Şimdi Ara

Xbox Slim 250 GB HDD Orjinal/ Fake Karşılaştırması [ Almadan Okuyun !]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
5.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konuyu benim gibi 4gb'lık slim sahibi olanlar için açtım Eğer sizde 250 GB'lık bir HDD alak istiyorsanız xbox'ınızı riske atıp sahte ürün almayın.Bu xbox hdd'si ayrıca satılmaya başlandığı gün kopyasını da piyasaya sürdüler ve sizinde bildiğiniz gibi xbox'ı modifiye etmek yada microsoft'un ürünü olmayan aletleri xbox üzerinde kullanmak bir ban sebebi.

Dolayısıyla sahte HDD alıp banlanmamanız için size aralarındaki 1-2 farkı söyliycem.

Orjinal Olan

Sahte Olan

FARKLAR

1)Orjinal olanın kutusunun üstünde XBOX 360 yazısının arasında boşluk var.Sahte olanda ise boşluk yok.

2)HDD'nin ucundaki 250 GB yazılı kumaş parçası orjinalde daha kısa, sahtede ise daha uzun.

3)Plastik kalitesi; sahte olanda plastik daha dandik tabi bunu farketmeniz için önce bi orjinali görmeniz lazım.

Ayrıca forumda 110 tl ye satan arkadaşlar var orjinal olduklarını iddia ediyolar koydukları fotoğraflardaki ürünün aynısı gönderilceğinide belirtiyorlar ve fotoğraflarındaki ürünlerde fake aman dikkat edin.Orjinal diye alıp banlanmayın

• ya benim eski fake harddiskim var, banlanır mıyım 2 yıl kullandım eski konsolda 250 gb
  • Faydalı konu olmuş alacak olan arkadaşlar için güzel bilgiler teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Faydalı konu olmuş alacak olan arkadaşlar için güzel bilgiler teşekkürler.

+360
  • çok güzelde microsoft hdd den banlamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

ya benim eski fake harddiskim var, banlanır mıyım 2 yıl kullandım eski konsolda 250 gb

kullanırsın ama 250gb' ın hepsini görmeye bilir
  • Çok iyi konu olmuş. Özellikle içerisindeki Xbox emülatörü açısından orijinal önemli.
    Yalnız sahte HDD'den dolayı banlanmak gibi bir şey söz konusu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Çok iyi konu olmuş. Özellikle içerisindeki Xbox emülatörü açısından orijinal önemli.

emulatoru sonradan yüklemekte mümkün bildiğim kadarıyla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: om3r-

quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Çok iyi konu olmuş. Özellikle içerisindeki Xbox emülatörü açısından orijinal önemli.

emulatoru sonradan yüklemekte mümkün bildiğim kadarıyla?

Mumkun diyolar ama ben beceremedim, nasıl yapılıyor anlatabilecek birileri var mı acaba?
  • İkiside aynı işlemi görmüyor mu?
  • Zamaninda okumustum xbox live'in TOS'ini oyle bir sey hatirliyorum.

Simdi guncel halini buldum eve gidince bir daha goz gezdiricem. Yazarim sonucu buraya; ayrica ebay de yazilan bir review da sahte HDD nin ban sebebi oldugu yaziyor.

http://reviews.ebay.co.uk/Xbox-360-Live-Banned-Fake-HDD_W0QQugidZ10000000005149578

Herneyse ben aksam bir kere daha goz gezdirir durumu yazarim buraya.
  • Bilgilendirme için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspfreak

Selamlar herkese

Bu konuyu benim gibi 4gb'lık slim sahibi olanlar için açtım Eğer sizde 250 GB'lık bir HDD alak istiyorsanız xbox'ınızı riske atıp sahte ürün almayın.Bu xbox hdd'si ayrıca satılmaya başlandığı gün kopyasını da piyasaya sürdüler ve sizinde bildiğiniz gibi xbox'ı modifiye etmek yada microsoft'un ürünü olmayan aletleri xbox üzerinde kullanmak bir ban sebebi.

