Sınırlı erişim..
11 Cevap1008 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2382 Mesaj
10 Nisan 2011; 17:27:06 

Arkadaşlar merhaba;

benim net bağlantımda sınırlı erişim problemim war..

net gayet normal dewam ederken torrent programını açtığımda belli bir süre sonra sınırlı erişime düşürüyor bağlantıyı ve modeme res. atmadan düzelmiyor.

bunun hakkında ne yapabilirim veya sorun tam olarak neden kaynaklanır yardımcı olursanız sevinirim.

__Türkiye__

654 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
halısakal
10 Nisan 2011; 17:30:09 

modemin yazılımı güncelle, dahili firewall ını kapat. torrent indirirken upload ı kısıtla.

2382 Mesaj
10 Nisan 2011; 17:39:09 

firewall kapalı herzaman.. uploadı kısıtlamak aklıma geldi.. belki dedim servis sağlayıcısı kesiyodur.. onu deniyorum şuanda.. birde aklıma açtığım port geldi. onu kapattım port kapalkı halde down. deniyorum bakalım..

__Türkiye__

2382 Mesaj
12 Nisan 2011; 16:54:43 

herşey düzgün dewam ediyodu avastı kurdum pc ye bazen 5-6 saat bazen 2 saatte sınırlı erişime düşüyo yine pc.. olmassa p2p de antivürüsüde durduriymi ?

__Türkiye__

349 Mesaj
12 Nisan 2011; 23:37:45 

yaw arkadaş bu sorun bendede var metronet fiberoptik kullanıyorum access pointe aktarmalı wireless 5-6 saat geçiyor sınırlı erişim diyor deliriyiorum kusura bakma kirlettim ama bende belirtim dedim belki çözen olur :S

DH ESOGU
Öğrencileri

2382 Mesaj
13 Nisan 2011; 2:16:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ozan387

yaw arkadaş bu sorun bendede var metronet fiberoptik kullanıyorum access pointe aktarmalı wireless 5-6 saat geçiyor sınırlı erişim diyor deliriyiorum kusura bakma kirlettim ama bende belirtim dedim belki çözen olur :S

estf. öyle şeymi olr hiç olmassa sorunumuz aynı olay sapmadan bi hal çare bulunur..

ben şimdilik virüs programını kaldırdım firewall da kapattım upload sınırı 6k. indirdim şuanda sorunsuz şekilde dewam ediyo ama şimdi gece bırakıp sabah bakıcam eğer uzun vadede kesilmezse bunlardan biri.. bakalım..

__Türkiye__

586 Mesaj
13 Nisan 2011; 12:07:45 

Bildiğim kadarıyla herhangi ISP download erişimini sınırlandırmaz. Yani ttnet olsun başka firmalar olsun download yapmanız için torrenti kısıtlamaz bunu modeminizden kendiniz yapabilirsiniz ki sizde kapalı olduğunu ve bir kısıtlama olmadığını söylüyorsunuz. Ozaman durum internet bağlantılarınız ile ilgili bir hal alıyor. Antivürüs programı da engelliyor olabilir onu tamamen devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz. Ayrıca genellikle yaşanan bir sorun daha var ki DHCP kira süreleri ile ilgili bir problemdir bu. Yani sizin internete çıkabilmeniz için size tanımlanan İP adresi kirası belirli bir süre sonra bitiyor olabilir ve bu süre kısa bir süre olduğu için int. bağlantısı kopuyor olabilir. Bunuda kontrol edebilir misiniz?

Ne Mutlu Türk'üm Diyene..

2382 Mesaj
13 Nisan 2011; 16:26:32 

dhpc dediğinizin kontrolu nasıl oluyor ?

bgn baktım misal yaklaşık 11 saat full dewam etti daha sonrasında kesildi.. geçen günlerin kayıtlarına bakıyorum up. down. vs. hep tutarsız dediğiniz gibi zamanla alakalı bişi sanıyorum ama çözemedim..

__Türkiye__

1977 Mesaj
13 Nisan 2011; 17:58:09 

modemle alakalı donanımsal bir sorun da olabilir, modemin ısı durumu nasıl?

2382 Mesaj
13 Nisan 2011; 19:35:52 

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

modemle alakalı donanımsal bir sorun da olabilir, modemin ısı durumu nasıl?

ilk defa duydum ama normal..

__Türkiye__

68 Mesaj
12 Şubat 2012; 18:41:23 

antivirüsü kapanınca düzeliyor bazen arkadaşlar. öyle yapın.

126 Mesaj
12 Şubat 2012; 19:37:02 

Bende de bi kez öyle olmuştu,modem uzaktaydı iyi çekmiyodu.Yakınındayken sorun olmuyor(Uzaktaydı dediğim 3 kat yukarıda)

| LENOVO İDEAPAD Z570 | İNTEL İ5 2430M 2.40 GHZ TURBO BOOST İLE 3.00 GHZ 3MB CACHE | SAMSUNG 4 GB 1333MHZ RAM | WDC 5400RPM 500GB HDD | 1 GB NVIDIA GeForce GT 520M | LG 15.6 HD | MATSHITA DVD-RAM | WİNDOWS 7 HOME BASİC 64 BİT |
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Sınırlı erişim..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406