Şimdi Ara

Arçelik All In One TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz gibi bir süredir reklamlarda dahili uydu alıcılı arçelik all in one tv reklamları çıkıyor. Ben de evlilik arefesinnde olduğum için şu anda televizyon araştırmaktayım.

Nitekim 37 inç'lik modelini(1550 tl liste fiyatı) gözüme kestirdim. Arçelik'in sitesine televizyon ile ilgili birkaç soru sordum dediklerine göre:

1.Televizyonların içindeki dahili uydu alıcısı Hd yayınları destekliyormuş,

2.Sitelerindeki fiyat sembolikmiş, yani daha ucuza ve daha pahalıya bulunabilirmiş,

3.İlgili modellerden alındığı takdirde digiturk kampanyasından bir sene boyunca faydalanabiliyormuşuz.

Bunların dışında bu modeller 100 hz, full hd, 50000:1 kontrast değerlerine sahip. Gene de doğrusu receiverin uydudan hd yayınları alabileceği konusunda kuşkum var.

Doğrusu 1000-1500 tl arasındaki bir bütçe ile 37-40-42 inc boyutlarında,full hd, 100 hz, en az 50000:1 kontrast bir tv almayı düşünüyordum. Sizce bu modeller benim ihtiyacımı karşılar mı?

Bu modeller hakkında daha fazla bilgi sahibi olan varsa ve paylaşabilirse sevinirim.

• piyasada birçok kaliteli tv markası varken neden arçelik anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brdst

piyasada birçok kaliteli tv markası varken neden arçelik anlamıyorum.

all in one hikayesi. reklamı gördükçe sövüyorum ne cahil insanlar var ya. sanki bunu arçelik getirmiş gibi inanıyorlar. övündükleri şeye bak. Bunu samsung 3 senedir yapıyor. dahili hd alıcısı işini. Bu sene ise bütün tv lerinde var nerdeyse.
  • arçeliğe özgü bir özellik değil.. tabiki reklamlarda yanıltıcı oluyor sanki dvb özelliğini arçelik bulmuş gibi gösteriyor. eğer uydu yayınında kullanacaksanız dvb-s özellikli bir tv seçimi yaparsanız harici uydu cihazı almanıza gerek kalmaz. dvb-c ise teledünya modülü ile kablo tv nin dijital yayınını izlemek için. dvb-t:karasal dijital yayını için.(bir kaç tv var gelişmekte )
    tavsiyem. samsun,sony,panasonic,lg vs... 100hz... tavsiye etmeniz.
  • Arçelikten uzak durun,yıllardır türk parçaları kullanmak yerine ucuz bulgar parçalarını deniz yoluyla kaçak ülkeye sokup,sonrada yerli malıymış gibi halka satan bir marka Arçelik.Bu şekilde devletten yıllarca yatırım parası aldılar,güya türk malını tanıtıyoruz satıyoruz diye.Eğer parçalar türk malı olsaydı ülke ekonomisine katkısı çok olacaktı,işsizlikde azalacaktı.Hem kalitesiz hemde millete faydası olmadığı için hiç sevmem KOÇ ailesini de Arçeliğide.Arçelik yerine Vestel deneyin bari.En azından ar-ge yani araştırma geliştirmeye çok para harcıyorlar.
  • Yoo ben illa ki arçelik taraftarı değilim. Ama entegre hd uydu alıcısı, diğer özellikler ve üstüne digitürk kampanyasıyla uygun gibi geldi. Ha diğer marka modellerde varsa alternatif onlara da yönelebilirim.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu arada dahili hd uydu alıcısı standartı dvb-s2 değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilicustasi -- 15 Nisan 2011; 22:56:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilicustasi

Yoo ben illa ki arçelik taraftarı değilim. Ama entegre hd uydu alıcısı, diğer özellikler ve üstüne digitürk kampanyasıyla uygun gibi geldi. Ha diğer marka modellerde varsa alternatif onlara da yönelebilirim.

samsung , sony , philips arçeliği özellik olarak ezer geçer dostum. arçelik ancak hisence seg gibi tv lerle yarışabilir
  • ben zaten samsung c serisinden saşmam ancak

şu an mecburen yani zorunlu olarak arçelik almam gerekiyor. başka çarem yok.

