Şimdi Ara

HTC yeni nesil süper telefonunu tanıttı; Sensation

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
32.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC'nin kesinlik kazanan detaylarına daha önceki haberimizde verdiğimiz yeni telefonu Sensation resmi olarak tanıtıldı. Firmanın yüksek performans segmenti için hazırladığı Android 2.3 işletim sistemli yeni telefon, Quacomm'un 1.2GHz'de çalışan çift çekirdekli yeni Snapdragon işlemcisinden güç alıyor. 4.3-inç büyüklüğünde ve 540 x 960 piksel çözünürlüğünde Super LCD ekrana sahip olan telefon, sahip olduğu güçlü donanım özellikleriyle adından söz ettirecek gibi görünüyor.

alt="HTC yeni nesil süper telefonunu tanıttı; Sensation"

HTC tarafından açıklanan resmi özellik bilgilerine göre 768MB RAM ve 1GB ROM ile donatılan 148 gram ağırlığındaki telefon, asenkron yapıda olan yani çekirdekleri birbirlerinden bağımsız hızlarda ve voltaj değerlerinde çalışabilen çift çekirdekli yeni Snapdragon MSM8260 işlemcisi sayesinde 1080p videoları akıcı bir şekilde oynatabiliyor. Amerika versiyonu 4G desteğine de sahip olan telefonda otomatik fokus yapabilen ve çift LED ile donatılan 8 Megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor ve 1080p video kaydı mümkün kılınıyor. USB ve HDMI bağlantısı için MHL destekli Micro USB portu ile dnatılan telefon piyasada yaygın olarak kullanılan medya formatlarına tam destek sunuyor ve güçlü donanımı sayesinde aynı zamanda medya merkezi olarak ta kullanılabilecek.

alt="HTC yeni nesil süper telefonunu tanıttı; Sensation"

Film izleme ve indirme için ilk defa tablet bilgisayar Flyer ile lanse edilen Watch isimli uygulamayla kullanıcıların film izleyip indirebileceği telefon, HTC'den alıştığımız üzere Sense arayüzününün ilk defa EVO 3D modelinde gördüğümüz 3.0 sürüm numaralı yeni versiyonu ile geliyor. 1520 mAh kapasiteli pil ile 495 dakikaya kadar konuşma süresi sunan Sensation, HTC'nin daha önce piyasaya sunduğu iddialı telefonlarından Desire HD ile kıyaslandığında çok daha güçlü donanım özelliklerine rağmen hem daha ince hem de daha hafif olmayı başarıyor. Diğer özellikleri arasında Jireskop, 802.11n WiFi, Bluetooth, GPS , dijital pusula, yakınlık ve ortam ışık sensörleri gibi detaylara yer verilen HTC Sensation'ın Mayıs ayı içerisinde Avrupa'da satışa sunulması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    HTC Sensation
    HTC Sensation
    HTC Sensation
    HTC Sensation
    HTC Sensation
    HTC Sensation
    HTC Sensation
    HTC Sensation

• Bu artık telefonmu ?
  • Güzele benziyor.
  • telefonun arka tarafı çok sıradan duruyor şuan piyasadaki telefonlardan modelini en çok beğendiğim xperia arc oldu. Ve herşey donanım değil stabil çalışmasıdır bence.
  • hem ekran büyük hem çift çekirdekli işlemci ve 1500 mah batarya birazdaha çalışlıması gerekiyor bence yada bataryayı değiştir yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: civilbugra

hem ekran büyük hem çift çekirdekli işlemci ve 1500 mah batarya birazdaha çalışlıması gerekiyor bence yada bataryayı değiştir yeter

Sana katılıyorum.1500 mah batarya yetersiz.
  • Beklenilen Desire HD2 modeli budur bence. Çift çekirdek, 4.3 inç , 8 mpx.
  • Nokia nın salakça politikaları, sony ericsonun güzel telefonları piyasaya geç sürmesi en çok HTC ye yarayacak ve inanıyorumki yakın tarihte bu iki firmayı da sollayacak.
  • HTC de iice saçmaladı milyon tane model çıkarttı...
  • fiyatı ne olur acaba. artık htc den başka bir telefon almak istemiyorum. frover htc
  • İPHONE4

daha iyi diyen biri muhakkak çıkacaktır.
  • Ben buna telefon diyenin... lol
  • iPhone 5 devrim yaratacak.

Not: Desire kullanıcısıyım.
  • Valla SGS2'bekliyordum bu telefon geldi seçenekler gine 2'ye çıktı eğer mayıs ortası çıkarsa bunu da alırım aslında pek fark yok ama bakıcaz artık tabi o zamana kadar iphone5 netleşicek onu beklicez felan neyse ben almıyorum telefon :D
  • özellikle donanım olarak güzel bi cihaz olmuş
  • engadget hemen bir inceleme videosu koymuş:
    http://www.youtube.com/watch?v=rfhswiRV_u0

yeni bir ekran kilidi özelliği eklenmiş. kilitli durumda arka planda galeriyi animasyon şeklinde görebiliyorsun. özelleştirilebiliyor(galeriden başka şeyler de seçilebiliyor), arka planda çok akıcı bir şekilde çalışıyor.

Sense arayüzü gerçekten mükemmel. En iyi Android arayüzü kesinlikle. ekran kilidine bir halka koymuşlar. etrafında uygulama butonları var. butonu halkanın içine bırakıyorsun açılıyor. yani önce ekran kilidini açıp, sonra uygulamanı açmıyorsun. direk uygulamanı açarak kilidi kaldırıyorsun.

7 farklı ekran vardı. onların arasında üç boyutlu geçişler koymuşlar.

oldukça akıcı ve hızlı görünüyor.

• daha ne olsun hacı netbokdan daha iyi, üstelik cepte taşınıyor
  • Telefonun arka kısmı kötü olmuş diyenlere katılmıyorum. Bence çok hoş bir kasa görünümü olmuş.
  • Abi bu ne böyle tam sgs2 de karar kılıyorum htc ortaya bi model çıkartıyor.Fiyatına göre alıcaz ikisinden birini iphone5 te neler olucak merakla bekliyorum.
  • Ve cep telefonlarıda 1080p çekmeye başladı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.