Şimdi Ara

Adsl2+ Vs G.dmt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm.8 Mbit netlimitsiz tarifem var bana gelen 5897mbit/700Kb santrale bayaği uzağim. Bugun Modemi adsl2+ dan G.dmt'ye geçirdim.Hat zayıflamam 35,5 ten 33,0 a hattim 6mibt/800 e cikti.
    bole kalsa daha mi iyi .ne yapiyim? Teşekküler.

• kalsın öyle
    performans daha iyi olacaktır
  • Ben öyle yapınca net koptu adsl2+'ya geçince düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 9 Nisan 2011; 22:15:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

Ben öyle yapınca net koptu adsl2+'ya geçince düzeldi.
    ADSL2+ mı yoksa G.dmt standardında olduğunuz siz değil santralde bağlı bulunduğunuz port belirler.
    Otomatik ayarlarda adsl2+ olarak geliyorsa onu kullanmanız daha iyi olacaktır. g.dmt eski standartdır.
    Adsl'in ilk kullanılmaya başlandığı dönemde kullanılan eski portlarda bu standart kullanılır. Alabileceğiniz maksimum hız 8Mbit'tir.
    Telekom yavaş yavaş bu portları yenileriyle değiştirip devre dışı bırakmaktadır.
    G.dmt'de performans iyi olacaktır diyen arkadaş adsl standartları inceleyip bu yorumu tekrar yaparsanız iyi olur.
    ikisi arasında dağlar kadar fark vardır. Zaten kullandığınız port eski ise adsl2+ port ile değişimi yapıldığı zaman ilk açtığınız web sitesinin açılışında bunun farkına varabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce
    ADSL2+ mı yoksa G.dmt standardında olduğunuz siz değil santralde bağlı bulunduğunuz port belirler.
    Otomatik ayarlarda adsl2+ olarak geliyorsa onu kullanmanız daha iyi olacaktır. g.dmt eski standartdır.
    Adsl'in ilk kullanılmaya başlandığı dönemde kullanılan eski portlarda bu standart kullanılır. Alabileceğiniz maksimum hız 8Mbit'tir.
    Telekom yavaş yavaş bu portları yenileriyle değiştirip devre dışı bırakmaktadır.
    G.dmt'de performans iyi olacaktır diyen arkadaş adsl standartları inceleyip bu yorumu tekrar yaparsanız iyi olur.
    ikisi arasında dağlar kadar fark vardır. Zaten kullandığınız port eski ise adsl2+ port ile değişimi yapıldığı zaman ilk açtığınız web sitesinin açılışında bunun farkına varabilirsiniz.

Aynen. g.dmt daha iyi diyen sacmalamis olur
    G.dmt ile alınan son hız 12 mbit ADSL 2+ ile alınan son hız 24 mbit tir bu teknoloji ile aynı hat üzerinden 2 kat hız alınır. Ayrıca adsl2+ ya gecmek hat zayıflamasını artırmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

quote:

Aynen. g.dmt daha iyi diyen sacmalamis olur
    G.dmt ile alınan son hız 12 mbit ADSL 2+ ile alınan son hız 24 mbit tir bu teknoloji ile aynı hat üzerinden 2 kat hız alınır. Ayrıca adsl2+ ya gecmek hat zayıflamasını artırmaz

Alıntıları Göster
    zaten 8 mbitin altında net kullanıyorsanız
    hat değerleriniz kötüyse
    misal adsl2 plus ile 4092/798 bağlanıp
    g.dmt ile 4096/800 bağlanıyorsanız daha sorunsuz kullanırsınız neti

inanmayan gelsin bize test etsin kim saçmalıyor görelim

• quote:

Orijinalden alıntı: blue
    hat değerleriniz kötüyse

Kardes teorik olarak olması gerekeni söylüyorum yani g.dmt daha iyi diyosan sen bilirsin ben karışmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

quote:

Orijinalden alıntı: blue
    hat değerleriniz kötüyse

Kardes teorik olarak olması gerekeni söylüyorum yani g.dmt daha iyi diyosan sen bilirsin ben karışmıyorum

Alıntıları Göster
    ben şimdi g.dmt seçtim ve hızım 5925 kpbs 7192 çıktı ama hat değerlerim değişti

• quote:

Orijinalden alıntı: sivaslı-58

ben şimdi g.dmt seçtim ve hızım 5925 kpbs 7192 çıktı ama hat değerlerim değişti

Alıntıları Göster
    G.dmt de hat zayıflamam düştüğü için bi hızlanma oldu.Adsl2+ belki daha iyi ama daha yavaş çalışıyo
    Nası iş bende anlamadim.Arapların telekomu bole oluyo demekki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Szgn07

G.dmt de hat zayıflamam düştüğü için bi hızlanma oldu.Adsl2+ belki daha iyi ama daha yavaş çalışıyo
    Nası iş bende anlamadim.Arapların telekomu bole oluyo demekki

