Şimdi Ara

Onkyo'dan Creative'in X-Fi ses işlemcisine sahip üst seviye ses kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
8.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ses teknolojilerinde sektörün saygın isimlerinden birisi olan ve hazırladığı ev eğlence sistemleriyle sık sık gündeme gelen Onkyo, WAVIO serisi ses kartlarına, profesyoneller için hazırladığı yeni bir model ekliyor. Japonya'da bu ayın sonuna doğru satışa sunulması beklenen SE-300PCIE isimli yeni ses kartı, PCI Express arabirimini kullanıyor. 7.1 kanal ses desteği sunan karta, Creatşve'in 20K2 X-Fi ses işlemcisi güç veriyor ve bu sayede EAX Advanced HD 5.0 desteği de sunuluyor.

Sinyal gürültü oranı 120dB olan yeni ses kartı, sahip olduğu yüksek kaliteli komponentlerle tasarım olarak ta dikkatleri üzerine çekerken, ses kalitesi açısından pek çok profesonelin ihtiyacını karşılayacak nitelikte bu sınıftaki en iyi seçeneklerden birisi olacağı belirtiliyor. Windows 7 işletim sisteminin 32-bit ve 64-bit versiyonlarıyla uyumlu olan Onkyo SE-3000PCIE'nin Japonya'da 280 dolar civarında bir fiyatla sunulması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Onkyo SE-300PCIE
    Onkyo SE-300PCIE
    Onkyo SE-300PCIE

• Katı Kapasitör Koyamamışlar 280$ değerindeki karta. :)
  • Bu kadar para vereceğime, üzerine biraz daha para koyup amfi alırım daha iyi. Üstelik bu ses kartı Türkiye'ye daha pahalı gelecek.
  • creative ses işlemcisi varsa o kartın özelliklerini ve sahip olduğu işlemcinin gücünü windows8de kullanamazsınız. creativein geneleksel yaklaşımıdır bu. her windows sürümünde bilerek sürücü çıkarmazki insanlar yeni bir kart satın alsınlar. sonra iki günde bir bakar insanlar daniel kawakami yeni bir sürücü modifiye etmişmi kartı kullanmak için.. belli olmaz belki araya onkyo girerse birşeyler olabilir ama içinde creativein olduğu hiçbirşeyi satın almam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx
    Bu kadar para vereceğime, üzerine biraz daha para koyup amfi alırım daha iyi. Üstelik bu ses kartı Türkiye'ye daha pahalı gelecek.

dediğin doğru bi yandan da amfi ile ses kartının amacı çok farklı.

mesela logitech z5500 ses sistemin var diyelim. amfi falan gerekmez çok yüksek sesi var zaten ama sinema kalitesinde ses istersen bunun yanında iyi bir karta muhtaçsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

creative ses işlemcisi varsa o kartın özelliklerini ve sahip olduğu işlemcinin gücünü windows8de kullanamazsınız. creativein geneleksel yaklaşımıdır bu. her windows sürümünde bilerek sürücü çıkarmazki insanlar yeni bir kart satın alsınlar. sonra iki günde bir bakar insanlar daniel kawakami yeni bir sürücü modifiye etmişmi kartı kullanmak için.. belli olmaz belki araya onkyo girerse birşeyler olabilir ama içinde creativein olduğu hiçbirşeyi satın almam..

Kısmi olarak da olsa size katılıyorum.Aslında creative en başarılı kartlara sahip.Şahsen kullanıyorum hem kolonlarını hem kartlarını ve gerçekten çok memnunum.Fakat sürücü ve windows desteği konusunda haklısınız.Nedense çıkan her model sadece bir işletim sistemi desteği sunuyor(gerçek anlamda destek).
    Belki bu firma buna bir çare bulur.

