Salondaki halojen spot lambalar yerine led lamba kullanmak
66 Cevap33469 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
7 Nisan 2011; 0:31:42 

Merhaba

Evimin salonunda bulunan halojen 50 wattlık normal spot lambalar yerine led lambalar takmak istiyorum. İğne uçlu olan bu lambalar sanırım 220v ile çalışıyor.

Led lambalar ile aynı parlaklık veya aydınlanma sağlayabilir miyim? salon için uygun mudur? 15 adet spot lamba yer almaktadır.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

|13" Macbook Pro Late 2011 // i5 2.4 Ghz - 4GB Ram - 250GB Samsung 840 EVO SSD - HD3000 /10.9 Mavericks
|XBOX 360 4GB Slim + Kinect
|Apple iPhone 5S 32GB White // iOS 7.1

579 Mesaj
7 Nisan 2011; 20:51:01 

quote:

Orijinalden alıntı: spy1983

Merhaba

Evimin salonunda bulunan halojen 50 wattlık normal spot lambalar yerine led lambalar takmak istiyorum. İğne uçlu olan bu lambalar sanırım 220v ile çalışıyor.

Led lambalar ile aynı parlaklık veya aydınlanma sağlayabilir miyim? salon için uygun mudur? 15 adet spot lamba yer almaktadır.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

evet daha fazlasınıda saglayabilirsiniz ve 100TL elektirik ödüyorasnız 25TL ödersiniz buda şu demektir Elektirik tasarufu için idealdir,

bunun için smd led 3.2v kullanman gereklidir elektronik bilginiz var ise bunu Sizde yapabilirsiniz eğer yok ise Size hazırlar yollarım bakarsınız ,Ayrıca Dimmer de baglarsanız ışgı istediginiz gibi kısabilirsiniz,

kolaygelsin
EgE

kolaygelsin

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
8 Nisan 2011; 21:42:09 

Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki power led li spotlar nasıldır?

|13" Macbook Pro Late 2011 // i5 2.4 Ghz - 4GB Ram - 250GB Samsung 840 EVO SSD - HD3000 /10.9 Mavericks

579 Mesaj
9 Nisan 2011; 11:05:16 

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki power led li spotlar nasıldır?

Power Led açılımından da anlaşılacagı gibi Güçlü led demektir ancak bunlar ısı yayarlar ve soğutucu baglamanız gerekir , ev için içi için idal degildirler bahce-sokak iş yerleri için idaldirler,ayrıca bunlar için Sürücü devresi almanız lazımdır ,ben yapıyorum bunların sürücülerini piyasada hazır satılanlarda vardır,

ege

58 Mesaj
9 Nisan 2011; 11:26:44 

Ledler iyi güzel az yakıyor ama fiyatları pahalı diye biliyorum ? Nedir fiyatlar ?

579 Mesaj
9 Nisan 2011; 20:16:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Rolex47

Ledler iyi güzel az yakıyor ama fiyatları pahalı diye biliyorum ? Nedir fiyatlar ?

Power ledler 1Watı 1$

ege

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
9 Nisan 2011; 20:42:28 

size pm atmıştım aldınız mı acaba?

ayrıca 3x1w lık power led ler satılıyor spotlar için... onları hazır alıp taksak olmaz mı? nasıl soğutucu lazım? yani spotun içinde mi oluyor?

teşekkürler

1856 Mesaj
10 Nisan 2011; 1:03:10 

bende akvaryumum için düşünüyorum. özellikle bitkilerin fotosentezi için. ancak power ledler ile sdm ler arasında kaldım. pwer ledlerin ışığı çok güçlü imiş ancak ısı yayması sorun. sdm ler ile aynı ışığı elde edebilir miyim? ve floresan lambalarakıyasla power ledlerin yaydığı ısı ne kadar?

Yapayalnız yürüdüğümüz sonsuzluk yolculuğunda kendimize ömrümüzün hangi saniyelerinin kaldığını sayıyoruz hayatımız işgal edilmiş,onurumuz ele geçirilmiş,organlarımız paylaşılmıştır,ruhumuz kıyma makinesinden geçirilmiş,herbir parçası değersiz oyunun lokması olmuştur...

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
10 Nisan 2011; 10:08:13 

Şimdi spot için smd led mi? yoksa piyasada satılan 3x1 wattlık power led ler mi daha çok ışık verir? veya hangisi daha iyi performans verir?

