Şimdi Ara

Noctua Kullananlar Kulübü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
7
Favori
16.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu soğutucuyu Ankara'da nereden temin edebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Bu soğutucuyu Ankara'da nereden temin edebilirim?

Hiç birimiz mağazada görüpte almadık, internet siparişi ile en kolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_tr_31

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Bu soğutucuyu Ankara'da nereden temin edebilirim?

Hiç birimiz mağazada görüpte almadık, internet siparişi ile en kolayı.

Tamam hocam sağol bize gene online alışveriş yolu göründü

Edit: Mesajı eksik yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 19 Mayıs 2013; 13:57:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz geliyo pc sıcaklıklarıda artmaya başladı. İşlemci sıcaklığı bile boşta 5 derece artış gösterdi. Yazın ortalarına doğru bi 5 daha artar orda kalır artık :D Çekirdek sıcaklıkları çoşar artık
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veerzaara

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

quote:

Orijinalden alıntı : kaya061

NH-D14 almayı düşünüyorum, imzamdaki sistemle...

OC olmayan işlemcin için NH-D14 alman gereksiz.

mrb bir sorum olacak ben de nh u12p se2 almayı düşünüyorum fx 6300 için . ben fanın birini yan kapağa takmayı düşünüyorum olurmu birde pwm için çoklayıcı gerekiyormu bu iki fan için ulna, lna adabtörler varmış anlayamadım . corsair 300r kasa,msi 970a g46 anakartım var dikkat etmem gereken bişey varmı. yardımcı olursanız sevinirim.

Soğutucudaki iki fanın amacı öndeki üfler, arkadaki çeker mantığı vardır. Arkadaki fan olmasa da en fazla 2-3 derece oynama yapar. Kasa fanı olarak kullanabilirsin hatta belki daha fazla performans bile alabilirsin. PWM için fan bağlantı ucunun 4 pinli olması gerekiyordu galiba.(http://www.teknobiyotik.com/akasa-besli-pwm-fan-coklayici-flexa-kablo.html) şöyle bişi işini görür. Noktua fanlarla beraber gelen o ULNA, LNA denilen şeyler basit bir dirençtir. Normalde fan max. 1200 devir ile dönüyorsa, dirence bağladığında 1000, 800 devir ile dönmesini sağlıyor. Kasan ve anakart ile bir sıkıntın olmaz da, ramlerinini boyu sıkıntı yaratabilir. Kullandığım ramlerin yüksekliği ile soğutucu yüksekliğini karşılaştır. Yüksek soğutuculu ramler bazen sıkıntı çıkartabiliyor. Ben NH-D14 kullanıyorum ve soğutucunun hemen altında ramler var hatta ufak bir temas bile mevcut.

normalde cooler mastere hyper 212 evo alacaktım onda bir tane fan var ve fiyatı 100 lira noctua iki fanlı 160 lira zaten noctua fanın tanesi 60 lira yani aynı fiyata gelmiş olacaklar peki siz bu iki fanı nasıl bağladınız anakarta benim cpu fan girişi 4 pinli bu iki fanı bir yere bağlamak için adaptör gelmiyormu bunu düşünmeleri lazımdı

Ben normal standartında bağladım öndeki fan soğutucu bloğa üflüyor arkasındaki de çekiyor. Hepsi aynı yöne bakıyor. Adaptöre gerek yok soğutucunun ön tarafındaki fanı anakartta cpu_fan yazan yere takıcaksın diğerinide fan yazan herhangi bir yere taksan olur. Benim kasada fan kontrolcü var tüm fanlar oaraya bağlı. Film izlerken,müzik dinlerken yada boş boş dururken minimuma yakın tutuyorum yavaş yavaş dönüyor. Oyunlarda hızlandırıyorum. En iyi çözüm fan kontrolcü bence.

Bendekihttp://www.teknobiyotik.com/akasa-fc-six-altili-fan-kontrol-paneli.html iyide iş görüyor.

demişsin ya öndeki fanı zpu fan yazan yere tak diye bunu yaparsam sıcaklığa göre fan hız ayarlaması yapacak mı yoksa soğutucu hep sabit hızdamı dönecek yani boşta ve yükte hep aynı mı çalışacak soğutucu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mrb bir sorum olacak ben de nh u12p se2 almayı düşünüyorum fx 6300 için . ben fanın birini yan kapağa takmayı düşünüyorum olurmu birde pwm için çoklayıcı gerekiyormu bu iki fan için ulna, lna adabtörler varmış anlayamadım . corsair 300r kasa,msi 970a g46 anakartım var dikkat etmem gereken bişey varmı. yardımcı olursanız sevinirim.

