Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19

Dell in sitesi faliyete girmiş hocam.Burdan tüm hepsine erişebilirsin.İstersen format atmadan önce dediklerimi bi yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S@ldırg@n

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19

Dell in sitesi faliyete girmiş hocam.Burdan tüm hepsine erişebilirsin.İstersen format atmadan önce dediklerimi bi yükle.

No downloads are available for the [].

To find downloads for a different product, please change your product selection.

bunu yazıyor bende her seferinde

intelleride dell wireless 1702 yi yukledim onunla wireless baglantısı yapıyor anlamadım bir turlu

dell n5110 b43f45 benim model aralarında farkda yok anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencerturk

quote:

To find downloads for a different product, please change your product selection.

intelleride dell wireless 1702 yi yukledim onunla wireless baglantısı yapıyor anlamadım bir turlu

Verdiğim linkten de mi giremiyorsunuz?Sizde bluetooth da etkin değil.Başka driver da yüklediğin onun üstüne.
  • quote:

quote:

quote:

Verdiğim linkten de mi giremiyorsunuz?Sizde bluetooth da etkin değil.Başka driver da yüklediğin onun üstüne.

oradan giriyorum servis tagı yazıyorum o yazı cıkıyor anlamadım neden boyle oluyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

oradan giriyorum servis tagı yazıyorum o yazı cıkıyor anlamadım neden boyle oluyor

Servis tag ini yazmıyacaksınız.NO Choose From List of the all Dell Products ı seçeceksiniz.Ardından Laptops>Inspiron>Dell 15R N5110 u seçince karşına gelecek.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Servis tag ini yazmıyacaksınız.NO Choose From List of the all Dell Products ı seçeceksiniz.Ardından Laptops>Inspiron>Dell 15R N5110 u seçince karşına gelecek.

biosu filan hepsini yuklediniz mi siz ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet bios güncelleme de yaptım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet bios güncelleme de yaptım.

tamam kardes sagol yarın ilk işim tekrar format atıp sadece buradakilerin hepsini yuklemek olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: harmek

senn diakteki puanlama 7,7 ssd mi kullanıyorsun?

evet ocz vertex 3 ve makinanın sata iii desteği var bilginize...
  • Yahuu Wireless yazilimini neden sildin ki. Neymis Dell mis Intel degilmis. Birak dell olsun. Bendeki Wireless Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n diye geciyor. Baglantida da bir sorun olmuyor. Bos yere kendine sikinti acmissin.
    Baglanti hizininda 54 kb/sn olmasi tamamen wireless den alakali bir durum. Kabloyu baglarsaniz tabi ucacak baglanti hizi. Biraz mantikli dusunun. Ben suan telefondan da girip bakiyorum wireless hizini 54 kb/sn gosteriyor. Yani bir sorun aramayin. Wireless hizlari genelde bu sekilde.Neden sorun yapiyorsunuz yok driver olmadi kaldiriyim yukluyum diye. Eger olmayan bisi olsa zaten hic baglanamazdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERKAN_G -- 21 Kasım 2011; 13:57:37 >
  • şu optimus teknolojisi benim laptopta çalışmıyor. Ekran kartı hiç devreye girmiyo hep entegre çalışıyo. Denemediğim şey kalmadı nasıl düzelticem bu sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

Yahuu Wireless yazilimini neden sildin ki. Neymis Dell mis Intel degilmis. Birak dell olsun. Bendeki Wireless Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n diye geciyor. Baglantida da bir sorun olmuyor. Bos yere kendine sikinti acmissin.
    Baglanti hizininda 54 kb/sn olmasi tamamen wireless den alakali bir durum. Kabloyu baglarsaniz tabi ucacak baglanti hizi. Biraz mantikli dusunun. Ben suan telefondan da girip bakiyorum wireless hizini 54 kb/sn gosteriyor. Yani bir sorun aramayin. Wireless hizlari genelde bu sekilde.Neden sorun yapiyorsunuz yok driver olmadi kaldiriyim yukluyum diye. Eger olmayan bisi olsa zaten hic baglanamazdiniz.

kardes net cok yavaslıyor oyle boyle degil arada kopma oluyor.kardesimdede n5010 var onda takır takır calısıp bende calısıyorsa vardır bir proble degil mi?

Allah askına su tum driverları tek tek indirme linkini verseniz ya da kodlarını soyleseniz bana

destegi aradım ilk once sistem software (işletim sisteminden mi bahsediyor burada anlamadım) kuracaksınız sonra cipsetleri ardından digerleri diyor.onu gectim saldırganın dedigi gibi bluetoothda yok arkadas.
    bak oraya caps koydum bir onceki sayfada seninkiyle karsılastır oyle bir yardım edin bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spencerturk -- 22 Kasım 2011; 10:05:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

şu optimus teknolojisi benim laptopta çalışmıyor. Ekran kartı hiç devreye girmiyo hep entegre çalışıyo. Denemediğim şey kalmadı nasıl düzelticem bu sorunu

ekran kartını guncelledin mi kardes ? optimusda sadece ekran kartına cok ihtiyac duyuldugu anda geciyor ayarlardan onun varsayılanını nvidia yapabilirsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

