- x
Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi
3050 Cevap269328 Görüntüleme64 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     42 43 44 45 46 47 [49] 51      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

22 Mesaj
5 Aralık 2013; 20:34:22 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: volkank81

Merhaba arkadaşlar ,

benim eşimin de vergi kimlik numarasında yer alan soyadı ile hesap numarasındaki soyadı tutmuyor.Bu durumda problemimiz sizinki ile aynı .

benim eşimde de aynı sorun var. bes sorgulama ekranındaki soyadı ile hesap numarasındaki soyadı farklı. Bu konuda ne yapabiliriz.

Zaten telefon ediyorum ulaşamıyorum vergi dairesine.

335 Mesaj
6 Aralık 2013; 10:42:21 

bimere şikayetimden 7 gün sonra evrağımın birini yatırmışlar..darısı diğer evrağa aegon emeklilik evrak kayıt tarihi 30 nisan 2012 evrak numarası 200300 lerde idi..aegon ile görüştüm tahmini olarak bana ödenmesi gereken parayı öğrendim ve yatırılan parayla karşılaştırdığımda kesinti olmadığını tamamının yatırıldığını gördüm

mi4

15 Mesaj
6 Aralık 2013; 12:39:04 

380 tl dün yatmış. bir anda böyle bir hoş oldum

Evrak Tarihi
24.07.2013
Evrak No
266962
Geldiği Tarih
24.07.2013
Sigorta Şirketi
AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

318 Mesaj
6 Aralık 2013; 16:20:14 

Beklediğimden erken yatırıldı

Evrak Tarihi
03.07.2013
Evrak No
250395
Geldiği Tarih
03.07.2013
Sigorta Şirketi
AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

49 Mesaj
6 Aralık 2013; 16:27:54 

Emeklililk firmasında değişiklik yapan arkadaşlardan parası yatan oldu mu acaba? Ne zaman sıra bize gelecek onu merak ediyorum. Temmuz ayı bile ödeniyorsa artık sadece biz kalmış olmalıyız.

129 Mesaj
6 Aralık 2013; 17:14:23 

benim değisklik yapıldı yatmadı evrak tarihi 03.2013 :(

Burak/KONYA

510 Mesaj
6 Aralık 2013; 17:20:39 

Herkese selamlar. 27.04.2013 tarihli Avivasa iadelerim bugün yattı. 3 adet poliçenin hepsi yatmış. Evrak no 167 binlerdeydi. Darısı bekleyenlerin başına.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Elhamdülillah

2563 Mesaj
6 Aralık 2013; 18:47:41 

parası yatanlara hayırlısı olsun..

Uleyyynnnnnn benim 19-02-2013 bana gıcıkmısınız uleeeyyyynnnn....

Önce Hayaller Başlar

49 Mesaj
6 Aralık 2013; 19:15:12 

Benim ve eşiminkiler 12.2012 tarihli yani sizinki iyi sayılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osonguler -- 6 Aralık 2013; 19:15:47 >

Bu mesajda bahsedilenler: airspeed

19 Mesaj
6 Aralık 2013; 20:18:49 

Annemin parasida yatti tabiki benim hesabima mart 2012 de verdim dilekceyi bugun yatti ve bende mutlu oldum 312 tl yapikredi den

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ucuzu severim bedavaya aşığım

99 Mesaj
6 Aralık 2013; 22:57:50 

quote:

Orijinalden alıntı: tansel67

benim eşimde de aynı sorun var. bes sorgulama ekranındaki soyadı ile hesap numarasındaki soyadı farklı. Bu konuda ne yapabiliriz.

Zaten telefon ediyorum ulaşamıyorum vergi dairesine.

Bende aynı durumdayım nasıl ulaşacağız bu adamlara??

15 Mesaj
7 Aralık 2013; 14:05:18 

Benimde eşimin soyadi değişti temmuz girisli. avivasa yattı.

