Şimdi Ara

sidewindercomputers'dan sıvı soğutma parçaları getirtmek!(posta gümrükten muaf olarak alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
5.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, daha önce shopto dışında yurtdışından ürün getirtmedim yani bu konuda pek bir bilgim yok.http://www.sidewindercomputers.com/ sitesinden ürün getirtmek istiyorum. alacağım şeyler şu şekilde:

sidewindercomputers'dan sıvı soğutma parçaları getirtmek!(posta gümrükten muaf olarak alındı)

sorularım:

1-gönderi tipi olarak priority mail'i seçtim express mail'e göre 4.5$ daha ucuz. hangisini seçmeliyim?

2-kota bildiğiniz gibi 150€ yaklaşık 210$ diyebiliriz. resimde görüldüğü gibi kargo parası(38.5$) fatura tutarına ekleniyor. bu gümrükte fatura değeri olarak mı ayrı olarak mı değerlendirilir? bu şekilde ise gümrüğe takılıyorum bunu nasıl önlerim?

3-önceki sistemimde gpu bloğu hariç 3/8" pirinç rakor'lar kullanıyordum. 2 radyatör ve bir hazne'de bu şekilde 3/8" 'ti. bunları bitspower shinnig sliver 1/2" rakor'la değiştiriceğim. matt black olan ise ek supreme block için.

bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum hem de bu siteden ürün sipariş vermek isteyenler için bir rehber olur.

mobil sürüm'den bakanlar için ürün ve fiyatları ekledim

Swiftech MCP655 / D5 Vario 12v DC Pump - with Speed Controller $76.95

Akasa Thermal Adhesive Tape AK-TT12-80 80x80mm Square $2.95

3M Temflex 1700 Electrical Tape - Black $0.99

Tygon R3400 3/8in. ID 1/2in. OD Laboratory Tubing # AAE00027(2m) $3.00

Artic Cooling MX-4 Thermal Compound $7.95

Bitspower G 1/4 Matte Black 1/2in. ID Barb - BP-MBWP-C01(2adet) $5.50

Bitspower G 1/4in. Silver Shining Fitting for 1/2in. Tubing #BP-WTP-C01 $13.50 (6 adet)

EK Waterblocks EK-Supreme HF - Nickel (Plexi) $77.95

Subtotal: $188.79
    Shipping: $38.50
    Tax: $0.00
    Total: $227.29

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 26 Nisan 2011; 13:24:27 >

• Benim gözüme takılan tygon hortum oldu 2 foot sipariş etmişsin, 2 foot = 60 cm civarı yapar.

Express seç hızlı gelsin mantığı daha iyi bence , beklemek istemiyorsan 2-3 gün fazla.
    gümrüğe takılması biraz şans işi , ama bu şekilde takılmaz zaten, swc genelde fatura miktarını düşük yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halukkilic
    Benim gözüme takılan tygon hortum oldu 2 foot sipariş etmişsin, 2 foot = 60 cm civarı yapar.

Express seç hızlı gelsin mantığı daha iyi bence , beklemek istemiyorsan 2-3 gün fazla.
    gümrüğe takılması biraz şans işi , ama bu şekilde takılmaz zaten, swc genelde fatura miktarını düşük yazar.

Fatura değerini düşük yazıyorsa nasıl yapıldığını öğrenmem gerek. En önemli sorunum bu. Hortum metre olarak satılıyor biliyorum ben. Sizin dediğiniz gibiyse 6 foot sipariş vermem gerekecek.
  • Hortumlar 30cm lik footlar halinde satılıyor. 3mt hortum için 10foot eklemen lazım.

Faturayı düşük göstersen bile bazen paket ağırsa inceliyorlar ki başıma geldi. O zaman baya bi uğraşıyorsun. %20 vergi biniyor. 40TL damga parası vs can sıkıyorlar tabi bunlar madalyonun diğer yüzü öyle olacak diye birşey yok. Ama olmayacak diye birşeyde yok.

Hiç o kadar riske girmene gerek yok demiştim bende bu malzemelerin çoğu var. Olmayanları sipairş geçersen daha az risk olur senin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alidarkstone

Hortumlar 30cm lik footlar halinde satılıyor. 3mt hortum için 10foot eklemen lazım.

Faturayı düşük göstersen bile bazen paket ağırsa inceliyorlar ki başıma geldi. O zaman baya bi uğraşıyorsun. %20 vergi biniyor. 40TL damga parası vs can sıkıyorlar tabi bunlar madalyonun diğer yüzü öyle olacak diye birşey yok. Ama olmayacak diye birşeyde yok.

Hiç o kadar riske girmene gerek yok demiştim bende bu malzemelerin çoğu var. Olmayanları sipairş geçersen daha az risk olur senin için.

hortumu komple çıkardım siparişten zaten yanlış hortumu eklemişim 1/2" olan 3$ 7 foot sipariş versen 21$. birde ekstradan kargo ücretine 7$ yansıtıyor.

