Konut Kredisi Kullananlar için İpotek Fekki Ücretinden Kurtulmak
549 Cevap83982 Görüntüleme101 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 [6] 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

876 Mesaj
28 Şubat 2012; 23:37:54 

Yahu Allah için bir kişide şu soruyu cevaplamamıs.90 bin tl konut kredisi çektik dosya masrafını ve expertiz parasını geri alabilir miyiz.1500 tl filana denk geliyor? Biri cevaplasında bizde alalım arkadaslar

Dh Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

3348 Mesaj
28 Şubat 2012; 23:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

Yahu Allah için bir kişide şu soruyu cevaplamamıs.90 bin tl konut kredisi çektik dosya masrafını ve expertiz parasını geri alabilir miyiz.1500 tl filana denk geliyor? Biri cevaplasında bizde alalım arkadaslar

alabilirsin.elindeki makbuzlarla ispat edip tüketici mahkemesine başvur.

876 Mesaj
29 Şubat 2012; 0:32:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

alabilirsin.elindeki makbuzlarla ispat edip tüketici mahkemesine başvur.

Ya makbuzlar yoksa ? dosyaları karıstırıp bulurumda ya yoksa ? Bankadan dosya masrafı aldıklarına dair bi kağıt istesem verirler mi?

3348 Mesaj
29 Şubat 2012; 7:37:34 

bankaya gidin ve hesabınızla ilgili dökümü isteyin.sadece o paraların kesildiği sayfanın dökümü de yeter.ık mık ederlerse dilekçe yazın 15 gün içinde cevap vermek zorundalar.

322 Mesaj
29 Şubat 2012; 8:21:41 

Arkadaslar paralari 2 sekilde geri alirsiniz...

1-Dilekçe yazicaksınız bankaya... Kabul ederlerse size parayi geri oderler... Etmezlerse ise 2 yol gozukur..
2- Tuketici hakem heyetine gidiceksiniz... Dilekce yazip dava sonucunu beklıceksınız...

NOT: Elinizde dosya masrafi veyaz diger masrafların alındıgına dair BELGE olcak..
Belgeniz yoksa yada ispat niyetine gecmiyorsa, bisiyi kanıtlayamazsiniz...
Herşey belgeye dayaniyor...

Genellikle boyle sorunlar tüketici hakem heyetiyle cozuluyor...

Size En Yakın Kaymakamlıga Gidiyorsunuz..
Form doldurup bekliyorsunuz 2 aya sonuc alırsınız...

Değiştirebildiğim şeyleri değiştirdim, değiştiremediğim şeyleri ise gizledim....

876 Mesaj
29 Şubat 2012; 14:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

bankaya gidin ve hesabınızla ilgili dökümü isteyin.sadece o paraların kesildiği sayfanın dökümü de yeter.ık mık ederlerse dilekçe yazın 15 gün içinde cevap vermek zorundalar.

Şimdi bu bankalar bize geri ödeme poliçesi veriyorlar ya aylık kaç tl ödeyeceğimiz ay ay ...Orda yukarıda MASRAF:500 tl yazıyor.Bu yeterli olmaz mı ?

36 Mesaj
29 Şubat 2012; 15:40:13 

2009 yılında biten konut kredim için Akbank Gayrettepe şubesinden aynı tarihte ipotek fekki yazısı almıştım ve benden de kesinti yapmışlardı. Konuyu görünce internet bankacılığı aracılığıyla girip dekont bulabilirmiyim dedim ama maalesef yeni politikaları gereği 2 seneden öncesini gösteremiyorlamış. Şubeye giderek dekont talebinde bulundum. Dedikleri kelime "kesin tarih bilgisi vermelisiniz" oldu. Saçmalamayın bilsem zaten ona göre davranırım deyip çıktım dışarı. Sonuçta telefon bankacılığından da destek alamadım. Bu konuda dekont ile ilgili şube ve telefon bankacılığı yardımcı olmuyor. neler yapabileceğim konusunda beni bilgilendirebilen olursa çok sevinirim. Dekont olmadığı için bankaya ihtarname çekemiyorum ve tüketici hakem heyetine gidemiyorum.

Teşekkürler

342 Mesaj
1 Mart 2012; 15:00:43 

Ben az önce ziraat bankasından geldim 2008 yılında çektiğim kredime ait sözleşme örneğimi ve o günkü hesap dökümümü istedim benden her biri için 20 TL istedi bende görevli memur ile tartışıp çıktım. Böyle yasal bir hak olabilir mi arkadaşlar.Ben imzaladığım sözleşmemin örneğini talep ediyorum bunun tarafıma ücretsiz verilmesi gerekmiyor mu? Bu konuyla ilgili genel müdürlüğe mail attım ama ben pek birsey cıkacagını sanmıyorum nereye şikayet edebiliriz sizce?

