Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
109
Favori
167.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbul ankara arası otoban üzeri meşhur bir yer arıyorum ama??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

istanbul ankara arası otoban üzeri meşhur bir yer arıyorum ama??

ısmaılın yerı
  • Giresundan çıkıp Trabzona giderken Keşap Yolağzı Köyünde Cinağa'nın yeri var. Giresun da bilmeyen yoktur. Çok meşhur bir yer . Kurufasulyeyi gerçekten çok iyi yapıyorlar. Fiyatlar bir tık yüksek ama deniz manzarası filan super bir yer yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

istanbul ankara arası otoban üzeri meşhur bir yer arıyorum ama??

Gerede'yi geçince Dorukkaya var. Kayayolları bakım işletme şefliği diye de geçer. Bir diğer ismi Cankurtaran. Mükemmel bir yer. Harika bir doğa. Arkada yapay göl. Göl kenarında yemek yeme fırsatı veren bir kaç kamelya.

Güzel bir yer.

Google earthte ki yeri.

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

• Googleda iki yorum var ikisi de mekanın güzelliğine rağmen personelin kötülüğünden bahsetmiş.
    Daha gitmeden soğudum resmen. Güzelim ülkemizin en büyük sorunlarından biri de bu ve hiçbir yetkili şu işe el atmıyor.

Parayı bulan tesise, işletmeye sahip oluyor. Ondan sonrasına kim baka kim göre.

%99'u müslüman ülkeyiz diyoruz, hala tuvaletlere su, kağıt, havlu, sabun koymaktan aciz durumdayız.

Neyseki şu internet çağının az da olsa faydalarından birisi de bu ve belki buraları okurlar da kendilerine çeki düzen verirler.
     Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 1 Aralık 2015; 13:20:46 >

• nokmen kullanıcısına yanıt
    Kötü olmuş. Biz 2 kere gittik oraya. Sıkıntı yaşamamıştık. Gayet ilgililerdi. Sanırım karınları doymuş artık. Ama yine de güzel bir yer. Bir kaç personel için ziyan etmemek gerekir.
  • Ben de bu konuya yeni denk geldim ve hakikaten büyük keyifle okudum. Gerçekten güzel bir bilgi bankası olmuş.
    Genellikle sadece Ankara - İzmir, Ankara - Antalya, Ankara - Bursa / Ankara - Yalova istikametlerini kullanıyorum. Buradaki ana duraklarım şu şekilde,

Ankara - İzmir arasında, Afyon İkbal genel terchimiz(Diğer tesisler pek iyi değil). Öte yandan Afyondan Uşak' a doğru giderken, Düzağaç ve Güney kasabalarını geçin, tırmanırken Serinpınar ya da Soğukpınar gibi ismi olan, küçücük kuytuda kalmış bir gözlemeci var. Mükemmel gözleme yapıyorlar ancak gece saati açık oluyormu bilemiyorum. Ayrıca semaverde çay da demliyorlar. Eğer yola erken saatte çıkmışsanız ve kahvaltı edecekseniz Sivrihisara gelmeden bir kaç km önce BENA tesisleri var çok güzel kahvaltı veriyorlar ve fiyatları da uygundu.

Susurluk tarafında şehiriçi ışıkların hemen kenarında YASA dinlenme tesisleri var. Yılların alışkanlığı. Tost ve kaşarlı köftesi harika ama çok fazla çeşit var hepsini deneyesi geliyor insanın. Susurluk u geçince Değirmenboğazı diye bir bölge var. Kendi çayıyla malzemeleri ile piknik tarzı mola vermek isteyenler için birebir. Harika.

Öte yandan yıllar önce bir arazi görevim sırasında Kocaeli - Yalova arasında bir mola yeri vardı. Bu mola yerinin adını hatırlamıyorum ama hem ev yemekleri (kavurma pilav vb) hem de pide, sucuk vb gibi alakart seçenekler vardı. Sonra çok aradım ama oranın adını hatırlayamadığm için bulamadım. Belki bilinen meşhur bir yerdir.

Ankara - Antalya arasında ise sanırım durulacak en düzgün yer adalya.

Ben de aklıma geldikçe eklemeler yapacağım. Bu okuması çok zevkli ve insanı adeta yola çıkarası getiren bu güzel konuya vermiş olduğunuz değerli katkılardan ötürü sizlere teşekkür ederim.

