Şimdi Ara

HKC 2712 27' LED LCD video inceleme 'Oyun severlere uygun fiyatlı LCD çözümü'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
19.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygun fiyatlı LCD monitörleriyle tanınan HKC, 2712 ile oyun severlere fiyat / performans oranı yüksek bir monitör sunmayı hedefliyor. Bu videomuzda monitörün renk derinliğinden gerçek kontrast değerlerine kadar bütün özelliklerini analiz ederek bu hedefe ne kadar ulaşıldığını test ediyoruz.

• fena değil
    BenQ XL2410T ile Acer HN274HL incelermisiniz
  • Tesekkurler Mesut Cevik gayet iyi bir inceleme olmus.pcye gecince izleyecegim.
  • 3" ne kadar fark yaratıyor? Mesela ben şu an 24" Philips monitör kullanıyorum çok memnunum ama siz olsanız 27"e geçiş yaparmıydınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkxy

fena değil
    BenQ XL2410T ile Acer HN274HL incelermisiniz

forumu pek takip etmiyosun anlaşılan:)
    ACer HN374HL yokki henüz:)

ah bi gelse türkiyeye...
  • Güzel görünüyor...

ben yaklaşık 3 yıldır seg 32" HD ready lcd tv yi PC monitörü ve hdmi çıkışlı DVB receiver ile tv olarak kullanıyorum 1080p bir tv ye upgrade etmeye niyetliydim. Bulunduğum bölgede kablo olmadığı için tv nin kendi alıcısına, bilgisayara bağlı olduğundan da usb oynatma vs. gibi özelliklere pek ihtyacım olmuyor.

Bu Monitöre hdmi bir receiver bağlıyarak (576p) tv izleme hususunda bir sorun yaşarmıyım ? Aynı anda da DVI ya da D-Subdan pc bağlayacağım
    ve küçük gelirmi acaba 32 den sonra :)?

32 ve üstü boyutlarda Led monitörleri ne zaman görebileceğiz?
  • Full HD çözünürlük için ideal monitör boyutu nedir? Hesaplandığında 100 ppi için 22" çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ju1i@~

Full HD çözünürlük için ideal monitör boyutu nedir? Hesaplandığında 100 ppi için 22" çıkıyor.

İşte o yüzden 22" üzeri düşünülüyorsa Dell'in şu modelleri tercih edilmelidir:

Dell UltraSharp U3011 30", 2560x1600 - 1499$ (Amerika'da)

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=224-9949

Dell UltraSharp U2711 27", 2560x1440 - 1099$ (Amerika'da)

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=224-8284

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuiWan -- 14 Nisan 2011; 0:47:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gui-Wan

İşte o yüzden 22" üzeri düşünülüyorsa Dell'in şu modelleri tercih edilmelidir:

Dell UltraSharp U3011 30", 2560x1600 - 1499$ (Amerika'da)

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=224-9949

Dostum 30" için Amerika fiyatı 1500$ deli para yahu.Buradaki fiyatı en iyi ihtimalle 1800$ olsa,biraz ekleyip düzgün bir 3D Tv alırsın.

• Testler güzel olmuş, yeni ekipmanlar gelmiş sanırım.

Bu arada 27" monitör düşünenlere Viewsonic vx2739wm önerebilirim, gayet performanslı bir ürün. 27 ile 24 arasında da çok bariz bir fark var.

• şu saatten sonra LED monitörler varken LCD monitör alınması hata olur bence.
  • Zaten Led monitörlerinde hepsi LCD

Led sadece aydıntlatma için kullanılıyor floresan lamba yerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Testler güzel olmuş, yeni ekipmanlar gelmiş sanırım.

Bu arada 27" monitör düşünenlere Viewsonic vx2739wm önerebilirim, gayet performanslı bir ürün. 27 ile 24 arasında da çok bariz bir fark var.

Sirkette 1 tane 24'' 2 tane 27'' Apple monitör var. 27''ler ilk geldiğinde yanlış monitör gönderdiklerini düşünmüştük. Eski 24'' ile arada fark yok gibiydi. Ancak yan yana getirdiğimizde farkı anlayabildik. Tabi apple monitörü büyütürken en boy oranını korumamış. Sadece enini genişletmiş. Eğer HKC'de de durum aynıysa 24'' ile fark çok az hissediliyor.

• Ben hala kullandığım LG 2486L-PF modeli monitörün renk sorununu çözmüş değilim amdnin ekran kartı driverını kurduktan sonra renkler daha da açıldı.Kullandıgım monitörde saklı bir performans var ama bunu dışarıya çıkartacak kalibrasyonu daha yapabilmiş değilim.Burda yapabilen varmı acaba?
  • Slm İnceleme için cok tşkler DonanımHaber Ekibi.
    1sorum olacak bu ekran için acaba 2xHD6950_2g Crosfree + Gtx275Physix mi ideal olur yoksa direk HD6990 + Gtx275Physix mi iyi olur yakında yeni bir ekran ve ekran kartı alacağım ama aradaki ufak ayrıntıları kacırmamak için paylaşmak istedim yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar all.
  • "Oyun severlere uygun fiyatlı LCD çözümü"

Fiyat nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ens1252

Ben hala kullandığım LG 2486L-PF modeli monitörün renk sorununu çözmüş değilim amdnin ekran kartı driverını kurduktan sonra renkler daha da açıldı.Kullandıgım monitörde saklı bir performans var ama bunu dışarıya çıkartacak kalibrasyonu daha yapabilmiş değilim.Burda yapabilen varmı acaba?

Eğer monitörün için driver yüklediysen ayarlarını yapmamış olabilirsin. Ben 1 ay resimleri sepia olarak gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

"Oyun severlere uygun fiyatlı LCD çözümü"

Fiyat nedir?

~550TL civarında.DH ticari olmadığı için fiyat belirtmiyor incelmelerde.15-20sn'lik bir araştırma fiyatı öğrenmek için yeterli oluyor.

Video inceleme için teşekkürler. Acaba ben mi yanlış görüyorum yoksa videodan mıdır bilemiyorum ama parlama var sanki ekranda Onun dışında monitörü beğendim acaba BenQ 24" V2420H'ı incelemesini de beklerim :)) Son birkaç incelmedir(bu ve bundan önceki bir incelemede de vardı) monitörlerde kontrast, parlaklık gibi şeylerinde incelenmesi iyi oluyor bence :) Devamını bekleriz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

"Oyun severlere uygun fiyatlı LCD çözümü"

Fiyat nedir?

620 ile 700TL arasında değişiyor sanırım türkiye fiyatları kdv dahil
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.