3348 Mesaj
1 Mart 2012; 16:31:53 

quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

Şimdi bu bankalar bize geri ödeme poliçesi veriyorlar ya aylık kaç tl ödeyeceğimiz ay ay ...Orda yukarıda MASRAF:500 tl yazıyor.Bu yeterli olmaz mı ?

yeterli olur diye düşünüyorum

3348 Mesaj
1 Mart 2012; 21:40:25 

quote:

Orijinalden alıntı: nneecoo

2009 yılında biten konut kredim için Akbank Gayrettepe şubesinden aynı tarihte ipotek fekki yazısı almıştım ve benden de kesinti yapmışlardı. Konuyu görünce internet bankacılığı aracılığıyla girip dekont bulabilirmiyim dedim ama maalesef yeni politikaları gereği 2 seneden öncesini gösteremiyorlamış. Şubeye giderek dekont talebinde bulundum. Dedikleri kelime "kesin tarih bilgisi vermelisiniz" oldu. Saçmalamayın bilsem zaten ona göre davranırım deyip çıktım dışarı. Sonuçta telefon bankacılığından da destek alamadım. Bu konuda dekont ile ilgili şube ve telefon bankacılığı yardımcı olmuyor. neler yapabileceğim konusunda beni bilgilendirebilen olursa çok sevinirim. Dekont olmadığı için bankaya ihtarname çekemiyorum ve tüketici hakem heyetine gidemiyorum.

Teşekkürler

Yazılı dilekçe ver bakalım o zaman ne yapacaklar?
Bende dilekçeyi göstermeden istedim,yok ık mık olmaz hesap kapanmış dediler,sonra ben niye sizinle polemiğe giriyorumki alın dilekçem burda nasılsa 15 gün içinde cevap yazmak zorundasınız dedim dilekçeyi çıkarınca bunlar panik oldu 5 dakikada verdiler hesap dökümünü.

342 Mesaj
1 Mart 2012; 22:44:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ywz10

20 tl abartmışlar ama ekste almak ücrete tabidir... internet bankacılığı için müracat edin...bu sayede hesap harekeleri görebilir,kendi yazıcınızdan dekont alabilirsiniz...

internet bankacılığım var ama ordan sadece son 6 ayın hareketlerini görebılıyoruz.. Ekstre dediği bir A4 kağıdının yarısı bile tutmuyor. bazı bankalar bu olayın artması sonucu geçmişe dönük ektreleri 1-1,5 tl gıbı rakamlar adı altında almasını hadi anlarım ama bana vermesi gereken sözleşmeyi vermeyip sonradan talep edınce 20 tl gıbı fahiş fiyat istemesni anlamıyorum.

1175 Mesaj
2 Mart 2012; 8:30:55 

sms im bulunsun ileride işime yarayacak sanırım

3348 Mesaj
2 Mart 2012; 9:50:02 

Ziraat Bankası da arkadaştan her bir döküm sayfası için 3 lira ve makbuz için de 20 lira istemiş.Arkadaş bankada ortalığı birbirine katmış,hakarete varacak laflar söylemiş ama nafile.Maalesef sadece 2 sayfa döküm için 6 lira verip çıkmış.Düşünün ben de ondan 1 gün önce ziraat bankasının başka şubesinden hem 2 sayfa hesap dökümü hemde makbuzu hiçbir ücret ödemeden aldım.Eğer 3 lira değil 1 lira bile alsalardı inadına hakem heyetine gidip davayı kazanınca gazetelere çıkacaktım.

876 Mesaj
2 Mart 2012; 10:55:45 

Beyler elimde konut kredimin policesi var usttede masraf 500 tl yaziyor.ekspertiz ucretini eliyle yazmis banka gorevlisi 300 tl. simdi bunlarin ben dekontunu alip oyle gidicem kaymakamliga garanti olsun diye.sorun su vakifbank ayar edecek belli vermeyecek.Benimde dilekce yazmam gerekecek hazir elimde direk dilekce ile gideyim de vereyim.Dilekceyi nasil yazicaz. sube adina mi yazicaz? bagcilar vakifbank subesine diye mi? gerisi de bankanizin şu isim soy isminde musterisiyim.gerisini ne diye yazicaz? ben o bankadan 1.5 sene de maas aldim calistigim sirketin anlasmali bankasiydi diye.hesap ozeti istesem baya sey cikar direk konut kredisi olan bolumleri nasil isteyebilirim dilekcede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