44 Mesaj
7 Aralık 2013; 19:25:34 

Ya arkadaşlar ben evrakları 7. Ayda göndermeme rağmen evrak kayıt 01.10.2013
Geldiği terih 01.10.2013 diyor sırada 320 binlerde bildiğim kadarıyla son müracaat 8. Aya kadardı şimdi ben bu parayı alamayacakmıyım.

2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege (BRC LPG'li) 2006 Laguna 2 1.6 Privilege

23 Mesaj
8 Aralık 2013; 22:04:42 

bende evraklarımı kargo ile yollamıştım. kargo bana hiç evrak vermedi. istanbul vergi dairesindende herhengi bir cevap gelmedi . istanbul büyük mükellefler vergi dairesinin sitesinden sorguladım ekranından tc numaramla sorguladım tc no bulunamadı diye yazdı. hiç aranızda herhangi bir kağıt ulaşmadan parası yatan var mı

27 Mesaj
8 Aralık 2013; 22:19:16 

Evrak Tarihi : 26.06.2013

Sigorta Şirketi :AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

06.12.2013 tarihinde 300 TL yatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOMKO -- 8 Aralık 2013; 22:20:52 >

497 Mesaj
8 Aralık 2013; 22:53:44 

kayit altina alinmis sorun olmaz alirsin

Bu mesajda bahsedilenler: ressam2

Yaşamak gecenin tüm karanlığına rağmen, buğulu bir cam üzerine güneşi çizebilmektir.

19 Mesaj
8 Aralık 2013; 23:14:53 

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

parası yatanlara hayırlısı olsun..

Uleyyynnnnnn benim 19-02-2013 bana gıcıkmısınız uleeeyyyynnnn....

dur dahaaa kasım 2012 girişliler var daha yatmayan onlar nasıl bir iç çekiyor bir bilsen....

497 Mesaj
8 Aralık 2013; 23:17:58 

iadeli taahutlu gondermis iseniz evrak vermis olmalari gerekirdi.ne yazik ki kayit altina alinmamis ise durum kotu gibi..

Bu mesajda bahsedilenler: alinx

Yaşamak gecenin tüm karanlığına rağmen, buğulu bir cam üzerine güneşi çizebilmektir.

7 Mesaj
9 Aralık 2013; 12:25:19 

Arkadaşlar benim de param "irat tutarı üzerinden hesaplanması gereken stopaj" kalemi tenzil edildikten sonra 06.12.2013'te yatmış. Darısı para bekleyenlerin başına. Bilgilerim şu şekilde:

Evrak Tarihi
03.05.2013
Evrak No
202328
Sigorta Şirketi
YAPI KREDİ EMEKLİLİK A.Ş.

22 Mesaj
10 Aralık 2013; 22:47:41 

quote:

Orijinalden alıntı: hsngnn

Benimde eşimin soyadi değişti temmuz girisli. avivasa yattı.

Eşimin evrak kayıt sorgulama ekranındaki soyadı (sanırım evlenmeden önce aldığı vergi numarası nedeniyle) ile şimdiki soyadı
yani banka hesap numarasındaki soyadı farklı.

Sizin durumunuzda bu şekilde mi?

15 Mesaj
11 Aralık 2013; 0:22:07 

quote:

Eşimin evrak kayıt sorgulama ekranındaki soyadı (sanırım evlenmeden önce aldığı vergi numarası nedeniyle) ile şimdiki soyadı
yani banka hesap numarasındaki soyadı farklı.

Sizin durumunuzda bu şekilde mi?

evet farklı çünkü banka hesabını evlenmeden önce açmıştı.

2504 Mesaj
11 Aralık 2013; 15:55:42 

Evrak Tarihi : 29.08.2012

Sigorta Şirketi :BNP PARİBAS CARDİFF EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

10.12.2013 tarihinde 800 TL yatmış.

