- x
Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6>
4522 Cevap241249 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4575 Mesaj
3 Ağustos 2011; 17:46:19 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Arkadaşlar Galaxy 9000 ile 9003 arasında ne gibi farklar var çok mu fark var
.

GPU'su farklı. Ciddi oranda fark var. Oyunlarda felan fark olur. Arka kapağı daha güzel bence. Beyaz ve Kahverengi seçenekleri var renk olarak.(Arka kapak rengi) Kahverenginin arka kapağı tırtıklı bir yapıya sahip. Onun dışında da ekran Super AMOLED yerine Super Clear LCD

479 Mesaj
3 Ağustos 2011; 19:19:35 

kiesteki güncelleme touchwiz 4 ile gelmez değil mi beyler ? kalpten giderim vallahi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

466 Mesaj
3 Ağustos 2011; 19:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: yoktur

bizim hafıza kartı sdcard/external_sd ya ama oyunlar falan hep direk /sdcard altına kuruluyo işte bunu çözmek için.

Bu onun hakkında konu

buda gingerbread için olanı

quote:

Orijinalden alıntı: berkayaslan58

Telefona Assassins Creed yükledim.Direkt olarak telefona yükleniyor.1.02GB doldu bile.Nasıl direkt olarak hafıza kartına yükleyebiliriz ya da aktarabiliriz?Çok sorun yaratıyor bu durum.

Evet çok iyi olur o yöntem bulunursa bende yazmıştım.

650 Mesaj
3 Ağustos 2011; 20:07:37 

bu teli alanların hepsinde turkcell romlumuydu. yani gidip turkcell den alsam rahat bir şekilde versiyonu arttırabilirmiyim. benim için en öenmlisi android market. ilk defa android sistemli bir tel alıcam. turkcell bayisinden almamın ne gibi dezevantajları var. bundada 3 tuş problemi varmı.

son olarak ve en önemlisi bu telde youtube daki videoları veya herhangi bir sitedeki videoları akıcı bir şekilde takılmadan izleyebilirmiyim. bu çok önemli alma sebebimin büyük nedeni bu. evde pc olduğu halde bu teli alıp evde uzanıp rahat bir şekilde nette gezinmek istiyorum ve videoları takılmadan güzel bir şekilde izlemek istiyorum.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız. " (ATATÜRK)

438 Mesaj
3 Ağustos 2011; 20:28:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ReDComrade

kiesteki güncelleme touchwiz 4 ile gelmez değil mi beyler ? kalpten giderim vallahi

Touchwiz4 gelir deniliyor bekleme nedeniz bu ama bakalim flood icin kusura bakmayin

http://forum.donanimhaber.com/m_83983708/tm.htm

Hediye çekleri konum...

926 Mesaj
4 Ağustos 2011; 0:03:51 

quote:

Orijinalden alıntı: lord987

bu teli alanların hepsinde turkcell romlumuydu. yani gidip turkcell den alsam rahat bir şekilde versiyonu arttırabilirmiyim. benim için en öenmlisi android market. ilk defa android sistemli bir tel alıcam. turkcell bayisinden almamın ne gibi dezevantajları var. bundada 3 tuş problemi varmı.

son olarak ve en önemlisi bu telde youtube daki videoları veya herhangi bir sitedeki videoları akıcı bir şekilde takılmadan izleyebilirmiyim. bu çok önemli alma sebebimin büyük nedeni bu. evde pc olduğu halde bu teli alıp evde uzanıp rahat bir şekilde nette gezinmek istiyorum ve videoları takılmadan güzel bir şekilde izlemek istiyorum.

Turkcellden alman herhangi bir engel teşkil etmez sana. Ben turkcell hattımın üzerine aldım fakat avea ile kullanıyorum. Youtube videolarına gelincede gerçekten çok canlı ve güzel bir bağlantıylada çok hızlı izleyebilirsin. 3 tuş denemedim ama çokta aramıyorum açıkcası.

Do not try this at home...

650 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: jrazrael

Turkcellden alman herhangi bir engel teşkil etmez sana. Ben turkcell hattımın üzerine aldım fakat avea ile kullanıyorum. Youtube videolarına gelincede gerçekten çok canlı ve güzel bir bağlantıylada çok hızlı izleyebilirsin. 3 tuş denemedim ama çokta aramıyorum açıkcası.

turkcell den almak istememenin sebebi turkcell logosuyla açılan tellerde android market yokmuş. aslında ben teli aldımğımda istiyorumki hiçbirşeyle uğraşmayayım. rom ve root gibi ayarlarla. teli açtığımda herşey karşımda hazır olsun android marketi öyle bir anlattınızki çok merak ettim. nerden alırsam alayım android market açık olmayacakmı yoksa?

yotube videoları wireless ile girip seyredicem. yani bunun için telin performansı yetsin yeter

son olarakta sybian işletim sisteminde pc den tele gönderdiğimiz proğram ve oyunlara tele atıp kurabiliyorduk. bundada root olaylarını yapmadan teli açtığım gibi pc den gönderdiğim oyunları kurabilirmiyim. yoksa root veya romlarla uğraşmak zorundamıyım.

sorularım çok uzun oldu ama 1000 tl bir tele vermek kolay değil. aldıktan sonra keşke demek istemiyorum.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız. " (ATATÜRK)