493 Mesaj
2 Mart 2012; 17:04:32 

Beyler merhaba ben daha once yapilandirma yaptim (zirraat bankasi)1700 tl gibi bir ucret aldilar.bu ucretler odeniyor diye bi haber cikmidti bu konda yardimci olacak bilgisi olan varmi varsa yardimlarini eksik etmesin
Simdiden tesekkurler

Uzaklık Deyip dert ettiğin nedir ki sevgili..?Biz, yaradanı görmeden sevmedik mi..? ((MEVLANA ))

919 Mesaj
2 Mart 2012; 17:48:07 

Ekspertiz masrafı da geri alınabiliyor mu?

876 Mesaj
8 Mart 2012; 13:11:52 

Bir dilekçe örneği nerden bulabiliriz ya..Şu ekspertiz ve konut kredisi parasını alsak ..

1 Mesaj
8 Mart 2012; 13:54:26 

Mesajım bulunsun lazım olur.

512 Mesaj
9 Mart 2012; 23:27:28 

Ben de bugün tüketici hakem heyetine Çektiğim kredinin dosya masrafı, hayat sigortası ve ipotek fek ücreti için ayrıca Temmuz 2010 da Akbank'ın bildirimsiz kestiği hesap işletim ücreti için tüketici hakem heyetine başvurdum pek ümitli değilim ama başvurdum hayırlısı bakalım...

342 Mesaj
13 Mart 2012; 16:55:51 

Arkadaşlar Aksaray il tüketici hakem heyetine 1 ay önce vermiş olduğum İpotek fek ücreti için başvurumun dün lehime sonuçlanmış kararı geldi. 265 tl tüketiciye geri iadesi kararı. 15 gün bankanın itiraz süresi var onu bekliyecem.

Ayrıca belki biliyorsunuz yada bilmiyorsunuz şu bilgiyide paylaşmak istedim..konut kredisi dosya+ekspertiz ve diğer ücretler adı altında alınan yüksek meblağların alınması ile ilgili..

2012 yılı için, 1162 TL’ sına kadar İlçe Hakem Heyeti kararları bağlayıcı olup, mahkeme ilamı niteliğinde ve icra kabiliyetini haizdir.

Heyet kararını beğenmeyen taraf 15 gün zarfında Tüketici Mahkemesi'ne itirazda bulunabilir. Bu müracaatlar ücretsiz olup, sadece Tüketici Mahkemesinde davayı kaybeden tarafın, mahkeme masrafı ve karşı tarafa avukat ücreti ödemesi söz konusu olabilir. İadeli taahhütlü bir mektup, teyit belgeli faks, e-posta, vb. ispatlanabilir yollarla muhatabınıza "ihtarname" göndererek, yasal yollara başvuracağınızı belirttikten sonra, alacağınız cevaba göre hakkınızı aramak için yukarıdaki mercilere başvurabilirsiniz.

1162 TL ÜSTÜ MEBLAĞLAR İÇİN DİREK TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BAŞVURMAMIZ GEREKİYORMUŞ. (Bugün gidip öğrendim)

88 Mesaj
13 Mart 2012; 20:43:22 

Hepinize iyi akşamlar.
Benimde 2009 yılında ing banktan aldığım 24.000 tl lik konut kredisi 2 gün sonra bitiyor.Dün bankadan aradılar DASK ve hayat sigortanızı yenilememiz lazım falan dedi kadın.
Bende 2 gün sonra bankaya gelip son taksidimi ödeyeceğimi o zaman bunları görüşürüz falan dedim.Kadın da tabii hesaba biraz fazla para yatırmamı fek ücreti masrafı falan olduğunu söyledi.
2009 yılında sözleşme örneğini istemiştim veremeyiz dediler.
1900 tl civarı masraf ödedim. başka herhangi bir masrafım var mı dedim. yok dediler.şimdi perşembe sabahı gideceğim son taksidimi ödeyeceğim.ipotek ile ilgili yazıyı vermelerini isteyeceğim.
Ücret talep ederlerse yasal olmadığını falan belirtirim.Hatta masraflarla ilgili de ücret iadesi talep edeceğim.bakalım . Umarım sorunsuzca halledebiliriz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrixfx -- 13 Mart 2012; 20:43:46 >

495 Mesaj
14 Mart 2012; 0:22:53 

Mesajım bulunsun...