Teşekkürler

579 Mesaj
10 Nisan 2011; 10:11:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Tuğrul

bende akvaryumum için düşünüyorum. özellikle bitkilerin fotosentezi için. ancak power ledler ile sdm ler arasında kaldım. pwer ledlerin ışığı çok güçlü imiş ancak ısı yayması sorun. sdm ler ile aynı ışığı elde edebilir miyim? ve floresan lambalarakıyasla power ledlerin yaydığı ısı ne kadar?

Smd ledler 1200Lümendir hem Salon için hem Akvaryum için İdealdir,ancak Sizlerinde bildigi gibi Akvaryum Suyu cam ve Lambaların üzerinde bir tabaka oluşturuyor zaman içinde bunun için Smd Ledlerin oldugu yere Cam ile mufaza edeceksiniz Cam Sudan dolayı kirlendiginde camı Sileceksiniz Yoksa Smd Ledleri Silmeniz Çok Zor Olacaktır,

Smd Ledler ile daha çok ışık elde edersiniz hele birde R-G-B yaparsanız Akvaryuma birde uzaktan kumndalı olursa doyum olmaz derim,
Smd ledler hemen hemen hiç ısınmazlar,

ege

579 Mesaj
10 Nisan 2011; 10:17:59 

quote:

Şimdi spot için smd led mi? yoksa piyasada satılan 3x1 wattlık power led ler mi daha çok ışık verir? veya hangisi daha iyi performans verir?

TeşekkürlerIşık

Smd Ledler1200 Lümendir Power Ledler 90-100-120 Lümendir ancak Power Ledlerin Acısı 120 derecedir,

Salonunuz için Power Led Koymanız hem Size Pahalıya mal olur ama Smd Led ler ile yaparsanız ısı yayması hemen hemen hiç yok gibidir,
Piyasada Satılan 3X1 Power Ledleri biliyorum soğutucularını içine koymuşlar ben aldım inceledim ancak ölçüm yaptıgımda 230ma akım çektigini gördüm buda şu demektir,
Power ledlerin Randımanlı Işık vermesi için Max 350Ma çekmesi lazımdır eger bu akımdan aşagı akım çektirirseniz ışık güçü düşük olacaktır yani randıman alamasınız,
EgE

286 Mesaj
11 Nisan 2011; 9:19:51 

zaten spot kullanıyor arkadaş. spotlarda ısı yayıyor. gereğinden fazla. aslında power ledlerdeki ısı olayı kullanıcıyı etkilemez diye düşünüyorum. Power ledler kendinemi zarar veriyor ısıda yoksa...

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
11 Nisan 2011; 23:46:20 

3x1 wattlık power ledlerden aldım ve denedim. parlaklık olarak 50w halojenlere göre fena değil ancak açı olarak daha az... yani sanırım 50w lık halojen lamba 120 derece iken, bu ledler 60 derece... tek dezavantajı o ancak enerji tasarrufu çok iyi...

acaba piyasada 120 derecelik led spot var mıdır?

ya da 5w 120 derecelik ışık açısına sahip led ışık var mıdır?

teşekkürler

2 Mesaj
12 Nisan 2011; 0:25:56 

selamlar
bende dükkan için bakıyorum.60 adet kadar almam lzm.bu led lerin 3x1 .3x2.3x3 leri var diye duydum.
bir de ışıgın gücünü led lerin markası belirliyormuş(mesela edison markası iyimiş)
tavsiyeleriniz olursa sevinirim.egealtay siz kendinizin yaptığınıda söylüyorsunuz.60 adet güçlü power led yapabilirmisiniz acaba...saolun

579 Mesaj
13 Nisan 2011; 21:24:14 

Evet 60 adet ve 108 adet kadar Power led yapabiliyorum,

ege

2 Mesaj
13 Nisan 2011; 21:43:30 

ege bey size mesaj attım...

579 Mesaj
14 Nisan 2011; 8:36:05 

cevapladım,

EgE

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
14 Nisan 2011; 9:04:28 

Peki kaç derece ışık veren yapabiliyorsunuz? bir de kaç watt lık halojen lambaya eş değer olacaktır...

Bana da bir fiyat verebilir misiniz?