1834 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:21:30 

Merhaba arkadaşlar bende bu aralar bu telefondan almak istiyorum inceledim baya güzel bikaç eksiği dışında örneğin led flash yok bi eksiği o birde ikinci eksiğide samsungun cihazlarına ileriye dönük destek vermemesi ..

cihazı begendim açıkçası 12 yada 10 taksit alıcam ama etrafta fiyatlarını inceledim hep 1100 tl ile 1050 tl arasında fiyatlar var

sizce fiyatlar pahalımı beklemelimiyim ? yoksa almalımıyım ? yada nerden almalıyım ankarada oturuyorum

7273 Mesaj
4 Ağustos 2011; 11:37:37 

TheJudgé bu telefonun muadili LG Optimus p970 modelidir, bence daha zarif bir telefon ve söylediğiniz fiyatlara bakılınca daha ucuz, isterseniz bu telefonu alın isterseniz Sony Ericsson Xpreia Neo modelini alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada....ckneo&categoryId=371946

http://www.hizlial.com/....044.1165.0169.htm#tabs

926 Mesaj
4 Ağustos 2011; 13:47:42 

quote:

turkcell den almak istememenin sebebi turkcell logosuyla açılan tellerde android market yokmuş. aslında ben teli aldımğımda istiyorumki hiçbirşeyle uğraşmayayım. rom ve root gibi ayarlarla. teli açtığımda herşey karşımda hazır olsun android marketi öyle bir anlattınızki çok merak ettim. nerden alırsam alayım android market açık olmayacakmı yoksa?

yotube videoları wireless ile girip seyredicem. yani bunun için telin performansı yetsin yeter

son olarakta sybian işletim sisteminde pc den tele gönderdiğimiz proğram ve oyunlara tele atıp kurabiliyorduk. bundada root olaylarını yapmadan teli açtığım gibi pc den gönderdiğim oyunları kurabilirmiyim. yoksa root veya romlarla uğraşmak zorundamıyım.

sorularım çok uzun oldu ama 1000 tl bir tele vermek kolay değil. aldıktan sonra keşke demek istemiyorum.

android markette herhangi bir sıkıntı görmedim ben. İster *#272*IMEİKODU# şeklinde telefona format atıp ECT sçerek kurulum yaparsın, istersende BURADAN android marketin son sürümünü indirip kullanırsın. Herhangi bir sorun yok yani.

406 Mesaj
4 Ağustos 2011; 15:02:49 

I9003 Cihazları SuperOneClick ile Root etmek yanı uygulamayalrı hafıza kartına yuklemek için tamemen çalışmaktadır sahsen denedim 2.2.1 froyada sorunsuz çalışmaktadır

Root etmek. Aslında böyle bir başlık kullanarak. Sitede hakim olan yanlış bir jargona bende ortak oluyorum. Anlatılanlara baktığınızda sürekli olarak root yetkileri ile telefonunuzu kullandığınızı sanıyorsunuz. Uzun bir zamandır aktif linux kullanıcısı olarak bunun ne kadar sakıncalı olduğunu bildiğimden bir süre (1 hafta kadar) hiç bulaşmadım. Daha sonra denediğimde (en azından benim yöntemimde) durumun hiçde öyle olmadığı Superuser programı ile istediğim programlara superuser yetkisi verebildiğimi bunların ayrıca loglandığını gördüm. Kısaca rootexplorer gibi bir programla telefonunuzdan olmadık dosyaları silmediğiniz sürece güvenliğinizi çokda tehlikeye atan bir durum yok.

Yöntem basit. Anlatacağım program bir exploit yardımı ile (exploit: hedef sistemde normal olmayan yöntemlerle yönetimsel yetkiler kazanmaya denir.) "su, busybox" ve gerektiği yerde programlara yönetici yetkileri verilebilmesi ve takip edilmesi için "superuser" uygulamalarını kuruyor. (su: SuperUser kısalması olup konsoldan normal kullanıcı yetkilerinden yönetici yetkilerine geçmek için kullanılan bir konsol komutudur.) Daha sonra bu uygulama ile bizden yönetici (root/Superuser) yetkileri ile işlem yapmak isteyen uygulamalara bu yetkileri verebiliyoruz.

Buraya kadar telefonumuza neler yapmak istediğimizi anlatmaya çalıştık. Şimdi ise nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım. Bu uygulama benim için ne kadar güvenli gibi gözüksede cihazınızda garanti kapsamından çıkma, işlem esnasında işletim sisteminizden kaynaklı bir kilitlenme nedeniyle veya cihazınız üzerinde bulunan bir uygulamadan dolayı oluşabiledek kilitlenmelerden dolayı sorun veya sorunlar oluşabilir. Herşeyi göze alıp o şekilde işlemlere başlayın. Aksi takdirde sorumluluk tamamen size aittir.

İşlemi http://forum.xda-developers.com forumlarından öğrenerek yaptığımı bu nedenle alıntı olduğunuda belirtmek isterim.

İşlem esnasındaki koşullarımıda belirtmek istiyorum. Böylece uygulama koşullarındaki farklılıkların ne gibi etkiler yarattığınıda görmüş oluruz. Yardım istediğinizde bu koşulları belirtmeyi unutmayınız.