%20 vergi +40tl yine iyi başka birşey yoksa.

hocam sende var da ürünü sidewinders'dan kargo dahil tek tek sipariş versem aynı fiyata geliyor hemen hemen bir kâr'ım olmuyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 11 Nisan 2011; 7:53:36 >

• bu siparişişn gümrükte sorun yasma oranı biraz yüksek bana kalırsa..tamam 150€ luk sipariş başı kargo hariç bir sınır var fakat malum gümrük memurlarımız ve gümrüklerin durumu belli..adam orda durup hımm 150€=210$ vs diye hesaplamaz..bakar 150$ veya € farketmıyor adamlara ,gümrüğe tabi tutar olur biter..ha dersen ki tutarsa tutsun kapı gibi talimat var kanun var birşey olmaz o daha da zor..gümrükte kımı bulucan da konusucan öyle kolay değil bu iş..zaten adamlar çete gibi bir yere varmak imkansiz ..zaten kalem istesen bile rüşvetle işler döndüğünden o iş yaş..

tut kı gümrüge tabi oldu..%20 vergi +40 tl diye bişşey yok..bu olayın normal kısmı..bunun yanında ordino parası diye alacakları 150tl bunun yanında gümrükten mal cıkartman için gerekli belgelerin vs hazırlanması ve bunun için yapacagın harcamalar sözkonusu oldugunda böyle bir sipariş eğer gümrükte takılırsa sana toplamda min 250tl -350 tl arasında bir maliyeti olur...bunu hesaba katarak siparişini ver..çünkü siparişleri takıldıgında gidip hemen alman lazım yoksa günlük depo parası vs de devreye giriyor..demedi deme..

• @atiktuk : ++++++

@X-tol : Senin kar ın riske girmemiş olman olacak. Ayrıca 28 dolar + masrafların benim sana satışım olan fiyattan fazla tutuyor. Kaldıki 2.el ürün satmıyorum bunuda göz önünde bulundurduğunda senin düşüncen teori de doğru pratikte yanlış.Yinede sen bilirsin iyilik yapmak istemiştim umarım sorunsuz alırsın ürünleri.... Bu arada swiftech pompaların distrubitörü olduğundan listede çıkacaktır umarım geçer....
  • @atiktuk

bu ordino parası kötüymüş gerçekten hiç alma daha iyi gümrüğe takılırsa.

@alidarkstone

tam da finansal yönetim sınav sorularıma bakıyodum bakın ne yazıyor burada

size pm attım fiyat karşılayabileceğim seviyede olursa toplu alım yapabilirim.
  • Cevaplandı...

A mı deiim B mi deimm C mi ? Ha hangisi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 11 Nisan 2011; 10:37:24 >
  • @alidarkstone hocam sidewinders'tan 365 lira+gümrüğe takılma riski olan 4 parçayı

440 liraya bıraktı ihtiyacı olan için güzel fiyat aslında ama benim bütçemi biraz aşıyor.
  • Buraya tekrar fiyat yazman çok gereksiz olmuş seninle PM den görüştüğüm bir konuyu.
    Hortum FESER değil bendeki Primochill 2mt : 40TL
    İşlemci Bloğu HEATKILLLER + 15 dolarlık backplate i ile birlikte dedim.... 190TL
    Rakorların tanesi 5TL dedim ki normal sanıyorum.Forumda 7.5TL den satan var. 30TL x6 adeti
    Pompa sıfır 180TL
    :D Neyse umarım sorun çıkmaz gümrükte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 11 Nisan 2011; 11:25:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

@atiktuk

bu ordino parası kötüymüş gerçekten hiç alma daha iyi gümrüğe takılırsa.

@alidarkstone

tam da finansal yönetim sınav sorularıma bakıyodum bakın ne yazıyor burada

size pm attım fiyat karşılayabileceğim seviyede olursa toplu alım yapabilirim.

maalesef gümrük olayı böyle..

birde şu var..kargodan kargoya değişen bir olay..şöyle ki bazı kargolar havaalanı gümrüğüne bazıları normal gümrüğe takılıyor..misal almanya aquatunıng.de den siparişini dhl ile getirtirsen bu kargo türkiyeye girdiğinde mng kargoya devroluyor..ve havalanı gümrüğünden geçiyor..takılırsa da havalanında kalıyor..aynı şekilde ups de de havaalanı gümrüğü sözkonusu fakat ups in gümrükten gecme oranı diğer firmalara oranla daha faazla gibi..çünkü hem az buz mal getirmiyor ve gümrük memurları da ups ise fazla durmuyor üzerinde gibi..

fakat amerıkadan usps ıle getirdiğinde bu amerıkanın yerel posta ağı oluyor..bizde ki ptt gibi..bu kargo türkiyeye girdiğinde ptt ye devroluyor..sana da ptt görevlisi getiriyor kolıyı zaten..fakat bu kargo gümrüğe takılır ise o zaman havalanı yerine topkapıda ki gümrük müdürlüğüne gitmen gerekiyor..ve özel kargo şirketi olmadıgı için ordino parası devre dısı kalabılıyor..hatta duruma göre sadece depo masrafı ödeyerek bıle kargonu alabılıyorsun..