Soğutucudaki iki fanın amacı öndeki üfler, arkadaki çeker mantığı vardır. Arkadaki fan olmasa da en fazla 2-3 derece oynama yapar. Kasa fanı olarak kullanabilirsin hatta belki daha fazla performans bile alabilirsin. PWM için fan bağlantı ucunun 4 pinli olması gerekiyordu galiba.(http://www.teknobiyotik.com/akasa-besli-pwm-fan-coklayici-flexa-kablo.html) şöyle bişi işini görür. Noktua fanlarla beraber gelen o ULNA, LNA denilen şeyler basit bir dirençtir. Normalde fan max. 1200 devir ile dönüyorsa, dirence bağladığında 1000, 800 devir ile dönmesini sağlıyor. Kasan ve anakart ile bir sıkıntın olmaz da, ramlerinini boyu sıkıntı yaratabilir. Kullandığım ramlerin yüksekliği ile soğutucu yüksekliğini karşılaştır. Yüksek soğutuculu ramler bazen sıkıntı çıkartabiliyor. Ben NH-D14 kullanıyorum ve soğutucunun hemen altında ramler var hatta ufak bir temas bile mevcut.

normalde cooler mastere hyper 212 evo alacaktım onda bir tane fan var ve fiyatı 100 lira noctua iki fanlı 160 lira zaten noctua fanın tanesi 60 lira yani aynı fiyata gelmiş olacaklar peki siz bu iki fanı nasıl bağladınız anakarta benim cpu fan girişi 4 pinli bu iki fanı bir yere bağlamak için adaptör gelmiyormu bunu düşünmeleri lazımdı

Ben normal standartında bağladım öndeki fan soğutucu bloğa üflüyor arkasındaki de çekiyor. Hepsi aynı yöne bakıyor. Adaptöre gerek yok soğutucunun ön tarafındaki fanı anakartta cpu_fan yazan yere takıcaksın diğerinide fan yazan herhangi bir yere taksan olur. Benim kasada fan kontrolcü var tüm fanlar oaraya bağlı. Film izlerken,müzik dinlerken yada boş boş dururken minimuma yakın tutuyorum yavaş yavaş dönüyor. Oyunlarda hızlandırıyorum. En iyi çözüm fan kontrolcü bence.

Bendekihttp://www.teknobiyotik.com/akasa-fc-six-altili-fan-kontrol-paneli.html iyide iş görüyor.

demişsin ya öndeki fanı zpu fan yazan yere tak diye bunu yaparsam sıcaklığa göre fan hız ayarlaması yapacak mı yoksa soğutucu hep sabit hızdamı dönecek yani boşta ve yükte hep aynı mı çalışacak soğutucu

Fan PWM destekliyorsa sıcaklığa göre yoksa normal döner ama bios tan da ayarlayabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

ram yüksekliği hakkında dediğin noktayı kaçırmışım benim ramlar gskill rpijawsx 40 mm, alacağım nh-u12p 40 mm idi, nh-d14 senin kullandığın 44 mm bu durumda nh-d14 almak daha mantıklı sanırım. inşallah sığar birazdan inventusdan sipariş vercem. amd işlemcilerde hava çıkışı sadece yukarı oluyormuş, neyseki kasanın üstünde hava çıkış yeri var tavsiye edermisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 20 Mayıs 2013; 9:19:38 >

• nh-d14 çok güzel bir soğutucu ancak belli bir süre sonra devasa boyutları adamın sinirini bozuyor.ayrıca makinenin içinde kablo düzeni pwrm kablolarını tak çıkar işi şu bu çok zorlaşıyor. ağırlığından bahsetmiyorum bile..bir küçüğü olan bana bahsetmiş olduğun model daha çok işini görecektir..zaten bende satıp h100 e geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: collector2

nh-d14 çok güzel bir soğutucu ancak belli bir süre sonra devasa boyutları adamın sinirini bozuyor.ayrıca makinenin içinde kablo düzeni pwrm kablolarını tak çıkar işi şu bu çok zorlaşıyor. ağırlığından bahsetmiyorum bile..bir küçüğü olan bana bahsetmiş olduğun model daha çok işini görecektir..zaten bende satıp h100 e geçmeyi düşünüyorum

hocam almışken nh-d14 alayım dedim ve aldım. sitesinde ram ve anakart uyumu olduğunu gördüm bu da etkili oldu. boyutu niye sinir bozuyor onu anlayamadım zaten ben sadece ortadaki fanla kullanıcam şimdilik diğerini kasanın yanına koyucam ekran kartına da faydası olsun diye lazım olursa sonra ekstra fan alırım diye düşünüyorum ne dersin. hevesim vardı güzel sistemim olsun diye sonradan keşke alsaydım demek istemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 20 Mayıs 2013; 17:41:14 >

