- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Nokian 205/55 R16 Nokian WR G2 Kış Lastiği 129 TL.
31 Cevap8420 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1062 Mesaj
17 Nisan 2011; 12:10:45 

1-Fiyat yanlış değilse,

2-Hepsiburada bir hata yapmamış ise

3-Yanlışlıkla sehven fiyatı yanlış yazmamış ise

Nokian 205 55 R 16 XL 94 V Nokian WR G2 kış lastığı 129 TL.
ihtiyaçı olan kacırmasın..

Nokian 205 55 R 16 XL 94 V Nokian WR G2
http://www.hepsiburada....27904&categoryId=259720
(tamamını kopyalayıp yapıştırın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 17 Nisan 2011; 12:28:51 >

DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRU GÖSTERİR

1624 Mesaj
17 Nisan 2011; 17:25:42 

normali ne kadar ki bunun

3083 Mesaj
17 Nisan 2011; 17:28:26 

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

normali ne kadar ki bunun

Piyasada 200 lira civarında

Cahil ile etme sohbet, her sözü bir baş incitir.
Sarraf olmayan ne bilsin, zanneder her taş incidir. Aşık Düçari

589 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:19:15 

bayat lastik olmasın?

93 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:19:26 

Nokian çok kaliteli bir marka, fiyat ta yanlış değilse resmen "çıkma" fiyatına.
Önümüz yaz demeyip alıp atmak lazım bir kenara.

Alfa Romeo

521 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:31:29 

kışlık lastiklerde üretim tarihi önemli, genelde stoklarda beklemiş 1,5-2 yıllık lastikler oluyor bir de önümüzdeki kışı bekleyeceksiniz, bir ara HB lastiklerin üretim tariklerini yazıyordu konu açıklamalarında,

6517 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:33:25 

sipariş verilir eğer üretim tarihi çok eski ise uzaktan alışverişin güzelliği sayesinde iade edilir. bu boyutlardaki lastiğin piyasa fiyatını bilmiyorum fakat nokian son derece kaliteli ve pahalı bir lastik.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

1031 Mesaj
17 Nisan 2011; 20:23:39 

Arkadaşlar bilgisizliğime verin Nokian markasını daha önce hiç duymadım.
4 mevsim kullanabileceğim bir lastiğe ihtiyacım var.
Michelin markası ile kıyaslarsak (aynı fiyata) hangisi daha kaliteli?
Bir de bu T, H C,R gibi kodlar ne anlama geliyor? Dört mevsim kullanabileceğim lastiğin kodu ne olmalı?

146 Mesaj
17 Nisan 2011; 20:38:04 

Bu lastigi malesef 4 mevsim kullanamazsınız.Kış lastigidir.
V hız kodudur..180 -210 -240 T-H-V Şeklinde devam eder.
Michelin le kalitesine birşey diyemem.Önemli olan michelinde hangi lastik oldugudur.Ama bu fiyata bence bedava ..Ben geçen kış aynı ebatda lassa snoways era yı 175 tl ye almıştım .. Hemde hız kodu H idi.

8178 Mesaj
17 Nisan 2011; 20:49:45 

Dört mevsimlik lastik diye bir şey yoktur; kışlık ve yazlık lastik vardır. Bu lastik çok büyük ihtimalle eski tarihlidir, bir sene daha yatacağını düşünürsek üç beş lira kâr edeceğim diye toptan zarar ederseniz. Lassa'nın kış lastikleri birçok ithal markadan daha iyi ve yeni tarihli olanlarını bulmak daha kolay. Rusya'ya bile ihraç edildiğini düşünürsek, kış lastiğinde Lassa'dan başka lastik aramak gereksiz olur diye düşünüyoruöm.

...

