Şimdi Ara

AMD'nin Bulldozer Serisini Beklemekten Usananlar Buraya (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
7.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.youtube.com/watch?v=H-JxAJtFa0c

http://www.youtube.com/watch?v=VIs1CxuUrpc

http://www.youtube.com/watch?v=wxbG2AmdMNY

AMD Bulldozer FX 4110: Windows Experience Index (WEI Test)

http://www.youtube.com/watch?v=6zK4WAPKNYo

http://www.youtube.com/watch?v=Ou8f77lxcUE

AMD Bulldozer FX 4110: Temperatures FULL and IDDLE

http://www.youtube.com/watch?v=LQWhnGbteIY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 14 Mayıs 2011; 13:50:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ay61n

amd nin yayınladıgı sonuclara bakılınca vatan indirimini kacırdıgıma pişman olmaya basladım

f/p oranı büyük ihtimalle herkesi tatmin edecektir ama intelin suanki 2600k işlemcilerinden daha iyi bi işlemci almak isteyenler için amd de secenek yok 2 tane 8 cekirdek bulldozer takma sansımızda yok umarım daha iyi test sonuçları açıklanırda beklediğimize deger.

olaya marka olarak bakmıyorum çünkü bukadar bekleyip intelle aynı düzeyde işlemci çıkarsa biraz daha bekleyip intelin yeni işlemcilerini almak daha mantıklı gelmeye başladı.

Bende daha iyi test sonuçları gelecek.Hemen örn yargılı davranıp acele karar vermemek gerekli hocam.Bende yaklaşık 2 ay önce X6 1090 T aldım.Keşke bekleseydim diyorum.Bulldozer çıktığında işlemciyi büyük bir zararla satmak zorunda kalacağım.

• Ya arkadaşlar ya sizin beklentiler çok yüksek yada benim beklentilerim düşük. intel'e ne kadar fark atmasını bekliyorsunuz ki? videolar gerçekse eğer BullDozer beklediği gibi olmuş. intel'in sadece 1çeyrekteki geliri AMD'nin kaç yıllk geliri kadar farkında mısınız? intel 1yıllık bir projeye milyar dolar yatırabiliyor AMD aynı parayı kaç senede verebiliyor bir projeye? Biraz mantıklı olun. AMD'de maddi sıkıntı olmasa bastırsa parayı şuanda intel'i katlayan işlemciler çıkabilirdi ama durum ortada. serin çalışsın(stok fanla) sessiz olsun(stok fanla) i7 serisi civarında veya denk performans versin, fiyatı uygun olsun, anakartları da uygun fiyatlı ve güzel olsun daha ne? Benim BullDozer'den beklentim uygun fiyata(450TL'e kadar) 990FX tabanlı 6tane doğal sata 3.0 portu, en az 2tane usb 3.0 portu(doğal olmasada olur ama performansı çok düşürmeyecek şekilde) serin çalışan, CF destekli bir anakart ve beklediğim işlemci olan FX 8130P için ise Türkiye'de 650TL'e kadar fiyatlandırma ile, i7 2600K ya eş veya benzer çok çekirdek performansı, i7 2600K'dan daha iyi(ne kadar daha iyi olur bilemem ama kesinlikle daha iyi olmalı) tek veya max. 4 çekirdek performansı, stok soğutucu ile bile sessiz ve serin çalışsın, 5.5GHz+ oc olmasa bile(iyi bir hava soğutmayla.Misal Akasa Venom) oc'a iyi tepki veren, ve i7 platformuyla rekabet edebilecek bir işlemci bekliyorum...Zaten kesin olan özellikler 1866MHz doğal ram desteği(çift kanal), doğal sata 3.0 desteği (6tane portu dolduramam zaten ) diğerlerini zaten biliyorsunuz... Gskill Sniper 1600MHz CL9 ramleri düşünüyorum acaba uyumlu olur mu diye aklıma takıldı... Umarım uyumlu olur :D 8GB ram 220TL bence çok uygun, daha fazla vermek istemiyorum... Birde işlemcilerle ilgil değil ama Corsair Force 3 serisi SSD'ler(120GB olanını düşünüyorum) Türkiye'ye acaba ne zaman gelir?(220$ yurt dışında bizde 220$+%18KDV olsa ve 1.62'den hesaplasak kuru yuvarlak hesapla 420TL yapıyor :D) şimdiki SSD'lerden almayı da düşünmüyorum mağlum şimdikiler 250-280MB/s'e ulaşıyor, force 3 serisi 500MB/s+ hemde daha uygun fiyata :D(ucuz etin yanhisi fln olmaz heralde :D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 28 Mayıs 2011; 15:00:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ay61n