• quote:

nh-d14 çok güzel bir soğutucu ancak belli bir süre sonra devasa boyutları adamın sinirini bozuyor.ayrıca makinenin içinde kablo düzeni pwrm kablolarını tak çıkar işi şu bu çok zorlaşıyor. ağırlığından bahsetmiyorum bile..bir küçüğü olan bana bahsetmiş olduğun model daha çok işini görecektir..zaten bende satıp h100 e geçmeyi düşünüyorum

ne var ki boyutunda?anakartını adam gibi montajlarsan sorun olmaz.okadar mühendis MAL mı anakarta baskı uygulayacak ürün yapsın?2 yıldır 3fanla birlikte kullanıyorum %1 bile eğilme yok sogutucuda.eğilme yaşayanlarda tamamen montaj hatasıdır!!! He bide H100e geçicem demişsin.H100 bikere kapalı sistem sıvı sogutma bi yerinde sorun oldumu çöpe atacan.yada servise yollayıp 1 ay beklicen oda sorun düzelirse artık.H100 incelemelerini bi oku istersen.yada önceki sayfalarda benim karşılaştırma resimlerim var onları bi incele.D14 hem H100 den 100TL ucuz hemde fanları kaliteli.H100 alan adam 2adet noctua fan alacak ki 60x2=120TL geldimi sana 420TL ye H100 ile D14 arasında 1 derece fark var. 1 derece için 220TL fazla vermek ne derece mantıklı sorarın burdakilere.
    Buyur buda fiyatları :
    D14 :http://www.sanalmarketim.com/urun/9e8eef5e9b0aaaf1a2ead8a7a1adfda9/NOCTUA-NH-D14-Cift-Fanli-Sessiz-Cpu-Sogutucu-Intel-Lga1366-Lga1156-Lga1155-Lga775-;-AMD-AM2-AM2+-AM3-FM1
    H100İ :http://www.sanalmarketim.com/urun/3a0b510a54733802affb2e88cc5b16ee/CORSAIR-Hydro-Serisi-H100i-Yuksek-Performansli-Cpu-Sivi-Sogutucu

• ben anakartı eğdi diye bişey yazdığımı sanmıyorum nerden uydurup yazdın okadar şeyi anlamadım. ağırlıksa kasa geneli sen benim kasayı 10 metre taşı bakalım arada arkadaşa gidip multi bişeyler kasalım diycek oluyorum yada gel diyo kasanın ağırlığından üşeniyorum tek ağırlık noctua değil tabiki ama etkisi var ayrıca pleksi glas var kasanın kapağında ama noctua tamamen kapatıyo birşey görünmüyo.ayrıca beni rahatsız etti seni etmemiş olabilir ben fikrimi söyledim. herkez sen gibi düşünmek zorunda değil..ben her bi şeyi denedim bilgisayarla ilgili tek sıvı soğutma denemedim birde onu deniycem ..böyle görüyorum millette renkli sıvılarla yapmışlar ne güzel heves ettim sıkılınca değiştirirm noolmuş..fan sesi ile ilgili sıkıntıya gelince kasanın içinde toplamda 12 tane fan dönüyor dolayısıyla bırakta kasadan uğultu gelsin...teker teker fanları durdurup sesi dinledim ve en çok sesi yapanın ortadaki noctua fanıyla zalman egzos fanının yaptığını buldum...bence küçük alsın..derim...ben zamanınıda heves ettim aldım noctua d14 ama şimdi bana gereksiz geliyor keşke daha ufak olsaymış diyorum. ben tecrübemi arkadaşa anlattım okadar...ayrıca amma noctua savunmuşun primmi alıyorsun yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi collector2 -- 21 Mayıs 2013; 8:53:15 >