Teşekkürler

1806 Mesaj
14 Nisan 2011; 18:05:23 

shbnden.com da arabalar ıcı nsatılan metre hesabı gordu mbulursam tekrar lınkını koyucam saygılar

Neyi hep erken yaşadıysam hep ona GEÇ KALIYORUM...

579 Mesaj
14 Nisan 2011; 18:28:42 

120 derece de yapabiliyoruz,
ege

579 Mesaj
14 Nisan 2011; 18:31:53 

Levent Bey ile kontak kurunuz Fiyat için
www.izmirbaskidevre.com
www.ledkom.net

2 Mesaj
14 Nisan 2011; 19:53:54 

Fiyat verir misiniz?

579 Mesaj
14 Nisan 2011; 21:50:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Chivalrouss

Fiyat verir misiniz?

Aşağıdaki Linkden Kontak Kurunuz
Levent Bey'den Fiyat Alabilirsiniz
www.ledkom.net
www.izmirbaskidevre.com

18 Mesaj
1 Haziran 2011; 22:55:43 

merhaba arkadaşlar ben ps3 cafeye led taktırmayı düşünüyorm.sorum şuki bi kaç yerde gördüm tüm odaya yayılıyor bu nasıl olur adı nedir 70 m2 yere ne kadar led uygundur fiyat ne kadar olur yardımınızı bekiyorum

134 Mesaj
2 Haziran 2011; 13:27:35 

led için çeşit ve uygun fiyat sunan tavsiyeleriniz var mıdır?

36 Mesaj
25 Temmuz 2011; 14:24:59 

merhaba,
ben de salon için spot lamba araştırırken, Koçtaş'ta Osram'ın Led lamba 17,5 lira+ duy(2tl) + spotun kasası(4tl) ile 23,5 liraya almayı planlıyordum (toplamda 14*23,5)
fakat bu led ışık 5 liraya satılan led elfenerleriyle aynı ışık diye düşünürken, daha ucuzunu bulabilir miyim diye bir elektrikçiye uğradım. elektrikçiyle kısa bir sohbetten sonra 5 tl led ışık + 1,5 lira da spot kasa+duy toplamda 6,5 tl olur dedi. Ben de osram veya philips alsam diye sordum, olur ben osram ve general electric bayisiyim dedi, fakat 3 yıldır bu ürünü kendi evinde kullandığını ve hiç bir sorunla karşılaşmadığını,aydınlatma olarakta fark olmadğını söyleyince ben de fiyat farkını düşünerek kendimi inandırdım ve aldım. 6,5*14=91 tl koçtaş'tan alsaydım 329 tl.
kısa vade de mi kazandım bilmiyorum¿

şimdilik pişman değilim.

imzam kural dışı ona göre!

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
25 Temmuz 2011; 17:05:55 

quote:

Orijinalden alıntı: erkuut

merhaba,
ben de salon için spot lamba araştırırken, Koçtaş'ta Osram'ın Led lamba 17,5 lira+ duy(2tl) + spotun kasası(4tl) ile 23,5 liraya almayı planlıyordum (toplamda 14*23,5)
fakat bu led ışık 5 liraya satılan led elfenerleriyle aynı ışık diye düşünürken, daha ucuzunu bulabilir miyim diye bir elektrikçiye uğradım. elektrikçiyle kısa bir sohbetten sonra 5 tl led ışık + 1,5 lira da spot kasa+duy toplamda 6,5 tl olur dedi. Ben de osram veya philips alsam diye sordum, olur ben osram ve general electric bayisiyim dedi, fakat 3 yıldır bu ürünü kendi evinde kullandığını ve hiç bir sorunla karşılaşmadığını,aydınlatma olarakta fark olmadğını söyleyince ben de fiyat farkını düşünerek kendimi inandırdım ve aldım. 6,5*14=91 tl koçtaş'tan alsaydım 329 tl.

şimdilik pişman değilim.

Peki aldığınız lamba led spot mudur? ve kaç watt tır?

1616 Mesaj
25 Temmuz 2011; 17:21:17 

quote:

merhaba,

şimdilik pişman değilim.