amd nin yayınladıgı sonuclara bakılınca vatan indirimini kacırdıgıma pişman olmaya basladım

f/p oranı büyük ihtimalle herkesi tatmin edecektir ama intelin suanki 2600k işlemcilerinden daha iyi bi işlemci almak isteyenler için amd de secenek yok 2 tane 8 cekirdek bulldozer takma sansımızda yok umarım daha iyi test sonuçları açıklanırda beklediğimize deger.

olaya marka olarak bakmıyorum çünkü bukadar bekleyip intelle aynı düzeyde işlemci çıkarsa biraz daha bekleyip intelin yeni işlemcilerini almak daha mantıklı gelmeye başladı.

kardesim 2600k nin bulldozerin en hizlisini gecmesi imkansiz merak etme

bu kadar acik ve net : im-kan-siz.
  • İlk haberin sahte olma olasılığı yüksek ama ikinci habere bakın derim; Bulldozer cinebench benchmark sonuçları

Saygılar
  • Her ne kadar kaliteli bir benchmark olmasa da FX 4110 un windows derecelendirme puanının 7.9 olmasına şaşırdım. 2600k 7.8 alıyor.
  • bekliyoruz bakalım bulldozer serisi işlemcileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Her ne kadar kaliteli bir benchmark olmasa da FX 4110 un windows derecelendirme puanının 7.9 olmasına şaşırdım. 2600k 7.8 alıyor.

hocam ona bende şaşırdım amma ve lakin diğer bütün puanlar da 7.9. sizce de bir iş yok mu? e.kartı olarak HD6990, GTX 590 o puanı zor alıyor veya alamıyor... ram deseniz 4GB ram ile 7.9puan, hey maşallah... (3GHz? CL7) depolama birimi yine aynı şekilde... bence orada bir iş var. hepsinin 7.9 olması zor (hele ki ram ve depolama birimi) SSD kullanılsa kapasite yüzünden puan düşüyor, HDD kullanılsa 6-6.3 puanı geçemiyor hız yüzünden...4GB ram olan sistemlerde 7.9 puan ram için bence biraz zor ama imkansız değildir heralde.

Ama BullDozer gerçekten sıkı geliyor. Benim için çok önemli olan winrar paketleme/çıkartma (özellikle paketleme), çok çekirdek desteği olmayan uygulama performansı benim için çok önemli. Ama yeri geldiğinde çok çekirdek desteği olduğunda bütün çekirdekleri limitlerine kadar kullanmak isterim. BEnim için benchler çok önemli değil, önemli olan gerçek hayat...FurMark gibi düşünebiliriz bence. limitleri zorlar ama gerçekte o kadar yükü yaratacak hiçbir şey yoktur. Yeni BullDozer işlemcilerden ümitliyim ki AMD yıllardır üzerinde çalıştığı ve bu kadar adından söz ettirdiği BullDozer işlemcilerinde hataya, probleme izin vereceğini hiç sanmıyorum. eğer öyle olursa (Ki hiç sanmıyorum) AMD için hiç iyi olmaz, gelecek yorumları düşünemiyorum bile...Ama böyle bir proje riske atıcaklarını hiç mi hiç sanmıyorum.

• quote:

Her ne kadar kaliteli bir benchmark olmasa da FX 4110 un windows derecelendirme puanının 7.9 olmasına şaşırdım. 2600k 7.8 alıyor.

