Şimdi Ara

Sahte ürünün böylesi; 500GB'lık diskin içinden 128MB bellek ve iki somun çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
24.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünya devi pek çok teknoloji firması, üretim maliyetlerinde ciddi avantajlar sağladığı için yeni cihazlarını Çin'de üretmeyi tercih ediyorlar. Bu firmaların bir kısmı kendi fabrikalarını diğer kısmı ise sözleşmeli üretim yapan firmaların tesislerini kullanıyorlar. Apple'dan HP'ye, Sony'den Acer'a kadar pek çok firma için Çin, üretimin merkezi haline gelmiş durumda. Buraya kadar her şey yolunda zira kullandığımız donanımların ya da teknolojik ekipmanların pekçoğu Çin'de üretiliyor. Ancak işin ikinci bir boyutu daha var; Çin yapımı sahte ürünler! Dünya çapında yüksek satış başarısı elde eden ürünler klonlamakta sınır tanımayan Çinli üreticiler, kimi zaman yaratıcılıkta sınır tanımayan çözümlere imza atabiliyorlar.

Haberimize konu olan gelişme bir hayli ilginç. İnanılmayacak derecede düşük fiyatlarla taşınabilir disk satıldığını gören Rus tüketici, Samsung'un 500GB kapasiteli sürücüsünü almaya karar veriyor. Sahte ürün aldığının farkında olmayan tüketici için işin aslı sürücüyü kullanmaya başlamasıyla ortaya çıkıyor. Kutu üzerindeki yazım hatalarını bir tarafta bırakırsak, genel olarak aslına sadık kalınarak hazırlanmaya çalışıldığı anlaşılan sürücünün gerçek yüzü, film gibi büyük boyutlu dosyalar kopyalanmak istendiğinde ortaya çıkıyor. Dosyalarını koplayamayan Rus, soluğu ülkesindeki yerel bilgisayar mağazasında alıyor ve oradaki uzmanın sürücüyü açmasıyla birlikte o inanılmaz manzara ortaya çıkıyor.

500GB diye satılan diskin aslında 128MB kapasiteli flash bellek ve ağırlık olsunlar diye konulan iki adet somundan ibaret. İşin ilginç yanı ise USB bellekteki flash kontrolcüsünün, kapasiteyi 500GB gösterecek şekilde programlanmış olması. İnternetten ürün satın alırken, özellikle de Çin'den sipariş geçileceği zaman satıcının güvenilirliğinden emin olmak gerekiyor eğer inanılmayacak derecede düşük fiyatlarla satılan ürünlerin haberimizdeki örneğe benzer şekilde fiyasko ile sonuçlanmasını istemiyorsak eğer.

• Yok artık

Bende geçenlerde bile bile lades oldum. 64 GB üzerinde Çin etiketi olan bir usb diski satın aldım. Bile bile aldım çünkü çok çok ucuz bir miktardı, önemsemedim. Cihaz 64 GB gözüküyor ama içine ne atarsam atayım, çıkarıp takınca kayboluyor. 5-10 dk beklersem, dosyaların isimleri Çince oluyor vsvs. Oldukça enteresan.

Ama buradaki olaya bakınca tam Türk işi olmuş.
  • Taklit değilki bu, sahte. :)
  • Bu Rus arkadaş aldığı hdd'nin çok sessiz olduğunu övüne övüne anlatmıştır Allah bilir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 11 Nisan 2011; 14:24:57 >
  • Benim bir sözüm vardır,herzaman da söylerim Çin'den kız alsan Erkek çıkar diye. :)
  • :D :D
  • Artık yeni bir elektronik ürün alırken içini açıp kontrol etme vakti geliyor sanki.
  • :)
  • Çin kendi pazarını yine kendi güvensizleştiriyor. Ayakkabı bile alırken (orjinal mağazalardan) "Made in China" yazısını görür görmez yine de bi düşünüyorum. Bence bu durum Çin için çok olumsuz bir durum çünkü bu bahsedilen olaydan bi 100-200 benzeri haber daha çıksa, Çin'in güvenilirliği kalmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceDeathR

Benim bir sözüm vardır,herzaman da söylerim Çin'den kız alsan Erkek çıkar diye. :)

• bari 4 gb falan koysalardı işe yarardı. insaf yaw

...
  • bu haberi görünce 5 dakkadır gülüyorum yuh artık... made in china made in PRC :D:D:D:D
  • Bence somunlar gevşek kalmış biraz sıksalar o hdd 3 TB bile alır :D
  • puhahaha lol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbizx

Bence somunlar gevşek kalmış biraz sıksalar o hdd 3 TB bile alır :D

• Winrar Somun v5.0 500GB'tı 128mb'ye kadar sıkıştıran tek program
  • Diski tam 500GB yapmışlar. Adam bunu gördüğünde şüphelenmeliydi en başta. Orijinallerde bile yok öyle kapasite.
  • Sahte ürünün böylesi; 500GB'lık diskin içinden 128MB bellek ve iki somun çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASiL35

Yuh artık:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmt_frk_asln

quote:

Orijinalden alıntı: ASiL35

Yuh artık:)

Daha neler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.