Şimdi Ara

AMD Radeon HD 6000 serisinin en ekonomik modeli çıktı; Radeon HD 6450

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD giriş seviyesi için hazırladığı yeni ekran kartı Radeon HD 6450'yi resmi olarak duyurdu. Sistem üreticilerine satışı Şubat ayında başlayan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartının HTPC'ler yani çoklu ortam odaklı mini-bilgisayarlar için hazırlandığı belirtiliyor. Düşük profilli baskılı devre üzerine inşa edilen ve aktif soğutma ile desteklenen Radeon HD 6450'ye, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 370 milyon transistör içeren Caicos GPU'su güç veriyor. 64-bit bellek veri yolu desteğine, 4x ROP birimine ve 8x doku ünitesine sahip olan GPU için iki farklı bellek seçeneği sunuluyor ve üreticiler 512MB GDDR5 ya da pasif soğutmalı model için 512MB GDDR3 bellek seçebiliyorlar.

Grafik işlem birimi 625MHz'de, bellekleri ise GDDR5 için 3600MHz, GDDR3 içinse 1600MHz'de çalışan Radeon HD 6450'nin güç tüketim değeri ise 27 Watt olarak açıklandı. Unified Video Decoder 3 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği sunan ekran kartı, aynı zaman Blu-ray 3D desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için DVI- D-Sub ve HDMI 1.4 konnektörlerini kullanan ekran kartı, Fusion tabanlı işlemcilerde yer alan 80x paralel işlemcili Radeon HD 6250 ve Radeon HD 6310 IGP'lerinin üzerine konumlandırılıyor. Radeon HD 6000 serisinin en ekonomik ekran kartı olarak dikkat çeken yeni modelin yurt dışı satış fiyatı ise 55$.

• Giriş seviyesi için fena değil. Eskilerden benzetmek gerekirse 7600gt ayarında olur diye düşünüyorum. Tabi gddr5 bellekli olanı.
  • haberde kaç sp'li olduğu yazmıyor ama en azından 160sp'li olursa fena olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: VenomS

haberde kaç sp'li olduğu yazmıyor ama en azından 160sp'li olursa fena olmaz

ATI Unified Shader teknolojisine geçtiği Radeon 3K serisinden beri doku birimlerinde 5'er tane SP kullanıyor. Buradan hesaplanırsa bu GPU 8*5*4 toplamda 160 SP içeriyor. Daha ayrıntılı bilgi AMD'nin ürün sayfasında var. Yalnız bu kartın sadece OEMler için olduğu yazıyor. Üreticilerin işlemciyle kullanabilecekleri bellek seçenekleri de DDR3 ve GDDR5.

http://www.amd.com/tr/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6450/Pages/amd-radeon-hd-6450-overview.aspx#2

• bizim eski hd 2600 prodan iyi valla her şeyi fazlaca teknoloji nerelere geldi standartlar çok yükseldi buda bi enflasyon!!!
  • bu kart sadece oem üreticiler içinse yakında casper, beko, arçelik gibi markalarda

pc özelliklerinde "1GB AMD HD 6450" gibi bir ibare görürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6.cadde -- 8 Nisan 2011; 14:50:57 >
  • Fena bir kart değil gibi gözüküyor. Low profile ve fansız soğutma olanakları var. 27W TDP değerine sahip. GDDR5 bellekle birlikte kullanılırsa iyi bir giriş seviyesi olur. Ama yine de Intel tarafında özellikle SandyBridge işlemcilerle alıcı bulması zor. LIano tabanlı APUlarla CF düzeneği gibi kurulumlar olası ama onlarla da şansı az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ju1i@~ -- 8 Nisan 2011; 16:45:37 >
  • bu fiyata bu özelliklerde kart. 10 numara
    sapphire fansız bir modeli çıkartmış hemen bir sipariş geçiyorum.
    FAN 'a hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

bu fiyata bu özelliklerde kart. 10 numara
    sapphire fansız bir modeli çıkartmış hemen bir sipariş geçiyorum.
    FAN 'a hayır

quote:

yurt dışı satış fiyatı ise 55$.

neresi 10 numara

60 usd ye HD5670
    68 usd GT 240 1GB DDR5 satılıyor
  • bu kart 2600pro dan üstün müdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: NasreddinHoca

2600pro dan üstün müdür bu kart

Yakındır diye düşünüyorum
  • fiyatı ve güncel teknolojisi 10 numara neresi olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.