530 Mesaj
12 Aralık 2013; 15:08:34 

Arkadaşlar ümidinizi kaybetmeyin, ben ilk başvuranlardan biriydim, nitekim 18.09.2012 tarih 109 bininci sıradaydım, benden çok sonralarına ödeme yapıldığı halde bana sıra gelmemişti, ancak az önce bankamdan mesaj geldi ki 782 tl tam olarak hesabıma yatmış

Nikon D5100
Panasonic FT4
Hp Ultrabook Win8 64
Acer 752H Netbook

660 Mesaj
12 Aralık 2013; 16:26:41 

quote:

Orijinalden alıntı: wkend

bimere şikayetimden 7 gün sonra evrağımın birini yatırmışlar..darısı diğer evrağa aegon emeklilik evrak kayıt tarihi 30 nisan 2012 evrak numarası 200300 lerde idi..aegon ile görüştüm tahmini olarak bana ödenmesi gereken parayı öğrendim ve yatırılan parayla karşılaştırdığımda kesinti olmadığını tamamının yatırıldığını gördüm

merhaba
ben sayın wkend' in izlediği yoldan gitmeye karar verdim. aklama dana önce gelmediğine lanet ediyorum. Turkiye gov. tr üstünden bimere başvurdum durumu özetleyen mesajı yazdım şimdi mesajı izliyorum adamlar doğrudam maliye bakanlığına aktırmışlar bile hergün izlemde kalıp sonucu paylaşırım.

İstanbul,Lefkoşa,Paris, Barcelona, Oslo, Stockholm, Amsterdam, Roma, Floransa, Brüksel, Brugge, Moskova, Budapeşte, Viyana, Prag Lizbon, Riga, New York, Orlando, Kopenhag, San Francisco, Las Vegas, Los Angeles, Boston, Chicago, Washington DC

18 Mesaj
13 Aralık 2013; 8:04:14 

merhaba,
ilk bimer şikayetimin ustunden 1 yıl gecti ve 2. kez bimer şikayetimden sonra vergi dairesinden arandım ve evraklarım tekrar ıstendı maıl attım o sırada baska bır polıcem oldugu soylendı arastırdım dovıze endesklı hayat sıgortamı bes e cevırıp bes den cıkmıstım
bes den para kesıntısının ıadesını beklerken uyarmaları sonucu dovıze endekslı hayat sıgortasından da fazlaca stopaj kesıntısı yapıldıgını ogrendım onunda evraklarına ulastım ve gonderdım sonuc olarak 2. şikayetımden yaklasık bır ay sonra tum alacaklarım hesabıma yatırıldı.
gerı donuslerınde bana aıt 2 polıce oldugunu soyledıklerı ıcın mutesekkırım ama ben basvurumu yaptıkdan 1 yıl 3 ay sonra sadece şikayet ettıgım ıcın paramın yatırılmasına da kızgınım .

artık sanırım devletten alacagım olursa dava yolu ıle tum yasal faızlerı ıle beraber almak ıcın ugrasacagım bır daha boyle bır duruma gelmek ıstemem.

ınsallah herkesın parası kısa surede yatırılır.

914 Mesaj
13 Aralık 2013; 15:29:30 

Ağustos 2013 sonunda posta yoluyla gönderdiğim Garanti emeklilik evrakları ile param bugün yatmış.

Galatasaray SK - Since 1905

125 Mesaj
13 Aralık 2013; 15:47:38 

quote:

Orijinalden alıntı: osonguler

Emeklililk firmasında değişiklik yapan arkadaşlardan parası yatan oldu mu acaba? Ne zaman sıra bize gelecek onu merak ediyorum. Temmuz ayı bile ödeniyorsa artık sadece biz kalmış olmalıyız.

ben bimere sordum. benimde sigorta şirketi değişmişti. 31 aralığa kadar yatacak.