Eğer gerçekse birçok bilinçsiz kullanıcı,yan sanayi pc toplayanlar için bulunmaz hint kumaşı olarak satılabilir.Umarım böyle olur AMD iyi kar yapar, para kazanır biraz umarım geçikmez çıkış tarihleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

hocam ona bende şaşırdım amma ve lakin diğer bütün puanlar da 7.9. sizce de bir iş yok mu? e.kartı olarak HD6990, GTX 590 o puanı zor alıyor veya alamıyor... ram deseniz 4GB ram ile 7.9puan, hey maşallah... (3GHz? CL7) depolama birimi yine aynı şekilde... bence orada bir iş var. hepsinin 7.9 olması zor (hele ki ram ve depolama birimi) SSD kullanılsa kapasite yüzünden puan düşüyor, HDD kullanılsa 6-6.3 puanı geçemiyor hız yüzünden...4GB ram olan sistemlerde 7.9 puan ram için bence biraz zor ama imkansız değildir heralde.

imzamdaki sistem windows 7 ram puani 7.8 ( 2 x 2 gb Patriot Sector5 2000mhz CL 8 )

2000mhz cl7 yaparsam da 7,9 aliyor

ekran karti cok az overlocklanmis 6970 direkman 7.9 aliyor ekran karti puanindan

imzamdaki sistem yine corsair 120 gb ssd 7.7 aliyor daha yeni kontrolcuye sahip olan bir sdd cok rahat 7.9 alir.

islemci puani disinda sasilacak bir sey bence yok.

islemci puani beni de sasirtti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 28 Mayıs 2011; 20:22:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leop

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

imzamdaki sistem windows 7 ram puani 7.8 ( 2 x 2 gb Patriot Sector5 2000mhz CL 8 )

2000mhz cl7 yaparsam da 7,9 aliyor

ekran karti cok az overlocklanmis 6970 direkman 7.9 aliyor ekran karti puanindan

imzamdaki sistem yine corsair 120 gb ssd 7.7 aliyor daha yeni kontrolcuye sahip olan bir sdd cok rahat 7.9 alir.

islemci puani disinda sasilacak bir sey bence yok.

islemci puani beni de sasirtti.

Genel olarak benim sisteme ve yeterince kullandığım(2-3saat en az) sistemlerden yola çıkarak yazdım. ama eğer öyleyse süper :D demekki 8130P için fln özel bi puanlama gerekli :D Corsair Force 3 120GB almayı düşünüyorum herhalde 7.9puan alınabilir sonuçta SF-2281(yanlış yazmış olabilirim k.bakmayın) kontrolcü var. Ram olarak Gskill Sniper 1600MHz 8GB, HD6970 CrossFire, HD103SJ(depo amaçlı) Asus veya MSI 990FX düzgün bir anakart, 8130P..

Bu arada aklıma gelmişken sorayım. AM3 anakartlarda kullanılan işlemci soğutucular AM3+'larda da kullanılabilecek değil mi? Sonuçta bios güncelleme ile AM3'te kullanılabilecekse herhalde kullanılır değil mi? Ya da yanlış mı düşünüyorum?

• %100 kullanilicagini dusunuyorum

yazdiginiz sistem cok klas bir sistem olur

yalniz modlanan 6950 varken 6970 e bosuna para vermenizi tavsiye etmem

bulldozer geldigi an bende alicam kac zamandir bekliyorum

hele bi de sandybridgeler gibi overclocklanirsa allaaah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 28 Mayıs 2011; 21:06:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

%100 kullanilicagini dusunuyorum

yazdiginiz sistem cok klas bir sistem olur

yalniz modlanan 6950 varken 6970 e bosuna para vermenizi tavsiye etmem

bulldozer geldigi an bende alicam kac zamandir bekliyorum

hele bi de sandybridgeler gibi overclocklanirsa allaaah

saolasın hocam :D valla ben o sistem için 2.5yıla yakındır bekliyorum daha da sabır kalmadı sayılır.beklemekten dinim imanım gevredi artık haziran sonuna kadar aldım aldım yoksa gözüm dönüp i7 SB almaktan korkuyorum :D Valla HD6950 CF mod bende düşünüyorum ama 2pin daha az olması ve riske girmek de istemiyorum açıkçası. MSI HD6970 Lightning de gelirse (800TL'e kadar bir fiyatla olursa havada kaparım ) kabaca şimdii parçalar üzerinden bir hesap yaptım ve fiyat bir hayli kabarık çıktı :D (5155TL bütün sistem. kasa+monitör+klavye, mouse) babalar gününde çıkarsa parçalar o zaman alıcam yoksa değişmeyecek parçaları almayı düşünüyorum biraz fiyat düşer hiç değilse(kasa,psu, HDD, DWD, monitör, klavye, mouse, işlemci soğutucu gibi....) valla pc almam kesinleştikten sonra pederle bayağı çekişcez gibime geliyor (internete girsin yeter diyen birisi kendisi ) olsun yükün bir kısmını ben karşılıyıcam ama o haliyle bile normal bir sistemi çok üzerinde fiyatı

Bu arada ben taktım bu Corsair'in Force 3 serisi 120GB SSD'sine. daha internette hiçbir yerde yok. ben sistemi alana kadarda kolay kolay geliceğini sanmıyorum :S heralde sistemi aldıktan sonraya kalıcak SSD :S (geç olsun güç olmasın değil mi?)

