Şimdi Ara

Analist: Motorola Xoom ve Atrix 4G'nin satışları hayal kırıklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
7.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia Tegra 2 platformundan güç alan akıllı telefonu Atrix 4G ve Android 3.0 işletim sisteminin kullanıldığı ilk tablet olarak büyük ses getiren Xoom ile yıla hızlı bir başlangıç yapan Motorola'da satış rakamlarının "hayal kırıklığı" yarattığı düşünülüyor. Forbes'ın haberine göre, bu düşünceyi dile getiren Pacific Crest analisti James Faucette Atrix 4G'nin, iPhone 4'ün yanı sıra 49$'dan sunulan (Amerika'da, sözleşme ile) iPhone 3GS ve benzer fiyattan alınabilen HTC Inspire 4G'den olumsuz etkilendiğini dile getiriyor.

Motorola Xoom'da ise durum biraz daha farklı. Tasarım ve malzeme kalitesi olarak sınıfının en başarılı modellerinden birisi olan Xoom, donanım tarafında da Tegra 2 ile güçlü bir paket sunuyor. Ancak yazılım ve fiyatlandırma konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu görüyoruz. Google'ın tablet bilgisayarlara özel ilk işletim sistemi olan Android 3.0'ın henüz tam anlamıyla rekabetçi bir platform olduğunu söylemek zor üstelik işletim sistemi üzerinde çalıştırılacak tabletlere özel uygulama sayısı da şu an için son derece az.

Tüm bunların ötesinde Xoom'un pazar performansına etki eden asıl neden olarak fiyatlandırmadan bahsediliyor zira 3G versiyonu Amerika'da 800$ seviyesinden sunulan Xoom, fiyat anlamında rekabetçi olamazken, sadece WiFi destekli versiyonu ise yeni yeni yaygınlaşıyor. Tabi ürünlerin dünya pazarlarına yaygın anlamda ulaşmış olmaması da bir diğer olumsuz nokta. Xoom'dan daha sonra lanse edilen iPad 2 şu anda dünya genelinde 25 farklı ülkede bulunabilirken, Xoom için aynı şeyden bahsetmek zor. Ayrıca Android içerisinde de rekabet alevlenmiş durumda. Motorola Xoom, Android 3.0'lı ilk cihaz olarak lanse edilirken, Samsung, LG ve Asus'un Android 3.0'lı ürünleri de geliyor.

Motorola'nın tablet bilgisayarlara yönelik stratejisi Samsung ile büyük benzerlikler taşıyor. 10.1-inç büyüklüğünde Xoom ile başlayan firma, yılın ikinci yarısında 7-inç boyutunda model de olmak üzere farklı boyut seçeneklerini ürün gamına eklemeyi planlıyor. Hayal kırıklığı olarak nitelendirilen satış rakamlarına rağmen firmanın sükunetini korumasında ise güçlü liderliği ile tepe yöneticisi Sanjay Jha (adı AMD'nin CEO koltuğu için de öne sürülmüştü) ile birlikte şirketin nakit pozisyonunun etkili olduğu belirtiliyor.

Editörün Notu: Motorola Atrix 4G incelememiz için; http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/videolari/Motorola-Atrix-4G-video-inceleme.htm

• bir analistin dusuncesinden ibaret... bir yerde de hakli. amerika disina kolay cikmayan ve ciksa bile gec kalan motorola...

bizim ulkemize hic ugramiyor bile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar ıpad 2 ye neredeyse xoom ıle zor yetısıyorlar fıyatı ates pahası pekı bu xoom tr fıyatını dusunebılıyormusunuz ? ahh ahh ıpad2 bıle 2xxx tl den satılıyor dusunun
  • Gereksiz bir haber olduğunu düşüüyorum. Telefon haberlerinden midemiz bulanmışken birde az satan çok satan telefon haberleri sinir bozuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Gereksiz bir haber olduğunu düşüüyorum. Telefon haberlerinden midemiz bulanmışken birde az satan çok satan telefon haberleri sinir bozuyor.

E neden mobil cihazlar bölümüne takılıyorsunuz? Burası mobil bölüm. Ne haberi bekliyorsunuz ki?
  • 25 ülkede satışa sunulan bir cihazla nasıl karşılaştırma yapmış anlamak zor.. ipad kendini kanıtlamış tabikide insanlar ilk defa çıkacak bir ürünü almadan önce durur bir düşünür hele hele hiç uygulaması yoksa daha çok düşünür.. adamlar donanımı yapsa bile bu sefer yazılımda sınıfta kalıyor ne zor bir pazarmış bu.. ama geleceği parlak şahsi fikrim.. ios platformu çok oturmuş bir platform alıyorsun hooop ios dünyasındasın.. artı bilmeyen insanlar iosu sadece appstoredan ibaret zannediyorlar.. şöyle bir itunesa doğru yol aldın mı içinden çıkılmıyor.. böyle bir ortamda içinde çalıştıracak program bulamadığın bir tableti nasıl satacaksın.. yani sadece donanımla bitmiyor olay zaten yazılım olmasa donanım ne işe yarar.. güzel yazılımın varsa o cihazın donanımı çokta önemli değil. ister 10MHzle çalıştır ister 10GHzle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 6 Nisan 2011; 0:32:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Gereksiz bir haber olduğunu düşüüyorum. Telefon haberlerinden midemiz bulanmışken birde az satan çok satan telefon haberleri sinir bozuyor.

