Şimdi Ara

Tel rehberim silindi veya uçtu diyen iphone sahipleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
63.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Restore yaparken veya dfu-recovery modda bazen siz nolduğunu bile anlamadan bir bakarsınız rehber komple uçmuş. Yapılan en klasik hareket ayarlar menüsünden simdeki kişileri iphone a aktarmaktır ama ya yakın zamanda iphone a kaydettiğiniz kişileri nasıl geri getireceksiniz? Bildiğiniz gibi şphone rehberindeki kişileri sime kopyalayamıyorsunuz. Cydia da simanager diye bir program var bu işlemi yapan ama simkartınızın elverdiği sayıda kişiyi senkronize edebiliyorsunuz ve bu programda zaman zaman sapıtabiliyor. Tüm bunların çözümü eğer bir gmail hesabınız varsa çok kolay:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740&topic=14252

linkteki işlemleri uygulayıp iphone da kişi listesini contacts olarak seçerseniz telde eklediğiniz veya sildiğiniz kişiler anında gmail rehberiyle senkronize oluyor. Bütün kişiler telden silinse bile bu yöntemle geri getirebiliyorsunuz. Rehber problemimi ben bu şekilde çözdüm umarım sizinde işinize yarar. Daha önce forumda bu bilgi verildiyse kusura bakmayın.

edit: konuyu yanlış yere açmışım. şikayet edip taşıtabilirsiniz. ben kendimi şikayet edemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 10 Nisan 2011; 14:11:33 >

• Turkcell kullanıcıları Turkcell Yedek ile de aynı şeyi yapabiliyor üstelik ücretsiz. Bilmeyenler için.. teşekkürler
  • Hocam işlemi yaptım ama bi dünya mail doldu kişilerime sildim sonra hesabı geri :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: H@mdilli
    Turkcell kullanıcıları Turkcell Yedek ile de aynı şeyi yapabiliyor üstelik ücretsiz. Bilmeyenler için.. teşekkürler

Turkcell yedek kullanışlı bir program fakat kişilerinize resim eklediyseniz kopyalama işlemi bayağı bir uzun sürüyor.
    iTunes üzerinden gmail en güzeli bence.
  • "iphone da kişi listesini contacts olarak seçerseniz" derken neyi kasteddiğini anlayamadım. Söylenenleri yaptım ve sadece gmail de contact listem iphone a exchange kişileri olarak eklendi. Iphone daki rehberim gmail de contacts olarak yedeklemek istiyorum ben.
  • turkcel yedek isleminin bir benzeri vodafondada baslamıs.. kullanmadıgım icin test etmedim ama rehber yedek basladıgını duydum..turkcel bu konuda bir numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3koray
    "iphone da kişi listesini contacts olarak seçerseniz" derken neyi kasteddiğini anlayamadım. Söylenenleri yaptım ve sadece gmail de contact listem iphone a exchange kişileri olarak eklendi. Iphone daki rehberim gmail de contacts olarak yedeklemek istiyorum ben.

Kisiler/gruplar dan exchange yazisinin altindaki contacts listesini kastettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

Restore yaparken veya dfu-recovery modda bazen siz nolduğunu bile anlamadan bir bakarsınız rehber komple uçmuş. Yapılan en klasik hareket ayarlar menüsünden simdeki kişileri iphone a aktarmaktır ama ya yakın zamanda iphone a kaydettiğiniz kişileri nasıl geri getireceksiniz? Bildiğiniz gibi şphone rehberindeki kişileri sime kopyalayamıyorsunuz. Cydia da simanager diye bir program var bu işlemi yapan ama simkartınızın elverdiği sayıda kişiyi senkronize edebiliyorsunuz ve bu programda zaman zaman sapıtabiliyor. Tüm bunların çözümü eğer bir gmail hesabınız varsa çok kolay:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740&topic=14252

linkteki işlemleri uygulayıp iphone da kişi listesini contacts olarak seçerseniz telde eklediğiniz veya sildiğiniz kişiler anında gmail rehberiyle senkronize oluyor. Bütün kişiler telden silinse bile bu yöntemle geri getirebiliyorsunuz. Rehber problemimi ben bu şekilde çözdüm umarım sizinde işinize yarar. Daha önce forumda bu bilgi verildiyse kusura bakmayın.