* İşletim sistemi: Windows XP
* Microsoft .NET Framework 2.0+ (programın çalışması için gerekli. Wine kullananlar Mono v1.2.6+ üstü bir sürüm kurmalılar.)
* Cihaz Modeli: GT-I9003
* Sürüm ve Rom: 2.2.1 FROYO.JVKD1 (Rom ile ilgili hiç bir müdahalede bulunulmadı.)
* Kernel: 2.6.32.9
* Samsung Kies kuruldu, güncellemeleri yapıldı. (Aksi takdirde cihaz modem sürücülerini kurmanız gerekebilir.)
* "USB hata ayıklama" açıldı. (Buraya AYARLAR>UYGULAMALAR>GELİŞİM yolundan ulaşabilirsiniz.

1.Adım (İhtiyaç olan uygulamaların toparlanması.)
* http://shortfuse.org/ adresinden SuperOneClick v1.9.1 uygulamasını indiriyoruz.
* Microsoft .NET Framework 2.0+ bilgisayarınızda kurulu değilse bunu temin edip kurup.
* Samsung Kies son sürümünü indirip kurun veya CD'lerden kurduğunuuz Kies'i açarak güncelleme yapmasını sağlayın.

2.Adım (Cihazın Hazırlanması)
* "USB hata ayıklama" modunu aktive edin.
* Kies uygulaması açıksa kapatın.
* Cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
* Cihazın harici veya dahili kartlarını bağlamıyoruz. Eğer bağlanırsa bağlantıyı kapatıp usb baplantısını çıkarıp tekrar takın.
3.Adım (Root işleminin yapılması)
0

* Uygulamayı çalıştırıyoruz. Yukarıda görüldüğü gibi bir pencere açılıyor.
* "Root" tuşuna tıklayarak işleme başlıyoruz.
* İşlemin bittiğini yukarıdaki resimde göründüğü gibi "remounting system with read-only access" altında "OK" ibaresini gördüğümüzde anlıyoruz.
* Cihazı kapatıp-açın.
* "Superuser" uygulamasının kurulup kurulmadığını kontrol edin. Eğer kurulmuş ise artık Yönetici(root) erişimine sahipsiniz demektir.

Aşağıdaki videoyu seyrederseniz yapmanız gerekenleri daha iyi anlayacaksınız.
http://www.youtube.com/v/SuaXu8kusvA&hl

benım denediğim surum budur üst sürümler 2.1 denesin
http://www.mediafire.com/?616nx110b34nt7v froya 2.2.1 denendi diğer üst sürüm versıyonlar olmuyor onlarıda denedım güle güle kullanın

1834 Mesaj
4 Ağustos 2011; 15:37:56 

Arkadaşlar az önce telefonu 1049 liraya mediamarkttan aldım 10 taksit yaptırdım , siyah olanı yoktu beyaz olanını aldım çok begendim iyiki beyaz almısım :)

telefonu elime aldığımda (stickeri cıkardım) stickerin hava yapan yerleri elimi degdiğimde iz oluyordu ama telefonu silince izler kayboluyordu hemen değişimini istedim ve bir kutu daha açtırdım , bu sefer ekranda iz flan yoktu ve hemen alıp cebe attım :D içinden 8gb hafıza kartı cıktı

telefon süper arkadaslar yanlız arada bir menülere girerken algılamıyor yada ekranın alt kısmındaki mesaj yazma butonuna basınca algılamıyor
ya parmaklarım çok kuru yada arka plandaki hareketli yıldız galaxisi resminden dolayı biraz geç algılıyor , cpu zorladığından

ekran süper ötesi bişey :) parlaklığı sonda kullanıyorum ve harika renk kalitesi v.s. alıyorum tarayıcı performansı çok hızlı donanım haberin ana sayfasını çok rahat gezebiliyorum 5-6 tane flash reklam olmasına ragmen kasma önemsenmeyecek kadar azdı :)

optimusuda düşündüm ama bunun ekran kalitesi daha çok hoşuma gittiği için samsung aldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 4 Ağustos 2011; 15:49:21 >

68 Mesaj
4 Ağustos 2011; 18:29:16 

---link yenilendi beler---

-Ve Sonunda Herkesin Beklediği Gameloft Hd Oyun Arşivi Hepsi Full Ve Hd Oyunlar

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

-Dosyanın içerisindeki oyunların hemen hemen hepsinin desteklediği modeller:

Samsung GT-i9003 Galaxy sl
Samsung GT-i9000 Galaxy S
Samsung GT-i9000B Galaxy
Samsung GT-i9000T
Samsung SCH-i400 Atlas
Samsung SCH-i500 Galaxy S
Samsung SGH-T959 Vibrant
Samsung SPH-D700 Epic 4G
Sony Ericsson Xperia X10a
Sony Ericsson Xperia X10i
Motorola A855 Droid
Motorola A955 Droid 2
Motorola MB525 Defy
Motorola Milestone
HTC Desire / Bravo
HTC Desire HD
HTC Desire Z
HTC Evo 4G
HTC Incredible
HTC My Touch 4G
HTC Scorpion

-Bunların dışında deneyipte çalıstıranlar varsa cihazında lütfen belirtsin.

http://www.wupload.com/...44/gamelof_hd_games.rar

650 Mesaj
4 Ağustos 2011; 19:39:13 

quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

arkadaslar birde ekleme yapmak istiyorum kendi hoperlörü çok tiz cıkarıyo ve hoperlorde cızırtı oluyo sizdede aynımı son ses acınca oluyo bu ,
aynı şey telefonun görüşme hoperlötündede var oda cızırtı yapıyor sese göre , nokia 5800 da böyle sorunlar yoktu
birde müzik çalarda ekolayzır ayarı nasıl yapıcaz bulamadım birtürlü ?

sar degeride kullanma klavuzunda 0.310 W/KG olarak yazıyor 1.62 w /KG diye konuşanların hepsi yalan inanmayın . sokak efsanesi bunlar

bu teli araştırırken bu sorunu başkasındanda duydum. görüşme sırasında rahatsızmı ediyor cızırtı. bu gerçekten önemli çünkü telin hepsinden öenmlisi asıl amacı rahat konuşmak içindir. birde youtube performansı nasıl onuda değerlendirirmisin.

