Şimdi Ara

Ford S-MAX 1,6 TDCİ 115 hp.....???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Mondeo'ya 1,6 TDCİ motor seçeneği geldi. Pahalı da olsa geldi. Peki S-Max'e bu motor seçeneği gelecek mi? Gelecekse ne zaman? Ford Otosan'a e-mailler atıyorum. Ama bana artık cevap vermez oldular. Bilen varsa ve cevaplarsa sevinirim. Ben sıfır araba alacaksam eğer, 2012 model olarak alırım. Yani Ağustos ayından sonra. Bu nedenle Eylül-Ekim'e kadar 1,6 dizel S-Max gelse benim için sevindirici olur...

• Otosan!a mail atmanın anlamı yok. Mondeo 1.6 TDCI için "TR'ye gelemeyecek" diyorlardı.
    quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Merhabalar. Mondeo'ya 1,6 TDCİ motor seçeneği geldi. Pahalı da olsa geldi. Peki S-Max'e bu motor seçeneği gelecek mi? Gelecekse ne zaman? Ford Otosan'a e-mailler atıyorum. Ama bana artık cevap vermez oldular. Bilen varsa ve cevaplarsa sevinirim. Ben sıfır araba alacaksam eğer, 2012 model olarak alırım. Yani Ağustos ayından sonra. Bu nedenle Eylül-Ekim'e kadar 1,6 dizel S-Max gelse benim için sevindirici olur...
  • Evet, haklısın. Bana da "Mondeo ve S-Max'da 1,6 TDCİ motor planlamamızda yer almıyor" demişlerdi. 1 hafta sonra da Mondeo'ya 1,6 TDCİ motor geldi. Ben de doğal olarak ümitlendim. Belki S-Max'e de gelir aynısından diye...
  • Merhaba... Kimse yok mu? Sesimi duyan var mı????

Sanırım kimse yok. Ford hayranları başka hangi forumlara giriyorlar? Burada hiç bilgi alış-verişi yapamıyoruz. Bari bir de Ford yetkili kişisi de olsa. Bakın Renault sayfasına. Orada bir arkadaş, renault ilgili her soruya cevap veriyor...
  • tesadüfen gördüm , 2 Nisan 2009; 12:39:00 bu tarihten beri siz araba alıcaksınız sanırım nasip olmadı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

tesadüfen gördüm , 2 Nisan 2009; 12:39:00 bu tarihten beri siz araba alıcaksınız sanırım nasip olmadı..

:)
    haklı valla cat33 ben ikinci arabamı almak için burdayım senin isteğine uygun bir araba hala çıkmadı.
  • Araba için fazla seçeneğim yok. Scenic'ten vaz geçtim. D sınıfı alacağım. 2. el veya 0 olacak. Onda da sadece 2 seçenek kalıyor:

1. Sırada Ford S-MAX 1,6 TDCİ 115 hp (Tabii ki gelirse)

2. Sırada da Opel İnsignia olacak (Bunun sıfırı pahalı, 2. el LPG'li 1,6T düşünüyorum)

Valla çok bekledim. 2-3 senedir arabayı değiştiremedik. Gerçi şimdi ki arabam da idare ediyor. Çok şükür sorunu yok. Biz de şikayet etmiyoruz şimdilik...
  • Yurtdışında 1.6 TDCi 115hp motor ile s-max satışta, fakat ülkemizde c-max'a rakip olacağı için getirilmiyor.
  • C-Max'e rakip olması imkansız. Ülkemizde 1,6 TDCİ S-Max, en az 65000 TL fiyatla satışa sunulur. O da baz modeli....
  • Zaten 1.6 TDCi grand C-max fiyatı donanımlı olursa 65.000TL'yi buluyor. Satmayacağını düşünüyorlardır.
  • İnşaallah getirirler. Ben bekleyeceğim. Gelmezse de başka alternatiflere yöneleceğiz mecburen. Ya da uygun fiyatlı 2. elini bulursak alacağız...
  • S-max ile grand-cmax arasında bir çok kişi fazla fark hissetmez. Zaten yakında s-max kasa değiştirecek bu nedenle türkiye ford bunu bekliyor olabilir.
  • S-Max daha yeni makyajlandı. En az 2 yıl yeni kasa çıkmaz bence...
  • İkinci elde grand c-maxlar bulunmaya başladı. S-max yerine isterseniz bir bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

İkinci elde grand c-maxlar bulunmaya başladı. S-max yerine isterseniz bir bakın.

