Şimdi Ara

Fullframe Makine Tercihi Konusunda Yardım?..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, elimdeki tüm ekipmanları satıyorum ufak ufak ve fullframe'e geçmek niyetindeyim. Fakat 2 model arasında kararsız kaldım. Birkaç haftadır araştırıyorum ama hala 'evet, kesin budur' diyemedim. Sizlerinde yardımcı olabileceğinizi düşündüm.

Canon 5D Mark II

vs

Nikon D700

----

Genel yorumlara göre ISO başarımında Nikon D700 daha iyi. Fakat 12mp olması beni düşündürüyor.
    FF makine alıp crop avantajını kullanabilmek adına Mark II daha iyi bir alternatif, 21mp çünkü.

Öte yandan Canon'u 24-105, Nikon'u 24-70 lens kit şeklinde almak niyetindeyim. Hemen hemen aynı fiyatlara getirebiliyorum ikisinide. Elimde D300'den kalan tokina 11-16, tamron 17-50, nikon 18-200 falan lensler var. bunlarıda crop'lu olarak kullanabilme avantajım olacak Nikon'da.. en azından 11-16'yı..

hal böyleyken kararsızlık had safhadayken sizler ne önerirsiniz arkadaşlar?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayı Baba -- 12 Nisan 2011; 22:39:48 >

• ben de d700 kullanıyorum. eğer ışık yapabilecekseniz, stüdyoda çekecekseniz veya durağan şeyleri çekecekseniz 5d mark ii'nin 21mp'i avantaj.
    ama sokakta dış mekanda, aksiyonun içinde şeyler çekecekseniz ve makinenizin donanımlı olmasını istiyorsanız da d700 önde.

5d mark ii herşeyi kullanıcıdan bekliyor, eğer herşeyi onun için hazırlarsanız 21mp fotoğraf çekiyor. d700 ise her şeyi size sunuyor, her ihtiyacınızı karşılıyor ve 12mp'lik fotoğraf veriyor.

mesela d700'de 51 af noktası var, 15'i cross type, hepsinden de spot ölçüm yapıyor.
    5d mark ii'de 9 af noktası var, sadece ortadaki cross type ve sadece ortadaki spot ölçüm yapabiliyor, yani aslında sadece ortadaki adam gibi iş görüyor.

eğer ışığa ben dikkat ederim, netlemesiyle uğraşırım, benim için an'ı yakalamaktan çok fotoğrafın boyutu önemli dereseniz 5d mark ii almalısınız.
    ama makinem hızlı olsun, hiç bir şeyi kaçırmasın, bazen benden bile hızlı düşünsün ve bana istediğim fotoğrafı versin diyorsanız da d700 almalısınız.

• Buradaki ozturert Nickli kullanıcının bloğuna bir göz atın. İki makinanın da sahibi, örneklerle açıklıyor.
  • teşekkürler arkadaşlar..
  • D700 alındı..
  • Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.. Nikon başlığına da bekleriz artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GiJaL

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.. Nikon başlığına da bekleriz artık..

Muhakkak uğrarım.. Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

teşekkürler arkadaşlar..

Hayırlı olsun. Kaça aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hougras

Hayırlı olsun. Kaça aldınız

2800 dolar. 24-85mm F2.8-4.0 lens ile birlikte.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.