1834 Mesaj
4 Ağustos 2011; 19:53:48 

quote:

bu teli araştırırken bu sorunu başkasındanda duydum. görüşme sırasında rahatsızmı ediyor cızırtı. bu gerçekten önemli çünkü telin hepsinden öenmlisi asıl amacı rahat konuşmak içindir. birde youtube performansı nasıl onuda değerlendirirmisin.

yutub performansı 10 numara 3g den giriyorum videolar hızlı bi şekilde HQ olarak yükleniyor (hq olan videolar hq normaller normal olarak tabiki)

ama benim anlamadığım kısım şu oldu yada ben ayarını yapamadım ,yutubda bilgisayarımda cıkan sonuclarla telefonda cıkan sonuclar aynı değil arama yapınca ..

mesela bi sarkıcının sarkısını arıyorum sarkıcı cıkmıyo ama hep baskalarının söyledikleri cıkıyo :D

650 Mesaj
4 Ağustos 2011; 20:08:35 

quote:

yutub performansı 10 numara 3g den giriyorum videolar hızlı bi şekilde HQ olarak yükleniyor (hq olan videolar hq normaller normal olarak tabiki)

ama benim anlamadığım kısım şu oldu yada ben ayarını yapamadım ,yutubda bilgisayarımda cıkan sonuclarla telefonda cıkan sonuclar aynı değil arama yapınca ..

mesela bi sarkıcının sarkısını arıyorum sarkıcı cıkmıyo ama hep baskalarının söyledikleri cıkıyo :D

cızırtı olayını çözdünmü yoksa devammı ediyor. peki çokmu sorun şu cızırtı olayı. benim tek derdim konuşma sırasında çıkması yoksa dert etmem okadar. herzmanmı çıkıyor yoksa son sesi verincemi. birde teli ilk aldığında parmak izi olayını anlamadım. o telin ekranındamı sorun vardı. yoksa başka nedendenmi değiştirdin. bende netten sipariş verebilirim sonra gelde uğraş

466 Mesaj
4 Ağustos 2011; 20:50:08 

quote:

Evet o youtube sorunu çok kötü.Birinin videosunu arıyorum başkasının videosu çıkıyor.Enrique Iglesias'dan bir video arıyorum başkalarının yüklediği videolar geliyor.EnriqueIglesiasVevo'dan bekliyorum o kadar arıyorum başka videolar çıkıyor.

117 Mesaj
4 Ağustos 2011; 20:51:20 

quote:

cızırtı olayını çözdünmü yoksa devammı ediyor. peki çokmu sorun şu cızırtı olayı. benim tek derdim konuşma sırasında çıkması yoksa dert etmem okadar. herzmanmı çıkıyor yoksa son sesi verincemi. birde teli ilk aldığında parmak izi olayını anlamadım. o telin ekranındamı sorun vardı. yoksa başka nedendenmi değiştirdin. bende netten sipariş verebilirim sonra gelde uğraş

Netten siparişlerde teslim alma sürecinden sonra olası bir sorunda 1 hafta içinde iade hakkın var.tabi bunun kargosunun ulaşması geri gelmesi felan dert.Onun içinde iyice inceleyip elinle gidip almak daha iyi gibi.Ama iyi incele.Değiştirdiğim ve yerine 9003 aldıgım Wawe 2 ekranında simetrik bi leke vardı silince geçiyordu parmak sürttüğünde tekrar çıkıyordu ortaya.İadeyi kabul etmemek için mağaza bin dereden su getirdi.neyseki yetkili servisten bi tanıdık bulduk da 2 saatte değişimi bağladık.onun için iyi incele derim ben

1834 Mesaj
4 Ağustos 2011; 21:38:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Alderondor01

Netten siparişlerde teslim alma sürecinden sonra olası bir sorunda 1 hafta içinde iade hakkın var.tabi bunun kargosunun ulaşması geri gelmesi felan dert.Onun içinde iyice inceleyip elinle gidip almak daha iyi gibi.Ama iyi incele.Değiştirdiğim ve yerine 9003 aldıgım Wawe 2 ekranında simetrik bi leke vardı silince geçiyordu parmak sürttüğünde tekrar çıkıyordu ortaya.İadeyi kabul etmemek için mağaza bin dereden su getirdi.neyseki yetkili servisten bi tanıdık bulduk da 2 saatte değişimi bağladık.onun için iyi incele derim ben

bu bahsettiğin olayın birebir aynısıda bugün benim başıma geldi allahtan şartsız şurtsuz koşulsuz değişimini yaptlar hemen :D
Sağol mediamarkt :)

kullandıkları sticker çok kötü ve telefonun ekranına zarar veriyor , samsungun bu konuya bi el atması gerekli. ekranda garip bi iz kalıyor ne yaparsan yap gitmiyo

daha önce elektroworldden de bi ürün almıştım çok ugrastım değişim iade yapmadılar o günden sonra electroworldden kalem pil dahi almadım almıyorum almam!!