49 Mesaj
13 Aralık 2013; 16:10:21 

Walla çok sevindim bu bilgiye. Elbette yattığını görmeden de çok sevinmemek gerek ne de olsa Türkiye

Bu mesajda bahsedilenler: ayhan1966

5183 Mesaj
13 Aralık 2013; 16:10:42 

Mağdur arkadaşların faydalanabilmesi için ilk sayfaya başvuru için hangi adımların izlenmesi gerektiği eklenebilir mi? Aşağıdaki açıklama yeterlimidir?

edit.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.
1. Maliye Bakanlığı, bir genel tebliğ veya sirküler ile Danıştay kararı doğrultusunda işlem yapılacağını, fazla kesilen vergilerin de başvuru halinde iade edileceğini açıklarsa, sorun biter.
Bu en pratik ve en doğru yol. Bakalım Maliye ne yapacak?
2. Kendilerinden haksız yere fazla vergi kesilen onbinlerce vatandaş, şöyle bir yol da izleyebilir:
a) İstanbul’daki ilgili vergi dairesine, bizzat veya taahhütlü postayla başvurup, “düzeltme” yolu ile verginin iadesini isterler (Dilekçe örneği için Bkz. “www.yaklasim.com”).
b) Vergi dairesi talebi kabul etmezse veya 60 gün içinde başvuruya yanıt vermezse, vatandaş izleyen 60 gün içinde Maliye Bakanlığı’na başvurup, “şikayet yolu ile düzeltme” talebinde bulunur.
c) Bu talebin de reddi halinde veya 60 gün içinde yanıt verilmemesi halinde,
İstanbul Vergi Mahkemesi’nde dava açılır.
Maliye’nin, bu davalar nedeniyle, dava açanın harç, avukatlık ücreti vs. giderlerini de iadesi söz konusu olacak.
Maliye’nin milyonlarca lira ilave giderden kurtulmak ve vatandaşı da yormamak için bir tebliğ ya da sirküler yayımlayarak, bu sorunu çözmesi en anlamlı yol olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖnceVatan -- 14 Aralık 2013; 11:13:22 >

335 Mesaj
14 Aralık 2013; 11:28:01 

bimere şikayetim neticesinde telefonuma bile bakmayan büyük mükellefler vergi dairesi beni aradı.inanamadım yani şaka dedim galiba kendimce.daha sonra şahıs bimere şikayetiniz neticesinde sizi arıyorum deyince işi çözdük..evrağımın birisinin yattığını söyledim diğeri ne zaman yatar dediğimdeyse şirket değişikliği olduğu dolayısıyla işlemin uzayacağını firmalar arasındaki yazışmaların uzun sürdüğünü falan anlattı bana.dedim kardeşim o sizin sorununuz süre olarak ne veriyosunuz hangi tarihte yatar dediğimde yıl sonuna kadar yatırmayı planlıyoruz dediler..hadi bakalım dedik kapadık telefonu..eğerki yıl sonunu geçer ise bu defa cumhurbaşkanına yazmayı planlıyorum..alırken anında al verirken aylarca süründür milleti.yok artık bu ülkede bazı şeyler değişmeli bence...gecemi gündüzüme katmışım millet sıcacık yatağında uyurken ben yağmurda çamurda karda yaya devriye gezmişim hastalık dert sahibi olmusum paramı geri isterken ezilip büzüleceğim..yok böyle yağma..doğu ve güneydoğunun tüm kanunsuz işlerinden çıkan faturaları ben gibi batıdaki iç anadoludaki adam ödeyecek keyfiyet o tarafta olacak ben ise eziyette..sizi bilmem ama ben artık isyanlardayım..

mi4

159 Mesaj
17 Aralık 2013; 14:16:38 

Arkadaşlar yardım.
bende bireysel emeklilikten ayrılmak istiyorum. 10 yıldan önce ayrılacağım malum yüzde 15 kesintiden bahsettiler. ben şimdi sistemden çıkarsam bu kesilen parayı alabilecekmiyim. kriterler nedir. ne yapmamız lazım.

2563 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:14:00 

quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

Arkadaşlar yardım.
bende bireysel emeklilikten ayrılmak istiyorum. 10 yıldan önce ayrılacağım malum yüzde 15 kesintiden bahsettiler. ben şimdi sistemden çıkarsam bu kesilen parayı alabilecekmiyim. kriterler nedir. ne yapmamız lazım.

artık sistemden ayrılanlardan ana para üzerinden %15 kesinti yok... siz sadece paranızın getirisi üzerinden faiz vereceksiniz.. yani siz bizim gibi sürünmeyeceksiniz :)

Önce Hayaller Başlar

497 Mesaj
18 Aralık 2013; 9:04:16 

quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

Arkadaşlar yardım.