Dolayısıyla sahte HDD alıp banlanmamanız için size aralarındaki 1-2 farkı söyliycem.

Orjinal Olan

Sahte Olan

FARKLAR

1)Orjinal olanın kutusunun üstünde XBOX 360 yazısının arasında boşluk var.Sahte olanda ise boşluk yok.

2)HDD'nin ucundaki 250 GB yazılı kumaş parçası orjinalde daha kısa, sahtede ise daha uzun.

3)Plastik kalitesi; sahte olanda plastik daha dandik tabi bunu farketmeniz için önce bi orjinali görmeniz lazım.

Ayrıca forumda 110 tl ye satan arkadaşlar var orjinal olduklarını iddia ediyolar koydukları fotoğraflardaki ürünün aynısı gönderilceğinide belirtiyorlar ve fotoğraflarındaki ürünlerde fake aman dikkat edin.Orjinal diye alıp banlanmayın

ARKADAŞIMIZ YETERLİ ARAŞTIRMA YAPMADAN VE YANLIŞ EDİNMİŞ OLDUĞU BİLGİLERLE KENDİMİNDE SATIŞINI YAPMIŞ OLDUĞU HDDLER HAKKINDA YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPMAKDA

1-ORJİNAL OLMAYAN HDD KULLANIMINDAN DOLAYI BAN GÖRÜLMEZ ŞUANDA KADAR YAKLAŞIK 200 ÜZERİ SATIŞIM VAR PROFİLİMDEN REFERANSLARIMA BAKABİLİRSİNİZ 1 TANE BİLE OLUMSUZ YORUM VEYA BAN HAKKINDA OLUMSUZ BİR YORUM BULUNMAMAKDA

2-ORJİNAL HDD'NİN YAN SANAYİ HDDLER'DEN FARKLARINDAN BAHSETMİŞ PLASTİK KALİTESİ VS.. YAN SANAYİLERDE (KENDİ SATMIŞ OLDUKLARIMDA) WESTERN DİGİTAL MARKA HDDLERİ SATMAKDAYIM KALİTE OLARAK ZATEN BİŞEY SÖYLEMEME GEREK YOK MİCROSFTUN KENDİ SATDIĞI(HİTACHİ MARKA) HDDLER'DEN HİÇBİR FARKI OLMADIĞI GİBİ AZDA OLSA PERFORMANS OLARAK DAHA İYİ SONUÇ VERMEKDE WD

3-ŞUANDA SATMAKDA OLDUĞUM TÜM HDDLERDE WD SCORPİO BLACK 7200 RPM 16 MB ÖNBELLEKLİ HDD BULUNMAKDA YORUMU SİZE BIRAKIYORUM HANGİSİNİN DAHA PERFORMANSLI OLDUĞUNU MİCROSOFTUN HİTACHİ MARKA 5400 RPM HDDSİMİ YOKSA BENİM SATIŞDA OLAN HDDLER Mİ ?

4-110 TL CİVARI BİR MALİYETLE HDD SORUNU ÇÖZMEK VARKEN GİDİP 100 DOLAR CİVARI ORJİNAL HDD ALMANIN MANTIĞI NEDİR SONUÇDA AYNI İŞİ GÖREN BİR AKSESUAR BU HERKEZİN ORJİNAL ALACAK DURUMU OLMAYABİLİR

5-110 TL LİK SATIŞ YAPAN ARKADAŞLARDAN BİRİDE BENİM VE BEN HDD'NİN ORJİNAL ODLUĞUNU İDDİA ETDİĞİME DAİR ŞUANA KADAR AÇTIĞIM TÜM İLANLARIMDAN BANA ALINTI YAPABİLİRMİSİN YADA NERDE YAZMIŞIM VEYA KİME SÖYLEMİŞİM ORJİNAL HDD DİYE

5-İNSANLARA YANLIŞ BİLGİLER VERMEK VE BENİM GİBİ SON DERECE DÜRÜST VE KALİTELİ SATIŞ YAPANLARI KARALAMAK BU KADAR KOLAY OLMAMALI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacktweety -- 15 Nisan 2011; 20:51:32 >

• Öncelikle yeterli araştırmadan kastın ne onu anlatman lazım bana.Eğer yeterli araştırmadan kastın xbox live Terms of Use , Code of Conduct gibi resmi kılavuzların 2 defa incelenmesi ve aşağıda kaynak gösterdiğim sitelerdeki kullanıcı bilgileri değilse, kusura bakma ben yeterli araştırmamışım.