1031 Mesaj
17 Nisan 2011; 21:22:57 

589 Mesaj
18 Nisan 2011; 8:36:22 

h sınıfı t ye göre daha konforludur, t tercih etmezdim.
nokia ile michelin arasında fiyat farkı da mevcut.
terstlerine falan da bakmak lazım ama, çok bir fark yoksa ben bu üçü arasında Nokian tercih ederdim.

21679 Mesaj
18 Nisan 2011; 8:52:58 

Sadece 16" olması kötü...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2869 Mesaj
18 Nisan 2011; 9:22:41 

çok matah bi lastik değil ucuz diye atlamamak lazım, hele şu yorum, alıp kenara atmak lazım bir kenara, yok artık daha neler...

AutoZeitung (DE) 2009 - 205/55 R16

1) Dunlop SP WinterSport 3D ***
2) Continental WinterContact TS830 ***
3) Goodyear Ultra Grip 7+ ***
4) Vredestein Snowtrac 3 ***
5) Michelin Primacy Alpin PA3 **
6) Semperit Speed Grip **
7) Pirelli Winter Sottozero 2 **
8) Kumho KW23 *
8) Sava Eskimo S3 *
10) Nokian WR G2 *

589 Mesaj
18 Nisan 2011; 10:34:09 

çok matah bir lastik değil derken, ADAC testlerini tatmin edici notla geçmiş bir lastik.

üstelik test puanlarını biraz da ilginç olarak ağırlıklandırmışlar.
örneğin en yüksek ağırlık ıslak zemin performansında. bu nedenle hankkok icebear sıralamada Nokian dan daha üst sırada.
kar performansında ise dunlop ve pirelliden sonra diğer tüm lastiklerin performansı aynı seviyelerde. buz performansında ise nokian puanı ikinci sırada...

listedeki lasdtiklerin fiyatına bakınca,

1. Dunlop 205/55 R16 91T Wınter Sport 3D 206 TL
http://www.hepsiburada....77777&categoryId=259720

2. 205/55R16 91T CONTI WINTER CONTACT TS 830
http://www.mylastik.com...TACT-TS-830,PR-682.html 240 TL

3. Goodyear Ultra Grip 7+
http://www.hepsiburada....77775&categoryId=259720 191 TL

5.Michelin Primacy Alpin PA3
stoklarda yok, tahmini fiyat 250 TL civarı...

diğer markaları araştırmadım, bulunabiliyormu bilmiyorum ama üsttekiler ile kıyaslayınca, bu fiyata gayet iyi duruyor bu lastik. yani amaç kışın karda, buzda kullanmak ise bu testlere göre bu fiyata bedavadır bu lasitk. tabi alabilen conti veya dunlop alsın, ona lafımız yok.

eğer ki lastikler eski tarihli değilse, ve düzgün bir şekilde saklayabilecekseniz, seneye ortalama %100 daha fazla para vermek istemiyorsanız bu lastik alınabilir diyorum.. alınmaz diyene de saygı duyuyorum, isteyen dunlop alsın, hem daha havalı durur..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Nisan 2011; 11:31:41 

Arkadaşlar 2006 Model Dizel Megane II HB arabama 205 55 R16 ebatlarında yazlık (4mevsim) lastik almayı düşünüyorum.

Marka Model olarak , Fiyat / performans değeri uygun lastik önerisi alabilir miyim?

Teşekkürler.

698 Mesaj
18 Nisan 2011; 11:51:00 

Kumho KW23 aynı boyutlu lastiğin 4 tanesini 560 Tl ve 6 taksite sezon başında almıştım. Hangi lastik daha iyidir ki acaba?? (Belki bir fikir verir diye belirteyim dedim.)

Sheer Driving Pleasure

4225 Mesaj
18 Nisan 2011; 12:09:12 

bende kumho var ve memnun değilim. yağmurlu havalardaki performansı hiç iyi değil. bir de şunu unutmayın sakın, "ben kış lastiği alayım, yazın da kullanırım ne olacak" demeyin sakın arkadaşlar. alıp kenara koyacaksanız güzel fırsat gibi duruyor fakat lastiklerden gerçekten anlayan arkadaşların yorumları önemli.