Grant C-Max almak isteseydim, sıfır olarak şimdiye almıştım. S-Max çok güzel bir araba ve Grand C-Max'tan daha konforlu ve bir üst sınıfta yer alıyor. Avrupa'da 1,6 dizel motoru satılıyor artık. Bir gün ülkemize gelecektir. Ben Eylül-Ekim aylarına kadar bekleyeceğim. Bu arada 2. el full İnsignialara da bakıyorum. Artık nasip meselesi. Hangisi karşıma çıkarsa onu alacağım. Aslında bir tane insignia buldum. Takaslı diye yazılmış. Aradım. Ama takas düşünmediklerini söylediler. Linki ekliyorum:

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/2743249
  • Sayın Cat33 size hak veriyorum,

Bende uzunca bir süredir s-max bakıyorum kısmet olmadı ve hala bakıyorum. Daha önceden c-max kullanıcısıydım. Minivan tarzını seviyorum sanırım. S-max 2.0 tdci vergi dilimi ve yakıt giderlerinden dolayı mı düşün müyorsunuz? Bu arada 2-3 tane de 2. el de galaxy var neden olmasın diye düşünmüyor değilim, ancak daha sonra satarken de zorlanacağımı da biliyorum.

Saygılar
  • Merhaba arkadaşım. Yakıttan değil de fiyatından kaçıyorum. Malum 2000 motorlar vergiden dolayı çok pahalı. Full donanımlı sevdiğim için, full paketli dizel S-Max neredeyse 93.000 - 94.000 TL fiyata ulaşıyor. Almam zaten mümkün olmaz. Benzinli de almam. Tek istisna 1,6 full LPG İnsignia. Bunun dışında bekliyeceğiz artık. Mondeo'ya 1,6 dizel geldiyse, S-Max'e de gelecektir inşaallah. Duy sesimizi Otosan...

quote:

Orijinalden alıntı: YAMYAM07

Sayın Cat33 size hak veriyorum,

Bende uzunca bir süredir s-max bakıyorum kısmet olmadı ve hala bakıyorum. Daha önceden c-max kullanıcısıydım. Minivan tarzını seviyorum sanırım. S-max 2.0 tdci vergi dilimi ve yakıt giderlerinden dolayı mı düşün müyorsunuz? Bu arada 2-3 tane de 2. el de galaxy var neden olmasın diye düşünmüyor değilim, ancak daha sonra satarken de zorlanacağımı da biliyorum.

Saygılar
  • Hem s-max hemde galaxy ikinci elde çok zor alıcısı olan araçlar. Bu nedenle ford bile geçen yıl bir ara bunları ithal etmeyi durdurdu. Full paketli bir grand c-max yaklaşık 66000TL olduğuna göre almanya fiyatına göre full bir s-max en az 79000TL olur. Bu durumda sıfırının bile satılması çok zor bir araç.
  • sanırım ford a 1.6 115hp dizel modeli gelmiş 78000 küsür fiyatı vardı.
  • s max piyasada değeri bilinmeyen çok güzel bir araç .
    ford s max in 1,6 benzinlisi tutulmayınca 1,6 dizelini getirdi. 1,6 dizelin çekişi biraz düşük olacaktır.
    8. etapta s max in 1,6 benzinlisini incelemişler.
    https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150373673209563

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALOK -- 11 Mayıs 2013; 13:09:12 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.