Şimdi Ara

BMW On Board Monitor nedir, ne değildir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BMW 3 serisinde güncel E90 modeli son yılına girerken, Borusan 609 kodlu on board monitoru standart donanıma ekledi.
    Görsel olarak tartışmasız daha iyi, ancak on board monitor ile yapabileceklerimiz nelerdir?
    Bildiğim kadarıyla bu ekrandan detaylı yol bilgisayarı bilgilerini görmek,aracın ayarlarını yapmak,radyo ekranı olarak kullanmak mümkün.

Merak ettiklerim:
    -Park sensörü görsel olarak ekranda çıkıyor mu?
    -On board seçimle gelen hoparlör donanımı business/profesyonel olarak ayrılıyor mu?
    -DVD oynatıyor mu veya DVD üzerine kayıtlı mp3 çalabiliyor mu?
    -Sonradan bluetooth kiti eklenebilir mi? Telefon rehberi görünür mü, bluetooth üzerinden müzik dosyaları çalabilir mi?
    -Yine sonradan navigasyon ilave edilebir mi?

İlginize şimdiden teşekkürler.

• Merak ettikleriniz:

- çok çeşitli cevapları var bunun..

şu şekilde göstereyim:

Arka sensör var ise sadece arkayı, arka ve ön park sensörü var ise yukardaki resimdeki gibi görebiliyorsunuz.. eğer arka görüş kamerası alırsanız (şu anda sunuluyor mu bilemiyorum ama) ister bu şekilde ister kamera sayesinde görebilirsiniz.. daha üst serilerde büyük ekran sayesinde hem dijital hem görsel olarak görebiliyorsunuz..

- hayır, Prof'u seçmezseniz Business gelir standart olarak..

- 6'lı DVD Changer var ise çalıyor.. (bundan da emin değilim çünkü 3 serisini çok uzun zamandır takip edemiyorum - tam opsiyon listesi olarak)

- sonradan bluetooth kiti eklenebiliyor ancak navigation professional olmayan araçların menülerinde Telefon seçeneği görünmüyor.. bunu Borusan'a ya da Kosifler'e sorarsanız kesin yanıt alırsınız..

- sonradan navigasyon CD ya da laptop'a bağlanarak ilave edilir ancak ekran ufak geldiği için pek bir anlamı olmuyor bence..
  • Sevgili BMW uzmanı TechZone,
    yanıtınız için teşekkürler.
    BMW 320d almak üzere aşağıdaki TR paketi+Comfort Plus paketli araç için ön ödeme yaptım. Araç yolda olduğu için beklemedeyim.
    Teklif yazısında 609 kodlu on board monitor için profesyonel navigasyon açıklaması yapıldı.
    Haritayı sorduğumda şimdilik Tr haritasız olacağını, ileride bu durumun düzeltileceği söylendi.

Sizin yazılarınızı okuduğumda profesyonel navigasyonun yeni 5 serisinde bile opsiyonel olduğunu görüyorum.
    Almanya BMW sitesini incelediğimde, teklif yazısındaki 609 ürün kod karşılığı olarak profesyonel navigasyon görünmekte.
    Teklif yazısındaki 609 kod numaralı ürün, Almanya'da farklı, Türkiye'de farklı karşılığı olan bir ürün müdür?
    Bu durum tüketiciyi yanıltmak değil midir?
    609 kod karşılığı olan profesyonel navigasyon aşağıda görüleceği gibi kendi sitelerinde de mevcut.

• http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2008/allfacts/donanim_paketleri/320dsedan.html

buraya baktığınızda Navigation Professional opsiyonunun On Board Monitör olarak değiştiğini görebilirsiniz..

aslına bakarsanız BMW AG, Türkiye'ye neredeyse 2 yıldır navigasyon sağlamaktaydı.. 3 serisinde de navigation prof. standart hale geldi... fakat ne olduysa Mart'ın ortasında oldu..

foruma da üye olan borusan13 nickli Birce Okumuşoğlu - Borusan İstinye BMW Satış Danışmanı, nav. prof'un opsiyon listesinden kaldırıldığını, bir daha da ne zaman geleceğinin belli olmadığını belirtti.. hatta sebebini belirtmeden böyle bir açıklama yapması beni çok sinirlenmişti.. neredeyse 2 yıldır navigasyon sunan BMW, devlet izinlerine takılamazdı ve bunun üzerine sorun BMW AG mi? BMW Türkiye mi? diye sorduğum da cevabını alamamıştım..

ancak cuma günü Borusan Çankaya'ya gidip Osman Serin - BMW Satış Danışmanı - ile görüştüğümde bana sorunun BMW AG kaynaklı olduğunu söyledi.. sizede verilen bilgi doğrudur.. navigasyon tekrar sunulmaya başlandığında laptop ya da CD ile navigasyon yüklenecek ve kullanılır hale getirilecektir..

web sitesine de fazla takılmayın, herhangi bir değişiklik olunca uzun süre web sitesi aynı kalıyor.. ya da altına ek açıklamalar filan ekliyorlar..

sonuç olarak navigasyon sorunu halledilince Borusan'a gidip navigasyonunuzu yükletebileceksiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.