Hayırlı olsun. bende sızın gıbı spotlardan alıcam. Bauhaus tan fiyat baktıgımda ınanılmaz uçuk fiyatlar çıktı. Oysa ki internette dediğiniz rakamlara bulunuyor. Hadı patladığını düşünseniz gidip yenisiyle değiştirisiniz yine o uçuk fiyatlardan uyguna gelir. Sizden ricam eğer ürünleri tam olarak bağladysanız odanızdan bir kaç görüntü paylaşabılırmısnız? Aksam aydınlatması , gündüzz duruşu nasıldır görmüş oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

4186 Mesaj
26 Temmuz 2011; 0:25:48 

Selamlar.
Gerçi biraz zaman geçmiş ama birkaç konu dikkatimi çekti...
1. halojen spotların hem 12VDC ile hem de 220VAC ile çalışanları mevcut.
2. Kaç volt ile çalışırsa çalışsın ( istisnaları mevcut ama genelde ! ) 50 Watt tırlar.
3. Isı saçılımı emin olun ki 3W lık bir led spottan kat be kat fazladır.
4. Sıcakken darbe ile çok çabuk bozulurlar.
5. 230mA i 12VDC de çekiyor. Ki bu da 12x0,23= 2.76W yapar ki 3 adet 1W lık power led zaten en az 3W harcamalı !
6. Hazır satılan power ledli spotların ışığı gayet iyi. Hele ki 14 adet kullanılınca çok büyük olmayan bir salona yetecektir.
7.Tek sorun , led spotlara dim yapmaktır. Ki Philipas in bazı modelleri bunu sağlıyor ancak çok pahalı !
8. Led ampuller , led spot kadar verimli olmaz gibi düşünüyorum. Ki bu benim şahsi kanaatim. Karşılaştırma yapmadım.
9. Led spotlar ısı vermiyor denebilecek kadar az ısınıyor. Bunu gözlemledim.
10.Elektrik faturası yarı yarıya değil , bence 50/4(1W kayıp olsa ! ) 12.5 kat azalmalı matematiksel olarak.

Saygılar.

Not : deneme yaptığım spotun linki :
http://mertled.com/spot.html
Değişik ürünleri de mevcut firmada. Değişik soket türünde ve şekillerde led tipleri lensleri vs.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
26 Temmuz 2011; 7:18:02 

Ben de evdeki 15 spotun hepsini led olarak değiştirdim. Güzel oldu ancak normal halojen lambalara göre daha az ışık ve dar açılı şekilde veriyor. Dolayısı ile salonun ortası biraz diğer yerlere göre karanlık kalıyor.

Acaba daha yüksek watt lı led spot var mıdır? Benim kullandıklarım 1x3w olanlardan.

Ya da ne yapabilirim orta kısımı aydınlatmak için?

1616 Mesaj
26 Temmuz 2011; 8:03:01 

quote:

Orijinalden alıntı: untayk

Selamlar.
Gerçi biraz zaman geçmiş ama birkaç konu dikkatimi çekti...
1. halojen spotların hem 12VDC ile hem de 220VAC ile çalışanları mevcut.
2. Kaç volt ile çalışırsa çalışsın ( istisnaları mevcut ama genelde ! ) 50 Watt tırlar.
3. Isı saçılımı emin olun ki 3W lık bir led spottan kat be kat fazladır.
4. Sıcakken darbe ile çok çabuk bozulurlar.
5. 230mA i 12VDC de çekiyor. Ki bu da 12x0,23= 2.76W yapar ki 3 adet 1W lık power led zaten en az 3W harcamalı !
6. Hazır satılan power ledli spotların ışığı gayet iyi. Hele ki 14 adet kullanılınca çok büyük olmayan bir salona yetecektir.
7.Tek sorun , led spotlara dim yapmaktır. Ki Philipas in bazı modelleri bunu sağlıyor ancak çok pahalı !
8. Led ampuller , led spot kadar verimli olmaz gibi düşünüyorum. Ki bu benim şahsi kanaatim. Karşılaştırma yapmadım.
9. Led spotlar ısı vermiyor denebilecek kadar az ısınıyor. Bunu gözlemledim.
10.Elektrik faturası yarı yarıya değil , bence 50/4(1W kayıp olsa ! ) 12.5 kat azalmalı matematiksel olarak.

Saygılar.

Not : deneme yaptığım spotun linki :
http://mertled.com/spot.html
Değişik ürünleri de mevcut firmada. Değişik soket türünde ve şekillerde led tipleri lensleri vs.