• quote:

ben anakartı eğdi diye bişey yazdığımı sanmıyorum nerden uydurup yazdın okadar şeyi anlamadım. ağırlıksa kasa geneli sen benim kasayı 10 metre taşı bakalım arada arkadaşa gidip multi bişeyler kasalım diycek oluyorum yada gel diyo kasanın ağırlığından üşeniyorum tek ağırlık noctua değil tabiki ama etkisi var ayrıca pleksi glas var kasanın kapağında ama noctua tamamen kapatıyo birşey görünmüyo.ayrıca beni rahatsız etti seni etmemiş olabilir ben fikrimi söyledim. herkez sen gibi düşünmek zorunda değil..ben her bi şeyi denedim bilgisayarla ilgili tek sıvı soğutma denemedim birde onu deniycem ..böyle görüyorum millette renkli sıvılarla yapmışlar ne güzel heves ettim sıkılınca değiştirirm noolmuş..fan sesi ile ilgili sıkıntıya gelince kasanın içinde toplamda 12 tane fan dönüyor dolayısıyla bırakta kasadan uğultu gelsin...teker teker fanları durdurup sesi dinledim ve en çok sesi yapanın ortadaki noctua fanıyla zalman egzos fanının yaptığını buldum...bence küçük alsın..derim...ben zamanınıda heves ettim aldım noctua d14 ama şimdi bana gereksiz geliyor keşke daha ufak olsaymış diyorum. ben tecrübemi arkadaşa anlattım okadar...ayrıca amma noctua savunmuşun primmi alıyorsun yoksa

işte senin gibi cahiller yüzünden forumun durumu içler acısı zaten.ferrari alıp LPG taktıran türkden farkın yok.ne demişler "Cahil ile bal yemektense alim ile taş taşımak daha iyidir" sana laf anlatmakla kaybedecek zamanım yok ne istiyosan onu yap.renkli sıvıymış
    evet prim alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 21 Mayıs 2013; 13:48:41 >

• zevk meselesidir bu sana ne sen gitte kumda oyna. ben bilgisayar sahibiyken daha dünyada bile olmayan bebelere bak hele....
  • quote:

zevk meselesidir bu sana ne sen gitte kumda oyna. ben bilgisayar sahibiyken daha dünyada bile olmayan bebelere bak hele....

cehaletin hat safhada ufaklık.onca yıl boşa yaşamışın ona acırım klavye delikanlısı seni cahilliğinle konuyu kirletme.birşeyler ögrenmek/paylaşmak isteyenlerin hakkını yeme.
  • quote:

zevk meselesidir bu sana ne sen gitte kumda oyna. ben bilgisayar sahibiyken daha dünyada bile olmayan bebelere bak hele....

en çok sesi yapan fan zalman ve noctua demiş arkadaş, zalman yaparda noctua demekle biraz komik olmuşsun, noctua fan ses, hadi sana kolay gelsin, saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacvokem -- 23 Mayıs 2013; 10:41:02 >

• arkadaşım fanım ses yapıyor yalan mı söylicem size saçma saçma konuşuyosunuz belki bozuldu nerden bileyim ama ses yapıyor
  • nh-d14 ü 1 haftadır kullanıyorum şöyle bir sıkıntım var fan çoklayıcıyı cpu fana takıp kullanınca nedense ilk açılışta 12lik fan dönmüyor elimle hafifçe dokunduğumda dönmeye başlıyor. ama sys1 fana takınca böyle bi sıkıntı olmuyor bir de speedfan programı ile cpu fanı kontrol edemiyorum ama sys1 fanı kontrol edebiliyorum. ben bu bağlantı işini bi çözemedim siz nasıl yapıyorsunuz. ayrıca çoklayıcının birinde sarı kablo yok nedense??????
  • quote:

nh-d14 ü 1 haftadır kullanıyorum şöyle bir sıkıntım var fan çoklayıcıyı cpu fana takıp kullanınca nedense ilk açılışta 12lik fan dönmüyor elimle hafifçe dokunduğumda dönmeye başlıyor. ama sys1 fana takınca böyle bi sıkıntı olmuyor bir de speedfan programı ile cpu fanı kontrol edemiyorum ama sys1 fanı kontrol edebiliyorum. ben bu bağlantı işini bi çözemedim siz nasıl yapıyorsunuz. ayrıca çoklayıcının birinde sarı kablo yok nedense??????

sorunun anakarttan ve kablodan sanırımkablo 3pinli olması lazım yani kırmı siyah sarı olması lazım.sarı devir ayarı için. speen fan kullanmadım hiç ama oda anakartla alakalıdır büyük ihtimal.ben fan kontrolcü kullanıyorum.
  • quote:

aslında bende bir fan kontrolcü düşünüyorum 4 fan içinhttp://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/fan-kontrolcu/akasa-fc-trio-5-25-dijital-isi-ve-hiz-gostergeli-uclu-fan-kontrol-paneli.html iş görürmü

olabilir.kasada kaç fan varsa ona göre al.sadece d-14 için düşünme

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.