http://www.chip.com.tr/...ung-galaxy-sl_3202.html
Burada bir inceleme var bi okuyun isterseniz , iphone 4 ün ekran kalitesine en yakın olan telefon bizimkiymiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 4 Ağustos 2011; 22:39:25 >

916 Mesaj
4 Ağustos 2011; 22:39:15 

Beyler bu telefonda örneğin telefonu sallayınca çalan müziği değiştirme vesarie tarzı uygulamalar var mı harekete duyarlı uygulamalar yani

650 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:22:34 

quote:

bu bahsettiğin olayın birebir aynısıda bugün benim başıma geldi allahtan şartsız şurtsuz koşulsuz değişimini yaptlar hemen :D
Sağol mediamarkt :)

kullandıkları sticker çok kötü ve telefonun ekranına zarar veriyor , samsungun bu konuya bi el atması gerekli. ekranda garip bi iz kalıyor ne yaparsan yap gitmiyo

daha önce elektroworldden de bi ürün almıştım çok ugrastım değişim iade yapmadılar o günden sonra electroworldden kalem pil dahi almadım almıyorum almam!!

http://www.chip.com.tr/...ung-galaxy-sl_3202.html
Burada bir inceleme var bi okuyun isterseniz , iphone 4 ün ekran kalitesine en yakın olan telefon bizimkiymiş :)

şimdi bu içime oturdu. ilk aldığımda nasıl anlarım o lekeyi. tel kapalıyken kendini belli edermi hemen. ekran açıkken belli ediyormu? aldığımda hemen bakayım artık teknosadan veya bimeksten alacam. goddan alacaktım ama oda kvk değilmiş iec elektronik garantisi veriyormuş.

1834 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:18:50 

quote:

şimdi bu içime oturdu. ilk aldığımda nasıl anlarım o lekeyi. tel kapalıyken kendini belli edermi hemen. ekran açıkken belli ediyormu? aldığımda hemen bakayım artık teknosadan veya bimeksten alacam. goddan alacaktım ama oda kvk değilmiş iec elektronik garantisi veriyormuş.

benim cildim yağlı olduğundan dolayı doğal olarak tuttuğum yerlerde yağlı oluyo telefonun ekranıda , 2. telefonu aldığımda ekranın tamamına elimi sürdüm el izlerim kalana kadar , zaten elini sürmene ragmen bariz gözüne çarpan ve şekil değiştirmeyen bi leke varsa aynı sorun seninde başına gelebilir ,
ben bunun neden kaynaklandığını anlamadım ama telefon temizken hiçbirşey görünmüyor üstü el izi olduğunda eğer ekstradan el izi haricinde lekeler cıkıyorsa değişim şart bence.

önemli olan lekeyi bezle değil elinle sildiğinde şekil değiştirmesi eğer leke şekil değiştirmiyorsa üstüne el sürünce bu bahsettiğim sorun oluşuyor

bu sorun samsungun tüm modellerinde mevcut .. çıkabilir demiyorum 1000 de bir oda denk gelebilir yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 5 Ağustos 2011; 13:44:09 >

163 Mesaj
5 Ağustos 2011; 15:34:17 

yaw ne zaman çıkacak telefonumuz için bu gingerbread 2.4 (offical olarak)? temmuzun sonu bitti ağustosun başındayız hala tık yok.

1834 Mesaj
5 Ağustos 2011; 18:35:13 

sanırım çıkartmayacaklar :(

sony erricson x10 için bile çıktı bizde hala yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 5 Ağustos 2011; 18:47:56 >

4575 Mesaj
5 Ağustos 2011; 19:05:19 

Mutlaka çıkar. Baktınız çıkmıyo. Yapacak bir şey yok. Odinle girişceksiniz.

407 Mesaj
5 Ağustos 2011; 21:34:32 

Gingerbread i yükledim bende odin ile gerçekten çok stabil çalışıyor.En çok ta pil ömrünün uzamasına sevindim.Yalnız tek sorunum google maps uygulamasının update lerini alamaması.Manuel olarak tarayıcıdan google maps sayfasına gittiğimde cihazın desteklenmediğini söylüyor.

490 Mesaj
5 Ağustos 2011; 22:35:55 

Odin ile guncellersek garanti dışı mı kalıyor cihaz.ne tür yararı ve zararı var?

163 Mesaj
5 Ağustos 2011; 22:54:55 

kendimi zor tutuyorum odunla güncellememeye bu ayda beklerim olmazsa odunu alırım elime

193 Mesaj
5 Ağustos 2011; 23:18:34 

bn dün aldım telefonu cidden mükemmel bir alet kies e bağladım update çıktı aha dedim gingerbread galiba deilmiş ama update yaptıktan sonra market geldi sınırsız herşeyi beleşe indiriorum:) yalnız heryerde wifi den giriorum ama arkadaşımın tp-link 8101g model modeminde giremiorum her türlü ayarı yapmama rağmen.tam bağlanacakken kesildi die hata verio :(

MSI GE60 2OE-295XTR || Intel Core Haswell i5 4200M || Nvidia GeForce GTX765M 2GB GDDR5 || 16 GB 1600MHz || 1 TB 7200RPM || THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard

193 Mesaj
5 Ağustos 2011; 23:19:40 

bnm tel başarı garantili vodafone kullanıorum hangi roma sahip olduğunu nerden öğrencem

MSI GE60 2OE-295XTR || Intel Core Haswell i5 4200M || Nvidia GeForce GTX765M 2GB GDDR5 || 16 GB 1600MHz || 1 TB 7200RPM || THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare Type
Killer Gaming Networking || Steel Series Keyboard

4713 Mesaj
5 Ağustos 2011; 23:56:03 

quote:

Orijinalden alıntı: DayısızDr

kendimi zor tutuyorum odunla güncellememeye bu ayda beklerim olmazsa odunu alırım elime

aynen ağustos sonuna kadar beklerim....