• Benide eklermisiniz? bıktım beklemekten gerçi 3 ay ertelendi yine.
    Bulldozer'in ertelenmesiyle ilgili konuma Buradan ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diemcizone -- 29 Mayıs 2011; 0:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

Benide eklermisiniz? bıktım beklemekten gerçi 3 ay ertelendi yine.

ne 3 ayı ya? ow şet? ciddi misin? kaynak ne?
  • quote:

quote:

diemcizone biraz önce haber yayınladı buldozer yine ertelendi,tırt çıktı heralde bi gelemiyor ertele ertele , onun çıktığında sandy bridge E serisi işlemcilerde çıkıcak ve bulldozerin rüzgarı kısa esecek belki hiç esmeyecek.
  • quote:

quote:

Konuma Buradan ulaşabilirsiniz. ertelemeden bahsettiğim parakende satışları yani ACER gibi markalara üretim yapılacakmış ilk olarak. 3 Ay sonra işlemci parakende olarak satışa başlayacak. Yeter artık amd. Gerçekten rotamı intele çevirecem ama bütçe yetersiz, bütçe yeterli olsa amd kullanmazdım zaten. Mart dediler, marta girdik hazirana attılar, hazirana giricez 3 ay erteleme yapıyorlar, sözde CEBİT 2011 fuarında gösterime sunacaklardı diye söyleşi vardı yeter ama kullanıcıyla dalga geçilmez, ben haziran ayında çıkmazlarsa phenom x4 veya x6 alırım arkadaş bekle bekle nereye kadar? 3 ay sonrada derler 2 ay daha ertelendi zaten yılın son çeyreğinde Ivy bridgeler çıkacak 22Nm ve 6 Çekirdekli olacak mimari güncellenecek, cart & curt. tabi intel fiyatlandırma politikasını düzeltmediği sürece intel almam, %20'lik performans farkına 650-800TL civarlarında fazladan veremem, AMD alırım eskiyince upgrade yaparım ve daha uzun süre kullanırım, tabikide fiyat performans daha fazla önemli benim için ama bence tam tersi olmalıydı zaten geç kalınmış bulldozer için hala OEM olarak tekli satışları 2.plana atmanın derdinde, AMD Gözümde düşmeye başladı. GPU'ları idare eder sürücüleri bi halta yaramıyor, Stream teknolojiside yaygın değil ve konuyu aştım iyice en iyisi burada noktalıyayım, İyi forumlar.

Not ; İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diemcizone -- 29 Mayıs 2011; 1:49:45 >

• quote:

Konuma Buradan ulaşabilirsiniz. ertelemeden bahsettiğim parakende satışları yani ACER gibi markalara üretim yapılacakmış ilk olarak. 3 Ay sonra işlemci parakende olarak satışa başlayacak. Yeter artık amd. Gerçekten rotamı intele çevirecem ama bütçe yetersiz, bütçe yeterli olsa amd kullanmazdım zaten. Mart dediler, marta girdik hazirana attılar, hazirana giricez 3 ay erteleme yapıyorlar, sözde CEBİT 2011 fuarında gösterime sunacaklardı diye söyleşi vardı yeter ama kullanıcıyla dalga geçilmez, ben haziran ayında çıkmazlarsa phenom x4 veya x6 alırım arkadaş bekle bekle nereye kadar? 3 ay sonrada derler 2 ay daha ertelendi zaten yılın son çeyreğinde Ivy bridgeler çıkacak 22Nm ve 6 Çekirdekli olacak mimari güncellenecek, cart & curt. tabi intel fiyatlandırma politikasını düzeltmediği sürece intel almam, %20'lik performans farkına 650-800TL civarlarında fazladan veremem, AMD alırım eskiyince upgrade yaparım ve daha uzun süre kullanırım, tabikide fiyat performans daha fazla önemli benim için ama bence tam tersi olmalıydı zaten geç kalınmış bulldozer için hala OEM olarak tekli satışları 2.plana atmanın derdinde, AMD Gözümde düşmeye başladı. GPU'ları idare eder sürücüleri bi halta yaramıyor, Stream teknolojiside yaygın değil ve konuyu aştım iyice en iyisi burada noktalıyayım, İyi forumlar.