Led spotları dimleyebilmek için şöyle bir aparat buldum.Fırmayla konustugumda da ıstedıgımı yaptıgını ogrendım ama henuz tecrube etmıs degılım. Orda da yazdıgı gıbı normal bır Dımmer ıle spot arasına bu aparatı koydugumuzda led spotları dımleyebılıyormusuz. Eger kı spotları alırsam bu parcayıda hemen sıparıs edecegım.

http://www.ledpower.com.tr/tr/ac-led-dimmer

Aydınlatma konusunda aklımdakı proje soyle olacak yukarıdakı arkadasında cozumu bu olsa gerek. Led spotlar dedıgınız gıbı normal spotlara gore açı olarak bıraz dar açılı bu nedenle salonun ortasını aydınlatmaması dogrudur. Bu nedenle salon ortasına ufak bır avıze koymak herseyı cozer. Zaten ben , spot cercevesını aydınlatmadan cok gorsellıkten dolayı kullanıcam.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
26 Temmuz 2011; 9:02:49 

Belki bir lambader alarak bu olaya bir çözüm bulabilirim diye düşünüyorum...

36 Mesaj
26 Temmuz 2011; 9:52:13 

Goxin hayır henüz bağlantısı yapılmadı bir haftayı bulabilir, tabiki ilk fırsatta paylaşırım fotoğrafları, bu arada ben de izmir'de bornova Koçtaş'tan sonra Baumax'a uğradım ama, Koçtaş'tan sonra Baumax'taki aydınlatma reyonunda fiyatları görünce 5 dk. bile oyalanmadım.

1616 Mesaj
1 Ağustos 2011; 11:55:18 

quote:

Goxin hayır henüz bağlantısı yapılmadı bir haftayı bulabilir, tabiki ilk fırsatta paylaşırım fotoğrafları, bu arada ben de izmir'de bornova Koçtaş'tan sonra Baumax'a uğradım ama, Koçtaş'tan sonra Baumax'taki aydınlatma reyonunda fiyatları görünce 5 dk. bile oyalanmadım.

son durum nedir? Bende asma tavani yaptirdim. Simdi spotlari alip montajlayacagim. Koctasta baktimda cerceve 1.9tl , starter tip duy 3.5tl seklinde led spotuda internetten 10tl ye bulabiliyorum. Bu kombinasyon hakkindaki dusunceleriniz nedir? Resimleri merakla bekliyorum.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

36 Mesaj
13 Ağustos 2011; 20:22:09 

quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

quote:

son durum nedir? Bende asma tavani yaptirdim. Simdi spotlari alip montajlayacagim. Koctasta baktimda cerceve 1.9tl , starter tip duy 3.5tl seklinde led spotuda internetten 10tl ye bulabiliyorum. Bu kombinasyon hakkindaki dusunceleriniz nedir? Resimleri merakla bekliyorum.

nihayet spotlar takıldı..

1616 Mesaj
13 Ağustos 2011; 21:40:11 

hayirli olsun spotlariniz. Siz, smd led denenden kullanmissiniz. Ben power led kullanacagim. Hatta bugun elektrik baglantilarini yaptim, spot kasalari baglanacak. Gizli isik icin serit ledleri aldim fakat bugun baglatmadim,tavan arasi temizlendikten sonra yapacagim. Bittiginde resimleri eklerim bende.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

36 Mesaj
13 Ağustos 2011; 23:04:21 

power ledi de bugün çok duydum daha mı fazla ısık veriyor, enerji tuketimi mi daha iyidir,,, farkları nelermiş??
edit : yukarda zaten yazıyormus okudum, anladım, tatbik ettim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkuut -- 14 Ağustos 2011; 2:50:04 >

1616 Mesaj
14 Ağustos 2011; 3:35:29 

quote:

power ledi de bugün çok duydum daha mı fazla ısık veriyor, enerji tuketimi mi daha iyidir,,, farkları nelermiş??
edit : yukarda zaten yazıyormus okudum, anladım, tatbik ettim:)

:) evet daha fazla yanıyor ve aydınlatma mesafesı daha yuksek , tuketımı 3W.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
15 Ağustos 2011; 13:45:59 

Bende 3w power led var ancak ben daha fazla ışık veren bir spot arıyorum...

7w spot led satan bir yer var mıdır? fiyatları nelerdir? biliyor musunuz?