Devletin yatırdığı katkı payı için hak ediş süreleri bulunuyor:

İlk üç yıl içinde sistemden çıkılırsa alınamıyor.
Üçüncü yılın sonunda %15'i,
Altıncı yılın sonunda %35'i,
Onuncu yılın sonunda %60'ı,
Emekliliğe hak kazanıldığında ise tamamı alınabiliyor.

%15 kesinti bu sebepten olabilir.Anaparadan değil yani..

2563 Mesaj
18 Aralık 2013; 15:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

Devletin yatırdığı katkı payı için hak ediş süreleri bulunuyor:

İlk üç yıl içinde sistemden çıkılırsa alınamıyor.
Üçüncü yılın sonunda %15'i,
Altıncı yılın sonunda %35'i,
Onuncu yılın sonunda %60'ı,
Emekliliğe hak kazanıldığında ise tamamı alınabiliyor.

%15 kesinti bu sebepten olabilir.Anaparadan değil yani..

biraz karışmış gibi..

burada soran arkadaş.. DEVLET KATKI PAYI sormuyor !!

'' sistemden ayrılırsam bendende % 15 kesilecekmi diye soruyor..''

Cevap : Sistemden 10 yıldan önce ayrılmanız halinde '' Birikimlerinizden elde ettiğiniz gelir üzerinden.. % 15 kesinti olur ''

yani.. diyelim sistemde toplam 2500 TL paranız var.. ana paranız 2300 TL diyelim.. elde ettiğiniz gelir 200 TL oluyor.. 200 TL nin % 15 i.. 30 TL eder.. !!

kaba olarak %15 kesilir demek yanlış olur. o zaman 2500 TL üzerinden %15 anlaşılır.. buda 375 TL gibi yanlış bir bilgilendirme olur..

konuya emsal olarak bir uzman görüşü veriyorum..

http://www.istekobi.com...kten-ayrilma-s2631.aspx

Önce Hayaller Başlar

2563 Mesaj
18 Aralık 2013; 16:01:56 

ayrıca Devlet katkı payını alamıyorsunuz..
Sistemden 10 yıldan önce ayrılmanız halinde '' Birikimlerinizden elde ettiğiniz gelir üzerinden.. % 15 kesinti olur ''

Önce Hayaller Başlar

129 Mesaj
18 Aralık 2013; 20:30:11 

iğreniyorum ya su devlet islerındekı sorumsuzluktan alırken kurekle verırıken kasıkla

Burak/KONYA

497 Mesaj
19 Aralık 2013; 17:27:11 

Aslında sonuç olarak anaparadan kesinti olmaz dedim ama katkı payları ilave %15 soru ve sonucuna ulaşmak içindi.Sizinde belirttiğiniz üzere;

Bireysel Emeklilik Sistemi'nden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz ancak bu durumda emekli olmanın getirdiği avantajlardan yararlanamazsınız.
Sistemden 10 yıldan önce çıkmanız halinde %15, 10 yılı doldurarak ancak 56 yaşından önce çıkmanız halinde %10, 10 yılı doldurarak ve en az 56 yaşında çıkmanız halinde %5 oranında toplam getiriniz üzerinden gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.

497 Mesaj
19 Aralık 2013; 17:29:31 

Stopaj iade tutarı alacak olanlarıda takip ediyorum.Kısa zamanda almalarını dilerim.