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

3185 Mesaj
18 Nisan 2011; 13:38:17 

Kışlıklarım bir dönem daha idare edecek olmasa alırdım. Millet bu paraya Petlas alamıyor. Lassa'ya bile 160 lira istiyorlar.
Lastikte liste fiyatına bakmayın. Mesela bu kış bir arkadaş Michelin kış lastiğini 180 den almıştı.

1624 Mesaj
18 Nisan 2011; 18:52:40 

belki yazın 100 liraya alırız bunu

209 Mesaj
18 Nisan 2011; 18:59:09 

kampanya mükemmel ben almamış olsam kesin alırdım yanında verilen dijital ölçüm aleti ve sonax hediyeside çok güzel almayı planlayanlar düşünmesin kışlıkta nokian çok iyi unutmayın nokia ile aynı firma ve finlandiyalı

Türk insanı TL gibidir, içinde Atatürk yoksa sahtedir...

2700 Mesaj
18 Nisan 2011; 19:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

1-Fiyat yanlış değilse,

2-Hepsiburada bir hata yapmamış ise

3-Yanlışlıkla sehven fiyatı yanlış yazmamış ise

Nokian'ın bu modeli konusunda bilgim yoktu, fırsat için teşekkürler.

Not: 1 ile 3. şıkkın aynı anlama geldiğini ve 3. şıkta hem "yanlışlık" hemde " sehven" kelimesinin aynı anlama geldiğini hatırlatmak istedim. Bu nedenle 3. şıkkı komple kaldırsan daha uygun olur.

Eğer bir millet, iktidarda bulunan kişilerin alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet, bir gün vatanını da yitirmeye mahkumdur. NICCOLO MACHIAVELLI

Battletag = dMbHeLL#2466

124 Mesaj
18 Nisan 2011; 20:54:40 

Lastiklerin üretim tarihi 2010 10. hafta ve sonrasıymış. (2010 ŞUBAT-MART gibi). Hepsiburadaya mesaj atmıştım cevap yeni geldi. Bu kış taktığımızdaen az 1,5 yıllık olacak. Ne yapsak acaba?

7122 Mesaj
18 Nisan 2011; 21:02:06 

Çok merak ediyorum acaba kaç kişi ayrı ayrı kışlık-yazlık lastik alıyor (alabiliyor) ve bunları mevsimlerine göre değiştiriyor?...

1412 Mesaj
18 Nisan 2011; 21:22:35 

telefoncu nokia eskiden lastikçiymiş finlandiya çok kar kış olan bir ülke lastik konusunda deneyimli olmaları muhtemeldir

1062 Mesaj
19 Nisan 2011; 8:15:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Çok merak ediyorum acaba kaç kişi ayrı ayrı kışlık-yazlık lastik alıyor (alabiliyor) ve bunları mevsimlerine göre değiştiriyor?...

walla ben antalyalıyım bizde kışlık lastik pek önemli değil ancak istanbul-ankara gibi kışın sert geçtiği yerlerde
kışlık lastiği coğu kesim kullanıyor.

Hatta bazi lastikciler yer sorununuz var ise sizin için belli bir ücret karşılığı kışlık lastıklerinizi siz takıncaya
kadar muhafaza edıyor...

Yanlış biliyorsam affola..

DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRU GÖSTERİR

1582 Mesaj
19 Nisan 2011; 9:27:34 

Bende de kışlık ve yazlık lastik var. Tak çıkar 50 tl olunca kışlıkları satmaya karar verdim. 195 55 16 lassa snoways 1.5 yıllık 4 adetine 320TL istiyorum yeni gibiler.

