Şimdi Ara

zoom X4 sorunu!(Bağlanmıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar öncelikle bağlantı ve yapılan işlemlerle ilgili bilgi vereyim...
    modemimiz zoom X4 eternetten bağlı (ana kart Gigabyte modeli aklımda değil ama LGA 775 çipsetli)
    modem sürekli açık tutulmuyor...(bilgisayar çok sık kullanılmıyor...)
    sistemde emule yüklü bu yüzden emule için gerekli işlemler yapılmış durumda...(dns ayarları, manuel IP adresi yapılandırma vs.
    modemin üstündeki link lambası yanmasına ve enternetin bağlı gözükmesine ramen İNTERNET YOK (msn,donload,explorer,mozilla hepsi denendi) çoğu zaman interneti sorunsuz kullanıyoruz ama bazen böyle oluyor ve acil bir işiniz var ise çok cansıkıcı bir hal alıyor...
    bu sorun sürekli olmuyor BEZEN gerçekleşiyor genelde modemi acıp kapattığımızda...
    gözden kaçan bir ayar mı var anlayamadım...
    şimdiden teşekkürler...

not: arama yaptım ancak işime yarayan birşey bulamadım genelde modemi kötülemişler kimiside kötüleyenleri kötülemiş falan fişman...

• MODEMİNİ RESETLE AYARLARI YENİDEN YAP BAGLANMANIN KEYFİNİ YAŞA
  • Kapatip acinca duzelmesi gerekiyor, ayni sorunun bende yasardim, kapatip acinca duzeliyor.

Fakat caresi yok bunun, cunku yazilip yukledigin zaman yine eskisi gibi sorunsuz calisiyor, zamanla yine bozulmaya basliyor.

Zoom
  • Ethernet kablosunda sorun olabilir.Başka bir ethernet kablosu takıp denemeni tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musekol

MODEMİNİ RESETLE AYARLARI YENİDEN YAP BAGLANMANIN KEYFİNİ YAŞA

öncedend eolmuştu reset attım (arkadaşi delikten) fakat şimi gene olunca canımı sıkmaya başladı....
    çözümü yokmu bunun...
    "eternet kablosunda sorun yok"
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.