Hyundai İ30 1.6 Crdi Ateş Kırmızı 150 Hp

342 Mesaj
14 Mart 2012; 16:30:00 

Bu sayfada faydalı ve gerekli bilgiler bulabilir.Tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz..

https://www.facebook.co...aklariniKorumaPlatformu

1364 Mesaj
14 Mart 2012; 16:50:58 

beyler yarın konut kredisi çekiyorum iş bankasından bu ipotek fekki ve masraflarla ilgili ayrıca bir yazı yazmışlar onu imzalattılar ve konut sigortası mecburi değildir ama yaptıracağım şeklinde bir yazı var onuda imzalattılar mecburi olarak yoksa vermiyoruz diyorlar.Bu şartlarda almak zorundayım ancak yinede tüketici mahkemesine başvuracağım acaba sonuç alabilirmiyim

3d Tasarım

6 Mesaj
18 Mart 2012; 12:31:36 

Arkadaşlar müjdeli haberi cuma günü aldım banka benden aldığı 1632 lira yeniden yapılandırma ücretini iade etti. hemde daha süreç devam ederken. Yani il hakem heyetinde dava görülürken. Bildiğiniz gibi il hakem heyetinin 1160 lira üstü davalarda icra kabiliyeti yoktur. Sadece karar lehinize olursa 1. derece delil teşkil eder. Mutlaka tam sonuç almak için tüketici mahkemesine başvurmak gereklidir. Anladığım kadarıyla banka mahkeme süreci başlamadan parayı iade ederek yasal masraflardan kurtulmayı başardı. Darısı sizlerin başına.

3348 Mesaj
18 Mart 2012; 12:57:34 

Darısı bizim başımıza.Benim de alacğım 1360 lira ama il hakem heyetine mi gitsem tüketici mahkemesine mi gitsem karar veremiyorum.Tüketici mahkemesinde ne kadar masrafımız oluyor acaba?

342 Mesaj
18 Mart 2012; 15:00:13 

quote:

Orijinalden alıntı: erdalnihal

Arkadaşlar müjdeli haberi cuma günü aldım banka benden aldığı 1632 lira yeniden yapılandırma ücretini iade etti. hemde daha süreç devam ederken. Yani il hakem heyetinde dava görülürken. Bildiğiniz gibi il hakem heyetinin 1160 lira üstü davalarda icra kabiliyeti yoktur. Sadece karar lehinize olursa 1. derece delil teşkil eder. Mutlaka tam sonuç almak için tüketici mahkemesine başvurmak gereklidir. Anladığım kadarıyla banka mahkeme süreci başlamadan parayı iade ederek yasal masraflardan kurtulmayı başardı. Darısı sizlerin başına.

Arkadaşım tebrik ederim senin adına çok sevindim.bizde ipotek fek ücretini aldık şimdi 4 bin tl nin üzerinde olan hem ilk kredimdeki dosya masrafı ve diğer masraflar hemde 2. kez yapılandırdığımda hem yüzde 2 kapama hemde dosya ve diğer masraflar adı altında 4300 tl ödemiştim onlar için başvurumu yapmaya hazırlanıyorum. 1162 tl geçtiği için direk tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyordum ama senin haberini duyunca acaba tüketici mahkemesinemi başvursam diyede düşünmüyor değilim.

Ayrıca konuyla ilgili bankaya gönderdiğin sanırım ihbarname gönderdin.. ve tüketici hakem heyetine gönderdiğin dilekçe örneğin varsa facebookda kurduğumuz " https://www.facebook.com/TuketiciHaklariniKorumaPlatformu" örnek dilekçe ve ihbarnameni ve başka elinde bu konuyla ilgili dosya varsa benimle özelden iletişe girsende bu platformda herkesin paylaşımına sunsak. sizleride facebook sayfamıza bekleriz. sayfamızda hem kredi kartlarının geçmişe dönük hemde konut kredisinin bu masrafları geri almakla ilgili kararlar ve tüketici haberleri sunuluyor..

876 Mesaj
19 Mart 2012; 8:21:31 

Evet arkadaslar alan arkadaslar yardimci olurlarsa cok dua alirlar.Bi cok kisi bilmediginden alamiyor

7914 Mesaj
19 Mart 2012; 8:46:03 

Arkadaşlar Tüketici Hakem heyetine başvuranlar krediyi aldıkları ilçenin merkezine mi başvurdular yoksa krediye söz konusu olan
konutun bağlı olduğu ilçenin Tukoder'ine mi?