Herkese iyi günler =)

• Uzun yolda ızgara et yiyeceksin, köfte veya tavuk kesinlikle yenmez. katıksız et, en güvenlisi
  • Kazıklanmak ve sağlığınızdan olmak istemiyorsanız,Dinleme tesislerinde birşey yiyip içmeyin.

• Kofteci yusuf ilki kisi 30 tl gayet ıyi ve ucuz bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köfteci Yusuf'u tercih etmeye başladım.Bilgi: ekmek kadayıfı köftesinden güzel
  • Konu Köfteci Yusufa gelmişken Ege bolgesi haricinde İstanbul Antalya yolunda var.

Birde İstanbul Ankara ve İstanbul Samsun arasında ortalarda bir yerde birer şubesi olsa iyi olurdu.

Köfteci Yusuftan bu şubeleri bekliyoruz. Tanıyan görüşen varsa bu isteğimizi iletsin.

• Köfteci Yusuf haricinde başka bir yerde durmuyorum. Benim gibi düşünen çok olmalı ki, günün her saatinde ana baba günü.

Mola yerlerinde karşılaştığımız pahalı ve kalitesiz yemekler onlarda yok çünkü. İşini her zaman layıkıyla yapan esnaf bir şekilde farkediliyor. Köfteci Yusuf da bunlardan biri diye düşünüyorum.

• Marmaris'e gelirken gökova'da ağaçlı yola sapılır, yolun sonundaki tostçudan tost yenir siz söylemezseniz içine domates koyuyorlar. ben salçalı sevdiğim için salçalı diye belirtiyorum.
  • Kesinleşmiş lokasyonları bilmiyorum ama Köfteci Yusuf bu sene Ankara, İstanbul, Bolu ve Denizli'ye de şube açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Köfteci Yusuf nam saldıkça diğer mekanlar sinek avlar oldu. Kaliteli mal her zaman satar. Adamın köfteleri hem leziz hem ucuz. Dün gece Bilecik yolu üzerindeki şubesine uğradık. İçerisi ana baba günüydü gecenin üçünde. 2.5 porsiyon köfte, 1 kuzu şiş, 1 piyaz, 1 ekmek kadayıfı, 2 su. 50 lira ödedik. Bence çok iyi fiyat.

Kazıkçı yol üstü firmalar müşteriyi yolunacak kaz olarak görmeye devam ettikçe, Köfteci Yusuf daha çook müşteri kazanır.

Konuya köfteci yusufu yazmak için girmiştim

• Ana arter değil ama paylaşmak istedim. Muğla-fethiye güzergahında, gökovayi geçince çıtlık mevkiinde bulunan yörük ali yi tavsiye ederim. Pide ve izgaralari gayet güzeldir.

• Arkadaşlar

Malum. Nisan ayına girdik. Doğalgazları kapattık. Balkonların kapıları, pencereler açıldı. (En azından bizim evde öyle) Kısacası yaz geldi gibi bir şey. Yaz gelince seyahatler de başlıyor. Senelik izinler filan.

Artık bu konuyu da hortlatmanın zamanı geldi. Tekrar tekrar okuduğum ve hiç sıkılmadığım bir konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Arkadaşlar

Malum. Nisan ayına girdik. Doğalgazları kapattık. Balkonların kapıları, pencereler açıldı. (En azından bizim evde öyle) Kısacası yaz geldi gibi bir şey. Yaz gelince seyahatler de başlıyor. Senelik izinler filan.

Artık bu konuyu da hortlatmanın zamanı geldi. Tekrar tekrar okuduğum ve hiç sıkılmadığım bir konu.

1 aydır ben ne zaman doğalgazı kapattıysam havalar soğudu....ne zaman açtıysam da havalar ısındı.
    Sürekli bir inatlaşma içindeyiz.

Ve bence daha maç bitmedi :).

• nokmen kullanıcısına yanıt
    Biz 1 aydır gündüzleri doğalgaz, 15 gündür de geceleri doğalgaz yakmıyoruz. :) Biz yazı getirdik. Balkondaki kornişe de perde takacağız. Yakında yemekleri balkonumuzda yeriz valla.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.