747 Mesaj
20 Eylül 2011; 16:12:14 

bende yatak odasında tavandaki spotlara osram 2 w led ampül aldım en basit modellerinden bir tane led var fenada olmadı 12 tane led taktım toplamda hoş bir ışık veriyor toplamda 24 w elektrik tüketiyor 180 w ışık veriyor biraz açıları dar olmasa çok daha iyi ışık verirde bunlar zaten en basit modelleri ledlerin birde çalışma voltajı 100 ile 250 arası yani arada şebekeden dolayı normal ampüllerde olan göz kırpma olayı bunlarda olmuyor çünkü düşük voltajda çalışabiliyorlar sorunsuz bir kaç resim aşağıda ekledim fikir amaçlı saygılar

Front:Yamaha Ns-555 Center:Yamaha C-444Surround:Yamaha Ns-333Subwoofer:B&W Asw 675
Avr:Sony Dh730 Speaker Cable:Monster Xp Tv:Panasonic 42pv500e Dvd Player:Sony hx-520 dvd recorder Media Player:Philips Hmp3000 Satallite:Sunny HD-14500At Surge:Belkin Pure Av

1616 Mesaj
20 Eylül 2011; 16:34:31 

Hoş duruyor, osramın ledlerı cok pahalıydı, kaca maloldu acaba? Sırkette oldugum ıcın buyuk hallerını goremıyorum.Eve gıttıgımde bakacagım.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

747 Mesaj
20 Eylül 2011; 16:37:50 

quote:

Hoş duruyor, osramın ledlerı cok pahalıydı, kaca maloldu acaba? Sırkette oldugum ıcın buyuk hallerını goremıyorum.Eve gıttıgımde bakacagım.

6,50 tl tanesi 78 tl tuttu hocam toplam

Front:Yamaha Ns-555 Center:Yamaha C-444Surround:Yamaha Ns-333Subwoofer:B&W Asw 675
Avr:Sony Dh730 Speaker Cable:Monster Xp Tv:Panasonic 42pv500e Dvd Player:Sony hx-520 dvd recorder Media Player:Philips Hmp3000 Satallite:Sunny HD-14500At Surge:Belkin Pure Av

1616 Mesaj
20 Eylül 2011; 17:20:24 

aa ıyıymıs tam olarak nasıl aldıgın spotlar? Netten bır resmı var mıdır? Benım alacagım power ledler 11TL/Ad. 3W ama.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

747 Mesaj
20 Eylül 2011; 18:48:02 

http://urun.gittigidiyo...QQidZZ41916666#aciklama

ürün bu hocam senin dediğinde iyimiş fiyat 3 w ne marka sende koyarmısın bir resim veya link

1616 Mesaj
21 Eylül 2011; 12:48:44 

Bunu gormustum ama 12 kusur yazıyor ve aydınlatmasını bılmedıgım ıcın almadım ve ben tesısatı starter Duya gore yaptırdım. Benı almayı planladıgım model şu;

http://www.sahibinden.c...-ampul-29289513/detay/?

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

1033 Mesaj
25 Eylül 2011; 21:53:51 

www.buyincoins.com/deta...-220v-product-8080.html

bu ampul ne kadar bir yeri aydınlatmak için kullanılır lümen denen birimi pek anlamıyorum da

İMZASIZ...

115 Mesaj
5 Aralık 2011; 4:00:35 

Led konusuna benimde ilgim var ama bu sayfayı komple okuyunca Led teknolojisi sanki geriye dönük bir teknolojiymiş gibi gelmeye başladı.

Şöyle ki; günümüzde salonumuzu 20 tane 3w ampul ile aydınlatmak zorunda kalsaydık ve bunların herbirine 5-30 lira arası bir para vermemiz gerekseydi ve adamın biri çıksaydı "bakın ben 20 led'in verdiği ışığı tek bir ampülle verebiliyorum. hemde tanesi sadece 50 kuruş" deseydi... "Vay be Edison, sen neymişsin" demez miydik

Yanlış anlamayın sadece bir anlığına tersten düşünesim geldi.
Not: Görsel amaçlı kullanım ayrı bir konu tabi ki

1616 Mesaj
5 Aralık 2011; 8:04:29 

quote:

Orijinalden alıntı: flort

Led konusuna benimde ilgim var ama bu sayfayı komple okuyunca Led teknolojisi sanki geriye dönük bir teknolojiymiş gibi gelmeye başladı.

