Şimdi Ara

Sapphire, Radeon HD 5850 ve HD 5830 Xtreme modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ekran kartı üretiminde AMD'nin en büyük iş ortaklarından birisi olan Sapphire, Radeon HD 6000 serisine yönelik çalışmalarını sürdürürken, eskiye dönüş yaptı ve Radeon HD 5830 ve Radeon HD 5850 modellerini temel alan özel tasarımlı "Xtreme" modellerini duyurdu. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress GPU tasarımını temel alan ekran kartları, özelleştirilmiş soğutucu tasarımları ile geliyorlar.

Sapphire'in Radeon HD 5850 Xtreme modeli 256-bit bellek veri yolu desteği ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesi ile geliyor. 1440x paralel işlem birimine sahip olan DirectX 11 destekli ekran kartı, 725MHz GPU ve 4000MHz bellek hızlarında görev yapıyor. Radeon HD 5830 Xtreme modeli de benzer şekilde 256-bit bellek veri yolu desteği ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor. 1120x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartının grafik işlem birimi 800MHz, bellekleri ise 4000MHz'de görev yapıyor.

Görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanan yeni kartların bu ay içerisinde satışa sunulması beklenirken, son kullanıcı satış fiyatları ise açıklanmadı.

• Varpor x ve Toxic Gibi Modelleri varken Ne işe yarayacak Bu MORARMIŞ kart?
  • 400 tl den fazla verilmez
  • biraz geç olmadı mı?

• Harika fiyatlandırma :D yemisim tesellationu :D
  • fiyatlar gerçekten harika.
  • şaka gibi haber... :))
  • UYGUN BAYA HACI 300 TL
  • Birisi eski konuyu hortlatmış zannettim.
    Pekte güzel kartlarmış, keşke stok soğutucu ardından bunlar gelseymiş.
  • Bakınız: Elde kalan GPUları eritme çalışmaları...
    Hoş 5850 zaten 6850den hızlı bir kart olduğu için sırf oyun bazında alınırlığı yüksek. 300TLye alınır her türlü.
  • @ free user
    iki kere hd5850 extreme linkini vermişsin.
  • fiyatları çok iyi gerçekten...görüntü ayarlarını kökleme ihtiyacı duymayan , 1080p ve üstü çözünürlük kullanmayan oyuncular için ideal kartlar ama hani insan 25 lira fazla verip güzel bir markanın yeni nesil 6850 sini alabilir gibi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free User

Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 300TL

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/sapphire-ati-hd5850-xtreme-1gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

Sapphire Radeon HD 5830 Xtreme 266TL

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/sapphire-ati-hd5830-xtreme-1gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

şaka gibi haber... :))

quote:

Orijinalden alıntı: cmt

Birisi eski konuyu hortlatmış zannettim.
    Pekte güzel kartlarmış, keşke stok soğutucu ardından bunlar gelseymiş.

• Bu fiyatlar varken gidip 5770, 6790, 6850 alan olursa baya gülünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Bu fiyatlar varken gidip 5770, 6790, 6850 alan olursa baya gülünür.

gül bana 1 hafta farkla 370 tl ye 5870 almadım bi hafta sonra 6850 aldım 350 liraya 3 ay önce
  • 6850 modellerinin ucuzlamasından sonra pek rabet olmaz artık bu kartlara ancak elinde olup cf yapmak isteyenlerin işine yarar
  • Bu fiyatları görünce 400 TLlik 6850 Toxic'im elimde patladı diye düşündüm de bir an ama overclockun gözüne vuruluyor bu kartta.O yüzden pişman değilim hakim bey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

gül bana 1 hafta farkla 370 tl ye 5870 almadım bi hafta sonra 6850 aldım 350 liraya 3 ay önce

Haşa hocam, vardır bir bildiğin diyeceğim ama heralde vardır? Birde işin o anki maddi boyutu var, müsait olmak var, müsait olsam bende indirimleri kaçırmam, hatta ihtiyacım olmasada kaçırmam, tanıdığıma alırım, satarım, her türlü gideri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Haşa hocam, vardır bir bildiğin diyeceğim ama heralde vardır? Birde işin o anki maddi boyutu var, müsait olmak var, müsait olsam bende indirimleri kaçırmam, hatta ihtiyacım olmasada kaçırmam, tanıdığıma alırım, satarım, her türlü gideri var.

aynen ortada para yoktu ve cıktıgı gıbı bıttı 5870 vapor x 370 e
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.