça.ama malesef tr de düzgün satışını yapan biryer yok kayıtsız var hep.
  • 3 ay önce çine bir akraba gitmişti oradaki fiyatı tl olrak 750 tl denk hgelıyor.kayıta gümrükte para ödemıyorsun sadece bir telfeona ücret ödenmıyor.diğer telefon için gaiba 50 tl kayıt ücreti alıyorlar.
  • Helal olsun valla dünyanın süper gücü artık çin küçümsemeyip kendimize bakmamız gerek kibrit bile üretmiyoruz..
  • Türkiyeye gelse, param olsa alırdım çok güzel telefon.
    Şimdi çini kötülüyenler, İntel işlemcilerin çoğunu nerede üretiyor?
    AMD İşlemcilerin çoğunu nerde üretiyor?
    Nvidia, AMD GPUlarınının çoğunu nerde üretiyor? kingstonun fabrikası nerede?
    Samsungun güney koreden sonraki fabrikaları hangi ülkede?
    Bence iphoneden daha güzel bi telefon tip olarak, donanım olarak, kullanım olarakda tahmin ediyorumki öyledir.
  • Çin'i kötüleyenlerin çogu milyoncu diye tabir ettigimiz ucuz ve tez zamanda bozulup sürekli yenisinin alındıgı ürünlere bir zamanlar hücüm etmiş kişilerdir. Çinlileri kötülemek yerine üretilen cihaz hakkında yorum yapılsaydı daha iyi olurdu.
  • quote:

Hangi telefon çinde yapılmıyorki?
  • yıllardır aynı cahillik devam edip duruyor. çin malı kötüdür.

bence en iyisi american malı ben hp kullanıyorum. her ne kadar anakartı işlemcisi hdd si ekranı ve herşeyi çinde yapılsada marka ameikan dolayısıyla çin malı kötüdür ama amerikan malı iyidir.
  • parana göre adamlar iş çıkartıyor ucuz istersen ona göre mal var
  • Burda da 750 liraya satılsa düşünmeden alırdım.
  • bir m8 kullanıcısı olarak meizu yu bilen alsın diyorum, herkesin elinde olmasına gerek yok o ayrıcalık bize kalsın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: timramon

quote:

Çinliden mi? Çinlinin ürettiğinden mi?.. Çinlinin ürettiğindense işin zor söyleyim .D

%100 Çin'den... Mesela diğer Avrupa/Amerika markaları da "Çin'de imal ettiriyor veya monte ettiriyor". Ama arkasında prestijli Avrupalı/Amerikan firmalar var. Bozulunca Çin'e götürmüyorsunuz. :) Bunu kastettim, Çin üretimi olsun ama Çin malı olmasın. Anlatımımdan fark anlaşılabilir herhalde... :)
  • nerde satılılıo bilen varmı ?
  • haberi okursanız çin dışında resmi olarak satılmıyor yazıyor.
  • sar değeri nedir acaba,
    malum çinliler sar'ı pek sallamıyorlar...
    neyse, belki önyargı ama param olsa da almam,
  • helal çinlilere:D
  • okadar yorum var ama çin için bilgisi olan az arkadaşlar çin malı kötü değil çinliler bile açıklamada bulundu biz köü mal üretmiyoruz siz kötü mal istiyorsunuz diye yani ithalatçi firma stndartlarda 5$ lık kulaklığı 1$ ürettirirse kar amaçlı kalitede ona göre olur yani aynı kulaklık 10$'da var 2$'da var :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.