Şöyle ki; günümüzde salonumuzu 20 tane 3w ampul ile aydınlatmak zorunda kalsaydık ve bunların herbirine 5-30 lira arası bir para vermemiz gerekseydi ve adamın biri çıksaydı "bakın ben 20 led'in verdiği ışığı tek bir ampülle verebiliyorum. hemde tanesi sadece 50 kuruş" deseydi... "Vay be Edison, sen neymişsin" demez miydik

Aslında bakış açınız dogru fakat led konusunda,en azından 3x1Wlık spotlar için konusmak gerekırse iş, tamamen görsellik.Sonuçta kimse spotlarla salonunu aydınlatmak istemez. Genelde tavanın çevresine dizilir ve görsellik katması için yapılır(En azından ben onun ıcın yaptım). Ornegın dun spotları kasnaksız(Hala beyaz renk kalıtelı bır kasnak bulamadıgım ıcın) olarak taktım ve ısıgı yaktıgımda mukemmel bır gorsellık oldu.He o aydınlatmada oturulur mu oturulur tabıkı ama sureklı yakmak dedıgınız gıbı maddı olarak bıraz pahalıya patlayabılır. Ama sonuc kesınlıkle tasarruflu ampullerden çok daha guzel. Salona ayrı bır hava verdı. Şu kasnaklarıda bulursam , buraya resımlerını koyacagım.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

176 Mesaj
27 Aralık 2011; 10:21:26 

arkadaşlar
g4 iğne bacak normal 20 w lık ampuller yerine resimde görünen 12 volt ve 13 sdm led li led ampüllerden aldım.
Ancak 3 adet normal g4 ampül yerine 3 adet led li ampül takınca ledler % 10 ışık verecek şekilde yandı. ledlerden birini çıkartıp yerine normal G4 takınca diğer ledler de normal ışık vermeye başladı.

Avizenin nasıl bir devresi var bilmiyorum ama
2 led 1 normal (telli 12 v 20w G4) ampül takınca led ler çalışıyor.
3 led takınca led ler %10 parlaklık ta yanıyor.
bu durumda ne yapabilirim...

not. avize (3+3) 6 adet G4 ampülden oluşuyor ve uzaktan kumandalı açılıp kapatılan 12 v * 6* 20 w olanlardan.

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arc -- 27 Aralık 2011; 10:22:29 >

2251 Mesaj
30 Mart 2012; 23:54:31 

Osmanlı ve Türk Tarihi Kulübü
Türk Tarihinin En Büyük Kumandanı Fatih Sultan Mehmet Han

993 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
spy1983
1 Nisan 2012; 9:40:37 

quote:

quote:

Aslında bakış açınız dogru fakat led konusunda,en azından 3x1Wlık spotlar için konusmak gerekırse iş, tamamen görsellik.Sonuçta kimse spotlarla salonunu aydınlatmak istemez. Genelde tavanın çevresine dizilir ve görsellik katması için yapılır(En azından ben onun ıcın yaptım). Ornegın dun spotları kasnaksız(Hala beyaz renk kalıtelı bır kasnak bulamadıgım ıcın) olarak taktım ve ısıgı yaktıgımda mukemmel bır gorsellık oldu.He o aydınlatmada oturulur mu oturulur tabıkı ama sureklı yakmak dedıgınız gıbı maddı olarak bıraz pahalıya patlayabılır. Ama sonuc kesınlıkle tasarruflu ampullerden çok daha guzel. Salona ayrı bır hava verdı. Şu kasnaklarıda bulursam , buraya resımlerını koyacagım.

Merhaba

Ben yaklaşık 26 m2 lik salonumu 15 adet 3w spot led ile aydınlatıyorum ve gayet iyi ışık veriyor. Başka da bir aydınlatma kullanmıyorum. Ayrıca elektrik faturasında da bir yükseklik göremedim, çünkü sanırım 3x15 yani 45 w lık bir enerji sarfetmesi lazım öyle değil mi?

Tek sorun dar açılı olmaları ve 2-3 tanesini yanıp sönmeye başladı, bozuldular.

Şimdi daha geniş açılı 150 derece ve 5w olan buldum ondan almayı planlıyorum.

Başka alternatifi olan var mı acaba?

Teşekkürler

1616 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:46:55 

quote:

quote:

quote:

Merhaba

Ben yaklaşık 26 m2 lik salonumu 15 adet 3w spot led ile aydınlatıyorum ve gayet iyi ışık veriyor. Başka da bir aydınlatma kullanmıyorum. Ayrıca elektrik faturasında da bir yükseklik göremedim, çünkü sanırım 3x15 yani 45 w lık bir enerji sarfetmesi lazım öyle değil mi?