Birader'e dün Samsung S2 aldım onun 3gs 16gb Iphonu vererek :)

Iphone varken benim telefon uçak gibi geliyordu... Hatta Ferrari gibi desem yeridir :) Onun telefonu alınca ekranına bakamıyordum bile :D :D
Şimdi tam tersi oldu... Arkadaş S2 fena bi telefon olmuş be yaw... 2.3 ve menüleri on numero.... Misal Uygulamalar kısmında Klasör oluşturabiliyorsun 2.3'te ama bizde 2.2'de o yok...
Son hızla ekranı sağa sola kaydırıyorum menüler arasında aşırı hızlı parmak sallıyorum makine bana mısın demiyor :)
Benim tel kasılıyor misal :)

Telefon numarası çevirirken ve hızlı mesaj yazarken tık demiyor aynı hızda tepki veriyor... Fakat benim tel kasıyor :( Takılmalar oluyor :D :D

S2 bizim telefonu çok fena dövüyor :) Şimdi Cingıl mingıl kies'te bi çıksa da o zaman test etsem aralarındaki küçük farkları....
Ne olacak çok merak ediyorum : )

http://hendrix84.deviantart.com/ ve http://500px.com/muratkocak
NikonasPentaxian Fujican ! ! !
Sexy One + 35mm Fujifilm 1.4f + 14mm Fujifilm 2.8f

490 Mesaj
6 Ağustos 2011; 1:45:14 

quote:

Orijinalden alıntı: qkhn83

Odin ile guncellersek garanti dışı mı kalıyor cihaz.ne tür yararı ve zararı var?

......

1834 Mesaj
6 Ağustos 2011; 3:11:46 

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

aynen ağustos sonuna kadar beklerim....

Birader'e dün Samsung S2 aldım onun 3gs 16gb Iphonu vererek :)

Iphone varken benim telefon uçak gibi geliyordu... Hatta Ferrari gibi desem yeridir :) Onun telefonu alınca ekranına bakamıyordum bile :D :D
Şimdi tam tersi oldu... Arkadaş S2 fena bi telefon olmuş be yaw... 2.3 ve menüleri on numero.... Misal Uygulamalar kısmında Klasör oluşturabiliyorsun 2.3'te ama bizde 2.2'de o yok...
Son hızla ekranı sağa sola kaydırıyorum menüler arasında aşırı hızlı parmak sallıyorum makine bana mısın demiyor :)
Benim tel kasılıyor misal :)

Telefon numarası çevirirken ve hızlı mesaj yazarken tık demiyor aynı hızda tepki veriyor... Fakat benim tel kasıyor :( Takılmalar oluyor :D :D

S2 bizim telefonu çok fena dövüyor :) Şimdi Cingıl mingıl kies'te bi çıksa da o zaman test etsem aralarındaki küçük farkları....
Ne olacak çok merak ediyorum : )

S2 nin dövmediği bi telefon yokki donanımhaberin anasayfasını kasmadan çalıştırıyor resmen :D 10 tane flash reklam olmasına ragmen pc gibi açıyor :D
bizim telde fena değil hakkını yemiyelim simdi o kadar flash var ama kasma oranı çok fazla değil , ben galaxy tab kullandım donanım haberin ana sayfasını hareket ettiremiyosun o derece kasıyordu.

bugün quadrant testi yaptım sonuç 881 çıktı , gingerbread gelince 1300 ü görürmüyüz simdi ??

samsung galaxy s de 970 alıyor yaklasık olarak froyo ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 6 Ağustos 2011; 10:38:45 >

343 Mesaj
6 Ağustos 2011; 14:49:13 

kiesten bir güncelleme geldi hadi bakalım:D

4575 Mesaj
6 Ağustos 2011; 14:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: !!!nightmare!!!

kiesten bir güncelleme geldi hadi bakalım:D

Kies güncellemesi mi telefon yazılımı için güncelleme mi?

343 Mesaj
6 Ağustos 2011; 14:56:30 

kies herhalde ama güncelleme varsa bişeyler olacak

343 Mesaj
6 Ağustos 2011; 14:59:07 

güncelleme yaparken internet bağlantısı koptu diyor yeniden dene ye basınca devam ediyor yüklenecek buyukluk 57 mb yazarken benimki 250 yi geçti!!!!