• creativeden ancak oyuncak olur gayette ciddiyim. hoparlörleri sadece bass vermek için tasarlanmış güm güm den başka tizleri silip süpüren rezil sesleri var. millet güm güm yapınca iyi bişey sanıyor. TC Impact Twin kullanıyorum creative yanına bile yakşalamaz hiç bir şekilde. Ayrıca windows ortamında ses sürücü sornu yıllardır wincilerin kronik sornudur. İnsanlar sonunda dayanamayıp Mac almalarıyla sonuçlanır genelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: OBA INC
    creativeden ancak oyuncak olur gayette ciddiyim. hoparlörleri sadece bass vermek için tasarlanmış güm güm den başka tizleri silip süpüren rezil sesleri var. millet güm güm yapınca iyi bişey sanıyor. TC Impact Twin kullanıyorum creative yanına bile yakşalamaz hiç bir şekilde. Ayrıca windows ortamında ses sürücü sornu yıllardır wincilerin kronik sornudur. İnsanlar sonunda dayanamayıp Mac almalarıyla sonuçlanır genelde

Hangi creative öyle bass vuruyo ya millet şikayetci bass eksikliğinden logitechle karıştırmış olmayın

• hmm bu markayı hiç duymadım ama kaliteli bişeye benziyor kart zaten x-fi kullanılmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

quote:

Orijinalden alıntı: OBA INC
    creativeden ancak oyuncak olur gayette ciddiyim. hoparlörleri sadece bass vermek için tasarlanmış güm güm den başka tizleri silip süpüren rezil sesleri var. millet güm güm yapınca iyi bişey sanıyor. TC Impact Twin kullanıyorum creative yanına bile yakşalamaz hiç bir şekilde. Ayrıca windows ortamında ses sürücü sornu yıllardır wincilerin kronik sornudur. İnsanlar sonunda dayanamayıp Mac almalarıyla sonuçlanır genelde

Hangi creative öyle bass vuruyo ya millet şikayetci bass eksikliğinden logitechle karıştırmış olmayın

logitechte öyle creativede hala bass az veriyor diyen varsa kulak doktoruna falan gitsin kesinlikle. duyma bozukluğu başladıysa erkenden önlem anlmak lazım. bu konuda da ciddiyim şaka değil.

• quote:

creative ses işlemcisi varsa o kartın özelliklerini ve sahip olduğu işlemcinin gücünü windows8de kullanamazsınız. creativein geneleksel yaklaşımıdır bu. her windows sürümünde bilerek sürücü çıkarmazki insanlar yeni bir kart satın alsınlar. sonra iki günde bir bakar insanlar daniel kawakami yeni bir sürücü modifiye etmişmi kartı kullanmak için.. belli olmaz belki araya onkyo girerse birşeyler olabilir ama içinde creativein olduğu hiçbirşeyi satın almam..

Yanılıyorsunuz.
    MS vista ve w7 de uygulamaların (ve/veya sürücülerin) donanıma direct erişimini engellediği/izin vermediği için üzerinde pek çok know how barındıran creative işlemcilerin son iki nesil ailesinin (audgy ve xfi) bu ilave özelliklerini tam kullanamaz durumda. Bunun doğal sonucu olarak EAX, Open AL nimetleri bu iki işletim sisteminde tam anlamıyla kullanılamıyor, bunları layıkıyla kullanabilecek sürücüler çıkarılamıyor.
    Bu konuda kusurun büyüğü MS nindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: keleminabi

quote:

Yanılıyorsunuz.
    MS vista ve w7 de uygulamaların (ve/veya sürücülerin) donanıma direct erişimini engellediği/izin vermediği için üzerinde pek çok know how barındıran creative işlemcilerin son iki nesil ailesinin (audgy ve xfi) bu ilave özelliklerini tam kullanamaz durumda. Bunun doğal sonucu olarak EAX, Open AL nimetleri bu iki işletim sisteminde tam anlamıyla kullanılamıyor, bunları layıkıyla kullanabilecek sürücüler çıkarılamıyor.

