Şimdi Ara

HTC'nin tablet bilgisayarı Flyer, 9 Mayıs'ta Avrupa'da satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• HTC resmi tanıtımını Mobil Dünya Kongresi'nde yaptığı Flyer isimli yeni tabletini 9 Mayıs'da Avrupa'da satışa sunacak. Android 2.3 işletim sistemiyle çalışan ancak Android 3.0 güncellemesi alacağı HTC tarafından resmi olarak açıklanan 7-inç boyutundaki tablet, sahip olduğu özelliklerle sınıfının iddialı modellerinden birisi olmaya aday gibi görünüyor.

Nvidia Tegra 2 platformunu kullanan çift çekirdekli rakip modellerden farklı olarak Qualcomm'un 1.5GHz'de çalışan tek çekirdekli Snapdragon işlemcisinden güç alan tablet, 1GB RAM ve 32GB depolama kapasitesiyle geliyor. Ekran çözünürlüğü 1024 x 600 piksel olan yeni tablette 5 Megapiksel çözünürlüğündeki otomatik-fokus özellikli kameraya ek olarak görüntülü konuşma için 1.3 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya da yer veriliyor. Diğer pek çok tabletten farklı olarak özel bir kaleme sahip olan ve bu sayede kullanıcıların hızlı notlar almasına olanak tanıdığı belirtilen Flyer, HSPA+/WCDMA desteği ile geliyor. Diğer özellikleri arasında 802.11n WiFi, Bluetooth 3.0, dijital pusula, G-Sensörü ve micro USB portu gibi detaylara yer verilen tablet, 4000 mAh kapasiteli pil ile 4 saate kadar video oynatabiliyor.

Yılın ilerleyen aylarında daha büyük ekranlı modellerinin de çıkması beklenen HTC Flyer, Avrupa'da 669 Avro seviyesindeki fiyat üzerinden ön-siparişe sunulmuş durumda.

• cok pahalı
  • Hem çok pahalı hem de işlemcinin tek çekirdekli olması kötü olmuş.
  • Batarya performansı yerlerde.
  • Fiyat haricinde süper. Özellikle kalemi olması. Ekran kapasitif ve kalem de kapasitif kalemiyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

Batarya performansı yerlerde.

kaynak nedir acaba
  • çift çekirdek olsa ne olur piyasada yazılımmı var sanki 1.5GHz olması daha iyi olmus bataryasıda fena sayılmaz zaten o boyut tablete anca o gider cihazın beğenmediğim tarafları ise çözünürlüğü az ppi oranı düşük ve çok pahallı ...
  • o paraya çok daha iyi alternatifler mevcut. motorola xoom gibi.. ipad2 gibi. galaxy tab 2 gibi.. htc'ye ben bu tablette hiç şans tanımıyorum. hiç alınacak bir tarafını göremiyorum..

Bir reklamını yapsa hangi bir farklılığını öne çıkarabilir ki?? "Biz tek çekirdekliyiz", "herkes android 3 kullanırken biz telefon işletim sisteminin bir tablet bilgisayar için daha uygun olduğunu düşünüyoruz", "ancak 4 saat video oynatabiliyoruz", "kaliteliyiz çünkü bu özelliklerle çok pahalıyız"..

gibi sloganlar bulabilirler cihazın reklamı için..
  • iPad 10 saat video oynatabilirken Flyer'ın 4 saatle sınırlı kalması kötü. Özellikleri ve fiyatına bakacak olursak satış rakamları açısından Xoom'dan sonra 2. bir "Epic Fail" vakası yaşanacak gibi.
  • kesintisiz hd video izleme saati 4 saatmiş :S ipad lerinse 10 ve bence tabletlerdeki en önemli özellik şarj niyahetinde fişe takılı kullanamazsın :D :D
  • Xoom fiyatlandırmanın magduru oldu. Özellik açısından piyasadaki en iyi tabletlerden biri oldugunu düşünüyorum şu an için.
  • G-Slate i bekliyorum ben ama hic haber yok.
  • ya bişey sorcam ipad in verdiği şarj süresine rakip tablet varmı , bu tablet çok güzel ama 4 saat şarj veriyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlhefe
    ya bişey sorcam ipad in verdiği şarj süresine rakip tablet varmı , bu tablet çok güzel ama 4 saat şarj veriyor :(

Galiba galaxy tab2 de 10 saat gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

Orijinalden alıntı: mlhefe
    ya bişey sorcam ipad in verdiği şarj süresine rakip tablet varmı , bu tablet çok güzel ama 4 saat şarj veriyor :(

Galiba galaxy tab2 de 10 saat gidiyor

tıh benim bildiğime kadar 7 saat ti , galiba en iyi sarjı ipadler veriyo ve bence bir tabletteki en önemli husus şarj
  • telefon özelliği olmadığı sürece istediği kadar 3g li olsun. hiçbir işe yaramaz.
  • HTC hala Flyer üzerine tablet planlarını kuruyorsa büyük hayalkırıklığına uğrayacak demektir.
    Samsung yaptı ama, yaptığı zaman ortalıkta tablet yoktu, şimdi ise sürüsüne bereket.
    Flyer piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra
    HTC'den bir sonraki tableti -unofficial da olsa- duyurmasını bekliyorum,
    yoksa treni kaçıracak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.