Şimdi Ara

Sharkoon'dan RAID kurulumuna olanak tanıyan USB 3.0 destekli disk kutuları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Harici disk kutularıyla tanınan komponent üreticisi Sharkoon, RAID kurulumu yapmak isteyenler için hazırladığı USB 3.0 destekli iki yeni çözümlerini duyurdu. Biri iki adet diğeri ise beş adet 3.5-inç SATA sürücü desteği sunan yeni kutular, pratik kurulumun hedeflendiği tasarım ile hızlı bir şekilde disk takılması veya çıkartılmasına olanak tanıyabiliyorlar.

Sharkoon'un yeni modellerinden çift sürücülü disk kutusu RAID 0, 1 ve JBOD desteği sunarken, beş sürücülü model ise RAID 0, 1/10, 3, 5 ve JBOD desteği sunuyor. Her ikisi de USB 3.0 bağlantısı gerçekleştirebilen sürücü kutularından beş sürücülü büyük model anı zamanda eSATA bağlantısına da olanak tanıyor.

İki sürücü kutusu arasındakibir diğer fark ise soğutma tasarımında göze çarpıyor. Çift sürücülü küçük model 70mm çapında bir adet fan ile gelirken, beş sürücülü büyük modelde ise 60mm çapında iki adet fan kullanıyor. Sharkonn'un yeni sürücü kutuları yurt dışında 88 Avro ve 195 Avro olarak belirlenen son kullanıcı satış fiyatlarıyla kullanıma sunuluyorlar.

• ethernet girişi yok fısss. fiyatı görünce gözlerim yerinden çıkmıştı nas server sanmıştım :(
  • Etherneti olsaydı kimbilir kaç katına satarlardı. Nas harici sadece depolama ihtiyacı olanlara ucuz bir çözüm.
  • ethernete gerek yok 5li olan 500tl kadar yapıo kdv dahil çok fazla ya :S Quad işlemcili bi sistem toplarım o paraya :S
  • neden fısss ..eğer nas server arıyosanız piyasada bi sürü model zaten mevcut.ama ben aylardır kasa içindeki 4 hard diskimi harici kutuya taşımak (pc nin içinde dönüp duruyo garipler altı üstü hd filmleri arşivliyorum) için usb 3 yada esata bağlantılı dahili power supply olan (adaptörlerden gına geldi-10 oldu heralde sayısı) 4 lü yada üstü harici kutu arıyorum.bu modeller yada benzeri gelsin anında kapısındayım satıcının.
  • neden fısss ..eğer nas server arıyosanız piyasada bi sürü model zaten mevcut.ama ben aylardır kasa içindeki 4 hard diskimi harici kutuya taşımak (pc nin içinde dönüp duruyo garipler altı üstü hd filmleri arşivliyorum) için usb 3 yada esata bağlantılı dahili power supply olan (adaptörlerden gına geldi-10 oldu heralde sayısı) 4 lü yada üstü harici kutu arıyorum.bu modeller yada benzeri gelsin anında kapısındayım satıcının.
  • neden fıss. şöyleki : raid yapabilmen için raid kartına ve büyük bi ihtmal ile bunu yönetecek usb ye çevirecek cpu gerekli. şuan piyasada 4 lü nas serverlar 20 mb yazma hızına sahip olanları 900 tl den başlıyor. adam gibi kutular 1200-1500 tl civarı ve bunlar soho-home verisyonlar. business değil !!! ethernetmiş, sağlam işlemci olmasa vs. (nette araştırdım ne işlemci ne hız bilgisi yoktu forumlarda yorum yepen herkes bunun içinde ne var bu kadar ucuz diyodu) kanımca raid yaparsa hüsran olur. tekli hard disk yapılandırmasında iş görür ordada 5-10 yıl sonra bozulacak hdd nin insana nasıl sinir krizleri ve ağlatma hissi verdiğini iyi bilirim. raid 5 yapmadan bilgi saklamamak lazım. "fıss" boşa değildir araştırmadan genelde bu forumda yorum yapmam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.