Bağlantılar Av Girişi Var
    Komponent Girişi(YPbPr) Var
    S-VHS Girişi Var
    Scart Girişi 1
    Kulaklık Çıkışı Var
    HDMI Girişi 4
    SPDIF Çıkışı Var

Elektronik HDCP Desteği Var
    Programlanabilir Kapanma Zamanlayıcısı Var
    Teletext Sayfa Sayısı 1000
    Kanal Arama ATS
    SWAP(Bir önceki kanala geri dönme) Var
    Programlanabilir Açılma Zamanlayıcısı Var
    Teletext Fastext
    Zoom Var
    100 Kanal Hafıza Var
    Kanal Isimlendirme Var
    USB PVR Var

Ölçüler Yükseklik (cm) 66,3 (Ayak ile 71,0)
    Derinlik (cm) 9,5 (Ayak ile 29,7)
    Genişlik (cm) 101,8 (Ayak ile 101,8)
    Ağırlık (kg) 22,2

Resim Önkayıtlı Resim Modları Var
    Resim Gürültüsü Azaltma Var
    Dijital Combfilter 3D Combfilter
    Resim Formatları 4:3 - 16:9 - 14:9 - Letterbox - Panorama - Subtitle - Auto
    Dijital Renk Geçişi Geliştirme (DCTI) Var
    Digital Parlaklık Geçişi Geliştirme (DLTI) Var
    Hareket Dengeleme Var

Ses Önkayıtlı Ses Modları Var
    Kanal Geçişlerinde Otomatik Ses Seviyesi Ayarlama (AVL) Var
    5.bant Grafik Ekolayzer Var
    Ses Çıkış Gücü 2x10 watt
    Uzaysal Ses Efekti Var
    Ses Sistemi Stereo
    SRS TruSurround Var

Yayın NTSC-oynatma Var
    PLL Frekans Ayarı Var
    Yayın Sistemi Multisistem
    Tuner Analog ve Dijital
    Kablolu Tv Uyumu Var
    Manuel Ince Ayar Var

Dijital Özellikler Dijital Teletext Var
    Dijital Yayında Altyazı Var
    Elektronik Program Rehberi Var
    Otomatik Yeni Dijital Kanal Tarama Var
    Favori Kanal Listesi Var
    CI Kart Yuvası Var
    Otomatik Yazılım Güncelleme Var
    Dijital Kablo Uyumu Var
    MPEG2 Var
    MPEG4 Var

Güç Tüketimi Güç Tüketimi (standby) 0,48 watt
    Güç tüketimi (çalışma) 210 watt
    Güç Tüketimi (yıllık) 310 kWh

Panel Özellik Görüntü Açısı 176/176
    Tepki süresi 6 ms
    Ekran Formatı 16:9
    Çözünürlük 1920 x 1080
    Kontrast Oranı 50.000:1 D.Contrast
    Parlaklık 500
    Ekran Boyutu (cm) 106
    Görüntü Özellik Full HD 100 Hz
    Ekran Boyutu (inch) 42"

USB Özellik Desteklenen Ses ve Görüntü Formatları MP3, WAV, WMA, AVI, MPEG1, MPEG2, MPEG4, JPEG, BMP, TIF, DIVX 3/4/5.X
    Resim ve Müzik Birlikte Oynatma Var
    Dosya Yöneticisi Var
    Tek Tuş ile Kayıt Var
    Canlı Yayını Durdurma Var
    Kaydedilen İçeriği Düzenleme Var
    Programlı Kayıt Var

Diğer VGA (PC Girişi) Var
    Resim Dondurma Var

bu özelliklere göre işime yararmı bu tv, yoksa almayıp 1 yıl beklemek zorunda kalacağım.

• ne zaman reklamını görsem bu tv nin ülkemizin teknolojide ne durumda olduğu aklıma gelir.bu firmada çalışanları üstün teknolojilerinden dolayı tebrik ediyorum
  • firma hakkında atıp tutmayın ar-ge çalışmalarına çok büyük paralar harcanıyor arçelikte. 3000 kişi çalışıyor ve bu firma sayesinde ekmek yiyor ve ayrıca türk üretimi olduğu için gururlanması gerekilirken kötüleniyor. bundan daha iyi markalar olabilir ama arçelikte çok büyük bir markadır. ayrıca burda çalışan arkadaşlar bir çok kez tasarım ödülü almışlardır. konu üzerinden çok geçmiş ama yazma ihtiyacı duydum. ayrıca servis ağı en çok olan markadır. ve ürünleride oldukça dayanıklıdır.
  • 42LS575S al arkadaşım, 3D görüntü formatına ihtiyacın yoksa.
  • Dahili uydu alıcı çok önemli degilse philips pfl5507 su an fiyat ve performans olarak tavsiye edebileceğim en iyi ürün. İlla dahili uydu alicili istiyorsan biraz daha bütçeni artırıp LG 42 lm660s almani öneririm. Ben 1 ay önce aldım gayet memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçeliğin servis kalitesi tartışılmaz, sadece bunun için ürünleri gözü kapalı alınır.
    Dahili uydu alıcısı için şunu unutmayın, biss şifre girme özelliği yok, o yüzden maç yayınları sırasında ekran kapanır. (Vestel'de var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gözüngü

Arçeliğin servis kalitesi tartışılmaz, sadece bunun için ürünleri gözü kapalı alınır.
    Dahili uydu alıcısı için şunu unutmayın, biss şifre girme özelliği yok, o yüzden maç yayınları sırasında ekran kapanır. (Vestel'de var)

