Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.353
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kafamda bir proje var bu sene ünive başlıyorum ve kyk kredisine başvurdum geri ödemeli olarak.Ayda 300 tl gibi bir para yatacak hesabıma bunun 200 tlsini bireysel emekliliğe yatırmak istiyorum ama 5 sene sonra çektiğim zaman bana sıkıntı yaratırlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technological

Birşey sormak istiyorum ciddi olarak bilgisi olan veya fikri olan lütfen fikir versin

ben geçen sene eylül başında evrakları gönderdim, daha sonra eksik olduğunu
    düşündüğümden tekrar gönderdim 2 adet işlem kaydı yapmışlar...bu bir sorun olur mu
    acaba ???

İkinci defa gönderme sebebiniz farklı hesap numarası verdiğiniz için mi?

eşiminde sistemde 2 adet işlem kaydı gözüküyor.
    Birincisin kendi hesap numaramı vermiştim ama kayıda alınmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tansel67

quote:

Orijinalden alıntı: Technological

Birşey sormak istiyorum ciddi olarak bilgisi olan veya fikri olan lütfen fikir versin

ben geçen sene eylül başında evrakları gönderdim, daha sonra eksik olduğunu
    düşündüğümden tekrar gönderdim 2 adet işlem kaydı yapmışlar...bu bir sorun olur mu
    acaba ???

İkinci defa gönderme sebebiniz farklı hesap numarası verdiğiniz için mi?

eşiminde sistemde 2 adet işlem kaydı gözüküyor.
    Birincisin kendi hesap numaramı vermiştim ama kayıda alınmış.

Hayır hesap numarasından v.s. değil de , gönderdiğim evraklarda eksiklik
    veya hata olabileceğini düşünerek daha detaylı ve tam evrak gönderdim bir daha
    ayrı ayrı hesap yok tek kendi hesabım ama 2 ayrı evrak yani düzeltme diyelim
    bakalım bekliyoruz.....ne gelen var ne giden ne bir haber , 1 yıl oldu kendi paramı bekliyorum

• 262.8** sıradayım , 1 yıl oldu neredeyse , alamadım paramı hala...
    Sıra banada gelirmi diye o kadar merak ediyorum ki......
  • 262.*** sırasındayım , 11 aydır sabırla bekliyorum , bekliyorum , bekliyorum..............
  • TC Kimlik/Vergi No 2615*******
    Ad Soyad G**** I*****
    Evrak Tarihi
    18.09.2012
    Evrak No
    109678
    Geldiği Tarih
    18.09.2012
    Sigorta Şirketi
    YAPI KREDİ EMEKLİLİKANONİM ŞİRKETİ

Eskilerden olmama rağmen, benden sonra birçok kişiye sıra gelmesine rağmen, hala bana gelen birşey yok
    benim gibi sırası geçipde ödemesi gelmeyen var mı?
  • Bugün 1 ödeme daha aldım. 5 Tanenin 2 sini aldım. Tutarı yüksek olanı henüz alamadım. Ayrıntıları önceden yazmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sende bir sorun var, bence vergi dairesine başvur. Belki hesap No felanken yanlış yazdın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enteressan bir durum var.Ben eşim adına 2007 Ocak ayında Anadolu Hayata kendim içinde 2007 mayıs ayında Garanti Emeklilik ile sisteme giriş yaptık. 2012 başında da sistemden çıkış yaptık.Evraklarımı gönderdim aynı anda,ikisinin bilgilerini de doğru yazıp girdiğime eminim. Evrak numaraları ise şu şekilde verildi:
    Bana ait olan bu:
    Evrak No
    143084
    Geldiği Tarih
    09.10.2012
    Sigorta Şirketi
    GARANTİ EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

Eşime ait olan ise bu:
    Evrak No
    143354
    Geldiği Tarih
    09.10.2012
    Sigorta Şirketi
    ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.