şu optimus teknolojisi benim laptopta çalışmıyor. Ekran kartı hiç devreye girmiyo hep entegre çalışıyo. Denemediğim şey kalmadı nasıl düzelticem bu sorunu

ekran kartını guncelledin mi kardes ? optimusda sadece ekran kartına cok ihtiyac duyuldugu anda geciyor ayarlardan onun varsayılanını nvidia yapabilirsin

evet geforce un sitesinden en son driver ı indirip kurdum yine aynı. Acaba tamamen kaldırıpmı kurmam gerekiyor. Varsayın ı nvidia yapıyorum ama olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taarruzZ

quote:

Orijinalden alıntı: Patch

DELL Inspiron N5110 B43F45 modelinin yani şu linkteki modelin almak istiyorum. bu modelin ram markası nedir acaba? bilgileri everest veya aida64'ten çekip koyabilir misiniz? 4gb olan ram'i 8e yükseltmek istediğimden dolayı üzerindeki ram'i sormaktayım. mümkünse aynısını almak istiyorum da.

Buyur.

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

kingston ram takmanızı tavsiye etmem..faydadan çok zararı olacaktır..dual kitlerden alabilirseniz işinizi görür..oda piyasada pek yok..bu durumda 4 gb kalması daha mantıklı görünüyor.. çünki alacağınız uyumsuz bir ram mavi ekran hataları verbilir yada gerektiği zaman işlevini tam olarak yerine getirmeyebilirben birkaç ram denedim hepsindede sonuç ikinci ram biçok bellek testini geçemedi ..kendi içindeki ram m serisi samsung marka 1333 mhz ddr3 ramdir.bu ram ebayda var getirtebilirseniz sorun olmaycaktır.
  • ayrıca donanım sorunları driver güncelleme sorunu yaşayanlar için şu linkten indirip yükleyceğiniz Dell Support Center yazılımı ile tüm sistemi inceleyebilir, güncel yazılım ve driverları yükleyebilir ve gerekli testleri yapabilirsiniz..

http://www.dell.com/content/topics/global.aspx/services/en/dsc_home?c=us&l=en
  • ve linux tabanlı işletim sistemlerinden birini kullancak arkadaşlara da inceleme ve test etme şansı bulduğum Knoppix,pardus ile kıyaslama yapıldığında en stabil çalışan sürüm bana göre ubuntudur.ayrıca ubuntunun (11.10)gnome yeni masaüstü efektleri görsellik arayanlar içinde doyurucu sayılabilecek bir seviyede diyebilirim..hız kusursuz..tek sorun pil süresinin win7ye oranla kısa olmasıydı..oda gözle görülür derecede yüksek değil…internet, ofis, çeşitli tasarım uygulamaları gibi araçlarda sıkıntısız çalışma imkanı sunmaktadır..media özellikleri doyurucu ayrıca ses kaliteside harika..codec sorunu yok..apps de istemediğin kadar uygulama mevcut.. ve bu sürüm final sürümü 5 yıl destek var..özetle bilgisayrı internet ve ofis için kullancaklar bu sürümü gönül rahatlığıyla deneyebilirler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin110 -- 22 Kasım 2011; 21:26:59 >
  • ve son bir not..bu sürücü güncellemesinde sıkıntı yaşaylar için..

flah belleğinize dell driver adında bir kalsör açın..ve bu klasörün içine dell destek bölümündeki tüm driverları indirin..sadece ekran kartı chip-seti ati olanlar atiyi diğerleri nvidiayı indirsin..diğer tüm sürücüleri driver klasörüne indirin..indirirken o klasörlere isterseniz dell destek bölümündeki isimleri verebilirsiniz ama buna gerek yok..indirilen tüm klasörlerin uzantısı .exe dir..bunları el ile rar olarak değiştirin..daha sonra üzerine maus sağ click yapın ve aynı adlı klasöre buraya çıkart deyin..tamamını bitirdikten sonra driver usb cd niz hazır.
    aygıt yöneticisine gelin..donanımı güncelleştiri seçin..ve usb aygıtınızdaki dell driver klasörünü gösterin..tüm ünlem yada soru işareti olan donanımları böylece güncelleştirebilirsiniz ve tabi yanlış driver yükleme derdiniz kalmaz..

not: dosya uzantısını görebilmeniz için herhangi bir kalasöre tıklayın sol üstte düzenleye gelin orada klasör ve arama seçenekleri sekmesine gelin..görünüm sekmesini açın.en üstte dosya ve klasörler sekmesinin 3. kutucuğu (bilinen dosya türleri için uzantıları gizle) işareti (tıkı) kaldırın tamam deyin..artık dosya uzantılarını görüp değiştirebilirsiniz..