Kaynaklar:
    http://p-town.co.uk/viewtopic.php?f=7&t=150
    http://reviews.ebay.co.uk/Fake-xbox-360-HDD-Hard-Drive_W0QQugidZ10000000004593532
    http://reviews.ebay.co.uk/Xbox-360-Live-Banned-Fake-HDD_W0QQugidZ10000000005149578

Ayrıca ben senin nick'ini vererek bu satıcı böyle bir ürün satıyo orjinal diye ondan kesinlikle almayın milleti dolandırıyo demedim. O yüzden sanki kişiye özel bir suçlamada bulunmuşum gibi gelip beni yargılama.Ben genelleme yaptım arada senin gibi istisnalarda olabilir.

Burda harddiskin içine koyduğun HDD ile övünmeyi biliyorsan aynı yazıyı ilanlarınada koyup bunun yan sanayi bir ürün olduğunu da belirtmende bir sakınca yoktur bence.

Ve son olarak Caps Lock tuşuna bir kere daha basıp fontunu küçültürsen sevinirim internet dilinde Caps Lock açık bir şekilde yazmak gerçek hayatta bağırmaya denk olarak görülür.

• Ben terms of use'u okuduğumda Microsoft dışı marka bir aksesuar takılma durumunda garanti dışı kalabilir gibi bir ibare vardı. Bildiğim kadarıyla ban sebebi değil HD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeruNolweo

Ben terms of use'u okuduğumda Microsoft dışı marka bir aksesuar takılma durumunda garanti dışı kalabilir gibi bir ibare vardı. Bildiğim kadarıyla ban sebebi değil HD.

Aynı maddeyi bende gördüm ama bu gösterdiğim diğer 3 kaynaktada tam tersi konuşuluyor.Herneyse ben garantiyide bozamiycağım için orjinal almaktan başka çarem yok.

Ayrıca blacktweety dediğin gibi Western Digital'in 16 MB Cache'li 7200 RPM hızına sahip Scorpio Black modelinden koyuyorsan kutuların içinde helal olsun hayır işi yapıyomuşsun bildiğin.

Bahsettiğimiz hdd internette 72,5 dolara satılıyo o dışındaki plastik kutu ise 5 dolara satılıyo hadi toplam kargosunu falanda sil 75 dolar desek.

75*1,51=113,25 TL 'ye denk geliyo hadi onada 113 Tl de. Valla zararına satış yapıyomuşsun tebrik ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspfreak -- 15 Nisan 2011; 17:39:44 >

• quote:

Öncelikle yeterli araştırmadan kastın ne onu anlatman lazım bana.Eğer yeterli araştırmadan kastın xbox live Terms of Use , Code of Conduct gibi resmi kılavuzların 2 defa incelenmesi ve aşağıda kaynak gösterdiğim sitelerdeki kullanıcı bilgileri değilse, kusura bakma ben yeterli araştırmamışım.

Kaynaklar:
    http://p-town.co.uk/viewtopic.php?f=7&t=150
    http://reviews.ebay.co.uk/Fake-xbox-360-HDD-Hard-Drive_W0QQugidZ10000000004593532

Ayrıca ben senin nick'ini vererek bu satıcı böyle bir ürün satıyo orjinal diye ondan kesinlikle almayın milleti dolandırıyo demedim. O yüzden sanki kişiye özel bir suçlamada bulunmuşum gibi gelip beni yargılama.Ben genelleme yaptım arada senin gibi istisnalarda olabilir.