2563 Mesaj
19 Aralık 2013; 20:53:33 

quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

Aslında sonuç olarak anaparadan kesinti olmaz dedim ama katkı payları ilave %15 soru ve sonucuna ulaşmak içindi.Sizinde belirttiğiniz üzere;

Bireysel Emeklilik Sistemi'nden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz ancak bu durumda emekli olmanın getirdiği avantajlardan yararlanamazsınız.
Sistemden 10 yıldan önce çıkmanız halinde %15, 10 yılı doldurarak ancak 56 yaşından önce çıkmanız halinde %10, 10 yılı doldurarak ve en az 56 yaşında çıkmanız halinde %5 oranında toplam getiriniz üzerinden gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.

ben sistem ilk başladığında girmiştim.. bir ara paraya sıkıştığım için sistemden ayrılmıştım.. ayrıldıktan 1 ay sonra sisteme tekrar girdim..

( benim avantaj olarak çalıştığım şirket ayrıca benim adıma ekstradan katkı yapıyor ) ayrılırken Şirket katkı payını alamamıştım.. şirket teşvigi olduğu için sadece işten

ayrılma yada emeklilik ile ayrılmalarda o parayı veriyorlar.. şirketin kendi tasarrufunda yani.. BES e tekrar başladıktan sonra Şirket alamadığım o katkı payını aynen

hesabıma iade etti..

sistemin avantajları vs tartışılır elbet.. ama bana göre avantajı var.. o sebep ile tekrar başlattım..

benim ödemem haricinde şirkette Brüt maaşımın % ü tutarında ekstra ödeme yapıyor.. Devlette az biraz veriyor.. Allah nasip ederse

8 sene sonra emekli olduğumda paramı alıp sistemden çıkmayı düşünüyorum...

Önce Hayaller Başlar

22 Mesaj
19 Aralık 2013; 21:15:06 

arkadaşlar bende bimere yazı yazdım.

eşimin durumunu açıkladım. soyadı olayının yani.

bekliyorum sonuç ne olacak bakalım.

Ayrıca bu başlık BES in iyi mi kötü mü olduğu değil.
ana paradan kesilen paralarımız. konuyu dağıtmazsak sevinirim.

2563 Mesaj
19 Aralık 2013; 23:11:46 

Ayrıca bu başlık BES in iyi mi kötü mü olduğu değil.
ana paradan kesilen paralarımız. konuyu dağıtmazsak sevinirim.
[/quote]

tamam Tansel abi.. özür dilerim.. bi daha olmaz

Önce Hayaller Başlar

30 Mesaj
23 Aralık 2013; 13:37:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Feyyaz Merter

Seni çok yakalayıp tıkladılar heralde

Evet,

4 yıl önce fazladan kestikleri 3500 tl parayı halen alamadım, 1 yıldır bekliyorum, bugünün 5-6 bin lirası, bu da tık tık değilmi?

Evrak gönderimim : kasım 2012
Evrak Tarihi 25.02.2013
Evrak No 82652
Geldiği Tarih 25.02.2013
Sigorta Şirketi AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alirzabudak -- 23 Aralık 2013; 13:47:49 >

49 Mesaj
23 Aralık 2013; 14:10:25 

Aynı durumdayım ve dava açma yoluna gitmediğime çok pişmanım. Ayakkabı kutusu da değil yani beklediğimiz

Bu mesajda bahsedilenler: alirzabudak

255 Mesaj
24 Aralık 2013; 11:39:27 

benim de emeklilik şirketi groupamaydı ismi mi degişmiş ne olmuş şirket degişikligi yapmış gözüktügüm için bekliyormuşum böyle saçmalık yok ya. Ekim 2012 de kayıt tarihiydi

19 Mesaj
24 Aralık 2013; 15:21:02 

Geçen sene kendim ve eşimin 2 şey bireysel emeklilik ve 1 er hayat sigortası iadesi için başvurmuştum. Bireysel emeklik iadeleri bir kaç ay önce yapılmıştı, az önce hayat sigortasının iadeleri de yapıldı, artık alacak kalmadı çok şükür. Tüm poliçeler AVİVASA.