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

6 Mesaj
22 Mart 2012; 22:48:17 

ekiz25@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. saygılar.

6 Mesaj
22 Mart 2012; 22:50:00 

ikamet ettiğiniz adresteki hakem heyetine başvuracaksınız.

295 Mesaj
23 Mart 2012; 11:28:29 

çok önemli konular bunlar ben de çektim 2 yıl önce halkbank dan masraf olarak yaklaşık 1500 tl gibi bi rakam aldıılar ilk başta. kredi bittikten sonra istemeyi düşünüyorum ben geriye yani 6 yıl sonra

16 Mesaj
3 Nisan 2012; 23:54:35 

ben de vakıfbanktan konut kredisi çektim 1 ay önce.750 tl dosya, 500 tl ekspertiz ücreti alındı.dekontları elimde, ama sözleşme örneğim yok o kadar çok imza attım ki neler yazıyor bilemiyorum.ödeme planını verdiler kredi çektikten sonra orada kredi tahsis ücreti olarak belirtilmiş.ayrıca daha ekspertiz ücreti alınmadan ekspertiz ücretini kabul ediyorum diye bir evrağa imza attığımı hatırlıyorum. tüketici hakem heyetine kredi bittiği zaman mı (5 senelik bir kredi) başvurmalıyım yoksa şimdi mi.acaba nasıl bir sonuç çıkar müracaat halinde?

88 Mesaj
13 Mayıs 2012; 7:50:10 

Yaklaşık 2 aylık bir süreçten sonra bende talep edilen 350 tl fek ücretini ödemeden fek yazısını almak üzereyim.Almak üzereyim diyorum zira yazı hazır olduğunda -muhtemelen önümüzdeki hafta-
beni arayacaklar....

8 Mesaj
13 Mayıs 2012; 9:36:59 

kredi ödemesi bitince lazım olacak

749 Mesaj
13 Mayıs 2012; 16:39:04 

isin içinden çıkamayan arkadaşlar için yazıyorum;
avukatım..bankalara karşı FEK iade talepleriniz geri çevriliyorsa hiç uğraşmayın..Gidin bir avukata vekalet verin, kalanına karışmayın..
Fek davalarının TAMAMINI kazandık bu zamana kadar..
Pm den yardımcı olunur detay isteyen varsa..

760 Mesaj
13 Mayıs 2012; 18:51:01 

ben bir şey sormak istiyorum. Aldığım ev başkasının üzerine kredideydi. Ben bankamdan eft yaparak kredi kapattım fakat %2 ceza ve ipotek fekki aldılar. Ben bu ücreti tahsil edebilir miyim kendilerinden yoksa kredi kapatmadan önceki kredinin sahibi mi başvurmak zorunda?

372 Mesaj
14 Mayıs 2012; 15:51:53 

tüketici mahkemesinden olumlu yazı geldi. şimdi ne yapmam lazım. banka kendiliğinden hesabıma parayı yatıracak mı? 15 gün itiraz etme hakkı varmış.

Finepix S1xxx Kulübü

Panasonic TX-P46G20E

342 Mesaj
14 Mayıs 2012; 17:44:48 

quote:

Orijinalden alıntı: anvil

tüketici mahkemesinden olumlu yazı geldi. şimdi ne yapmam lazım. banka kendiliğinden hesabıma parayı yatıracak mı? 15 gün itiraz etme hakkı varmış.

Tüketici mahkemesimi? yoksa tüketici hakem heyetimi? hakem heyeti ise 15 gün içinde itiraz süreleri var bu süre içindede yatırabilirler yada yatırmayıp itiraz edebilirler. takipçisi ol.

372 Mesaj
16 Mayıs 2012; 13:48:58 

quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Tüketici mahkemesimi? yoksa tüketici hakem heyetimi? hakem heyeti ise 15 gün içinde itiraz süreleri var bu süre içindede yatırabilirler yada yatırmayıp itiraz edebilirler. takipçisi ol.

yanlış kavram kullanmış olabilirim. hakem heyeti doğrudur. takip edecem. inşallah yatırırlar da uğraştırmazlar. teşekkürler.