Sonuç olarak eşime ait olan hesaba 23 ağustosta hiçbir kesinti olmadan parası yattı. Benim hesabımda hala tık yok. Ne vergi borcum var ne de başka bir borcum.
    Neye göre ayarladıklarını anlayabilmiş değilim? Sabırsızlıkla bekliyorum.
    Bilen varsa bi desin hayrına.
  • 2007 nsanda çıktım başvuru için çok mu geç kaldım herkes 1 senedir bekliyor vakıf emekliliğ aradım mail atacaklardı gelen giden yok tekrar arayacağım gelen mali merkeze yollayacakmışım vergi dairesi diyen olmadı 3 4 sayfa okudum kafam karıştı ?
  • faya85 kullanıcısına yanıt
    evet geç kaldın, geçen hafta bitti başvuru.Yani 31 ağustos son başvuru tarihi idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

evet geç kaldın, geçen hafta bitti başvuru.Yani 31 ağustos son başvuru tarihi idi.

ciddimisin şuan bişey yapamıyormuyuz ?
  • Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan yeni düzenlemeyle, sistemden çıkış durumunda anaparadan stopaj kesintisi yapılmamakta ve geçmiş dönemde sistemden ayrılan ve anaparaları üzerinden stopaj kesintisi yapılan katılımcılara da bu kesintiler iade edilmektedir.

Stopaj İadesi Başvuruları İçin Son Gün

İade sürecinin ilk aşaması Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılacak müracaat ile başlamaktadır. Ve bu müracaat için son gün bugün (29.08.2013)

Bugüne (29.08.2013) kadar müracaat etmeyen katılımcılar Bireysel Emeklilikle ilgili herhangi bir iade alamayacaklar.

BES stopaj iadeleri için başvuru tarihinde kısıtlama yapılmasına karşın ödemeler konusunda hiçbir şekilde tarih telaffuz edilmemekte. Müracaatını yapan katılımcıların bir kısmı iadelerini almış olmasına rağmen geride kalan 1 yıllık sürede henüz stopaj iadesi ödenmeyen katılımcı sayısı hayli fazla.

Müracaat eden katılımcıların ödemesini ne zaman alabileceği meçhul. Büyük Mükellefler Vergi Dairesinin internet sitesinden ise evrak sorgusu yaparak evrakınızın işleme alınıp alınmadığı dışında hiçbir bilgi alınamamakta.

• garanti emeklilik parası yatan var mı?? ekim 2012 kayıt tarihim, hala tık yokk!!!
  • Evrak Tarihi
    22.07.2013
    Evrak No
    264200
    Geldiği Tarih
    22.07.2013
    ING Emeklilik seneye yatar herhalde param :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan yeni düzenlemeyle, sistemden çıkış durumunda anaparadan stopaj kesintisi yapılmamakta ve geçmiş dönemde sistemden ayrılan ve anaparaları üzerinden stopaj kesintisi yapılan katılımcılara da bu kesintiler iade edilmektedir.

Stopaj İadesi Başvuruları İçin Son Gün

İade sürecinin ilk aşaması Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılacak müracaat ile başlamaktadır. Ve bu müracaat için son gün bugün (29.08.2013)

Bugüne (29.08.2013) kadar müracaat etmeyen katılımcılar Bireysel Emeklilikle ilgili herhangi bir iade alamayacaklar.

BES stopaj iadeleri için başvuru tarihinde kısıtlama yapılmasına karşın ödemeler konusunda hiçbir şekilde tarih telaffuz edilmemekte. Müracaatını yapan katılımcıların bir kısmı iadelerini almış olmasına rağmen geride kalan 1 yıllık sürede henüz stopaj iadesi ödenmeyen katılımcı sayısı hayli fazla.

Müracaat eden katılımcıların ödemesini ne zaman alabileceği meçhul. Büyük Mükellefler Vergi Dairesinin internet sitesinden ise evrak sorgusu yaparak evrakınızın işleme alınıp alınmadığı dışında hiçbir bilgi alınamamakta.

Anladım :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Makinaaa

Evrak Tarihi
    22.07.2013
    Evrak No
    264200
    Geldiği Tarih
    22.07.2013

sen yenisin galiba
    Senin askerlik bitmez çömez, bu sene sana mıntıka temizliği gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makinaaa

Evrak Tarihi
    22.07.2013
    Evrak No
    264200
    Geldiği Tarih
    22.07.2013

en azından kayda alınmış .. 1 ay daha geç başvursaydın hakkın ölüyormuş.. illaki gelir.. yavaş da olsa gelir..
  • Evrak Tarihi
    23.10.2012
    Evrak No
    195047
    Geldiği Tarih
    23.10.2012
    Sigorta Şirketi
    AXA HAYAT VE EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ

benimki de 2 eylülde para yatmış iyi oldu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Evrak Tarihi
    23.10.2012
    Evrak No
    195047
    Geldiği Tarih
    23.10.2012
    Sigorta Şirketi
    AXA HAYAT VE EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ

benimki de 2 eylülde para yatmış iyi oldu bu

hayırlısı.......
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.