Şimdi Ara

Zotac su soğutmalı GeForce GTX 580 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün iddialı isimlerinden birisi olan Zotac, su soğutmalı GeForce GTX 580 modelini duyurdu. Çin pazarı için hazırlanan ekran kartı, referans baskılı devre tasarımı üzerine inşa edilirken, sahip olduğu güçlü soğutucu ile hız aşırtma tutkunlarının ilgisini çekecek gibi görünüyor. 40nm GF110 GPU'sundan güç alan DirectX 11 destekli ekran kartı 512x CUDA çekirdeği (paralel işlem birimi), 384-bit bellek veri yolu desteği ve 1536MB GDDR5 bellek kapasitesi ile geliyor.

Grafik işlem birimi 820MHz'de, paralel işlemcileri 1640MHz'de ve bellekleri de 4400MHz'de görev yapan ekran kartı, su soğutma bloğu ile gelen benzer çözümlerden farklı olarak aynı zamanda radyatöre de sahip olduğu için su soğutma sistemine gereksinim duymuyor. Üzerinde bir adet 8pin ve bir adet te 6pin güç konnektörü bulunan ekran kartı, görüntü aktarımı içinse çift DVI ve HDMI konnektörlerini kullanıyor. Çoklu ekran kartı kurulumları için SLI, çoklu monitör desteği içinse 3DVision Surround teknolojileriyle uyumlu olan kartın fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmazken, ilk etapta sadece Uzakdoğu pazarlarında olacağı belirtiliyor.

• İşte su soğutmalı ekran kartları içinde böyle alternatiflerde olmalı. Zotac en azından düşünce olarak güzel bir ürün hazırlamış.
  • corsair h50 veya h70 çakması gibi olmuş

şöyle yapmak lazım ozaman corsairları alıp her yere birtane gelecek şekilde takmak sonra kişisel parça basına sogutma sistemi olur
  • işte bu GTX 580 ın yanması biraz daha zor..
  • quote:

su soğutma bloğu ile gelen benzer çözümlerden farklı olarak aynı zamanda radyatöre de sahip olduğu için su soğutma sistemine gereksinim duymuyor.

ekran kartına has komple su soğutma çözümü güzel bir düşünce. Sadece blokla gelen modellere yakın bir fiyata sahip olursa tüketiciler için tercih sebebi olacaktır
  • Gerçekten güzel bir urun fiyat farkı fazla olmazsa satıcaktır bence 1000tl ise 1200tl alınır bence güzel oc edilebilir
  • gtx580 yanmıyorduki zaten nerden cıkardın
  • oc için ideal
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

gtx580 yanmıyorduki zaten nerden cıkardın

• Komik, o incecik 120m radyotör üst seviye bir heatsinkden performansı düşüktür. bkz. corsair h50
  • ssen 590la karıştırdın heralde:))
  • Kartı o kadar ince yapmışlar bari tek slot yapsalardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattin1987

işte bu GTX 580 ın yanması biraz daha zor..

580 ve yanmak...?
    />
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraVe_06

Kartı o kadar ince yapmışlar bari tek slot yapsalardı.

Aynı şeyi düşünüyordum.

quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

ssen 590la karıştırdın heralde:))

Aynı şekilde; aynı şeyi düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepunisherWZ -- 8 Nisan 2011; 20:41:44 >
  • Zotac ta beni amp2ile şaşırtmış hayran bırakmıştı.Harika olmuş benim yıllar önce düşündüğümü şimdi yaptılar.Fiyat hakkında bilgi varmı.
  • Borunun boyu kısa gibi. Radyatörü kasanın önüne mi takacaz ancak oraya yeter:D Kasanın altı müsait olursa ekran kartının altına da takılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnfoman

Borunun boyu kısa gibi. Radyatörü kasanın önüne mi takacaz ancak oraya yeter:D Kasanın altı müsait olursa ekran kartının altına da takılabilir.

• kart çok güzel gerçekten ama fiatda bi okadar güzel olur 1.300 den aşağı olmaz gibime geliyor
  • artık bilgisayarların da yağına suyuna mı baktırıcaz. cemil usta aç tükkanı ben geldim.su kaynatacak ekran kartları buharlar çıkacak.off.. :oP teknoloji gelişiyormu gerçekten.şu fanlardan soğutmalardan kurtulamadı bu iş.ısı varsa kayıp vardır. kayıp varsa olmamıştır o iş. üstünde soğutucu demir bile olmayan ekran kartlarını hatırladım birden.
  • OC için ideal
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.