Alıntıları Göster
    G.dmt Eski bir Madulasyon olsada, Performans açısından aDSL2 den daha iyidir. Sanırım buna etkende Bakır Kablo ile adsl2+ stabil çalışmamasındandır. G.dmt bakıra daha yatkın :) atası bakıra uygun yapmış onu.
  • quote:

dün bende geçtim online ama adsl sinyali alamadı benim santralden port değişicek santrale 2 kez gittim söledim tmm diyip baştan savdılar çok zor bir işmi bu arkadaşlar
    bende onların 16 lık porta geçirdiğini düşünerek 8 mbps sorunsuz netimi online işlem merkezinden 16 adsl2+ paketine geçirmemle sinyal alamadı modem benim hattım aşaı yukarı 16 net görmez ama 11 12 mbps görür yani problem şu ilk önce 16 lık bi porta geçilecek sora hat ne kadar kaldırıyorsa ona göre hız belirlenecek ama tt net çarı merkezine söledim santralede gittim şimdi dün şikayet ettim telekom merkezine santralimi tt netede madur oldugumu söledim ayrıca mailde attım bakalım ne olucak şimdi
    haksızmıyım ben arkadaşlar port talebinde bulunamazmıyım bu benim en doal hakkım ama santraldekiler umursamadı tmm dedi geçiştirdi bende 16 lık pakete geçince hal böle şimdi olayı baştan söleyeyim 3 4 gün önce ttneti aradım dedimki ben 16 lık pakete geçmek istiyorum hattınız destekliyormu santralinize sordunuzmu dedi bende sordum
    11 12 gibi maksimum ama sorunda çıkabilir dediklerini aktardım ne ise adam beni dinledikten sora geçiş yapıyorum onaylıyomusunuz dedi bende evt dedim sora beyefeni
    sistem geçiş yapmak istediğiniz paketi onaylamıyor neden dedim çünkü port değişmesi gerek santralinize gidin söleyin sora geçebilirsiniz bende tmm dedim zaten amacım
    16 lık port a geçiş verildikten sora kademe kademe santral stabil bi bağlantı verene kadar sabitleticektim örnk 11 12 gibi eğer bu hızlarıda desteklemiyorsa eski paketime geçiş yapıcaktım o yüzden ay sonunu seçtimki bi sorun olursa 2 3 gün içinde eski paketime geçebileyim die şimdi durum bu bide benim merak ettiğim nokta canlı destek müşteri hizmetlerinden bu pakete sistemin port değişimi olmadan onay vermemesini anladım ama online işlemlerden nasıl onay verdi işte burası tam bi çelişki
    ben satraldeki portun pc ekranına baktım 13.000 mbps gözüküyo yani maksimum download kapasitesi 16 lık bi porta geçilirse ozaman paket tam hızı portta göreceği için modem sinyali alır ama koparır o ayrı ona göre bi hıza sabitlenir buraya kadar bildiklerimi aktardım zamanınızı ayırıp bana geri bildirim yaparsanız nerede hatalıyım belki anlarım şimdiden teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Wikingtoro

quote:

dün bende geçtim online ama adsl sinyali alamadı benim santralden port değişicek santrale 2 kez gittim söledim tmm diyip baştan savdılar çok zor bir işmi bu arkadaşlar
    bende onların 16 lık porta geçirdiğini düşünerek 8 mbps sorunsuz netimi online işlem merkezinden 16 adsl2+ paketine geçirmemle sinyal alamadı modem benim hattım aşaı yukarı 16 net görmez ama 11 12 mbps görür yani problem şu ilk önce 16 lık bi porta geçilecek sora hat ne kadar kaldırıyorsa ona göre hız belirlenecek ama tt net çarı merkezine söledim santralede gittim şimdi dün şikayet ettim telekom merkezine santralimi tt netede madur oldugumu söledim ayrıca mailde attım bakalım ne olucak şimdi
    haksızmıyım ben arkadaşlar port talebinde bulunamazmıyım bu benim en doal hakkım ama santraldekiler umursamadı tmm dedi geçiştirdi bende 16 lık pakete geçince hal böle şimdi olayı baştan söleyeyim 3 4 gün önce ttneti aradım dedimki ben 16 lık pakete geçmek istiyorum hattınız destekliyormu santralinize sordunuzmu dedi bende sordum
    11 12 gibi maksimum ama sorunda çıkabilir dediklerini aktardım ne ise adam beni dinledikten sora geçiş yapıyorum onaylıyomusunuz dedi bende evt dedim sora beyefeni
    sistem geçiş yapmak istediğiniz paketi onaylamıyor neden dedim çünkü port değişmesi gerek santralinize gidin söleyin sora geçebilirsiniz bende tmm dedim zaten amacım
    16 lık port a geçiş verildikten sora kademe kademe santral stabil bi bağlantı verene kadar sabitleticektim örnk 11 12 gibi eğer bu hızlarıda desteklemiyorsa eski paketime geçiş yapıcaktım o yüzden ay sonunu seçtimki bi sorun olursa 2 3 gün içinde eski paketime geçebileyim die şimdi durum bu bide benim merak ettiğim nokta canlı destek müşteri hizmetlerinden bu pakete sistemin port değişimi olmadan onay vermemesini anladım ama online işlemlerden nasıl onay verdi işte burası tam bi çelişki
    ben satraldeki portun pc ekranına baktım 13.000 mbps gözüküyo yani maksimum download kapasitesi 16 lık bi porta geçilirse ozaman paket tam hızı portta göreceği için modem sinyali alır ama koparır o ayrı ona göre bi hıza sabitlenir buraya kadar bildiklerimi aktardım zamanınızı ayırıp bana geri bildirim yaparsanız nerede hatalıyım belki anlarım şimdiden teşekkür ederim..

