Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Komple sürücüyü kaldırıp yeniden kurun hatalı sürücünün üzerine yenisini yüklerseniz yine hata verir.
  • ben dell N5110 kullanıyorum FM14 oynarken yarım 1 saat sürmeden kapanıyor adanada dell servisi varmı servise versek
  • Temizlik yaptırmadıysanız sıkıntınız ısınma fan temizliği yapmanız ve termal macun sürmeniz gerekir
  • ısınma sorunu bendede vardı oyun açtıktan 20 dk sonra pat diye kapanıyodu ısınmadan dolayı , aradım servisi restartdaki diagnostic ile test yaptım 81 derece çıktı testte,1 gün sonra geldiler değiştirdiler sizinde sorununuz varsa arayın gelmeleri bazen 2 günüde bulabılıyor sehirden sehire değişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.l.p.r

Bilgisayarın bataryası öldü sanırım.

''%8 kullanılabilir (prize takılı, dolmuyor) yazıyor eskiden böyle olunca kabloyu takıp çıkarınca dolmaya başlardı.Bu haldeyken bilgisayar çok ağır çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

Dolmasada olur bir sebepten şarj dolmazken yavaş çalışıyor.

sorun pilde değil adaptörün kablosunda ya da bilgisayardaki güç jackında. hıyar dell başka marka adaptorlerle çalışmasın diye adaptorü tanımayı sağlayan 3. bir uç koymuş (ortadaki iğne gibi ince olan) ve bir nedenden bu uç temas etmeyince makine dellin orijinal adaptoru olmadığını düşünüp dediğiniz gibi yavaş çalışıyor. ben şimdilik az miktar sağa sola kanırtarak takıyorum, bi şekilde temas edip adaptoru tanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

''%8 kullanılabilir (prize takılı, dolmuyor) yazıyor eskiden böyle olunca kabloyu takıp çıkarınca dolmaya başlardı.Bu haldeyken bilgisayar çok ağır çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

sorun pilde değil adaptörün kablosunda ya da bilgisayardaki güç jackında. hıyar dell başka marka adaptorlerle çalışmasın diye adaptorü tanımayı sağlayan 3. bir uç koymuş (ortadaki iğne gibi ince olan) ve bir nedenden bu uç temas etmeyince makine dellin orijinal adaptoru olmadığını düşünüp dediğiniz gibi yavaş çalışıyor. ben şimdilik az miktar sağa sola kanırtarak takıyorum, bi şekilde temas edip adaptoru tanıyor.

Şimdi düzelmeye başladı anlamıyorum bu adaptör işlerini kafasına göre çalışıyor. Şimdi biraz bastırınca dolmaya başlıyor pill ve düzgün çalışıyor bilgisayar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Temizlik yaptırmadıysanız sıkıntınız ısınma fan temizliği yapmanız ve termal macun sürmeniz gerekir

2.5 yıl oldu alalı hiç temizlik yapılmadı 1 kez format atıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yellow canary01 -- 30 Eylül 2014; 20:52:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: patates5

ısınma sorunu bendede vardı oyun açtıktan 20 dk sonra pat diye kapanıyodu ısınmadan dolayı , aradım servisi restartdaki diagnostic ile test yaptım 81 derece çıktı testte,1 gün sonra geldiler değiştirdiler sizinde sorununuz varsa arayın gelmeleri bazen 2 günüde bulabılıyor sehirden sehire değişiyor

eve geliyormu servis dell'in garantiden bitmiştir sanırım ne kadar gider sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanasporlu

quote:

Orijinalden alıntı: patates5

ısınma sorunu bendede vardı oyun açtıktan 20 dk sonra pat diye kapanıyodu ısınmadan dolayı , aradım servisi restartdaki diagnostic ile test yaptım 81 derece çıktı testte,1 gün sonra geldiler değiştirdiler sizinde sorununuz varsa arayın gelmeleri bazen 2 günüde bulabılıyor sehirden sehire değişiyor

eve geliyormu servis dell'in garantiden bitmiştir sanırım ne kadar gider sizce

garanti süresi bittiyse bilemiyorum ara sor bi yarın
  • DELL DE oyun oynarken aşırı ısınıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?altına fan soğutucu mu alayım yoksa bir bilgisayarcıya götürüp içine mi baktırayım ?
  • alicemoguz kullanıcısına yanıt
    Bu modele sahipseniz bakımını yaptırın soğutucu etki etmez tozlanmış ve termal macunu kurumuş bir soğutma sistemine en iyi leptop soğutucusu bile etki etmez donanım yine ısınır.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    o zaman mecbur Kadıköye gideceğim orada bir baktırırım.aslında o bilgisayarı satışa koydum alan olursa o da yaptırabilir.paraya ihtiyaç varda o yüzden. @Cengaver53
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi düzelmeye başladı anlamıyorum bu adaptör işlerini kafasına göre çalışıyor. Şimdi biraz bastırınca dolmaya başlıyor pill ve düzgün çalışıyor bilgisayar.

bende de öyle oldu kablomda ne kırık ne benzer bi sorun vardı ama tanımıyodu dolayısıyla pili doldurmuyordu. şimdi n11'de bi adamdan dell 5110 şarj aleti diye 25-30 liraya çakmasını aldım gayet iyi şuan tanımamazlık da etmiyor pilimi de dolduruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: digital90

quote:

quote:

quote:

bende de öyle oldu kablomda ne kırık ne benzer bi sorun vardı ama tanımıyodu dolayısıyla pili doldurmuyordu. şimdi n11'de bi adamdan dell 5110 şarj aleti diye 25-30 liraya çakmasını aldım gayet iyi şuan tanımamazlık da etmiyor pilimi de dolduruyor

adaptörü değiştirince düzeldiğine göre farketmemiş olsanız bile bir yerde temassızlık varmış demek ki kablonun. biraz şans işi, aynı kabloyu kıvır kıvır kullanan insanlar var çevremde hiç sorunları yok. ben gayet dikkat ederim eğilip bükülmesin diye ama yinede böyle bir sorun var.

• Ben sıfır aldığmdan beri nadiren de olsa bu mesajı görüyordum ancak geçen aylarda çanta ile birlikte elimden dikine düşürdüm. Bundan sonra bu mesaj hep çıkmaya başladı.
    Geçenlerde pili söktüm, yeniden taktım şarj oldu. Ancak kısa bir süre sonra yine aynı mesajı verdi, şu an o mesaj kalıcı hale geldi. :/

Bence bu sorun şarj soketinden kaynaklanıyor gibime beliyor. Çünkü kabloyu itinalı kullananlardanım, kıvırmam, bükmem, germem...
  • arkadaslar size ust ve en sag kisimdaki EKRAN KAPATMA tusu calisior mu? bende 2-3 sn beyaz isik yanip sonuyor, baska da birsey olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

arkadaslar size ust ve en sag kisimdaki EKRAN KAPATMA tusu calisior mu? bende 2-3 sn beyaz isik yanip sonuyor, baska da birsey olmuyor

http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/inspiron-15r-n5110/drivers buradan applications kismindan Dell QuickSet Application indirip, kurun o tuslar calisir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ah bu dell adamı delli eder :D
  • TESEKKUR EDERIM
  • Film vs. izlemek için TV'ye bağladığımda görüntü kare kare ilerliyor, bilgisayar monitöründeki gibi akıcı değil. sebebini bilen bu sorunu yaşayan var mı acaba?
    Win8 kullanıyorum bu arada.
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.