O konuda sana hak veriyorum 2. Tv olarak samsung almıştım ürün ambalajından arizali olarak çıktı. İade ettim tam 2 aydır ücret iadesi yada degisim bekliyorum. Önce elimizde aynı modelden yok dediler oyaladılar, sonra başka model verelim dediler kabul ettim, göndermediler. Aradım o da elimizde yok başka model dediler verdikleri model muadil değil kabul etmedim parami istiyorum dedim. Hala ücret iadesi yapılacak 2 ay olmuş hala iade edecek modunda oyalamaya devam. Samsung dünya markası olmuş ama Türkiye'de hizmet çok kötü, hatta yok desek yeridir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pazarlama teknikleri bunlar, buradaki mesajlara bakılırsa kısmen başarılılar :) 5507 derim, tek geçerim.
  • quote:

Arçeliğin servis kalitesi tartışılmaz, sadece bunun için ürünleri gözü kapalı alınır.

yanlış bilgi verip insanları yönlendirmeyin lütfen Arçlik-Beko dahili HD alıcılı tvlerde biss özelliği vardır ve trtspor-ntvspor-idman tv ve az tv biss girilerek izlenebilir ben sahibim ve izliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: medetres

quote:

yanlış bilgi verip insanları yönlendirmeyin lütfen Arçlik-Beko dahili HD alıcılı tvlerde biss özelliği vardır ve trtspor-ntvspor-idman tv ve az tv biss girilerek izlenebilir ben sahibim ve izliyorum

Nasıl izlediğinizi anlatırsanız sevinirim.Ben yetkili satıcı ve yetkili servise durumu bildirdim ve izleyemeyeceğimi söylediler.Menülerinin tamamını didik didik ettim, öyle bir şey yok. Böyle bir şey varsa bana büyük iyilikte bulunursunuz !!

• quote:

quote:

quote:

Nasıl izlediğinizi anlatırsanız sevinirim.Ben yetkili satıcı ve yetkili servise durumu bildirdim ve izleyemeyeceğimi söylediler.Menülerinin tamamını didik didik ettim, öyle bir şey yok. Böyle bir şey varsa bana büyük iyilikte bulunursunuz !!

1-menü tuşuna basıp , kaynak ayarı bölümüne geliyoruz.Ve 2011 tuşluyoruz.Bu işlemi hangi kanalı açıcaksanız yapmanız lazım. (NTVSpor , Idman Azerbaycan ,trt gibi) yani hangi kanala biss girecekseniz önce o kanalı açın
    2-biss penceresi açılıcaktır.Sonrasında ekle bölümünden 16 haneli biss keyleri giriyoruz.
    3-Yanlız şuna dikkat edin.Tv versiyon v04.004.00 olması lazım şu anki son firmware'dir. değilse güncelleyiniz

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000
    Idman Azerbaycan (1234560065432100) - UEFA - ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI
    Ntvspor (A021230035461400) - İSPANYA LİGİ
    beko 46 leg 3d 6b modele sahibim bahse konu all on tv nin aktif gözlük olanına sahibim

• quote:

quote:

quote:

quote:

1-menü tuşuna basıp , kaynak ayarı bölümüne geliyoruz.Ve 2011 tuşluyoruz.Bu işlemi hangi kanalı açıcaksanız yapmanız lazım. (NTVSpor , Idman Azerbaycan ,trt gibi) yani hangi kanala biss girecekseniz önce o kanalı açın
    2-biss penceresi açılıcaktır.Sonrasında ekle bölümünden 16 haneli biss keyleri giriyoruz.
    3-Yanlız şuna dikkat edin.Tv versiyon v04.004.00 olması lazım şu anki son firmware'dir. değilse güncelleyiniz

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000
    beko 46 leg 3d 6b modele sahibim bahse konu all on tv nin aktif gözlük olanına sahibim

Bu gün Beko satıcısına gittim ve ellerindeki modellerde söylediklerinizi denedim.Maalesef böyle bir menü'ye ulaşamadık.Ayrıca ellerindeki TV'lerin versiyonu 0.3. ile başlıyor. Kesinlikle Biss şifre girilemeyeceğini söylediler.Bu konuyu incelemeye devam ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000

Bu gün Beko satıcısına gittim ve ellerindeki modellerde söylediklerinizi denedim.Maalesef böyle bir menü'ye ulaşamadık.Ayrıca ellerindeki TV'lerin versiyonu 0.3. ile başlıyor. Kesinlikle Biss şifre girilemeyeceğini söylediler.Bu konuyu incelemeye devam ediyorum.

güncelleme yaparsanız version 4 olucaktır ve sorun çözülecektir ben ve benim gibi bir çok kişi bu sayede ntv trtspor idman ve aztv bisskeyli izliyor araştırmaya devam ediniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.