Alıntıları Göster
    adsl2+ da hızım 13mbps,gdmt de 8mbps eyw lakin gdmt de hat degerleri çok iyi bu onlıne oyunlarada yansıyor.. adsl2+ da lol de 91 ping alıyorum,gdmt de 71... gdmt op:)
    hortlatmıs oldum ama hortlasın faydalı topic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 7 Kasım 2014; 0:13:29 >

• radef kullanıcısına yanıt
    Hattın dandikliği ile alakalı bir şey değil bu. G.dmt'nin doğası gereği daha düşük ping alıyorsunuz, normal yani :) Bağlantı hızı düştükçe elektriksel anlamda hattın üstündeki stres (parazit) azalır. Doğal olarak bu da cihazlar arasındaki haberleşmeyi kolaylaştırır, gecikme süreleri de dolaylı olarak (ping) kısalır. Elbette bakır hatlar için konuşuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Hattın dandikliği ile alakalı bir şey değil bu. G.dmt'nin doğası gereği daha düşük ping alıyorsunuz, normal yani :) Bağlantı hızı düştükçe elektriksel anlamda hattın üstündeki stres (parazit) azalır. Doğal olarak bu da cihazlar arasındaki haberleşmeyi kolaylaştırır, gecikme süreleri de dolaylı olarak (ping) kısalır. Elbette bakır hatlar için konuşuyorum.
    8 mb aboneler için ADSL2+ gereksiz zaten. Adsl2 ve altı modlar daha uygun. Adsl2+ daha performanslı çalışır diye bir kaide yok. TTNET'te alacağın kalite modlar arasında fark etmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 7 Kasım 2014; 12:14:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeur

8 mb aboneler için ADSL2+ gereksiz zaten. Adsl2 ve altı modlar daha uygun. Adsl2+ daha performanslı çalışır diye bir kaide yok. TTNET'te alacağın kalite modlar arasında fark etmiyor...

Alıntıları Göster
    Thrax'la birlikte doğru düzgün bilgi vermişiz, ikisi de teknik açıdan doğru ve eksilemişler :) Hayret doğrusu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Thrax'la birlikte doğru düzgün bilgi vermişiz, ikisi de teknik açıdan doğru ve eksilemişler :) Hayret doğrusu..

Alıntıları Göster
    Peki 16 mbit hızı sağlıklı alabilmemiz için hangi modda olmalı?
  • techturch T kullanıcısına yanıt
    Adsl2+
  • techturch T kullanıcısına yanıt
    Adsl2 veya üzeri olması gerekiyor. Vdsl de dahil.
  • arkadaşlar ben superonline abonesiyim 8mbit sınırsız. hayatım g.dmt olunca sürekli kopuyor ana adsl2 olunca sıkıntı yok fakat sorun şu ki bunu değiştirmek benim elimde değil kendi kendine değişiyor. hattın sürekli adsl2+ modunda kalmadı için ne yapabilirim bu neyle alakali?
  • Merhaba arkadaşlar.. Yıllardır Ttnet 16 mbps ye kadar sınırsız paketini kullandım.. Hat değerlerim çok iyi olduğu için 14 mbps yi rahat bir şekilde görebiliyordum. Haziran 2015 den beri superonline kullanıyorum. Bir hafta öncesine kadar herhangi bir problemim yoktu. Ancak geçen hafta işten eve gelince adsl ışığımın yanığ söndüğünü ve bir türlü sabitlenmediğini gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda hattınızın değerleri kötü ancak 8 mbps ye kadar hız alabilirsiniz dediler ve kapattılar..ne olduda hat değerlerim bu kadar düşmüştü...dün tesadüfen forumdaki arkadaşa hat değerlerimi attım..sağ olsun ilgilendi..hat modumun G.dmt olduğunu ve bunu adsl2+ yapmamı söyledi..modemin hg552e ve ben modem arayüzünde değişiklik yapacağım hiç bir yer bulamadım..müşteri hizmetlerini tekrar aradığımda bu konuda destek veremiyoruz sizin ev içi tesisatınızda sorun var dedi..çok komik değilmi :) bu kadar basit olan bir sorun ev içi tesisatıma atıldı...daha önce bir arıza kaydım mevcut.. Ücretsiz modem değişikliği yapacaklar...ben bu kadar cahil insanlar görmedim..sorunu hemen müşteriye atıyorlar..şimdi ben nasıl adsl2+ a alıcam..bugün tekrar müşteri hizmetlerini arayıp bu seferbağırmayı düşünüyorum..ne önerirsiniz...teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobalt_evan -- 27 Ağustos 2015; 7:07:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.