yanı kısaca bu iş biraz şans biraz dikkat meselesi..bana kalırsa misal pompanı buradan sıfır alabılırsın..arg-ist hocam da sıfır satıyor ali de satıyormus ..bunlardan faydalanırsın hem böylece toplam sipariş tutarında bayagı bır azalmıs olur..

ayrıca cpu bloğu olarak Ek den vazgecme derim bunun yanında hortum olarak tygon seffaf alsan daha ıyı olmaz mı?sectıgın hortumdan kullandım çünkü..eğer renk ve marka acısından bır sorun yok ise şunu siddetle öneririm..alacağın en iyi hortumdur..şu an bizzat da kullanıyorum zaten

http://www.sidewindercomputers.com/ty1id3odlatu.html

bunların dısında birşey yok,son olarak için ve kafan nasıl rahat edecek ise ona göre hareket et..kolay gelsin

sorunun cevabı da E :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiktuk -- 11 Nisan 2011; 12:59:53 >

• Ayrıca hortumları kırılma testine tabi tutmuşlar yurt dışı forumlarda buradan bakabilirsin...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=194958

TYGON - FESER ve PRIMOCHILL hortum var testte en iyi primo gözüküyor...
  • @atiktuk

pompayı çıkardım yine geçiyor 150$

@alidarkstone

primochill anladığım kadarıyla daha sert bir hortum. sert olduğu için kırılmaması normal. şahsen ben daha yumuşak olan hortumu tercih ederim. sert olana şekil vermek zor oluyo.

anladığım kadarıyla risksiz bir şekilde bu ürünleri getirtmenin imkanı yok maalesef. fiyatların'da bir esprisi kalmıyor o zaman.

sorunun cevap "A" bu arada

• Şekil veremeyeceğin kadarda sert değil %15 daha sert diyebiliriz. :D O kadar sert bir hortum olsaydı şayet gidip koçtaş dan ENDER marka hortum alırdık hepimiz aynı hesap . Hortumu görmediğin için yorumlardan böyle bi kanıya varmanı normal karşılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

@atiktuk

pompayı çıkardım yine geçiyor 150$

@alidarkstone

primochill anladığım kadarıyla daha sert bir hortum. sert olduğu için kırılmaması normal. şahsen ben daha yumuşak olan hortumu tercih ederim. sert olana şekil vermek zor oluyo.

anladığım kadarıyla risksiz bir şekilde bu ürünleri getirtmenin imkanı yok maalesef. fiyatların'da bir esprisi kalmıyor o zaman.

sorunun cevap "A" bu arada

soru yanlış:) risk arttıkca karlılık artar iyi güzel de kar yapıcaz diye risk alıp işletmeyi batırmak da var..:)

tamam pompasız hali daha uygun olmuşş..daha az risk..

• swc den bende sipariş verdim 150 euro sadece ürünlerinizin fiyatı dır üstüne isterse 300 lira kargo tutsun ama gümrükte kalma riskini ürünün fiyatı belirler kutunun üstünde yok 40 dolarda gümrük ödemiş bırakalım bunun malını demezler. 150 euroyu20 dolar geçmişti benim ürünüm genede kapıma kadar sorunsuz geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

swc den bende sipariş verdim 150 euro sadece ürünlerinizin fiyatı dır üstüne isterse 300 lira kargo tutsun ama gümrükte kalma riskini ürünün fiyatı belirler kutunun üstünde yok 40 dolarda gümrük ödemiş bırakalım bunun malını demezler. 150 euroyu20 dolar geçmişti benim ürünüm genede kapıma kadar sorunsuz geldi.

bizim gümrüklerimiz herhangi bir tutarlılıga dayanmadan ürünleri incleeyip sınırlandırdıgı için maalesef bu durum her zaman sözkonusu olmuyor..adam 150$ diye de gümrükte tutabılıyor..kime nereye şikayet ediceksin dipsiz kuyu..zaten cete gibiler her işte rüşvet dönüyor..

50$ lık bile sipariş verildiğinde insan tırsıyor acaba gümrüge takılır mı diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: MwaM
    swc den bende sipariş verdim 150 euro sadece ürünlerinizin fiyatı dır üstüne isterse 300 lira kargo tutsun ama gümrükte kalma riskini ürünün fiyatı belirler kutunun üstünde yok 40 dolarda gümrük ödemiş bırakalım bunun malını demezler. 150 euroyu20 dolar geçmişti benim ürünüm genede kapıma kadar sorunsuz geldi.

Siparişi kargo hariç 210$ yapıp vericem bakalım takılacakmıyız. Express ile priority mail arasında süre bakımından ne kadar fark var? 1-2 gün ise priority 1 hafta ise express ile vermek daha uygun olur sanırım. Pompa+blok+rakor+hortum+termal macun 195 tutuyor. Korozyon önleyici sıvı vb. Almışken şunuda al diyeceğiniz birşey varsa ekleyelim siparişe.

edit:

evet son şeklini verdim artık siparişin şu şekilde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 12 Nisan 2011; 10:43:50 >

• iki kısma da banka adı ve tel numarasını yaz..

express mail international seç..diğeri ile arasında fark yok..1 haftada gelir eline..express de olsa 1-2 günde gelmez..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.