Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
957
Cevap
109
Favori
167.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelecek hafta Cumartesi veya Pazar gecesi saat 23:00 veya 00:00'da inşallah yola çıkacağız. Fakat bu sefer nereden gideceğime karar veremedim. Seyahat etmeyi çok sevdiğim için ve gece yol almayı sevdiğim için seyahati zevke dönüştürmek istiyorum. Bir kaç alternatif güzergah düşündüm. Şöyle ki:

Öncelikle seyahat İstanbul'dan Konya istikametine yapılacak. Alternatifler:

1. İstanbul-Gebze-İzmit-Adapazarı-Düzce-Kaynaşlı-Bolu dağı-Bolu-Gerede-Kızılcahamam-Kazan-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya (Yolculuk tümüyle E-5'ten yapılacak. Hiç bir noktada otoban kullanılmayacak)

2. İstanbul-Gebze-İzmit-Adapazarı-Bilecik-Bozüyük-Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya (Bu yol diğerinden 100 km daha uzun ama sorun değil)

3. İstanbul-İzmit-Gölcük-Yalova-Bursa-İnegöl-Bozüyük-Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya (Bu yolu hiç denemedim. Gezi amaçlı olsun diye deneyebilirim.)

4. İstanbul-İzmit-Gölcük-Yalova-Bursa-Balıkesir-Kütahya-Afyon-Akşehir-Konya. (Bu yolu da hiç denemedim.)

Sizin tavsiyeniz nedir. Hangi yol daha uygun. Yolun uzun, kısa, duble veya bir gidiş geliş olmasının hiç bir önemi yok. Bu alternatiflerin hiç birinde otoban kullanmayacağım. Önemli olan bu.

• güzel konu teşekkürler..

samsun ankara yolunda çakallı mevkiinde (samsuna 50 km civarı) menemen yemenizi tavsiye ederim..
  • ben kimsenin bahsetmediği antep-adana otobanından bahsedeceğim

1-Tufa.n Tesisleri:Marketine kola almaya girdim direk çıktım kola 2lira su 1 lira 1.5 liralık ruffles larda 3 lira oruçlu ve yol yorgunu insanları kazıklamaya yönelik
    2-Mıstık usta 2 yerleri var(aslında kendi içlerinde ayrılıyorlar ama) park mıstık ve mıstık usta mıstık usta park mıstıktan daha temiz(tatlıların üzerinde jelatin vs) yenilenebilir düzeyde
    3-pozantıda su tesislerinin orda bi mekan vardı kazıkçıydı ama zaten artık otoyol üzerinde değil
    4-yozgatta yimpaşın bir lokantası vardı adını unuttum çünkü artık ordan geçmiyoruz(lezzet duraklarında görmüştüm sanırım baya niyetlendim ama gittiğimde sabahtı ve kapalıydı baya iyi bir mekana benziyor)

edit yolculukta en iyi yiyecek bir petrolde durup ruffles kola alıp iyice yemektir ama el yıkanmazsa direksiyon hakimiyetine etki edebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 2 Ağustos 2012; 14:08:56 >

• arkadaşlar istanbuldan gaziantep istikamitine gideceğiz sizce adana ve sonrasında, durulacak ve yemek yenecek yerler nereleridir?
    aynı şekilde gaziantep istanbul yönüne doğru tavsiyelerinizide eklerseniz sevinirim.
    ikinci yol olarak gaziantep bursa istikametine, gitme durumumuz var. bursa yolu üzerinde nerede durulabilir.
    şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RENAT27 -- 16 Ağustos 2012; 10:09:13 >
  • istanbul ankara yolunda berceste kahvaltısı çok güzel, kütahyada kemal kükrer kuzu tandır bulabilirseniz bol ve ucuz. samsun-istanbul yolunda tosyayı geçince solda muhtarın yerinde kuyu kebabı çok güzel yapıyorlar
  • Yarın sabah Ankara'dan Didim'e yola çıkıyorum, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. (Muhtemelen en az 2 mola vericem, malum 3 yaşında kızım var)
  • yararlı bi konu ama genelde ç.ok kazık ve yağlı,lezzetsiz olduğundan yolculuk esnasında evden bişeyler hazıralyıp bi çeşme başında vs yemek daha mantıklı geliyo
    bu ilk sayfadaki tekirdağ yolundaki yeri çok beğendim bayağı da ucuzmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Gelecek hafta Cumartesi veya Pazar gecesi saat 23:00 veya 00:00'da inşallah yola çıkacağız. Fakat bu sefer nereden gideceğime karar veremedim. Seyahat etmeyi çok sevdiğim için ve gece yol almayı sevdiğim için seyahati zevke dönüştürmek istiyorum. Bir kaç alternatif güzergah düşündüm. Şöyle ki:

Öncelikle seyahat İstanbul'dan Konya istikametine yapılacak. Alternatifler:

1. İstanbul-Gebze-İzmit-Adapazarı-Düzce-Kaynaşlı-Bolu dağı-Bolu-Gerede-Kızılcahamam-Kazan-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya (Yolculuk tümüyle E-5'ten yapılacak. Hiç bir noktada otoban kullanılmayacak)

2. İstanbul-Gebze-İzmit-Adapazarı-Bilecik-Bozüyük-Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya (Bu yol diğerinden 100 km daha uzun ama sorun değil)

3. İstanbul-İzmit-Gölcük-Yalova-Bursa-İnegöl-Bozüyük-Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya (Bu yolu hiç denemedim. Gezi amaçlı olsun diye deneyebilirim.)

4. İstanbul-İzmit-Gölcük-Yalova-Bursa-Balıkesir-Kütahya-Afyon-Akşehir-Konya. (Bu yolu da hiç denemedim.)

Sizin tavsiyeniz nedir. Hangi yol daha uygun. Yolun uzun, kısa, duble veya bir gidiş geliş olmasının hiç bir önemi yok. Bu alternatiflerin hiç birinde otoban kullanmayacağım. Önemli olan bu.

Bende yarın akşama doğru İzmitten çıkıp Konyaya gideceğim. Bu rotalardan en kısa ve kolayı hangisi acaba , benim gezmek gibi bir niyetim yok bir an evvel varacağım yere varmak isterim, zaten iş çıkışı çıkacağım yola. Kışın otobandan ankaraya ve oradanda Konyaya gidip gelmiştim acaba Eskişehir üzerinden daha mı kısa , o yol bildiğim bir yolda değil rahat sorunsuz bir yol mudur ?

• ankara-antalya

burdur'a girilip burdur şiş yemeden asla çıkılmaz!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44mami44

istanbul ankara yolunda berceste kahvaltısı çok güzel, kütahyada kemal kükrer kuzu tandır bulabilirseniz bol ve ucuz. samsun-istanbul yolunda tosyayı geçince solda muhtarın yerinde kuyu kebabı çok güzel yapıyorlar

Kemal Kükrer tesislerinde bulursanız Antalya usulü şiş ve Antalya usulü piyaz yemeden geçmeyim. Adana - Urfa şişi boş kalır yanında.
  • izmit'ten geçecekler. çarşıya girip. piknik hamburger'in ordaki güven tatlı'dan sütlü nuriye almadan geçmesinler. mekanı bulmak için foursquare kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13
    ...

Ankara Eskişehir arasındaki bozüyüktaki dinlenme tesisi, ki aynı zamanda avm kendisi, hariç hiçbir yerde durmayın. Tşof tesisi vardı, bozüyükten sonra onu bile transit geçiyorum. Tabi yol kalabalık değil ve ben de yorulmadıysam. YOksa vasat kalitede durulabilecek en iyi yer orası..

...

Bir yanlışlık olmasın: Bozüyük, Ankara-Eskişehir arasında kalmaz, Eskişehir-Bursa arasına düşer.
  • eskiden adanadan kayseriye giderken ŞEKERPINAR da durur,kaynak suyundan içerdik.yıllardır uğramadık bilen ,gören, duran var mıdır?
  • Selamlar,
    Ankara - Çorum arası kahvaltı edilebilecek bir yer var mı?
  • arkadaşlar denizli afyon üzerinden istanbula gideceğim mekan tavsiyelerinizi bekliyorum
  • arkadaşlar hep söylenen yerler genel yerler
    mesela denizli tarafına yolu düşen varsa;
    1-antalya yolu üzerinde teras rest. kahvaltı ve çay ı güzel
    2. tavas -fethiye yolu üzerinde elmalı pideci ve ünlü kokoreçci(vedat miror tavsiyeli)
    2-kale içi merkezde kocabay kebab
    3-adelet sarayına giderken (merkez) edem dondurmacısı
    4- kale içinde(merkez) hacı şerif irmiki dondurma
    5-merkezde çınarda bizim ev mantıcısı....
    öyle yol kenarından havlu flen almayın girin merkeze babadağlılar işhanına kiloyla kaliteli havlu alın
    sabah saatlerinde gececekseniz yılların eskimeyen tadı mavi göl çorbacı bayram yeri pekdemir çiftliği arkasında
    böyle tavsiyeler bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

eskiden adanadan kayseriye giderken ŞEKERPINAR da durur,kaynak suyundan içerdik.yıllardır uğramadık bilen ,gören, duran var mıdır?

mekan aynen sizin bildiğiniz gibi şekerpınar ismiyle devam ediyor.
  • Pamukova Metin dinlenme tesislerinde sakın durmayın hizmet rezalet. Pis kokuyor resmen.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.