E neden mobil cihazlar bölümüne takılıyorsunuz? Burası mobil bölüm. Ne haberi bekliyorsunuz ki?

anasayfaya bakıyorum güzel kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

25 ülkede satışa sunulan bir cihazla nasıl karşılaştırma yapmış anlamak zor.. ipad kendini kanıtlamış tabikide insanlar ilk defa çıkacak bir ürünü almadan önce durur bir düşünür hele hele hiç uygulaması yoksa daha çok düşünür.. adamlar donanımı yapsa bile bu sefer yazılımda sınıfta kalıyor ne zor bir pazarmış bu.. ama geleceği parlak şahsi fikrim.. ios platformu çok oturmuş bir platform alıyorsun hooop ios dünyasındasın.. artı bilmeyen insanlar iosu sadece appstoredan ibaret zannediyorlar.. şöyle bir itunesa doğru yol aldın mı içinden çıkılmıyor.. böyle bir ortamda içinde çalıştıracak program bulamadığın bir tableti nasıl satacaksın.. yani sadece donanımla bitmiyor olay zaten yazılım olmasa donanım ne işe yarar.. güzel yazılımın varsa o cihazın donanımı çokta önemli değil. ister 10MHzle çalıştır ister 10GHzle..

iPad 2 Amerika'da satışa sunulduğu ilk hafta sonunda bir milyon adet sattı.
    Bence Motorola'nın sorunu aşırı yüksek fiyatı. Eğer Apple ile rekabet edecekseniz işe fiyattan başlamak zorundasınız. Cihazının ne kadar iyi olursa olsun fiyat Apple'dan uygun olmalı.
    Dediğiniz gibi AppStore ve iTunes Store olayları da işin cabası. Bunlar yetmezmiş gibi birde Apple gibi mürid deserecesinde sadık bir müşteri pörtföyün de yok. Dolayısıyla bu sonuç kaçınılmaz.

• apple muridleri deyimine katiliyorum. arizali iphone4 u bile bile satin aldilar. baska kimse yapmazdi bunu:)

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

apple muridleri deyimine katiliyorum. arizali iphone4 u bile bile satin aldilar. baska kimse yapmazdi bunu:)

Bkz: ''Kendini Kandırmak'' deyimi

4 aydır kullanıyorum.
  • samsung galaxy tab
    diyorum
    başka bir şey demiyorum :D
  • IPAD için belliki gizliden gizliye yıllardır çalışıyorlardı. Android tabletler harekete geçme uğruna yanlış adım attılar ve acele ettiler. Fazla android tablet inceleme fırsatım olmadı ama Galaxy Tab in ne kadar yavaş olduğunu görmek yetti bence.
  • nexus one nexus s 520usd civarinda satilirken neden yeni cikanlar 620usd civarinda anlamadim. optimux 2x olsun arc olsun atrix olsun yeni htc ler olsun 600un ustundeler nedense
  • ne bekliyorlarmışki
  • Motorola Apple gibi pazarlama ve satış zekasına sahip olamadığından bu haberler her gün döner durur... Bizde farklı firmalardan aynı hikayeleri okumaktan bıkarız Vesselam...
  • froyo cift cekirdekli islemcinin gucunden yeterince yararlanamadigi icin diger telefonlarla karsilastirildiginda biraz yavas veya basa bas kaliyor. 2.4 guncellemesiyle artix tam performansini yakalayacak. bir de ekranindan sikayetci olanlar cok. oled olmayip ustune pentile ekran olmasi qhd cozunurlukteki ekrandan yuksek beklentileri olanlari hayal kirikligina ugratmis.

amerikalilar bizim gibi degil. biz bozuk veya imei no'su kayitsiz olan telefonu bile iade etmek icin hukuk savasi verirken onlar telefonun plastik olmasini bahane edip ben bunu 2 yil kullanmam diyerek kolayca iade ediyor. xda forumlarindan gorunen bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem1905

quote:

apple muridleri deyimine katiliyorum. arizali iphone4 u bile bile satin aldilar. baska kimse yapmazdi bunu:)

4 aydır kullanıyorum.

o zaman apple yalanci!

kendinizi kandirmaya devam:D

• babamlara exper easy pad aldım, ekran falan güzel değil ama en azından 600tl lik fiyatıyla netbook yerine kullanıyorlar

bende çok hevesliydim xoom almaya, ama hem fiyatının pahalılığı hemde ekran görüntü kalitesinin ipad den kötü olması nedeniyle vazgeçtim

umarım samsung amoled gibi iyi ekranlı bir ürünü en kısa zamanda piyasaya sürer

tablet için en önemli şey ekran güzelliği bence
  • bu atrix'in kaç modeli var ? 1-2 sitede bi atrix bide atrix 4g diye gördüm.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kerem1905

quote:

4 aydır kullanıyorum.

o zaman apple yalanci!

kendinizi kandirmaya devam:D

http://www.apple.com/tr/iphone/

Asıl konu değişmesin boşverelim, iyi akşamlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.