edit: konuyu yanlış yere açmışım. şikayet edip taşıtabilirsiniz. ben kendimi şikayet edemiyorum

iyi günler bende tam bu işlemi araştırıyorum iphone 3g var satıp galaxy 2 alıcam rehberi ona nasıl geçirirm acaba? burda anlatılan işlemi yaptım ama doğru yaptığıma emin değilim nasıl kontrol edebilirm teşekküler
  • varmı bu konuda fikri olan arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yeni konu açmaktan iyidir. iphone aldık gmail ile senkron ettik kişilerimiz garanti olsun dedik, bilgisayara felanda bağlamıyorum teli hiç. durduk yere numaralar azalmış gmaildeki numaların bir kısmı silinmiş, saçma salak işler olmuş. girdim geri yükledim ama hepsi gelmedi, lazım olan çoğu tel gelmedi bu salak sistem bunu neden yapar bilen varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

varmı bu konuda fikri olan arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yeni konu açmaktan iyidir. iphone aldık gmail ile senkron ettik kişilerimiz garanti olsun dedik, bilgisayara felanda bağlamıyorum teli hiç. durduk yere numaralar azalmış gmaildeki numaların bir kısmı silinmiş, saçma salak işler olmuş. girdim geri yükledim ama hepsi gelmedi, lazım olan çoğu tel gelmedi bu salak sistem bunu neden yapar bilen varmı.

Aynı sorun bende de var , bir fikri olan arkadaş var mıdır sorun ne olabilir?
  • cnr.kh kullanıcısına yanıt
    Hocam gmaile vesaire güven olmuyor aynı şeyleri yaşadım 50 kusur kişi dışında kimse geri gelmedi gmail hesabından hemen hemen,bende operatorun rehber yedekleme uygulamasını indirdim ve orayla senkronize bir şekilde gidiyorum henüz sorun yaşamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Hocam gmaile vesaire güven olmuyor aynı şeyleri yaşadım 50 kusur kişi dışında kimse geri gelmedi gmail hesabından hemen hemen,bende operatorun rehber yedekleme uygulamasını indirdim ve orayla senkronize bir şekilde gidiyorum henüz sorun yaşamadım.

hocam dediğiniz olayda otomatik senkron varmıdır acaba ? istediğim şu kaydettiğim her numarayı otomatik bir yere yedeklesin. sonra baska telefonda da aynı yolla yedeklerimi yükleyebileyim istiyorum çokmu şey istiyorum.
  • cnr.kh kullanıcısına yanıt
    Üstad avea dayım suan ve bu operatorun uygulaması size hatirlatici özelliği sunuyor yani her hafta hatırlatayım sende yedekle gibisinden,rehber ,e-mail ,not vesaire hepsini yedekleyebiliyorum.ama senkronize otomatik bir işleyiş yok sanırım,tek tuşla yedekleyip çıkıyorum her hafta. En azından aveada durum bu turkcell de nasıl işleyiş bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an iCloudda zaten yok mu kişi yedekleme?

• Vallahi hocam icloud felan ben daha tikir tikir calisan bir sistem gormedim. Simdide icloud dolu diyor sacma salak hata veriyor icine gidip sileyim dedim sildirmedi onuda gectim yedekte neler var onuda goremedim. Cok basit birsey icin İrt pirt yedek al mail atmakta sacma ve zahmetli geliyor ulan iphone dedik onda da bi halta yaricak sey bulamiyoz.

• Rehber yedekleme için iCloud fazlasıyla iş görüyor zaten ekstra bi uygulamaya hiç gerek yok otomatik yedekleme işlemide var rehber yedeğiniz her daim güncel kalıyor senkronizasyonuda yeterince hızlı bence
  • Yahu gerek yok ki bunlara.. Yapacağınız işlem her neyse App Store'dan My Contacts programını indiriyorsunuz, sim ya da tel rehberini yedekleyip .vcf formatında mailinize atıyor.

Sonra sıfırlama vs neyse yapıyorsunuz, iPhone'u kurunca maili kuruyorsunuz mailden açıp vcf'ye tıklıyorsunuz otomatik olarak ekleme yapıyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz geç olacak ama yardım edin lütfen şimdi ben Avea'nın uygulamasıyla rehberi yedeklersem sonra telefonu sıfırladım uygulamada silinecek tekrar yüklediğimde gelecekmiş yoksa gidecekmi? Sıfırladıktan sonra rehber için ne yapmalıyım yardım plss

• For the best solutions of the iPhone or the iPhone data recovery data backup, you can refer
    http://www.any-data-recovery.com/product/iphone-data-recovery.html
  • iphone 5s kullanıyorum safaride tarihçe kısmı ben silmediğim halde silinmiş bu neden olabilir bilen bi yardım edebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamzerg -- 13 Aralık 2015; 2:01:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.