Finepix S1xxx Kulübü

Panasonic TX-P46G20E

0 Mesaj
26 Mayıs 2012; 12:45:32 

SELAM ARKADAŞLAR,
KREDİ ALMAK İÇİN BAŞVURDUM. ADIMA YASAL TAKİP OLDUĞUNU SÖYLEDİLER VE BİRAZ ARAŞTIRDIKTAN SONRA 2008 YILINDA AKBANKA ÖDEMEYİ BİRAZ GEÇİKTİRDİĞİM KARTTAN YASAL TAKİP BAŞLATMIŞLAR. BEN O DÖNEM BÜTÜN BORCUMU BİTİRDİM VE BANKAYA BORCUM YOK. ŞUBEYE GİTTİĞİMDE BORCUM OLMADIĞINI VE YASAL TAKİBİN SEBEBİNİ ANLAMADIKLARINI SÖYLEDİLER. BORCU YOKTUR YAZISI İÇİN 50 TL İSTEDİLER. PARAYI VERMEYECEĞİMİ VE BU EVRAKI PARASIZ ALACAĞIMI BEYAN ETTİM. GEREKİRSE YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIMI BEYAN ETTİM. BUNUN ÜZERİNE GENEL MÜDÜRLÜK İLE GÖRÜŞÜP DÖNÜŞ YAPACAKLARINI SÖYLEDİLER VE AYNI ŞEKİLDE YAZIYI ÜCRETSİZ ALDIM.
ANKARADA BULUNAN EVİM İÇİN ZİRAAT BANKASINDAN KREDİ KULLANDIM VE BORCUM 2009 YILINDA BİTTİ. FEK ZAYISI İÇİN ONLAR DA 265 TL İSTEDİLER VE ÖDEMEYECEĞİM. SİTEDEN EDİNDİĞİM DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ PAZARTESİ GÖNDERECEĞİM VE SONUCU BURADA PAYLAŞACAĞIM. ŞUAN TEKRAR KONUT KREDİSİ ÇEKECEĞİM. BANKA HAYAT SİGORTASI YAPMAMI İSTEDİ YASAL ZORUNLULUK OLMADIĞINI SÖYLEYİNCE SİGORTA ZORUNLULUKLTAN PAZARLAMAYA GEÇTİ. İSTEMEDİĞİMİ NET BEYAN EDİNCE ONDAN DA VAZGEÇTİLER.
KREDİ ÇEKECEK ARKADAŞLAR İÇİN FAYDALI OLUR ÜMİDİYLE...

88 Mesaj
26 Mayıs 2012; 13:27:02 

Geçen Salı günü nihayet fek yazısını herhangi bir ücret ödemeden alabildim.

369 Mesaj
27 Mayıs 2012; 2:12:20 

Takip

21 Mesaj
15 Haziran 2012; 22:29:39 

2011 Eylül de bankasya dan 40000tl lik konut kredisine 2150tl kadarcık çeşitliadlandırmalar ile kesinti yaptılar.

İtiraz edilse bu kesintilerden kurtarma yapabilirmiyim?

Ve nasıl?

Logan MCV 1,5 DCI ---- lumia 520

342 Mesaj
15 Haziran 2012; 23:45:24 

quote:

Orijinalden alıntı: fiziksel58

2011 Eylül de bankasya dan 40000tl lik konut kredisine 2150tl kadarcık çeşitliadlandırmalar ile kesinti yaptılar.

İtiraz edilse bu kesintilerden kurtarma yapabilirmiyim?

Ve nasıl?

Neden olmasın konuyla ilgili bilgi bulacağın bir link veriyorum sana.Biizm oluşturduğumuz bir sayfa herkese yardımcı olmak amacıyla kurduk.
" https://www.facebook.co...ararlar/319139374815786 " bu direk kredi ödemeleri ile kazanılmış dava kararları ilgili bölüm yani sayfamızın notlar bölümü. Ana sayfamız " https://www.facebook.co...aklariniKorumaPlatformu "

Bende başvuracam ama bir arkadaşın mahkeme sonucunu bekliyorum ona göre hareket edecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 15 Haziran 2012; 23:46:29 >

37 Mesaj
27 Haziran 2012; 22:21:09 

ipotek fek yazısı masrafını hakem heyeti kararı ile geri aldım. ama ipoteği kaldırmadılar... ipotek yazınız hazır fakat yazının ekine koymanız gereken tapunun istediği bankamızın ticaret sicil evrakının noter onaylı fotokopisi size ait, hakem heyetinin kararı fek yazısı masrafının iadesi ile ilgiliydi dediler.. ticaret sicil evrakının noter onayı ile masrafı ile ilgili bir karar söz konusu değil dediler.. tapuya sordum çıkış yolu bulamadım fek yazısının ekinde illa noter onaylı ticaret sicil evrakını istiyor. Yaklaşık 240 tl vererek noterden bilmem kaç sayfalık ticaret sicil evrakının noter onaylı fotokopisini aldık.. daha sonra hakem heyetinin kararına baktım (bu konunun 2. sayfasında paylaşmıştım) karada şöyle yazıyor: .. borç sona erdikten sonra ipoteği kaldırma yükümlülüğünün bankaya ait olduğu.. yazmakta..

