Şimdi Ara

Karadeniz Sahil Yolu Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yaz ilk defa Karadeniz'e gideceğim. Trabzon'a.

Yollar hakkında az biraz bilgi almaya çalışıyorum.

Sahil Yolu, sürekli iki git - iki gel şeklinde mi, yoksa otoban şeklinde mi ?

Yolun tehlikeli olan yerleri var mı ?

İstanbul - Ankara yolu gibi rahat bir yol mu ?

Yardımcı olursanız memnun olurum.

• Dostum samsun-ordu arası 3 şerit gidiş 3 şerit geliş diye hatırlıyorum. Bayağı bir süre önce trabzon a gitmiştim ama o zaman otoban yoktu. Giresun tarafları tehlikeli idi.şimdi oralarda otoban olmuş. Hatta türkiye nin en uzun tüneli de ordu da açıldı şu an ( bolaman tüneli )
  • Otoban yok, genelde çift hidiş geliş şeklinde bazı yerlerde 3 gidiş geliş. Yol rahattır sorunulu tehlikeli yanı pek yok...
  • Samsun'dan itibaren yollar güzel rahat rahat gidersiniz.Ama Giresun'dan Trabzon'a doğru giderken Giresun merkez çıkışına doğru tehlikeli bir viraj orda dikkat edin,o virajları bilmeyen tırlar hızlı giriyor viraja ve yan yatıyorlar Tek dikkat etmeniz gereken yer orası:)
  • ben istanbulda yaşayan bir trabzonluyum.her yıl 1 veya 2 defa arabamla trabzona gidiyorum.yol çok rahattır.ancak fazla rahat diye dikkatinizi dağıtmayın çünkü,yola çok fazla yandan katılım var.otoban gibi değildir.o yüzden yandan katılımlara dikkat edin.birde gece sürecekseniz bu yolun eleştirilen yönü halen gece aydınlatmalarının bitmemeiş olması.ona da dikkat edin.onun haricinde ben trb-sansun arasını 2.5 saatte alıyorum sabah 5 te yola çıkınca.eskiden 5-5.5 saat sürerdi.ama bu rahatlığına rağmen denizlerimizle şehirler arsına mesafe koyduğundan alışamadım.çok suni bir hal aldı trabzon.şikayette edeyim bu arada.
  • Samsuna kadar yollar eh işte sıkıntı çekersin.Samsun ile birlikte yollar düzelmeye başlar nereden gideceksin bilmiyorum ama kavak denilen ilçede aşırı ve gizli radar uygulamaları var çatır çatır ceza kesiyorlar..Samsundan sonra karadeniz sahil yoluna girersin yollar 3-4 şerittir ve boştur..Hiç sıkıntı yaşamazsın öyle tır otobüste azdır..Taki orduya kadar..Orduda sahil yolundan şehirin içerisinden geçersin yol tek gidiş tek geliş şeklinde trafik yoğun olur genelde ama bayram falan değil yine yoğunluk olmaz çok orduya girerken ve ordudan çıkarken dikkat et ordada hız sınırı şehir içi olduğundan 50km yoksa cezayı yersin hiç sahil yoluydu falan deme..Ordudan sonra giresun geliyor yollar yine 3-4 şerittir ve ayrılmıştır keyifle sahili denizi izleye izleye gidebilirsin giresundan sonra zaten trabzondasın ilk olarak akçabata girersin orda bir köfte ye...Ordudan sonra duracak mola verecek pek tesis yoktur ya işin önceden hallet yada restorant tarzı balık yenebilecek yerler vardır sahil boyunca oraralarda dinlenebilirsin ihtiyaç duyarsan..Bu arada bir daha belirteyim köprü tünel giriş ve çıkışlarında kameralı radar uygulaması var onlarada diikkat et başka soracağın birşey olursa daha detaylı yardımcı olabilirim

• Samsunda ş.içine girmeyin.Otobanı kullanın.Samsunun dışından geçiyor.

Giresun ş.merkezine geldiğinde hızını 70 e kadar düşür.Çünkü radar var.Tam virajın bitmiinde enseliyor.Dİkkat et ;)
  • Samsundan trabzona yollar cok guzel.Hersene 2-3 dea geciyorum bu yoldan memlekete gitmek icin.2 saat 45dk 3saat arasi tutuyor yol.Farsa,unye gibi yerlere girdiginde trafik daralir,2serit olur.Burdan cikmak bazen uzun surebiliyor.Onun haricinde kaymak gibi yol
  • dostum ben trabzondayım,yollar genelde 2 gidiş 2 geliş,bazı yerlerde 3 şeride çıkıyor.otoban gibi değil kesinlikle,çok dikkatli olmak lazım.gelirken bir sürü hayvan leşi göreceksin yolda haberin olsunonun dışında çok güzel bir yol,eğlenerek kat edeceğini düşünüyorum,kazasız belasız sürüşler
  • Yol güzel ama o 50 km veya 70 km levhasını gördüğün zaman ki bol bol göreceksin tüm neşe,mutluluk kaçıyor aracı o hızlarda tutabilmek için araçla ve diğer trafikte akan sürücülerle birlikte büyük bir mücadeleye girişiyorsunuz
  • Ya kardeş ayrıca samsun ünye arası radar çok oluyor ona da dikkat et
  • Sahil yolu en az 2 şerit ( gidiş - geliş ) en fazla 3 şerit ( gidiş - geliş )

Giderken Trabzon - Akçaabatta köftecileri geçtikten sonra sakat bir dönüş var. Orada da dikkat edersiniz.

Bu arada nereden çıkacaksınız yola?

İstanbul'dan gidecekseniz eğer, kullandığımız yolları size diyelim. Karadenize gitmemiş yolları bilmeyen bazı arkadaşlar Ankara - Kızılcahamamdan dolananlar oluyor :)

Bir kaç resim ekliyeyim ;

Karadeniz Sahil yolu ( Samsun ) ;

• her sene en az 2 defa giderim memleketime

yolda sürekli yenileme ve bakım var eğer ilk defa gidecekseniz çok dikkatli olun sürekli şeritlerde değişim halleri var bakım ve yeni yapılan yollardan dolayı tabelaları çok sıkı takip edin çok fazla radar özellikle şehir merkezlerinde..

Türkiyenin en uzun tüneli Nefise AKÇELİKTE yolunuz üstündeki en uzun tünel olacak tünel giriş çıkışlarında özellikle radarlara dikkat.

hep dikkat pür dikkat yani yok öyle kaymak gibi kendi başına otoban halleri çileli yani.
  • Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

ilk videoda 179'da kaldı hız 180 olmadı.Yoldan mı yoksa elektronik devir kesici mi devreye girdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ageofempires -- 16 Nisan 2011; 21:41:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ageofempires

ilk videoda 179'da kaldı hız 180 olmadı.Yoldan mı yoksa elektronik devir kesici mi devreye girdi ?

Hem yoldan , hemde radar var o yolda hız kesildi ondan sonra zaten

Altta kırmızı bi lacetti var videoda , onun devamıydı bu 179 olan video.

O lacetti kaşınıyodu, pederde kaşıdı onu

Düz yolda 183'te kesiliyor. Eğimli yolda 192 gördüğüm oldu.

Onun videosunuda koyim, hemde yol gözükür videonun sonunda Gerede otobanı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.