Tek sorun dar açılı olmaları ve 2-3 tanesini yanıp sönmeye başladı, bozuldular.

Şimdi daha geniş açılı 150 derece ve 5w olan buldum ondan almayı planlıyorum.

Başka alternatifi olan var mı acaba?

Teşekkürler

Merhaba benim salonda 28m2 ve 16tane spot kullaniyorum. Ilk yaptirdigimda gobegede uygun bir avize koydurmustum ama spotlarin isiklandirmasi gercekten yeterli oluyor. Keske avizeyi koymasaydim diyorum simdi. Tuketim konusunda dediginiz gibi 45w tuketimleri var. Tasarruflu ampuller 10-20w yakiyorlar ve bir tanesiyle salonu aydinlatabiliyrsunuz ama spotta bu soz konusu degil. Ama spot her zmn daha saglikli ve gosterislidir.

Elhamdülilah Müslümanız,
Ölümüne ATATÜRKçüyüz.

42 Mesaj
9 Mayıs 2012; 10:33:48 

Tüm Led Aydınlatma Ürünleri Online Satış Sitesi www.ledreyonum.com

1046 Mesaj
24 Haziran 2012; 22:08:03 

philips lirio led avize aldım.dimmable diyor tanıtımda.normal elektirk anahtarına dimmer alsam işe yarar mı ? yoksa farklı bir dimmer mı almak lazım ?
avize içi led ler : power led. 24 x 2.5 w power led

mm

142 Mesaj
3 Ekim 2012; 11:53:30 

quote:

Orijinalden alıntı: arc

arkadaşlar
g4 iğne bacak normal 20 w lık ampuller yerine resimde görünen 12 volt ve 13 sdm led li led ampüllerden aldım.
Ancak 3 adet normal g4 ampül yerine 3 adet led li ampül takınca ledler % 10 ışık verecek şekilde yandı. ledlerden birini çıkartıp yerine normal G4 takınca diğer ledler de normal ışık vermeye başladı.

Avizenin nasıl bir devresi var bilmiyorum ama
2 led 1 normal (telli 12 v 20w G4) ampül takınca led ler çalışıyor.
3 led takınca led ler %10 parlaklık ta yanıyor.
bu durumda ne yapabilirim...

not. avize (3+3) 6 adet G4 ampülden oluşuyor ve uzaktan kumandalı açılıp kapatılan 12 v * 6* 20 w olanlardan.

Sorunun sizin avizenizde kullanılan trafo ile led çalıştırmaya çalıştığınızdan diye düşünüyorum.

Muhtemelen şu sebepten kaynaklanıyordur;

1. bu avizelerdeki trafolar 12 volt AC akım üretir. Sizin kullandığınız g4 bacaklı ledler ise 12volt DC ile çalışmak için üretilmişler.,
yani doğru akımla çalışması gereken ledlere siz alternatif akım veriyorsunuz buda ledlerin tam verimle çalışmasını engelliyor. hatta kıpraşımlı olarak titrereyerek ışık vereceklerdir.

2. Avizenizde yüksekle muhtemel elektronik trafo kullanılıyor. Siz 6 tane 5 led ve bir halojen olarak lambayı değişik kombinasyonlarda taktığınızda büyük ihtimalle trafodan gelen akımı bir şekilde az da olsa doğrultuyor. böylece ledler nispeten daha verimli çalışıyor.

Yapmanız gereken şey ledlere giden elektriğin akımını doğrultmak.
Mevcut trafonuza doğrultucu bir devre yapabilir yada alabilirsiniz ancak bu sefer voltaj düşecektir. verimli olmayacaktır.
En iyisi avizenin trafo sürücüsünü uygun güçte (ledlerin gücüne orantılı olarak) 12 volt DC ile değiştirmek. Bu sefer ledlerin bacaklarının yönünü doğru takmadığınız taktirde çalışmayacaktır. ( artıya artı, eksiye eksi şeklinde)

Amatör elektrik bilgimle benim kafam bu kadarına bastı kesin böyle olmuştur demiyorum sadece mantık yürüttüm.
Hatam varsa ustalar düzeltsin.

Saygılarımla

176 Mesaj
4 Ekim 2012; 9:25:37