bankanın temyiz için tüketici mahkemesine götürmediği bu hakem heyetinin kararındaki bu bölüme dayanarak noter masrafının da iadesini istemeyi düşünüyorum.. ne dersiniz..??

benzer durumlar başına gelen arkadaşlar var mı?

bu ticaret sicil kaydı evrakının fotokopisinin noter onayı ile uğraşan var mı?

229 Mesaj
8 Temmuz 2012; 14:54:28 

Arkdaşlar yapıkredi den mayıs ayında biten konut kredim için ipotek fek yazısı için 350 istediler. Bu ücreti ödemek istemedimi bunun yasal olmadığını ev üzerindeki ipteği kaldırmam gerektiğini belittim... Müşteri temsilcime siz bişey yapabilirmisiniz diyede sordum tabiki babamın oğlu olmadığı için hayır cevabını aldım zaten hiç bir zaman yanımda olmadılar ki ....
Neyse müdürlüğe dilekçe yazalım dediler yazdık geçen hafta gittiğimde cevap geldimi diye olumsuz olduğu ücretin alınması gerektini söledii...Bende bana olumsuz yazısını verirmisiniz dediğimde böle bir yetkiye sahip değiliz yanıtını aldım ...

350 ödeyerek yazıyı aldım ve tapudan feki kaldırtttım .... Şimdi konun başındaki yazıyı bankaya vereceğim... Ama hiç ilgileceklerini düşünmüyorum... Tahahütlü olarak mı göndersem daha iyi olur ilemiyorum yada direkt tüketici heyetinemi gideyim... Teşekkürler...

Ayrıca krediyi kullanırken 3,000 tl ye yakın dosya masrafı ve 850 civarı refinansman ücreti var bunlar içinde arayıştayım... Çekilen bu ücretleri internet şubesinden görebiliyorum ...

Nefret ettim bu bankalardan.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smallhunter -- 8 Temmuz 2012; 14:59:43 >

611 Mesaj
9 Temmuz 2012; 12:03:52 

daha önce bu sayfalarda durumumu belirtmiştim. kısaca

30000 kredi kullandım, kredi bitiminde 250 TL ipotek fekki istediler, ücreti ödeyip bu sayfalardaki yolla bankaya yazı yazıp geri istedim,vermediler ve belgeyi imzalattım, tüketici hakem heyetine başvurdum, lehime karar çıktı, banka mahkemeye verdi, postayla gelen dava dilekçesine güzel bir cevap hazırladım. İlk duruşmaya karşı taraf gelmedi, savunmamı verdim, hakim davayı takip edecek misin dedi, tabii anlamadım,takipçi olmayacaksan davayı kapatacağım dedi ayrıca sen şimdiye kadar niye icraya verip paranı almadın,hakem heyeti kararı yeterlidir dedi. Tabii icra durumunda bankaya avukat ve icra masrafları da olacaktı ama iş ve şehir değişikliği yaptığım için uğraşamadım. Bu arada banka itiraz edip davayı devam ettirmiş benim haberim olmadı, 2 duruşma olmuş(bankanın 3 ay içerisinde itiraz edip mahkemeyi tekrar devam ettirme hakkı vardı bunu mahkeme salonundayken bir avukatla konuşup öğrenmiştim fakat adres değişikliğim olunca tebligat ulaşmamış. Makkeme sekreterliğini bizzat arayıp 3 duruşma tarihini öğrendim )3. duruşmaya banka avukatı da geldi, yeni bir savunma yapmış benim savunmama karşı... Hakim benim lehime karar verdi. Çıkışta banka avukatına ne olacak şimdi diye sordum, oda icraya verdiniz mi dedi ben da hayır deyince tamam yarın hemen paranızı yatırttırıyorum dedi, ve ertesi gün para geri yattı...

inş arkadaşlar sonuç alırlar... bununla alakalı pek çok karar belgesi ve başvuru belgeleri var.. biraz araştırmayla iş halloluyor. Bu arada tüketici derneğini avukat tutsam daha mı iyi olur diye aradım, çünkü başka şehirdeki duruşmaya gitmek zor olacaktı. tanıdığınız avukat varsa tutun ama yoksa kendiniz takip edin dediler...Yani ne yazık ki avukat tutma sırasında da hem vekalet ücreti hemde değişik ücretler var deyip yine biz mağdur oluyormuşuz...