not: yanlış driver yüklediyseniz..örnek wireless n1000 yüklediniz ve sorun çıkardı..aygıt yöneticinizde ağ bağdaştırıcıları bölümünde normal gözüküyor ama sorun var..üzerine sağ klik kaldır deyin..gelen uyarıya sürücü yazılımı silinsinmi kaldırılsınmı diye soracak kutucuğu işaretleyin devam edin..internet bağlantınız kapalı olsun..açık ise aynı aygıtı netten tekarar yükleyecektir..dada sonra aygıt yöneticinizden eylem-eski donanım ekleyi tıklayın..sorunlu aygıtınız soru işareti seçeneği ile bilinmeyen aygıt bölümünde görünecektir..aygıtı güncelle seçeneğini seçin ve usb de oluşturduğumuz dell driver klasörünü gösterin...sorun düzelecektir..

not : ilk kurulumda usb de dell driver klasörüne yüklediğimiz ve daha sonra açtığımız driver paketlerini aygıt yöneticisinden aynı yolla tanıtmak hem hataları engelller hemde gereksiz yazılımları yükleme derdinden ve özellikle ssd kullananlar için disk alanından tasarruf sağlar..

önemli not : ekran kartını raradan çıkardıktan sonra setup.exe kurulum dosyası ile direk kurmalısınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin110 -- 22 Kasım 2011; 22:38:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin110

ve son bir not..bu sürücü güncellemesinde sıkıntı yaşaylar için..

flah belleğinize dell driver adında bir kalsör açın..ve bu klasörün içine dell destek bölümündeki tüm driverları indirin..sadece ekran kartı chip-seti ati olanlar atiyi diğerleri nvidiayı indirsin..diğer tüm sürücüleri driver klasörüne indirin..indirirken o klasörlere isterseniz dell destek bölümündeki isimleri verebilirsiniz ama buna gerek yok..indirilen tüm klasörlerin uzantısı .exe dir..bunları el ile rar olarak değiştirin..daha sonra üzerine maus sağ click yapın ve aynı adlı klasöre buraya çıkart deyin..tamamını bitirdikten sonra driver usb cd niz hazır.
    aygıt yöneticisine gelin..donanımı güncelleştiri seçin..ve usb aygıtınızdaki dell driver klasörünü gösterin..tüm ünlem yada soru işareti olan donanımları böylece güncelleştirebilirsiniz ve tabi yanlış driver yükleme derdiniz kalmaz..

not: dosya uzantısını görebilmeniz için herhangi bir kalasöre tıklayın sol üstte düzenleye gelin orada klasör ve arama seçenekleri sekmesine gelin..görünüm sekmesini açın.en üstte dosya ve klasörler sekmesinin 3. kutucuğu (bilinen dosya türleri için uzantıları gizle) işareti (tıkı) kaldırın tamam deyin..artık dosya uzantılarını görüp değiştirebilirsiniz..

not: yanlış driver yüklediyseniz..örnek wireless n1000 yüklediniz ve sorun çıkardı..aygıt yöneticinizde ağ bağdaştırıcıları bölümünde normal gözüküyor ama sorun var..üzerine sağ klik kaldır deyin..gelen uyarıya sürücü yazılımı silinsinmi kaldırılsınmı diye soracak kutucuğu işaretleyin devam edin..internet bağlantınız kapalı olsun..açık ise aynı aygıtı netten tekarar yükleyecektir..dada sonra aygıt yöneticinizden eylem-eski donanım ekleyi tıklayın..sorunlu aygıtınız soru işareti seçeneği ile bilinmeyen aygıt bölümünde görünecektir..aygıtı güncelle seçeneğini seçin ve usb de oluşturduğumuz dell driver klasörünü gösterin...sorun düzelecektir..

not : ilk kurulumda usb de dell driver klasörüne yüklediğimiz ve daha sonra açtığımız driver paketlerini aygıt yöneticisinden aynı yolla tanıtmak hem hataları engelller hemde gereksiz yazılımları yükleme derdinden ve özellikle ssd kullananlar için disk alanından tasarruf sağlar..

önemli not : ekran kartını raradan çıkardıktan sonra setup.exe kurulum dosyası ile direk kurmalısınız...

kardes bu dell support centerda guncelleme nasıl oluyor sadece test kısımları var goremedim ben orayı ?
    birde oglen bende senin dedigin gibi yaptım driverları ama bluetooth etkinleşmedi bir turlu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

Yahuu Wireless yazilimini neden sildin ki. Neymis Dell mis Intel degilmis. Birak dell olsun. Bendeki Wireless Dell Wireless 1702 802.11 b/g/n diye geciyor. Baglantida da bir sorun olmuyor. Bos yere kendine sikinti acmissin.

kardes net cok yavaslıyor oyle boyle degil arada kopma oluyor.kardesimdede n5010 var onda takır takır calısıp bende calısıyorsa vardır bir proble degil mi?

Allah askına su tum driverları tek tek indirme linkini verseniz ya da kodlarını soyleseniz bana

destegi aradım ilk once sistem software (işletim sisteminden mi bahsediyor burada anlamadım) kuracaksınız sonra cipsetleri ardından digerleri diyor.onu gectim saldırganın dedigi gibi bluetoothda yok arkadas.
    bak oraya caps koydum bir onceki sayfada seninkiyle karsılastır oyle bir yardım edin bana.

Onceki Wireless driverin dell di degilmi?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.