Şimdi Ara

Japonya depremi Sony Ericsson'u da etkiledi; Xperia Neo'nun yaygın satışı gecikiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japonya depremi ve arkasından gelen Tsunami felaketi Sony Ericsson'u da etkiledi. Firma cephesinden gelen bilgilere göre, tedarik zincirinin depremden olumsuz etkilenmesi nedeniyle, merakla beklenen modellerden Xperia Neo'nun yaygın satışı üçüncü çeyrekte yani en iyi ihtimalle Temmuz ayında başlayacak gibi görünüyor. Şu an için sınırlı miktarda Xperia Neo belli pazarlardan temin edilebilirken, dünya genelinde hacimli satış bu ertelemeyle yaz aylarına kaydırılmış oldu.

Xperia Play'e ek olarak Sony Ericsson'un Gingebread yani Android 2.3 tabanlı yeni telefonlarından Xperia Arc ve Xperia Play için de adet sıkıntısı olabileceği yani tahminlerden daha az sayıda telefonun satışa sunulabileceği bildiriliyor. 3.7-inç büyüklüğünde ekrana ve 1GHz hızında işlemciye sahip olan Xperia Neo ve diğer modellerdeki gecikmeye ilişkin detayların birinci çeyrek finansal sonuçlarıyla birlikte 19 Nisan'da açıklanması bekleniyor.

• Dün Xperia Blogda görmüştük de yalan haberdir diye dua etmiştik. GsmArena'da da haber var demekli doğruluk payı var. Lanet... Kimse beklemez Temmuza kadar Neo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kissed by Fire -- 8 Nisan 2011; 22:40:19 >
  • çok kötü bi haber x10 için de böyle haberler çıkmıştı sanki
  • Uzun bir süre sonra ilk defa bir telefon beğendim. O da erteleniyor.
  • n8 mi alsak napsak artık.. :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10
    çok kötü bi haber x10 için de böyle haberler çıkmıştı sanki

İki hafta önce bu yönde bazi cihazlarin gecikecegi konusunda ,öngörü belirten yabanci uzmanların haberini aktarmistim.

Sen nasıl bir yorum yapmıştın , hatırlatmakta yarar var.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=47640763

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 8 Nisan 2011; 21:49:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

İki hafta önce bu yönde bazi cihazlarin gecikecegi konusunda ,öngörü belirten yabanci uzmanların haberini aktarmistim.

telefonlar çinde üretiliyo sıkıntı yok , sadece japonyada üretilen bazı parçalarda sorun var , şuanda telefon bazı ülkelerde satışta sıkmayın canınızı, x10 için de vardı aynı haber

• radyoslonlu felan gelmesin simdi bu telefonlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

radyoslonlu felan gelmesin simdi bu telefonlar

sırf bu yüzden almicam vazgeçtim
  • quote:

hatta telefon kutularının içinden mülteci insan felan cıkar dıkkat et
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

telefonlar çinde üretiliyo sıkıntı yok , sadece japonyada üretilen bazı parçalarda sorun var , şuanda telefon bazı ülkelerde satışta sıkmayın canınızı, x10 için de vardı aynı haber

Senin suan yazdığın yorum ,benim iki hafta önce aktardigim haber için yazdıklarımla, aynı kapıya cikiyormu cikmiyormu.

Ben o topicte ne yazmisim,Deprem dolayisi ile Japonya da üretilen chip vb parçaların tedariği acısından bazı modellerin gecikebilecegini.
    Çin de telefonların bu parçalar olmadan montaj olamayacağına göre üretim aşamasını etkilermi etkilemezmi.

Bazı ülkelerde satışta olması , henuz satisi olmayan ulkelerde gecikme olmayacağı anlamına gelmez.

Arc ve play modelleri Hollanda da satışta suan ,Bircok model zaten Tr piyasasina,Avrupa pazarina nazaran cok cok sonra girmiyormu zaten.Bu heberde ise Türkiye ye nezaman gelecekleri belli olmayan cihazlardan biri olan, Neo modelinin global pazarda gecikip gecikmeyecegi hakkinda.

Samsung Galaxy S2 normal şartlarda ,suan Hollanda da veya en azından ingilterede coktan çıkmış olması gerekiyordu.

Suan ise Mayıs veya Haziran ayı bekleniyor deniyor.

Yersen yoğurt ,içersen ayran .

Yani, herhalikarda benim iki hafta önce yazdıklarıma geliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 8 Nisan 2011; 22:58:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MEMO1

quote:

hatta telefon kutularının içinden mülteci insan felan cıkar dıkkat et

ciklet cikarsa haber ver
  • Neo, 1 parti filan belli başlı büyük Avrupa ülkelerde dagıtılır sonra yaz aylarını bekler,çünkü Japonlar ikinci büyük depremle ciddi bir yara aldılar...telefon filan bir yana Allah yardımcıları olsun doğa ile savaşamaz hiç bir teknoloji...düzdüz edip geçiriyor!..
  • bunlarin hep nicolas tesla nin yüzünden oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarum telefi için uygun fiyatlı olur ki ben tam tersini düşünüyorum ama kendileri kayberde ilgi büyük neo için satışları patlayabilir bi ufak kıyak ile
  • bence reklam amaçlı yalan haber
  • Bunlar japondaya ürettikleri için ürünlerinde radyasyonlu olup olmadığını nasıl bilecez? Telefonu kullandıkça sağımız solumuz yamulup yavaş yavaş ölmeyek ? :-):-):-)
  • quote:

atın ölümü NEO dan olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cudam

bunlarin hep nicolas tesla nin yüzünden oldu

Gerçekten mümkün ;)
  • arkadaşlar neo,ark ve playı kıyasladım bence neo cok faklı,diyerlerinden daha iyi bir cihaz diye düşünüyorum.Bende ainomu satıp almayadan neo alcam ama bu gecikmeyle biraz uzayacak gibi.Ama önemli olan o insanlar yaralarını sarsın tekrar her acıdan düzelebilsinlerde varsın 2-3 ay daha bekleyelim.Tabii bu benim düşüncem herkeze saygılar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.