Şimdi Ara

OmniVision, telefonlar için Full HD video kaydedebilen 12.6 MP sensör hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı telefonlara özel geliştirdiği kamera sensörleriyle yakından tanıdığımız OmniVision firması, OV12825 kod adlı 12.6 megapiksel (4224x3000

piksel) CMOS (BSI - Back Side Illuminated) sensör hazırladı.

Şu an için yalnızca test örnekleri bulunan ve ilkbahar mevsiminin sonuna doğru seri üretimine başlanacağı düşünülen OV12825, 1920 x 1080 piksel (Full HD) - saniyede 60 kare video kaydedebilmesinin yanısıra 12.6 megapiksel çözünürlüğünde saniyede 15 kare çekim yapabiliyor; düşük ışık koşullarında başarılı performans vaad ediyor.

• Nokia basar telefonlarını bunu symbian la devam eder
  • ip5 de görürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan!

Nokia basar telefonlarını bunu symbian la devam eder

• oha mp bak ya
  • Gerçek piksel değerleri bu ise gerçekten güzel bir gelişme.
  • nokia x8 cıkarsa emın olun bu kamera olur :D :D
  • her telefona takılabılrımı :d
  • http://www.donanimhaber.com//cep-telefonu-diger/haberleri/Samsung-akilli-telefonlar-icin-8-MP-ve-12-MP-sensorler-gelistiriyor.htm
    Yukarıdaki haberdeki sensörler ilgimi çekmişti, bu yeni haberdeki 12,6 mp sensörler bir tık daha üstün sanırım..

Ayrıca 12,6 mp'de saniyede 15 kare çekim yaptı diyelim bunu hangi ekranda oynatacak ve nasıl bir görüntü görmeyi düşünüyorlar ben anlayamadım.
  • UHD diye bir sey var :D Ultra High Definition. 7680x4320 ye kadar yolu var video boyutunun :) 4320p de derler.
  • Bu arada sensör cok hoşuma gitti, Full HD çözünürlüğünde 60 fps video kaydi inanilmaz. Acaba bunu işleyebilecek CPU nerede? Tegra 3 kaldırabilir mı? Bakacağız. Tabi RAM de cabası.
  • 12 megapixel çok kullanmak istemediğim bir kamera. çünkü bi resim çekiyosun 9 mb. bluetooth ile başkasına atsan 4-5 dakika. faceye atsan 10 dakka. çok sıkıntı çekiyorum çok :D
  • bence bu 12 mp cözunurluklu video bir sacma gibi hem bu cozunurlugu oynatacak televızyon yok ayrıca hangı video kamerea bu cozunurlukte vıdeo kaydı var kı bunu cep telefonuna koycak ayrıca cekılecek vıdeonun boyutunun dusnmek bıle ıstemıorum herhalde 5 dk vıdeo 2 3 gb olur:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905
    bence bu 12 mp cözunurluklu video bir sacma gibi hem bu cozunurlugu oynatacak televızyon yok ayrıca hangı video kamerea bu cozunurlukte vıdeo kaydı var kı bunu cep telefonuna koycak ayrıca cekılecek vıdeonun boyutunun dusnmek bıle ıstemıorum herhalde 5 dk vıdeo 2 3 gb olur:D

12Mp cozunurluklu video demiyor hocam 12.6 mp fotograf cekip 1080p fullhd video kaydedebiliyor diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İp5 de Sony olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

ip5 de görürüz

Zaten tüm teknolojik yenilikleri önce iphone'da gördük şimdiye kadar değil mi...
  • herşeyi geliştiriyorlar da biraz da batarya ömürleri üzerine ar-ge yapsalar da makul son ürünler çıkarsalar.
    işletim sistemi programcıkları, işlemci, ram, geniş kapasitif ekranlar... akıllı telefonları akıllarıyla kullanmak isteyince bir gün gidiyor ya da gitmiyor.

konu bu değildi neyse :) bi nokia vardı sanki full hd çekim yapabilen, modeli hatırlayamadım.
    ama kamera sensörü 8mp falandı, ayrıca 60 fps falan değildi, ya 15 ya 30 fps idi.

bir iki sene içinde son ürünlerde görmeye başlarız artık...
  • 2013 ittibariyle bu kamerayı htc de bekliyorummm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.