163 Mesaj
6 Ağustos 2011; 15:01:21 

geçen haftada kies güncellendi ama birşey olmadı hatta kies hata verip durdu

406 Mesaj
6 Ağustos 2011; 16:04:35 

quote:

Orijinalden alıntı: berkayaslan58

Evet çok iyi olur o yöntem bulunursa bende yazmıştım.

al kardeş
I9003 Cihazları SuperOneClick ile Root etmek yanı uygulamayalrı hafıza kartına yuklemek için tamemen çalışmaktadır sahsen denedim 2.2.1 froyada sorunsuz çalışmaktadır

Root etmek. Aslında böyle bir başlık kullanarak. Sitede hakim olan yanlış bir jargona bende ortak oluyorum. Anlatılanlara baktığınızda sürekli olarak root yetkileri ile telefonunuzu kullandığınızı sanıyorsunuz. Uzun bir zamandır aktif linux kullanıcısı olarak bunun ne kadar sakıncalı olduğunu bildiğimden bir süre (1 hafta kadar) hiç bulaşmadım. Daha sonra denediğimde (en azından benim yöntemimde) durumun hiçde öyle olmadığı Superuser programı ile istediğim programlara superuser yetkisi verebildiğimi bunların ayrıca loglandığını gördüm. Kısaca rootexplorer gibi bir programla telefonunuzdan olmadık dosyaları silmediğiniz sürece güvenliğinizi çokda tehlikeye atan bir durum yok.

Yöntem basit. Anlatacağım program bir exploit yardımı ile (exploit: hedef sistemde normal olmayan yöntemlerle yönetimsel yetkiler kazanmaya denir.) "su, busybox" ve gerektiği yerde programlara yönetici yetkileri verilebilmesi ve takip edilmesi için "superuser" uygulamalarını kuruyor. (su: SuperUser kısalması olup konsoldan normal kullanıcı yetkilerinden yönetici yetkilerine geçmek için kullanılan bir konsol komutudur.) Daha sonra bu uygulama ile bizden yönetici (root/Superuser) yetkileri ile işlem yapmak isteyen uygulamalara bu yetkileri verebiliyoruz.

Buraya kadar telefonumuza neler yapmak istediğimizi anlatmaya çalıştık. Şimdi ise nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım. Bu uygulama benim için ne kadar güvenli gibi gözüksede cihazınızda garanti kapsamından çıkma, işlem esnasında işletim sisteminizden kaynaklı bir kilitlenme nedeniyle veya cihazınız üzerinde bulunan bir uygulamadan dolayı oluşabiledek kilitlenmelerden dolayı sorun veya sorunlar oluşabilir. Herşeyi göze alıp o şekilde işlemlere başlayın. Aksi takdirde sorumluluk tamamen size aittir.

İşlemi http://forum.xda-developers.com forumlarından öğrenerek yaptığımı bu nedenle alıntı olduğunuda belirtmek isterim.

İşlem esnasındaki koşullarımıda belirtmek istiyorum. Böylece uygulama koşullarındaki farklılıkların ne gibi etkiler yarattığınıda görmüş oluruz. Yardım istediğinizde bu koşulları belirtmeyi unutmayınız.

* İşletim sistemi: Windows XP
* Microsoft .NET Framework 2.0+ (programın çalışması için gerekli. Wine kullananlar Mono v1.2.6+ üstü bir sürüm kurmalılar.)
* Cihaz Modeli: GT-I9003
* Sürüm ve Rom: 2.2.1 FROYO.JVKD1 (Rom ile ilgili hiç bir müdahalede bulunulmadı.)
* Kernel: 2.6.32.9
* Samsung Kies kuruldu, güncellemeleri yapıldı. (Aksi takdirde cihaz modem sürücülerini kurmanız gerekebilir.)
* "USB hata ayıklama" açıldı. (Buraya AYARLAR>UYGULAMALAR>GELİŞİM yolundan ulaşabilirsiniz.

1.Adım (İhtiyaç olan uygulamaların toparlanması.)
* http://shortfuse.org/ adresinden SuperOneClick v1.9.1 uygulamasını indiriyoruz.
* Microsoft .NET Framework 2.0+ bilgisayarınızda kurulu değilse bunu temin edip kurup.
* Samsung Kies son sürümünü indirip kurun veya CD'lerden kurduğunuuz Kies'i açarak güncelleme yapmasını sağlayın.

2.Adım (Cihazın Hazırlanması)
* "USB hata ayıklama" modunu aktive edin.
* Kies uygulaması açıksa kapatın.
* Cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
* Cihazın harici veya dahili kartlarını bağlamıyoruz. Eğer bağlanırsa bağlantıyı kapatıp usb baplantısını çıkarıp tekrar takın.
3.Adım (Root işleminin yapılması)

* Uygulamayı çalıştırıyoruz. Yukarıda görüldüğü gibi bir pencere açılıyor.
* "Root" tuşuna tıklayarak işleme başlıyoruz.
* İşlemin bittiğini yukarıdaki resimde göründüğü gibi "remounting system with read-only access" altında "OK" ibaresini gördüğümüzde anlıyoruz.
* Cihazı kapatıp-açın.
* "Superuser" uygulamasının kurulup kurulmadığını kontrol edin. Eğer kurulmuş ise artık Yönetici(root) erişimine sahipsiniz demektir.