Burda harddiskin içine koyduğun HDD ile övünmeyi biliyorsan aynı yazıyı ilanlarınada koyup bunun yan sanayi bir ürün olduğunu da belirtmende bir sakınca yoktur bence.

Ve son olarak Caps Lock tuşuna bir kere daha basıp fontunu küçültürsen sevinirim internet dilinde Caps Lock açık bir şekilde yazmak gerçek hayatta bağırmaya denk olarak görülür.

0

1-Nickimi vermene gerek kalmamış zaten 110 tl'lik satış yapanlar diye bahsederken bizzat hergün ilan açan biri olarak kendim içine girmekteyim

2-İlanımda bahsedilmemiş olabilir orjinal değildir diye fakat alan arkadaşların hepsi bilirki bu fiyat aralığında orjinal hdd olmayacağını,içinde wd serisi hdd olduğunu sürekli söylerim zaten fiyatındanda bellidir orjinalin bu fiyata satılmayacağı

3-Caps lock açmamın sebebi belli satışda olan ürünün aynısını göndermemekle suçlanıyorum forumda 110 tl lik satış yapan arkadaşlar demen zaten direk beni hedef gösteriyor sürekli satış yapan biri olarak ve fiyatımda 110 tl zaten

4-Tabikide övünürüm hem daha ucuza hemde daha kaliteli hdd veriyorum niye övünmeyeyim sen diyebilirmisinki microsftun hddsi satdıklarımdan daha iyi ?

SONUÇ OLARAK DAHA İÇİNDE HANGİ HDD OLDUĞUNU BİLMEDEN VEYA SATAN KİŞİNİN İÇİNDE HANGİ HDDYİ SATDIĞINI BİLMEDEN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYELİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacktweety -- 15 Nisan 2011; 19:56:08 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HeruNolweo

Ben terms of use'u okuduğumda Microsoft dışı marka bir aksesuar takılma durumunda garanti dışı kalabilir gibi bir ibare vardı. Bildiğim kadarıyla ban sebebi değil HD.

Aynı maddeyi bende gördüm ama bu gösterdiğim diğer 3 kaynaktada tam tersi konuşuluyor.Herneyse ben garantiyide bozamiycağım için orjinal almaktan başka çarem yok.

Ayrıca blacktweety dediğin gibi Western Digital'in 16 MB Cache'li 7200 RPM hızına sahip Scorpio Black modelinden koyuyorsan kutuların içinde helal olsun hayır işi yapıyomuşsun bildiğin.

Bahsettiğimiz hdd internette 72,5 dolara satılıyo o dışındaki plastik kutu ise 5 dolara satılıyo hadi toplam kargosunu falanda sil 75 dolar desek.

75*1,51=113,25 TL 'ye denk geliyo hadi onada 113 Tl de. Valla zararına satış yapıyomuşsun tebrik ettim.

Hayır işi yapmıyorum toptan hdd alımı yaptığımdan hddleri bu fiyatdan satabiliyorum kullanmış olduğum 2 çeşit hdd var

1-Western digital scorpio blue 5400 rpm
    2-Western digital scorpio black 7200 rpm

Şuanda elimde olanlar 7200 rpm olduğundan onları satıyorum daha öncekilerde ise scorpio blue serisi hddleri satdım alan arkadaşlar zaten belli

http://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=724247

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacktweety -- 15 Nisan 2011; 20:01:17 >

• blacktweety dostum forumda biraz daha bakarsan 110 tl ye satan başka insanlarda var ve orjinal olduğu konusunda ısrarcı ben genelleme yaptım dediğim gibi. Sende istisna oldun kusura bakma
  • quote:

blacktweety dostum forumda biraz daha bakarsan 110 tl ye satan başka insanlarda var ve orjinal olduğu konusunda ısrarcı ben genelleme yaptım dediğim gibi. Sende istisna oldun kusura bakma

Evet biliyorum başkalarıda var fakat açıklama yapmaz isek benide etkilemekde bu durum o yüzden açıklama yapmak durumundaydım kusura bakmıyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.