Tak çıkar ücreti uygun olsa kışlık kullanmak çok mantıklı ama zaten kışın çok yol yapmıyorsanız çok önemi kalmıyor.

quote:

SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 16 GB 1340 TL
SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 32 GB 1500 TL

195 Mesaj
19 Nisan 2011; 12:20:01 

kışın nokian kar lastiği kullanıyorum, gerçekten hakkını veren bir marka.
kayma, patinaj kesinlikle yok, sanki asfalt üzerinde gidiyormuşsunuz gibi.
Kuru zeminde ciyyyk ses yapmasından başka bir eksisi yok.

209 Mesaj
19 Nisan 2011; 13:45:35 

quote:

ben yaz ve kışlık iki takım lastiğim var sök tak ücreti aynı yere yaptırıyorum 25 tl ücret ödüyorum ayrıca 20 tl verirsem seneyede saklar ama benim yerim var sorun yok buarada kışık en ufak bi kayma yada patinaj yaşamıyorum hatta şunuda söyliyeyim kışlık lastiklerimi herzaman yazlara tercih ederim ama yazın çabuk aşınacak diye kıyamıyorum

Türk insanı TL gibidir, içinde Atatürk yoksa sahtedir...

35 Mesaj
19 Nisan 2011; 17:49:14 

arkadaşlar ben kışlık lastikleri araştırdığım da en iyisinin kış lastiği için söylüyorum nokian olduğu duydum. Ama ben michlen aldım ve memnunum.

kış lastiği yazın kullanılırsa ne olur bir bilgisi olan varmı?

edit add: bu arada kış lastikleri en çok beş yıl özelliğini koruyabiliyor kullanmasanız dahi kimyasını kaybediyormuş bilginize.(Sonuçta burada can güvenliği söz konusu!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msafe -- 19 Nisan 2011; 17:54:53 >

7122 Mesaj
19 Nisan 2011; 17:56:41 

quote:

Orijinalden alıntı: msafe

arkadaşlar ben kışlık lastikleri araştırdığım da en iyisinin kış lastiği için söylüyorum nokian olduğu duydum. Ama ben michlen aldım ve memnunum.

az biraz mantık yürütülürse...kış lastikleri daha soğuk havalarda iyi yoltutuş sağlamak üzere tasarlanmıştır...optimum çalışma sıcaklıkları normal lastiklere göre daha düşüktür ve onlardan daha yumuşaktır...yazın kullandığınızda daha çabuk yıpranacaktır...sizin dediğiniz gibi yapılırsa kışa girerken bir set lastik daha almak zorunda kalabilirsiniz...tabi yaptığınız kilometreye bağlı olarak...

6517 Mesaj
19 Nisan 2011; 17:58:58 

quote:

Orijinalden alıntı: msafe

edit add: bu arada kış lastikleri en çok beş yıl özelliğini koruyabiliyor kullanmasanız dahi kimyasını kaybediyormuş bilginize.(Sonuçta burada can güvenliği söz konusu!)

yazın sıcağında daha çabuk deforme olacaktır hamur, sonuçta soğuk hava koşullarına daha uygun olması amacı ile üretiliyor.
bütün lastiklerin ömrü 5 yıldır zaten, bunun kışlık vs. olması ile ilgisi yok.

şuan 2 takım lastik kullanıyorum, kışlıklar nokian, yazlıklar michelin energy saver. nokianlar yol tutuş açısından bariz çok daha üstün (ikiside kuru asfaltta karşılaştırınca). her sökme takmada 25-30 vereceğime 100 liraya 4 tane jant aldım kendim değiştiriyorum kafama estiği zaman yazlık/kışlıkları. zaten jantlara verdiğim para çıktı hemen hemen, bir de lastikleri yaz kış janttan sök janta tak yanaklarını mahvetmiyor makineler en azından.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sıcak Fırsatlar] » Sıcak Fırsatlar » Günlük İndirimler » Nokian 205/55 R16 Nokian WR G2 Kış Lastiği 129 TL.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.293