Macbook Pro 15'- 2.0 QUAD CORE İ7-10GB RAM-500 GB HDD- 1680*1050 Glossy- MC721LL/A (Early 2011)
Panasonic TX-P42ST33E 3D NeoPlazma
Samsung Galaxy Note 2
Ipad Mini 16Gb

372 Mesaj
9 Temmuz 2012; 22:35:55 

Yapi krediye odedigim 350 tl fek ucretini almak icin bankaya yazi vermistim. Olumsuz cevap gelmisti. Tuketici mahkemesine gitmistim. 2 ay sonra olumlu yazi gelmisti. 2 haftaa sonra bankanin itiraz suresi dolunca bankayi aradim ne zaman yatiracaksiniz diye. 1 ay sonra yatar dedi. Aradan 1,5 ay gecti ve yeni yatti. Yatar yatmaz da 50 tl hesap kullanim ucreti kesmisler. Subeyi aradim hic itiraz etmeden iade ettiler. Hesabimi ve kredi kartimi kapattiracaktim. Ayip olmasin diye simdilik askiya aldim :)

Finepix S1xxx Kulübü

Panasonic TX-P46G20E

100 Mesaj
9 Temmuz 2012; 23:08:28 

ben geçen krediyi alıdığım yerle görüştüm. dask için konuştuktan sonra ipotek fekkini sordum bankamız almıyor dedi.şaşırdım.bilginize sanırım hsbc almıyor.

IŞIK VE SEVGİYLE....

52 Mesaj
28 Temmuz 2012; 18:07:44 

forumdaki en yararlı konulardan bir tanesi. başindan gecen deneyimlerini zahmetsizce yazan arkadaşlara canı gönülden tesekür ediyorum. herkezin işine yarayacak seyler. bankalar milleti meğer ne sömürüyorlarmış

36 Mesaj
30 Temmuz 2012; 10:23:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

ben geçen krediyi alıdığım yerle görüştüm. dask için konuştuktan sonra ipotek fekkini sordum bankamız almıyor dedi.şaşırdım.bilginize sanırım hsbc almıyor.

ben de hsbc den kredi kullanmıştım tamamlandığında fek yazısını hiçbir ücret talep etmeden vermişlerdi.
ama alıncaya kadar neredeyse 1 ay olmuştu . kredilerdeki yoğunluktan gecikti demişlerdi.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Temmuz 2012; 13:13:21 

valla ben 2010 nisan gibi yapı krediden 0.94 faiz ile 9 sene vadeli 85.000 tl konut kredisi çektim... yanlış hatırlamıyorsam dosya masrafı adı altında 2500 tl gibi bir para almışlardı...
bunlar hep tecrübe işte ben iki seneyi aşkındır her ay kredilerimi zamanında öderim biraz üşengeçlik olduğu için bazen yetiştiremem ertesi gün giderim esnek hesaba yatırırım... krediyi günnde hesabımdan çeker banka bende hesabıma yıtırırm üç beş neyse faizini öderdim... bir gün gene böyle olunca gittim bir günde 10.tl faiz işlediğini gördüm bankacı cocuğa sordum cevap veremedi... ilginç dedi müşteri hizmetleri de yardım edemedi, kendi müşteri temsilcimde yardımcı olamayınca çalışmayacağım banlar arasına girmiş oldu yapı kredi... 7 seneden az kaldı borcum biter bitmez bankalar ile işimde biter Allah' ın izni ile...

7914 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:46:08 

Okuyunca aklıma bu başlık geldi, paylaşayım dedim artık resmen yasa olarak
fek ücreti alınamayacak yakın zamanda.

0

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

41 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:14:37 

zamanı geldiğinde faydalanacağım bir konu. Mesajım bulunsun.

904 Mesaj
17 Ağustos 2012; 14:34:29 

Arkadaşlar bende garanti bankası ile bu fek muhabbetine gireceğim ama duyduğum kadarı ile hakem kararına mahkeme ile itiraz ediyorlarmış . Bu gibi bir durumda adamların avukat ordusu var olası bir mahkeme kazanma durumunda mahkeme masrafları avukatlık masrafı vs gibi daha büyük bir mebla çıkmasın 350 den kurtulacağız diye

7914 Mesaj
17 Ağustos 2012; 17:06:01