Şimdi Ara

EVGA'dan hız aşırtma tutkunları için yeni anakart; P67 FTW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ekran kartı üretiminde Nvidia'nın Kuzey Amerika pazarındaki en büyük iş ortaklarından birisi olan EVGA, son dönemde arka arkaya pazara sunduğu üst seviye anakartlarla da adından söz ettirmeyi başarıyor. Özellikle çift işlemci desteği sunan Classified SR-2 modeliyle dikkat çeken firma, Intel'in Sandy Bridge tabanlı ikinci nesil Core işlemci ailesi için B3 revizyonlu P67 çipsetini kullanan P67 FTW (For the Win) modelini lanse ediyor ve P67 SLI modelinin B3 revizyon ile güncellenen yeni versiyonunu kullanıma sunuyor.

EVGA'nın yeni anakartlarından P67 FTW özellikle hız aşırtma tutkunları için tasarlanan bir modelei 12 fazlı güç tasarımına sahip olan anakart üzerinde altı adet PCIe x16 slotuna yer veriliyor ve hem SLI hem de Crossfire X teknolojilerine yer veriliyor. Açılı yerleştirilmiş 24pin güç konnektörü ile desteklenen anakart, tasarım özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Dört adet DIMM slotuna sahip olan ve yüksek hızlarda bellek desteği sunduğu belirtilen anakart üzerinde, profesyonel kullanıcılara yönelik çok sayıda özelliğe yer veriliyor. Kart üstü güç, reset ve Clear CMOS butonları ile birlikte debug LED hata tanımlama ekranı ve PCIe slotlarını kapatma anahtarı bu özellikler arasında gösterilebilir.

B3 revizyonlu P67 çipset güncellemesi alan P67 SLI ise Ocak ayında pazara sunulan P67 SLI modelinin sadece revizyon güncellemesi içeren versiyonu olarak değerlendirilebilir. Yani anakart üzerinde var olan versiyon ile ciddi fark yaratacak herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Intel'in LGA1155 formundaki işlemcileiryle uyumlu olan anakartlarda iki adet SATA-III ve dört adet SATA-II portu ile birlikte USB 3.0 teknolojisi, çift Gigabit Ethernet ve EVBot desteği de anakartların diğer özellikleri arasında yer alıyor.

EVGA'nın üzerinde Nvidia'nın NF200 yongası da bulunan yeni anakartı P67 FTW'nun 200 dolar civarında bir fiyatlandırma ile satışa sunulması bekleniyor.

• Bu saatten sora p67 çıkarmak mantıklı değil, z68ler gelio
  • Bir an FTW degil de WTF diye okudum
  • Şu sata ve güç girişlerini yatay yapmanın mantığı nedir acaba? eziyetten başka birşey değil, başka bir amacı var da ben mi bilmiyorum acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

Şu sata ve güç girişlerini yatay yapmanın mantığı nedir acaba? eziyetten başka birşey değil, başka bir amacı var da ben mi bilmiyorum acaba?

Kablo saklamaya sahip bir kasada bu dizayn büyük nimettir. Diğer dik tasarımlarda kablo karmaşası açıkta kalıyor.
  • Bildiğin FTW yapmışlar =)
    FTW =For the win
    Yarın Asus "WTF" çıkarır =)
    MSI da "lol" çıkarsın =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Şu sata ve güç girişlerini yatay yapmanın mantığı nedir acaba? eziyetten başka birşey değil, başka bir amacı var da ben mi bilmiyorum acaba?

Kablo saklamaya sahip bir kasada bu dizayn büyük nimettir. Diğer dik tasarımlarda kablo karmaşası açıkta kalıyor.

ve birde uzun ekran kartlarının baskı yapmaması için
  • quote:

quote:

25 cm den uzun ekran kartı kullanmadığınız belli oluyor..
  • alınmaz
  • EVGA olsunda çamurdan olsun :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattin1987

quote:

quote:

25 cm den uzun ekran kartı kullanmadığınız belli oluyor..

Çok güzel bişeydir o , keşke herkesler öyle yapsa

• Dirsekli 24 pin güç girişi. Neden yapmazlar diye düşünüyordum.
  • Birer tane alaim hemen
  • evga başkadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

Birer tane alaim hemen

hiz aşirtma tutkunuyuz ya hemen alalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Dirsekli 24 pin güç girişi. Neden yapmazlar diye düşünüyordum.

aşırı güç uygulayan vatandaşlar için yapmıyorlar onu garantiye gelir 24 pin girişi kırıldı çatladı zart oldu zurt diye geriye anakartlar

Ayrıca millet 200 dolara evga p67 ftw alırken biz o kartın muadili asus p67 karta burda 600-800tl arası veriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 16 Nisan 2011; 19:12:49 >
  • Alalım birtane
  • tr ye gelse de alsak ama nerde o günler asus ve gıga nın tahtını sallayacağı için çok zor gelmesi.
  • evga bu işi biliyor gerçekten evga bir numara
  • Çok yakında intel sisteme geçeceğim. Intel ve Nvidia denemeliyim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.