19 Mesaj
25 Aralık 2013; 18:30:24 

benimde yattı inşallah sizlerinde yatar ben geçen sene ekim ayı girişliyim axa sigorta

2563 Mesaj
25 Aralık 2013; 18:45:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Arty

Geçen sene kendim ve eşimin 2 şey bireysel emeklilik ve 1 er hayat sigortası iadesi için başvurmuştum. Bireysel emeklik iadeleri bir kaç ay önce yapılmıştı, az önce hayat sigortasının iadeleri de yapıldı, artık alacak kalmadı çok şükür. Tüm poliçeler AVİVASA.

kardeş hayırlısı olsun.. bende 2013 şubat dosya tarihliyim.. sizin ne zamandı acaba ?

Önce Hayaller Başlar

215 Mesaj
25 Aralık 2013; 20:34:26 

0

375 TL yatırdılar hesabıma

19 Mesaj
26 Aralık 2013; 10:47:06 

Teşekkürler, darısı başınızıa. Kasım 2012 dosya tarihi...

Bu mesajda bahsedilenler: maestro35

125 Mesaj
26 Aralık 2013; 11:28:42 

quote:

Evrak Tarihi15.11.2012
Evrak No 226410
Geldiği Tarih 15.11.2012
Sigorta Şirketi ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ

Evrak Tarihi 15.11.2012
Evrak No 226412
Geldiği Tarih 15.11.2012
Sigorta Şirketi VAKIF EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ

Salı günü(24 Aralık) yattı

ТħưŋďєгЄ

49 Mesaj
26 Aralık 2013; 12:02:32 

walla bi benim (Aralık 2012 kayıtlı) yatmadı herhalde
Bu arada yatan arkadaşlara hayırlı olsun

52 Mesaj
26 Aralık 2013; 16:11:50 

Arkadaşlar benim bilgiler aşağıda halen ses seda yok daha yeni tarihlilere yatmış bu nasıl iş

Evrak Tarihi
26.11.2012
Evrak No
239242
Geldiği Tarih
26.11.2012
Sigorta Şirketi
ING EMEKLİLİK ANONİMŞİRKETİ

evrak Tarihi
31.12.2012
Evrak No
291830
Geldiği Tarih
31.12.2012
Sigorta Şirketi
ING EMEKLİLİK ANONİMŞİRKETİ

22 Mesaj
30 Aralık 2013; 22:00:49 

yok millet bir sene 4 ay oldu hala yatan yok.

devlete borcumuz olsaydı faiziyle alırlardı.

94 Mesaj
30 Aralık 2013; 22:05:05 

quote:

yok millet bir sene 4 ay oldu hala yatan yok.

devlete borcumuz olsaydı faiziyle alırlardı.

Hakikaten hocam yaa. Ne ses var ne gelen ne de giden... Ne olacak bu durum?

28 Mesaj
31 Aralık 2013; 11:17:07 

Bir daha asla bulaşmam böyle işlere.

129 Mesaj
31 Aralık 2013; 11:34:47 

benimde Mart tarihli hala yatmadı sırket degısıklıgı var
bıktım su turkiyedeki bitmek bilmiyen haksızlıklardan

Burak/KONYA

484 Mesaj
31 Aralık 2013; 11:49:02 

bu konuda bu kadar mağdur var gözümü korkutuyor valla

ben garanti bankasından her ay 100tl ödeyerek bireysel emekliliğe dahil oldum. %25 verlet katkısı var dedıler

5 yıl çıkamazsınız dedi garanti bankası....ben 5 yıl sonra kendı rızam ile çıkmayı dusunuyorum ozaman bende mi sizin düştüğünüz duruma düşeceğim ???

Para Karşılığında Bize Reklam Verin! İstediğiniz İmzayı Kullanın!

2563 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:03:49 

quote:

Orijinalden alıntı: boxor

bu konuda bu kadar mağdur var gözümü korkutuyor valla

ben garanti bankasından her ay 100tl ödeyerek bireysel emekliliğe dahil oldum. %25 verlet katkısı var dedıler

5 yıl çıkamazsınız dedi garanti bankası....ben 5 yıl sonra kendı rızam ile çıkmayı dusunuyorum ozaman bende mi sizin düştüğünüz duruma düşeceğim ???