Şimdi Ara

NEDİR BU UCUZ BENZİN MAZOT VE LPG SIRRI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
66.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkdaşlar yaklaşık olarak ayda 3000 litreyE yakın mazot tüketen iki adet firmam var ben yakıtı totalden alıyorum %2 iskonto yapıyor
    Ama kafama takılan bir konu var biizim bulunduğumuz yerde istanbul avrupa yakasında iki adet istasyon var biri AYTEMİZ diğeri FULL petrol yakıtı daha ucuz veriyorlar bende bunu yakıt aldığım istasyon müdürüne danıştım aldığım cevap
    Onlar yakıta katkı katmıyorlar biizm gibi araca büyük zararaı var arabaların motor indirir dedi bende birşey demedim
    KONU HAKKINDA BELKİ BURDAN BİR BİLEN ÇIKAR DİYE YAZDIM UMARIM BİLGİ SAHİBİ OLURUZ !!!!!!!

• Yaw Istanbulda oturcamda Gidip birde Istasyondan vergili yakit alicam kafaniz hepinizin iyi galiba gidip bir tane balikci teknesi alin onun ustunden de ÖTV siz yakitla tanisin butun gun forum koselerinde kalemşörlük yapmakla ekonomi yapilmaz azicik kafayi calistirin millet catir catir otv siz yabanci plakali arabalara biniyo hic bir cevirmede sikinti yasamiyolar ultra luks yat alip vergisiz bir sekilde yakit yukluyolar metreslerini pirlanta dosuyolar vergi odemiyolar Lan bu ulkenin bir tek enayileri siz misiniz UYANIN Artik A.Q. :(
  • Bir yerde bu konu ile ilgili şöyle birşey okumuştum. Aklımda kaldığınca aktarayım. Bayi sayısı 50'nin altında olan istasyonlar, herhangi bir savaş durumunda TSK tarafından kullanılmak üzere belirli bir miktar yakıtı stoklamak zorunda kalıyorlarmış. Fakat Full gibi bayi sayısı az olan istasyonlar bu kapsamın dışında kalıyorlar. Dolayısıyla stoklama maliyetini satış fiyatında göstermiyorlar.
    Yanlış hatırlamıyorsam bu şekildeydi. Yine de daha iyi bilen arkadaşlarım paylaşsınlar
  • imzamdaki 207 aracıma herzaman bilindik markalardan mazot koyarım geçende oturduğumuz muhitte starpet diye bir firma açıldı ve açılışa özel %15 indirim vardı mazotu litresi 2.58 den aldım gel gelelim araçla izmit-istanbul yaptım önceden 170 yaptığım yolda 150 km/h da bitti araç bidaha bu tarz istasynlardan mazot alacağımı zannetmiyorum
  • Son depoyu LUKOİL den fulledim 337 den (Ankaralı olanlar bilirler Şaşmaz kavşağına gelmeden sağda vatan bilgisayarın yanında) euro dizel şunu çok rahat söyleyebilirimki yakıt diğer büyük firmalardakine göre daha çok km yapıyor ve çekişide iyi bundan sonra aynı yerden almayı düşünüyorum
  • bende bugün aytemizden 50.00 tl lik mazot aldım bakalım ne olcakk
  • Bugün full den depoyu doldurdum. Bir fark hissetmedim
  • Konuma beklerim;

http://forum.donanimhaber.com/m_47646260/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47646260

Soruna gelirsek. Bir çok firma kalitesiz yakıt kullanıyor, yada fiş vermeyerek vergiden kaçıyor. Ama fiş verip aynı zamanda ucuz ve kaliteli yakıt verenleri-sürekli- ben de anlamıyorum. Kısa süreli satış yapanlar tanıtım amaçlı olduğundan kar marjını çok düşük tutuyor.
  • Ben Full'un istasyonlarini kendinin islettigini dolayisiyla bayi kari vermedigi icin daha uygun fiyatla verebildigini duymustum, ama tabi kesin bilgi sahibi degilim.
  • Full istasyonlarından bir yetkiliyle görüşmüştüm. Fiyatların uygun olmasının sebebi kendi çıkardıkları petrolü kendi rafinelerinde işlemeleriymiş. Devamlı %7 indirimleri var 3 depodur kullanıyorum bir zarar görmedim. Bir depo ile Shell ile 525 km, BP ve PO ile 600 km, Full ile 550 km yapıyorum.
  • aytemizden aldığım yakıt sonucunda aracımda en ufak bir sorun olmadı
  • full den 3.90 a depoyu fulledim herhangi bir sorun oluşmadı çekişte hızda sorun yok.

devir ekonomi devri. diğer firmalar mazot benzin tabi kötü diyecek ki gidip ucuza mazot benzin almayın diye. bizim milletimizde bir acayip ucuza yakıt satıyorlar almıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 24 Nisan 2011; 14:55:14 >
  • Ben astrama kadoil den ucuz yakıt aldım 80 tl lik aracımın turbo valfi kurum bağladı ve araç 3000 devirin üstüne çıkmıyordu servisci dedi bilindik bir istasyondan alın bende hiç değiştirmedim artık ucuz olabilir ama garanti karşılamasa cepten çıkan para kaç depo maliyetinde olucak......
  • bayi bazında birşey diyemem ama şirket bazında kalitesiz şaibeli boya su vs katkılı akaryakıt sat(a)mazlar. markaları yer edinceye kadar kar'larından feragat ederler hepsi budur bana göre
  • Geçen Cuma günü Yenibosna Full de %25 indirim vardı.

Muazzam kuyruk olmuştu, sanki eski kriz videolarındaki gibi.

A
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

Geçen Cuma günü Yenibosna Full de %25 indirim vardı.

A

yenibosna full dediğin sanırım e5 yolunda koçtaşın karşıdında olan bende bugün ordan 50 tl mazot aldım yol üstü idi birde onu deniyim dedim napalım 1 kuruşta 1 kuruştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

Geçen Cuma günü Yenibosna Full de %25 indirim vardı.

A

yenibosna full dediğin sanırım e5 yolunda koçtaşın karşıdında olan bende bugün ordan 50 tl mazot aldım yol üstü idi birde onu deniyim dedim napalım 1 kuruşta 1 kuruştur

evet orası
  • Bursa karacabey FULL'den aracaıma 30 lt 95 oktan benzin aldım 3.90 tl'den 200 km yol yaptımb ir sorun yok yakış aynı yine
    sadece litresi ucuz.tavsiye ederim
  • bildim bileli shell den alırım benzini..geçen gün denemek için full den aldım ama yaptıgım km değişmedi..çekişte bir sorun olmadı ama eğer aynı km olacak ise shell i tercih ederim..
  • ankarada full den ve istanbul yolundaki lukoilden alıyorum yakıtı. ondan önce totalden alırım total kart ile yüzde beş indirim var diye. sunu söyleyebilirim full ile lukoil ile kesinlikle daha çok km gidiyorum. özellikle lukoil perfoırmansta artırıyor. kesinlikle tavsiye ediyorum bu gibi ucuz benzin istasyonlarını.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.