Bu konuda Microsoft kadar Creative de suçlu.Hatta bana kalırsa Creative in suçu daha ağır basıyor.Elinde Open AL gibi bir kütüphane varken en başından beri tekelini DirectSound üzerine kurdu.Ben Open AL yi sadece Quake IV te hatırlıyorum.Elbette başka uygulamalarda kullanıldı.Ancak o kadar azki aklıma gelmesi için epey düşünmem gerekecek.Diğer yandan şu meşhur EAX efektlerinin alt yapısını sunan DirectSound kütüphanesinin yüzlerce uygulaması mevcuttu.Ve bu efektleri sadece ve sadece Creative ya da lisansını ve işlemcilerini sattığı diğer firmalar kullandı.Creative ses konusunda öyle bir tekel oldu ki sanıyorum Microsoft devlet içinde devlet kurulmaz mantığı ile Creative in maaşına zam yapıp işine son verdi.İşin özeti şu ki artık yeni ya da eski bütün ses kartları çöp oldu.Her ne kadar Creative biz DirectSound uygulamalarını gerçek zamanlı olarak Open AL ye Alcemy adlı sürücü ile çevirmeyi başarabiliyoruz dese de ben XP ile 7 arasındaki ses farkını oldukça bariz bir şekilde duyabiliyorum.Hey gidi günler hey.

• ONKYO ses üzerine ekipman üreten kaliteli bir firmadır.
  • Creative işlemcilere özel ilave özellikler kullanılmasa da, ses kalitesi bağlamında ses kartları gayet iyi durumda. Kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin; donanım hızlandırması, EAX vs ek efektler gibi zamaningolarla zaten işi olmaz.
  • Neden katı kapasitör koymamışlar? Çünkü katı kapasitörler extrem koşullarda çalışmak için tasarlanmıştır ve müzik aletlerinde parazit yapar. O yüzden ses kartları, amfiler vb. aletlerde geleneksel tip kullanılır. Yurtdışı fiyatı olarak 280 dolar verildikten sonra sadece müzik için kullanılacaksa Chordette, Creative Emu yada M-Audio ürünleri tercih etmek daha mantıklı. Son olarakda profesyonel anlamda ses sistemi olanlar ve Audiophile olanlar bilgisayara pek sıcak bakmıyorlar. Analog'a hiç bir zaman uymuyor dijital. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

quote:

Yanılıyorsunuz.

Bu konuda Microsoft kadar Creative de suçlu.Hatta bana kalırsa Creative in suçu daha ağır basıyor.Elinde Open AL gibi bir kütüphane varken en başından beri tekelini DirectSound üzerine kurdu.Ben Open AL yi sadece Quake IV te hatırlıyorum.Elbette başka uygulamalarda kullanıldı.Ancak o kadar azki aklıma gelmesi için epey düşünmem gerekecek.Diğer yandan şu meşhur EAX efektlerinin alt yapısını sunan DirectSound kütüphanesinin yüzlerce uygulaması mevcuttu.Ve bu efektleri sadece ve sadece Creative ya da lisansını ve işlemcilerini sattığı diğer firmalar kullandı.Creative ses konusunda öyle bir tekel oldu ki sanıyorum Microsoft devlet içinde devlet kurulmaz mantığı ile Creative in maaşına zam yapıp işine son verdi.İşin özeti şu ki artık yeni ya da eski bütün ses kartları çöp oldu.Her ne kadar Creative biz DirectSound uygulamalarını gerçek zamanlı olarak Open AL ye Alcemy adlı sürücü ile çevirmeyi başarabiliyoruz dese de ben XP ile 7 arasındaki ses farkını oldukça bariz bir şekilde duyabiliyorum.Hey gidi günler hey.

söylediklerine birebir katılmakla birlikte artısını eklemek istiyorum. Creative'in bu ses kartlarına çıkardığı sürücülerle kartların ob ses kartından farkı kalmazken aynı sürücülerin modifiye edilmiş haliyle hiç olmazsa bir kısım özelliklerini kullanabiliyoruz. Madem hiçbir şekilde mümkün değil mimari yapıları farklı neden kendi sürücülerinde çalışmayan meret başkalarının elinde çalıştırılabiliyor. Konuyu eskiden yakından takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu ses kartlarını ilgili işletim sistemlerinde çalıştıran daniel kawakami ses kartının özelliklerini çalıştırınca bir süre sonra creavtiveden tehdit aldığını konuyla ilgilenen herkesle birlikte tüm dünya biliyor. hatta creative bir mesaj yollayarak o özelliklerin vistada çalışmaması gerektiğini yazmış bunu da biliyoruz yani bu bilinçli yapılan bir olaydır kimse suçu direkt microsofta atmasın. aksi halde hiçbir şekilde çalışmaması lazımdı özelliklerin. microsoftla hertürlü işbirliğine gidilip yazılımsal olarak olay çözülebilirdi. söz konusu yazılım olduğu taktirde yapılamayacak birşey yoktur. gerekirse ayrı bir yama çıkarılırdı donanım değilki bu üstünde çipleri değiştirmen gereksin gerekli kod neyse yazardın işletim sisteminede ayarı çekerdin olmayacak birşey değil. Ama creative öyle güçlü bir kart çıkarmıştı ki yenileri satmak için eskisini devre dışı bırakması gerekiyordu ve yaptıda bir süre sonra daniel tarafından açılan bazı özellikler "aa açılabiliyormuş bizde açtık" diyerek kullanıcılara sunulduysada kimseyi tatmin etmedi zaten oldukça sınırlıydı..