Not ; İmla.

Son kullanıcı olarak ikinci plana atılmak hoşuna gitmiycek muhtemelen ama yinede yazayım.
    Amd nin üretim kapasitesi intel kadar büyük değil,dolayısıyla üretim kapasitesini şirket için en karlı tarafa aktarıyorlar.Bulldozerler high-k metal gate kullanılarak üretilecek,tsmc high-k üretimi yapabilirmu bilmiyorum ama intele üretiremiyceklerine göre high-k kullanarak üretim yapabilecekleri tek fabrika ortağı olduğu GB fabrikaları,fabrika az olunca doğal olarak yüksek talebi karşılamakda imkansızlaşıyor.
    Peki neden perakende değilde oem seçmişler sonuçta aynı parayı bizde veriyoruz diye düşünebilirsin,masaüstü ayağında tam olarak emin olmasamda oem satışları çok fazla değil sanırım,bilinçli kullanıcı kendi topluyor bilinçsiz kullanıcılarda gittikçe mobil ayağına kayıyor,masaüstü alsa bile toplama alanlarda var sonuçta peki nereye gidiyor bukadar işlemci...SERVERlara.
    Amdnin masaüstü pazarpayı çok iyi olmasada en iyi olduğu alan burası,mobil kısmında fusion ile iyi bir ivme kazandılar ama en karlı alan olan server pazarında durumu çok kötü.Bulldozer mimarisinin zaten asıl hedefi server ayağı.Tüm bu yazdıklarımı birleştirince nedenini anlaşmışsındır sanırım.
    Üretim kısıtlı,en zayıf olduğu pazar şuan server pazarı ama en karlı pazarda burası,oem üreticilerden de çok fazla talep gelince tüm kapasiteyi malesef buraya aktarmışlar.
    Muhtemelen amd de istemezdi böyle bi seçim yapmayı ama üretim kısıtlı olunca yapıcak bişey yok malesef.

• quote:

quote:

quote:

Not ; İmla.

işlemciyi bilmem ama ekran kartı konusunda laf ettirmem 6990 kullanıyorum hiç bir sürücü problemiyle karşılaşmadım gpuları idare eder dediğin nvidia 480i 5870 çok güçlü olduğu için ve 480 çok ısındığı için geliştirmek adına geç çıkardı bi 7 ay kadar eğer amd 6000 serisinde 32nm yapabilseydi maalesef problem çıktı fabrika engelledi 6970 şuan en hızlı ve en güçlü tek gpu olurdu ki zaten şuan adamlar en hızlı ekran kartına sahip oda 6990

• arkadaşlar sizde hemen asıp kesmişsiniz AMD'i. şöyle bir baktım google'dan her yerde AMD'yi asıp kesmişler. Bence haber balon çıkabilir. Çünkü AMD bunca BullDozer bekleyen insanı daha da bekletmeyi kolay kolay göze alamaz. Ya çok büyük bir süper bilgisayar anlaşması var ya da intel'de olduğu gibi bir sorun var ama böyle bir projede bu noktada sorun çıkması da bana pek olası gelmiyor. Haa eğer ki olursa BullDozer falan dinlemem i7 SB'yi alırım koyarım sisteme. bakalım haftaya kesin bir sonuç çıkacağını düşünüyorum sonuçta E3 fuarı fln var. Delinin birisi kuyuya taş atmıştır bu kadar sitede de haberi çıkınca doğru etkisi yapmıştır diyecem ama bu kadar sitenin editörü yok mu? Ama o kadar editör de mi yanlış haberi yayınlayabilir? Haberin balon olması ve Haziran sonunda BullDozer'li sistemlerimizi(2011 haziranı) kullanmak dileğiyle.

Arkadaşlar birde şöyle bir haber buldum sizce bunun etkisi olabilir mi?
    Intel, Ivy'leri 1çeyrek erteledi

Eğer ki erteleme gerçek olursa 2600K'ya geçiş gözükür benim için....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 29 Mayıs 2011; 9:26:45 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.