Aşağıdaki videoyu seyrederseniz yapmanız gerekenleri daha iyi anlayacaksınız.
http://www.youtube.com/v/SuaXu8kusvA&hl

benım denediğim surum budur üst sürümler 2.1 denesin
http://www.mediafire.com/?616nx110b34nt7v froya 2.2.1 denendi diğer üst sürüm versıyonlar olmuyor onlarıda denedım güle güle kullanın

1834 Mesaj
6 Ağustos 2011; 18:16:26 

Arkadaşlar i9003 ü 2.3 e güncelleyen varsa quadrant testi sonucunu yazabilirlermi , benim telefon en yüksek 880 puan aldı , 2.3 ile 1200 ün üstünde bi puan alması gerekiyor diye tahmin ediyorum , çok merak ettim yazarsanız sevinirim :)

quote:

Orijinalden alıntı: !!!nightmare!!!

güncelleme yaparken internet bağlantısı koptu diyor yeniden dene ye basınca devam ediyor yüklenecek buyukluk 57 mb yazarken benimki 250 yi geçti!!!!

bende güncelleme seçeneği çıkmadı :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 6 Ağustos 2011; 18:21:50 >

38 Mesaj
6 Ağustos 2011; 18:22:56 

kamera ile çektiğim videoları oynatırken (orjinal video oynatıcısı ile) 3-5 saniye sonra görüntü donuyor ve kapanıyor.

neden olabilir acaba bilen var mı, ne yapmak gerekir.

teşekkürler,

1834 Mesaj
6 Ağustos 2011; 19:27:42 

quote:

Orijinalden alıntı: burmob

kamera ile çektiğim videoları oynatırken (orjinal video oynatıcısı ile) 3-5 saniye sonra görüntü donuyor ve kapanıyor.

neden olabilir acaba bilen var mı, ne yapmak gerekir.

teşekkürler,

makinede virüs olabilir bi factory format at istersen

163 Mesaj
6 Ağustos 2011; 23:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: qkhn83

odinle güncelleyince başka ülkenin fw si ile güncellenmiş oluyor kieste bunu tanımıyor. bu nedenle official güncelleme yapamaz oluyorsun. ayrıca garanti dışı kalıyor

1834 Mesaj
7 Ağustos 2011; 0:08:30 

quote:

Orijinalden alıntı: DayısızDr

i9003 için başka ülkede güncelleme çıkmışsa kesin gelir bize zaten .. kies beklicem ben en geç 1 ay içinde gelir

quote:

mesajını görmemişim yeni farkettim ,

telefonun ahizesinde cızırtı sorunu yokmuş ben yanlış farketmişim , sesler gayet iyi geliyor telefonu ilk aldığım gün çekmeyen bi yerde görüşme yapmıştım avea nın ses kalitesi berbat olduğundan bana öyle gelmiş , sonradan denedim bi problem yokmuş

Şansa bak telefonu alalı 1 hafta olmadı 1040 tl ye aldım bugün vatanda 900 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 7 Ağustos 2011; 9:33:02 >

910 Mesaj
7 Ağustos 2011; 13:45:01 

bende almayı düşünüyorum ama 2.3 gelecek mi kesin olarak offical?

birde vodafone da avize kulaklık ses kalitesi nasıl bu telefonun?

Turkcell dışında ses kalitesi çok iyi değil operatorlerimizin....

Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim en son Vibrantımı pert etmiştimde rom yuklerken =)

- Packard Bell TM81-SB-003TK -
| AMD Phenom II X4 N930 2.0GHz | ATI Mobility Radeon HD5650 1GB 128Bit GDDR3 | 8GB DDR3 | 500GB HDD | 15.6" HD LED LCD |

916 Mesaj
7 Ağustos 2011; 14:00:38 

Vodefone da nasıl bilemiyorum ama Turkcell kullanıcısıyım kesinlikle eski Nokia 6500'ma göra vasat ses kalitesi var . Tek memnun olmadığım nokta bu zaten telefonda

343 Mesaj
7 Ağustos 2011; 14:03:49 

2.02 güncellemesiymiş ben bize ulaşından soru yolladım

343 Mesaj
7 Ağustos 2011; 14:05:29 

''çoğu telefonda 2.3 gingerbread güncellemesi geldi ama hala galayx sl (I9003) güncellemesi yapılmadı ne zaman yapılacak''

611 Mesaj
7 Ağustos 2011; 15:46:19 

Vatan da 899 Tl. ye ayırrttım telefonu.. Araştırma yapmak için henüz almadım..
Önerir misiniz telefonu?

Game Center: CaPAxA89
PSN: Alper_Yegin

21 Mesaj
7 Ağustos 2011; 16:02:58 

samsung i9003 hızlı bir telefon özellikle yeni rom 2.3.4 ile
süper clear lcd çok iyi bir ekran
cpu 1ghz hızlı menülerde takılma yok

926 Mesaj
7 Ağustos 2011; 16:11:43 

Artık kies'e gelse şu güncelleme arkadaş. Bunaldım bişey yüklemiyorum telefona nasılsa güncelleme çıkınca silincek diye.

8061 Mesaj
7 Ağustos 2011; 17:53:05 

2. el oldukca iyi ( bu fiyattan başka satan olmaz sanırım ) fiyata aldım bi tane bakalım artık bizi ne bekliyor

fiyatı: 550 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 7 Ağustos 2011; 19:09:38 >

İçim ürperiyor ya beyni yoksa

1834 Mesaj
7 Ağustos 2011; 18:38:35 

quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

Vatan da 899 Tl. ye ayırrttım telefonu.. Araştırma yapmak için henüz almadım..
Önerir misiniz telefonu?

1000 tl ye kadar bundan daha iyi bi telefon yokki zaten..

899 a bu telefon kesinlikle kaçmaz , bahsettiğiniz telefon iphone 4 ile kafa kafaya hızları aynı olan bir telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 7 Ağustos 2011; 19:04:17 >

611 Mesaj
7 Ağustos 2011; 20:32:45 

899'a aldım telefonu yanında 8 gb hafıza kartı ve bluetooth kulaklıkla..
Umarım hayrını görürüm

Game Center: CaPAxA89
PSN: Alper_Yegin

8061 Mesaj