sadece bununla sınırlı değil ki creativein sabıkası. bir mp3 çalarını alın bir sonraki işletim sistemine destek gelmiyor.. her konuda adamlar böyle..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

quote:

Yanılıyorsunuz.

söylediklerine birebir katılmakla birlikte artısını eklemek istiyorum. Creative'in bu ses kartlarına çıkardığı sürücülerle kartların ob ses kartından farkı kalmazken aynı sürücülerin modifiye edilmiş haliyle hiç olmazsa bir kısım özelliklerini kullanabiliyoruz. Madem hiçbir şekilde mümkün değil mimari yapıları farklı neden kendi sürücülerinde çalışmayan meret başkalarının elinde çalıştırılabiliyor. Konuyu eskiden yakından takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu ses kartlarını ilgili işletim sistemlerinde çalıştıran daniel kawakami ses kartının özelliklerini çalıştırınca bir süre sonra creavtiveden tehdit aldığını konuyla ilgilenen herkesle birlikte tüm dünya biliyor. hatta creative bir mesaj yollayarak o özelliklerin vistada çalışmaması gerektiğini yazmış bunu da biliyoruz yani bu bilinçli yapılan bir olaydır kimse suçu direkt microsofta atmasın. aksi halde hiçbir şekilde çalışmaması lazımdı özelliklerin. microsoftla hertürlü işbirliğine gidilip yazılımsal olarak olay çözülebilirdi. söz konusu yazılım olduğu taktirde yapılamayacak birşey yoktur. gerekirse ayrı bir yama çıkarılırdı donanım değilki bu üstünde çipleri değiştirmen gereksin gerekli kod neyse yazardın işletim sisteminede ayarı çekerdin olmayacak birşey değil. Ama creative öyle güçlü bir kart çıkarmıştı ki yenileri satmak için eskisini devre dışı bırakması gerekiyordu ve yaptıda bir süre sonra daniel tarafından açılan bazı özellikler "aa açılabiliyormuş bizde açtık" diyerek kullanıcılara sunulduysada kimseyi tatmin etmedi zaten oldukça sınırlıydı..

sadece bununla sınırlı değil ki creativein sabıkası. bir mp3 çalarını alın bir sonraki işletim sistemine destek gelmiyor.. her konuda adamlar böyle..

Tamam la vurmayın öldürdünüz adamları:)

bunları okuduktan sonra daha creative'den hiç bişey almam.

önereceğiniz nedir peki?

• creative ses kartı alacağıma asus xonar filan alırım. en azından her işletim sistemi için driver bulacağım kesin.
  • microsoft, windows 7 ile birlikte ses kartlarına öldürücü darbeyi vurdu. hiç bir ses kartı ile xp de alacağınız ses kalitesini alamazsınız, çünkü sesi işleyen x-fi işlemcisi değil bilgisayarın cpu su artık. deaktif konumda mel mel bekleyen bir çok özelliği saymıyorum bile.

bunun x-box politikasının bir sonucu olduğunu düşünüyorum, yeni çıkan herhangi bir oyunda eax efekti gördünüz mü ? çevresel sesi elde etmek için daha basit yollar kullanılıyor artık.

13 yıllık half-life ta bile mükemmel eax efekleri mevcut, açın oynayın. sıkıldım ben bu konsoldan bozma oyunlardan.
  • asus ses kartları genelde c-media chip kullanıyorlar. creative kadar başarılı değil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.